Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304671 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4575 Dátum: 2013.10.30 22:36:58 »
Egyértelműen NEM előzhetne meg körforgalomban. Ez ellen úgy tudsz védekezni, hogy behajtáskor már egyből mész be a sáv bal széléhez. Az utolsó előtti kijáratot elhagyod, kiteszed a jobbra indexet és közben húzódsz jobbra, majd kihajtasz. :)

Mért nem előzheti meg ha elég hely van az előzéshez?

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4576 Dátum: 2013.11.05 15:53:04 »
Egyre több rendör- és mentöauton látok piros megkülönböztetöt.

Annó csak a kék számitott annak nem? Most már akkor a piros is? Vagy hogy van ez? Tetszett valakinek az amerikai kinézet??  :surrender:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4577 Dátum: 2013.11.07 05:25:43 »
Egyre több rendör- és mentöauton látok piros megkülönböztetöt.

Annó csak a kék számitott annak nem? Most már akkor a piros is? Vagy hogy van ez? Tetszett valakinek az amerikai kinézet??  :surrender:

Egyszerű fizikai oka van.  Vannak olyan helyzetek, amikor a kék lámpa fénye tompábbnak tűnik, viszont a piros jól látható akkor is.  Ezért szabványt változtattak és olyan 4-5 éve már ilyen fényhidakkal szerelik az autókat.

Egyébként annakelőtte is volt  piros-kék mkj., a felvezető autókon volt a piros, innen lehetett tudni, hogy konvojt vezet, vagyis több mkj. autó fog jönni.  A záró sima kékkel jött.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4578 Dátum: 2013.11.07 22:52:29 »
Egyszerű fizikai oka van.  Vannak olyan helyzetek, amikor a kék lámpa fénye tompábbnak tűnik, viszont a piros jól látható akkor is.  Ezért szabványt változtattak és olyan 4-5 éve már ilyen fényhidakkal szerelik az autókat.

Egyébként annakelőtte is volt  piros-kék mkj., a felvezető autókon volt a piros, innen lehetett tudni, hogy konvojt vezet, vagyis több mkj. autó fog jönni.  A záró sima kékkel jött.

csak a hangjelzést tudnák egy kicsit feljebb húzni, mert baromi gyengusz főleg csukott ablaknál - és a zenét sem hallgatom hangosan.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4579 Dátum: 2013.11.07 23:02:49 »
Én mindig meghallom/látom legalább 50m-ről már. Általában előbb hallom, és már keresem körben, hogy merről jöhet.
Mondjuk nekem mindig megüti a fülemet az oda nem való hang.  :hmmmm:

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4580 Dátum: 2013.11.08 09:49:16 »
Azon csondálkozom hogy mért nem találtak ki még olyan rendszert ami le "mute"-tja magát ha megkülömböztetö jelzésü jármü van 50-100méteres körzetben....nem is kellene bonyolult szerkezet. Esetleg a müszerfalon egy kis ikonnal még mutathatná is :)

Lehet levédetem az ötletem  :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4581 Dátum: 2013.11.08 23:15:03 »
Ebből meg lehetne gazdagodni....  ;) :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4582 Dátum: 2013.11.10 18:28:45 »
Pécsett nemrég csúnyán összetörött egy nagy értékű Mercedes tűzoltókocsi (és megsérült két tűzoltó), mert egy vak/süket lúzer nem vette észre őket (pedig az adott hely prímán belátható), és balról kihajtott eléjük. Vasárnap történt az eset, a vétkes autó egy régi, fehér B-Corsa, Tescós dísztárcsákkal és nagy, fonott kosárral a hátsó ülésen  ::) ... ennek alapján mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy miféle sofőr vezethette  :whistling:

Na, a lényeg az, hogy azóta a pécsi tűzoltóautók valami elképesztő, falrepesztő, döbbenetes hajókürtöt használnak, maguk előtt a kereszteződések megtisztítására  :eek: :D ... mikor először hallottam, azt hittem, összecsinálom magam  :ph34r: :lol: ... tényleg NEM tudjátok elképzelni azt a hangot, amíg nem hallottátok  :sorcerer: !!! Jön a tűzoltókocsi, szól szépen a sziréna, működteti azt a csúnya, nagyon átható recsegő hangú valamit is, amit korábban csak rendőrautókon lehetett hallani... közeledik egy-egy forgalmasabb kereszteződéshez... és akkor egyszer csak: BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...  :eek: :eek: :eek: :turned: :turned: :turned: ... valami félelmetes, tényleg, életemben nem hallottam még hasonlót  :cool2: ! Ne valami kamion-légkürtre gondoljatok, az ehhez képest lóf... a hang alapján kb. azt várná az ember, hogy az Exxon Valdez érkezik jobbról [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 18:33:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4583 Dátum: 2013.11.10 20:49:14 »
Vonat-hajókürt. Ha van légkompresszor a verdában, akkor simán jó.  :D

Egy sima kamion kürtön én is gondolkoztam már a kocsiba. Sok madár legalább felfigyelne rá. De olyan szívás elhelyezni, hogy inkább lemondtam róla.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4584 Dátum: 2013.11.10 21:35:44 »
Marutiban volt egy. Kompresszorral. Külön relézve. Tűzfalra felfért minden. Úgy vettem vele együtt. Szerintem nem nagy móka berakni.
Megnyomtam a gombot, kompresszor felpörgött, aztán megszólalt a duda. Jó hangja volt, tényleg felrázta a népet  ::)
Pár év alatt megnyekkent, kivettem, kapott egy sima dudát, a relére raktam a ködlámpát   :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 21:37:15 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4585 Dátum: 2013.11.11 05:20:55 »
Nekem az Sc-ben az első tevékenységem volt, hogy betettem egy kétcsöves kompresszorost. A gyári kürtje rendkívül halovány volt.  Most korrekt a hangja.  :1eye: :yes: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4586 Dátum: 2013.11.11 07:00:14 »
Ne is mondd! Anno a Méganenak olyan kürtje volt, hogy, ha megnyomtam, kiröhögtek. :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4587 Dátum: 2013.11.11 10:36:55 »
Londonban voltam 5 hétig az Olimpia idején. Rengeteg tömeg volt a városban, hihetetlen ott a közlekedés. A belvárosban hajnali 3-kor is olyan a forgalom, mint Pesten a Deákon napközben.

Na ebben a forgalomban, a Londoni megkülönböztető jelzéssel ellátott járművek nem bömböltetik a szirénájukat ha kell, ha nem, hanem csak a fényeket használják. Minimalizálják a zajkeltést ahogy csak lehet, és tényleg csak akkor használják, amikor pl. kereszteződésen kell átmenni. Ha már túl vannak rajta, rögtön kikapcsolják.

Na ez az ami felháborító, hogy nálunk meg este 11:30-kor is, amikor a kispesi-lőrinci szakasz is teljesen üres, 120-al végig repeszt a mentőautó az Üllőin üvöltő szirénákkal, csak nem tudni miért. Cserébe de jó, hogy a társasházak összes kisbabája egyszerre sír fel álmából, ahogy elhajt az üvöltő kocsi.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4588 Dátum: 2013.11.11 19:30:01 »
Ma jól megszívtam. Főúton mentem, és az előttem levő autó jobbra kanyarodott, de a kereszteződés előtt zebra van. Kikerültem a kanyarodó autót, a rendőrök pont arra jártak, és látták. 10 ropi + 6 pont. Állítólag ez is zebrán előzésnek számít.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4589 Dátum: 2013.11.11 21:18:09 »
Ma jól megszívtam. Főúton mentem, és az előttem levő autó jobbra kanyarodott, de a kereszteződés előtt zebra van. Kikerültem a kanyarodó autót, a rendőrök pont arra jártak, és látták. 10 ropi + 6 pont. Állítólag ez is zebrán előzésnek számít.
Ha nem is előzésnek, de másik jármű melletti elhaladásnak.
Azért fogadd együttérzésem, ez tényleg szivacs.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety