Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304183 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4530 Dátum: 2013.10.06 14:46:54 »
De viszont az mér kérdés, hogy nem számít-e az a rész zöldterületnek? Mert akkor már tilos ott parkolni. LINK
Na, erről beszélek. Egyébként pedig az csak akkor zöldterület, ha te állsz oda, ha rendőr, akkor nem... [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.06 14:57:48 írta music »
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4531 Dátum: 2013.10.06 21:28:12 »
Rosszul közelítitek meg:  Egyrészt nem kell gyorsabban menni, mint amennyi ott és akkor a limit.

Másrészt, az autó, az jelen esetben egy kameraállvány.  :devil: :devil:

Annyival kell haladni, amit  a pénztárca elbír.  :devil:
én pl. közig alatt egy hangyányival. ( na ha jól belátható, néha fölötte  :devil: )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4532 Dátum: 2013.10.06 22:54:44 »
Na a következő megszoknivalóm:
Jövök most M3-ason, belső sávban előzök, kicsit szűknek találtam a két autó közötti távot, hogy biztonsággal besoroljak közéjük, úgyhogy folytattam a manővert és elkezdtem előzni egy vw turant. Egyszer csak megláttam a középső tükörben négy lámpát (E merga), amint szabályosan esik rá nagy sebességgel a seggemre, megijedtem és visszarántottam a kormányt külsőbe, közvetlen az előzendő autó mögé. Persze ha default 155ös 10 éves racsni bazáros gumik lettek volna alattam, akkor tuti rántom magammal mindkét kocsit, aztán persze én lennék a hibás.
Úgyhogy legközelebb magasról sz*rok a hátsómba lévő luxusautókra.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4533 Dátum: 2013.10.06 23:39:41 »
Na a következő megszoknivalóm:
Jövök most M3-ason, belső sávban előzök, kicsit szűknek találtam a két autó közötti távot, hogy biztonsággal besoroljak közéjük, úgyhogy folytattam a manővert és elkezdtem előzni egy vw turant. Egyszer csak megláttam a középső tükörben négy lámpát (E merga), amint szabályosan esik rá nagy sebességgel a seggemre, megijedtem és visszarántottam a kormányt külsőbe, közvetlen az előzendő autó mögé. Persze ha default 155ös 10 éves racsni bazáros gumik lettek volna alattam, akkor tuti rántom magammal mindkét kocsit, aztán persze én lennék a hibás.
Úgyhogy legközelebb magasról sz*rok a hátsómba lévő luxusautókra.
Így van. Nem szabad foglalkozni velük, és rángatni miattuk a kormányt. Majd szépen lefékez, és megvárja, míg befejezed az előzést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4534 Dátum: 2013.10.06 23:49:00 »
Na a következő megszoknivalóm:
Jövök most M3-ason, belső sávban előzök, kicsit szűknek találtam a két autó közötti távot, hogy biztonsággal besoroljak közéjük, úgyhogy folytattam a manővert és elkezdtem előzni egy vw turant. Egyszer csak megláttam a középső tükörben négy lámpát (E merga), amint szabályosan esik rá nagy sebességgel a seggemre, megijedtem és visszarántottam a kormányt külsőbe, közvetlen az előzendő autó mögé. Persze ha default 155ös 10 éves racsni bazáros gumik lettek volna alattam, akkor tuti rántom magammal mindkét kocsit, aztán persze én lennék a hibás.
Úgyhogy legközelebb magasról sz*rok a hátsómba lévő luxusautókra.
Nem is értem, mitől rángattad a kormányt... Kilo harmincnál nem biztos, hogy bölcs dolog, akárki is esik a seggedbe...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4535 Dátum: 2013.10.07 00:06:20 »
Nem is értem, mitől rángattad a kormányt... Kilo harmincnál nem biztos, hogy bölcs dolog, akárki is esik a seggedbe...
Első reakció az volt hogy ez tuti nem tud már lelassítani.
Annyiból nyugodt vagyok hogy nekem hátul is van gyűrődőzóna, nem úgy mint az I-es Puntóban tavaly nyáron  :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4536 Dátum: 2013.10.07 12:01:44 »
Na a következő megszoknivalóm:
 Persze ha default 155ös 10 éves racsni bazáros gumik lettek volna alattam, akkor tuti rántom magammal mindkét kocsit, aztán persze én lennék a hibás.
Úgyhogy legközelebb magasról sz*rok a hátsómba lévő luxusautókra.

Ne rángasd a kormány, még ha mentö van a segedbe akkor se! Az is megvára mig eltakarodsz....
Mert aztán ha baleset van az meg senkinek sem jó!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4537 Dátum: 2013.10.08 02:00:54 »
Első reakció az volt hogy ez tuti nem tud már lelassítani.
Annyiból nyugodt vagyok hogy nekem hátul is van gyűrődőzóna, nem úgy mint az I-es Puntóban tavaly nyáron  :whistling:
Pont az a célja a "rádeséssel", hogy megijesszen. Ha villogtat is közben, az is mutatja, hogy nagyon is tudatosan csinálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4538 Dátum: 2013.10.08 09:26:24 »
Pont az a célja a "rádeséssel", hogy megijesszen. Ha villogtat is közben, az is mutatja, hogy nagyon is tudatosan csinálja.
Addig csinálja, amíg valami nálam is szőkébb bele nem tapos a fékbe, vagy elrántja jobnra, visszapattan a nyergesrűl oszt töri az övét is. Majd a rendőr báttyának kimagyarázza hogy nem ő a hibás :)
Csak ha meg kitalálok valami biztonságosan kivitelezhető manővert az ilyen besz•ratására, nem vagyok jobb nála, plusz még az utasaimat is veszélyeztetem
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.08 09:28:23 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4539 Dátum: 2013.10.08 09:32:17 »
ezért inkább max a kuksódon rángasd a bőrt,ha van rajta. abbol tul nagy baleset nemlehet;););)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4540 Dátum: 2013.10.08 09:34:37 »
ezért inkább max a kuksódon rángasd a bőrt,ha van rajta. abbol tul nagy baleset nemlehet;););)
Max. kitör a Vezuv [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4541 Dátum: 2013.10.08 09:38:20 »
Addig csinálja, amíg valami nálam is szőkébb bele nem tapos a fékbe, vagy elrántja jobnra, visszapattan a nyergesrűl oszt töri az övét is. Majd a rendőr báttyának kimagyarázza hogy nem ő a hibás :)
Csak ha meg kitalálok valami biztonságosan kivitelezhető manővert az ilyen besz•ratására, nem vagyok jobb nála, plusz még az utasaimat is veszélyeztetem
Figyu, azért nem Te leszel a hibás, ha ő a megengedett 130km/h helyett 170-nel esik rád. Ha Te 130-140-nel mész és előzés előtt Te meggyőződtél arról, hogy kellő messzeségben van még ahhoz, hogy biztonságosan sávot váltva előzd az előtted haladót, akkor neki kutya kötelessége visszalassítani mögötted veszélyeztetésed, ijesztegetésed nélkül!  :excl: Bármi, amit ettől eltérve tesz, az szabálytalan.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4542 Dátum: 2013.10.08 10:32:56 »
Így van. Nem szabad foglalkozni velük, és rángatni miattuk a kormányt. Majd szépen lefékez, és megvárja, míg befejezed az előzést.

Én is ezt vallom!  :yes:
Ha pedig az illető villog és továbbra is tol, akkor felkapcsolom neki a hátsó ködlámpákat néhányszor. A legtöbb ettől észhez tér, az idiótákkal meg nem tudok mit kezdeni.  :innocent: Persze azért hozzáteszem, hogy pályán én 130-al megyek, nem vagyok az a 90-el autópályán előzgetős/feltartó típus, mert az már egy másik tészta...  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4543 Dátum: 2013.10.08 10:36:42 »
Én mentem 85-tel pénteken az M1-esen. Tény, hogy a 10 kamion után én voltam a "vonóhorogra akaszkodó" kiscsótány.  :devil:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4544 Dátum: 2013.10.08 11:12:15 »
Az megint egy más dolog, ha a kamion mögött mész, és kihasználod az adottságait egy alacsonabb fogyasztás elérésében, ezzel nincs is gond.  ;)
De ha mondjuk elkezdenéd 90-el előzni azt a 10 kamiont... szép kis sor torlódna fel mögötted.  :whistling:
Vagy ha te tartanád fel a kamionosokat... mert ilyet is látok nap mint nap, a szerencsétlen kamionos meg ugye nem előzhet, és nekik nagyon nem minegy, hogy 70-el vagy 90-el tudnak menni...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61