Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304365 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4485 Dátum: 2013.09.14 17:56:32 »
Gondolom oda is viszik tömegével a teenager korú német (meg francia) autókat :hmmmm:??
Oda nem. Mert a Dacia (azaz a Renault) kilobbizta, hogy olyan brutál regadót vezessenek be, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi az idősebb használt autók bevitelét  ::) ... jó nagy baromság, mert így konzerválódik az eleve meglehetősen fos állomány. Ha nálunk nagyon nehéz, mondjuk, a 14-15 éves korosztályban találni olyan autót, ami nem volt összetörve és a számlálója sincs visszapörgetve, akkor ott egyenesen lehetetlen  :no:

A mi részünkről nagyon okos döntés volt a regadó ésszerű szintre csökkentése, mert így egyrészt folyamatos az utánpótlás a korrekt, többségében meglehetősen jó állapotú használt autókból - másrészt az állam is jelentős bevételhez jut ezáltal  :yes:

De Romániában? Behozni pl. egy '98-as, dízel Octaviát? Reménytelen... a regadó kb. eléri az autó piaci értékét :wacko: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4486 Dátum: 2013.09.14 18:05:56 »
NEm valószínű, hogy befogják vezetni nálunk egyhamar, sajnos. Az az oka, hogy a villogó zöldre a legtöbb autós nemhogy lassítana, de még rá is lép a gázpedálra. Hasonló okból nem fogják elterjeszteni a lámpák feletti visszaszámlálót sem.
Szerintem többet használna, mint ártana. Ausztriában pl. sok helyen van villogó zöld. Itt Pécsett pedig számláló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4487 Dátum: 2013.09.14 18:38:34 »
Leírok pár érdekességet, amit megfigyeltem a tanulók észjárásában  :) ...

Az a csőlátás talán a gyalogos, bicajos "múltból" jön mert ott csak közelükben történhet velük valami. Valóban pszihologia: oda megy az ember ahová néz. Érdekes ezt pont motoron, amikor pl kanyarban centizik az ember ahová néz oda megy, ha észrevesz és néz egy úthibát tutti beletrafál :cry:
A másik ami a motorvizsgán furcsa volt: egyirányú utcából balrakanyarodáskor a besorolás többször probléma, autóval soha.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4488 Dátum: 2013.09.19 19:15:53 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4489 Dátum: 2013.09.19 19:32:05 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.
Reméljük legközelebb egy 40 tonnást próbál meg "leckéztetni" és az majd nem húzza el a kormányt, hanem eltiporja. :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4490 Dátum: 2013.09.19 19:51:21 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.

Egész érdekes értelmezése a megszűnő sáv elsőbbségi (v)iszonyának.   Valóban bicskanyitogató.  De ne bántsd. Aki eszpészre dobta ki a pénzét, azt csak sajnálni lehet. És ez az én tollamból valóban mértékadónak számít, azt hiszem. Nagyon-nagyon sok-sok panasz van rájuk, nem egy eltalált valami, az biztos.  De azért örülök, hogy Neked semmi bajod nem lett!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4491 Dátum: 2013.09.19 21:04:31 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.
Attól függ, hogyan van kitáblázva az elsőbbségi viszony az adott helyen.
Leírnád a pontos szituációt? Remélem, sikerül rendezni a dolgot és a testi épségeden kívül az autóban sem esett jelentős kár.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4492 Dátum: 2013.09.19 21:06:36 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.
mi baja lett a vasadnak?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4493 Dátum: 2013.09.20 10:36:21 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben. A párbajhős fanszia fossal terrrorizál a közutakon, LHF-529  (renyó pöcspész ülésére fingik) a fenti hülyeségre hivatkozva.
Azt már tudom, hogy hol lakik, így azt is hogy hol nyújthatom be a javíttatási számlát, és a 20m3-es szippantó, ürítő csövét.
Hát ha nagyon okoskodik, alap, hogy ki kell hívni egy "független szakértőt", de ezek szerint még a helyszínt is otthagyta. Tudtommal ha baleset részesei vagyunk, még, ha nem is a mi hibánk, ott kőőő maradni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4494 Dátum: 2013.09.20 11:51:18 »
A besoroló sávon haladónak valóban elsőbbséget kell adni a (jobb kéz szabály okán) az egyenesen haladó részéről?? Tudom, hogy nem, de ilyen hülye néző és cselekvő pontból, majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben.
Én is jártam már így, csak épp nagy fekete autóval (ML merga). Át kellett mennem a szembe sávba, hogy ne jöjjön belém oldalról. És a legszomorúbb, hogy a mergásnak tök természetes volt, hogy ő a nagyobb...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4495 Dátum: 2013.09.20 11:58:04 »
Én is jártam már így, csak épp nagy fekete autóval (ML merga). Át kellett mennem a szembe sávba, hogy ne jöjjön belém oldalról. És a legszomorúbb, hogy a mergásnak tök természetes volt, hogy ő a nagyobb...
Aztán rájöttél hogy az ML Merga túl nagy neked és vettél két kisebbet? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4496 Dátum: 2013.09.21 16:22:05 »
NEm valószínű, hogy befogják vezetni nálunk egyhamar, sajnos. Az az oka, hogy a villogó zöldre a legtöbb autós nemhogy lassítana, de még rá is lép a gázpedálra. Hasonló okból nem fogják elterjeszteni a lámpák feletti visszaszámlálót sem. Pedig, ha az ember jól értelmezi a két dolog lényegét, nagyon is pozitív lehetne, hiszen, gyakorlatilag nem kellene vészfékezni a pirosra váltás előtt..
a zöldre nem, de a pirosra simán el tudnám képzelni mindenhol a visszaszámlálót, mondjuk ha legalább 20 mp-ig tart. akkor mindenki tudná, hogy érdemes-e leállítani a motort, amíg indulni lehet

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4497 Dátum: 2013.09.21 18:28:01 »
a zöldre nem, de a pirosra simán el tudnám képzelni mindenhol a visszaszámlálót, mondjuk ha legalább 20 mp-ig tart. akkor mindenki tudná, hogy érdemes-e leállítani a motort, amíg indulni lehet
Én mindkettőre! Itt Csabán a 446-os út minden nagyobb forgalmú kereszteződésében van visszaszámláló. Baromi jó! És tetszett az osztrákok villogó zöldje is. Csak a mentalitást kellene ezekhez igazítani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4498 Dátum: 2013.09.21 18:39:18 »
debrecenben is van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4499 Dátum: 2013.09.21 18:46:02 »
Én mindkettőre! Itt Csabán a 446-os út minden nagyobb forgalmú kereszteződésében van visszaszámláló. Baromi jó! És tetszett az osztrákok villogó zöldje is. Csak a mentalitást kellene ezekhez igazítani.
Szerintem a villogó zöld igenis azért jó, hogy tudja az ember hogy sietni kell az átjutással , dugó esetén meg már ne menjen be a kereszteződésbe.
Bepi! Most már értem a jó fogyidat ;) :szemez: