Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304684 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4425 Dátum: 2013.09.11 22:43:54 »
De.

Mert innen csak egy lépés az, hogy mehet mindenki mindenhol, föltéve, ha figyel közben a másikra.
Mester, és most ugyan nem ez van, hogy mennek tökön-paszujon keresztül? Dehogynem. Csak akkor legalább vegyék ezt úgy, hogy közben figyelnek egymásra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4426 Dátum: 2013.09.11 22:46:38 »
Én inkább azt mondom, én is túllépem a sebességhatárokat, de csak annyival, hogy lehetőleg ne legyen belőle szabálysértési bírság. No, ezzel mennyire is veszélyeztetem jobban a körülöttem közlekedőket, vagy magamat?  :szemez:
Á, alig.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4427 Dátum: 2013.09.11 22:48:37 »
Mester, és most ugyan nem ez van, hogy mennek tökön-paszujon keresztül? Dehogynem. Csak akkor legalább vegyék ezt úgy, hogy közben figyelnek egymásra.
Ja, jobb ha figyelnek. De, mondom: 10-ból 9 tutira azt hiszi, hogy neki elsőbbsége van a zebrán. Hidd el, naponta rengeteg ilyet látok! Rettenetesen elharapódzott a dolog. És NEM, nem az a megoldás, hogy csináljuk, csak figyeljünk közben. Ezzel az erővel én is mehetnék pl. autóval a járdán, ha épp elférek és figyelek közben a gyalogosokra  ::) ... na ne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4428 Dátum: 2013.09.12 07:29:30 »
Jó az így , előre megyünk és kész, nem karcoljuk meg az autókat, nem törjük le a tükrüket.
Ha így is elférnek akkor elegendő a hely :yes: Lámpánál álló autót ,ha irányjelzője megy, nincs jelentősége, hiszen áll, akkor meg nincs miben akadályozni. :hug: Lámpától pedig még az 50-es robogóval is jobb a gyorsulás mint az (átlag)autóknak.(20-30km/h-ig)
Okés, de akkor megint ott tartunk, hogy a kétkerekűek kaptak némi engedményt, amit ők arra használnak fel, hogy még jobban feszegessék a határokat. Tehát az álló sor mellett előremennek balról, akár záróvonalon keresztül is. De lámpánál lassan haladó sort is előzik jobbról is meg balról is (gyakran egy időben), még azzal sem törődve, hogy közben esetleg a sorból valakinek folyamatosan megy az indexe, mert jobbra fordulna. És ezzel naponta találkozom, úgyhogy nem egy ritka jelenség.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4429 Dátum: 2013.09.12 07:43:50 »
Okés, de akkor megint ott tartunk, hogy a kétkerekűek kaptak némi engedményt, amit ők arra használnak fel, hogy még jobban feszegessék a határokat. Tehát az álló sor mellett előremennek balról, akár záróvonalon keresztül is. De lámpánál lassan haladó sort is előzik jobbról is meg balról is (gyakran egy időben), még azzal sem törődve, hogy közben esetleg a sorból valakinek folyamatosan megy az indexe, mert jobbra fordulna. És ezzel naponta találkozom, úgyhogy nem egy ritka jelenség.
Nem tudom én nagyon figyelem mit csinál az elöttem lévő autós, akár indexel, akár ajtót készül kinyitni. Egyébként mozgó autók között könnyebb elmenni motorral, mert akkor tudnak helyet csinálni. :szemez:
Persze zárovonalon túl előre menni nem szabad és ami pláne durva, hogy a bicajosok piros lámpánál meg se állnak, hanem átmennek (biztos félnek hogy eldölnek ha megállnak) és érdekes pont a profi bicajosok csinálják leginkább. Szerintem pedig lámpánál pihenni 1-2 percet kimondottan jól esik :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4430 Dátum: 2013.09.12 09:06:00 »
Ja, jobb ha figyelnek. De, mondom: 10-ból 9 tutira azt hiszi, hogy neki elsőbbsége van a zebrán. Hidd el, naponta rengeteg ilyet látok! Rettenetesen elharapódzott a dolog. És NEM, nem az a megoldás, hogy csináljuk, csak figyeljünk közben. Ezzel az erővel én is mehetnék pl. autóval a járdán, ha épp elférek és figyelek közben a gyalogosokra  ::) ... na ne.
Nem, nem mehetnél.  :) Az, amiről beszélsz, hogy váratlanul nagy sebességgel kivágódik a kanyarodó autó elé, abszolút elítélendő. De maga a szitu, hogy a zebrán felülve (adott esetben ugyanannyival, vagy csak minimálisan gyorsabban) halad át a zebrán, szerintem semmivel sem jelent nagyobb veszélyt, mint maga a gyalogos. Kiszámítható a mozgása, és a gyalogos miatt úgyis meg kell állnia az autónak, így még csak nem is akadályozza.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4431 Dátum: 2013.09.12 09:12:11 »
Á, alig.
Érdekes ez a videó.
Ahogy elnézem, itt IS legalább 2 ember hibája kellett a "balesethez", még, ha csak szimulált eset is. Ugyanis, mind az autós, mind a gyalogos figyelmetlen volt. Ha csak az egyik figyel, akkor nem történik meg a baj, hiszen, vagy a gyalogos nem lép le az úttestre, vagy az autós nem bambul oldalra és időben fékezve meg tud állni.
Meglátásom szerint ez az eset egy speciális eset, nem azon múlt a dolog, hogy 5km/h-val (vagy 5mph-val gyorsabban, vagy lassabban megy az autó. Itt a figyelem hiánya okozott - szerintem - balesetet.

Az azonban kétségtelenül igaz, hogy az esélye, hogy időben megáll az autó, kisebb sebesség esetén biztosan nagyobb, ez nem vitás.

Egyébiránt, Te magad is relatíve gyorshajtó vagy (a szabálysértési bírságon innen), ugyanúgy, mint én. Ha a figyelmünk nem hagy kivetnivalót maga után, a baleset esélye is minimális lesz, igen, több, mintha lassabban mentünk volna. De ennyi erővel csak üljünk az autóban álló helyzetben. Ekkor 0 a valószínűsége egy balesetnek? Nem hinném.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4432 Dátum: 2013.09.12 09:49:48 »
Érdekes ez a videó.
Ahogy elnézem, itt IS legalább 2 ember hibája kellett a "balesethez", még, ha csak szimulált eset is. Ugyanis, mind az autós, mind a gyalogos figyelmetlen volt. Ha csak az egyik figyel, akkor nem történik meg a baj, hiszen, vagy a gyalogos nem lép le az úttestre, vagy az autós nem bambul oldalra és időben fékezve meg tud állni.
Meglátásom szerint ez az eset egy speciális eset, nem azon múlt a dolog, hogy 5km/h-val (vagy 5mph-val gyorsabban, vagy lassabban megy az autó. Itt a figyelem hiánya okozott - szerintem - balesetet.

Az azonban kétségtelenül igaz, hogy az esélye, hogy időben megáll az autó, kisebb sebesség esetén biztosan nagyobb, ez nem vitás.

Egyébiránt, Te magad is relatíve gyorshajtó vagy (a szabálysértési bírságon innen), ugyanúgy, mint én. Ha a figyelmünk nem hagy kivetnivalót maga után, a baleset esélye is minimális lesz, igen, több, mintha lassabban mentünk volna. De ennyi erővel csak üljünk az autóban álló helyzetben. Ekkor 0 a valószínűsége egy balesetnek? Nem hinném.  :hug:



De ha a gyorsabban (+5km/h) haladó autó jobb minöségü gumiabroncsot használ mit a lasabban haladó akkor meg elöbb meg tud állni.... :tt2:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4433 Dátum: 2013.09.12 11:12:10 »
És még lehetne fokozni a "ha" faktort ameddig nem unjuk meg...  ;)
Ha nincs a csomagtérben egy fél disznó, akkor is rövidebb a fékút.  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4434 Dátum: 2013.09.12 12:37:09 »
Nem tudom, ismeritek-e ezt az oldalt, de érdemes fejben tartani, tetszik a kezdeményezés.

Az Ésszerűbb Közúti Közlekedésért Egyesület weboldala
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4435 Dátum: 2013.09.12 14:57:06 »


De ha a gyorsabban (+5km/h) haladó autó jobb minöségü gumiabroncsot használ mit a lasabban haladó akkor meg elöbb meg tud állni.... :tt2:

Pont ez a lényeg! A videón a sózottméz (4szízön) gumikat prezentálták! :D :lol: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4436 Dátum: 2013.09.12 14:58:54 »
És még lehetne fokozni a "ha" faktort ameddig nem unjuk meg...  ;)
Ha nincs a csomagtérben egy fél disznó, akkor is rövidebb a fékút.  :innocent:  ;)
Az anyós a J1-en csücsül, nem a csomagtartóban!??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4437 Dátum: 2013.09.12 15:50:24 »
A bringás példához kapcsolódva kissé.

Vettem egy rollert (hagyományos, kick-scooter) nemrég és használom is viszonylag rendszeresen a városban is. A rollert a tömegközlekedésre fel lehet vinni (összehajtva) a kerékpárral ellentétben. De vajon milyen szabályok vonatkoznak rám egyébként? Mehetek a rollerrel a járdán? Mehetek vele a kerékpár úton?

Ja, a zebrákon leszállok róla, mert utálom azokat a bicajosokat, akik ezt nem teszik meg és a szívbajt hozzák rám, amikor hirtelen 25km/h-val megjelennek a zebrán a látómezőmben. Szóval igen, szálljanak le. Az utóbbi időben annyira elegem lett belőlük, hogy vitáztam is vagy kettővel, nem sok eredménnyel :D

« Utoljára szerkesztve: 2013.09.12 15:58:57 írta richkan »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4438 Dátum: 2013.09.12 16:47:49 »
A bringás példához kapcsolódva kissé.

Vettem egy rollert (hagyományos, kick-scooter) nemrég és használom is viszonylag rendszeresen a városban is. A rollert a tömegközlekedésre fel lehet vinni (összehajtva) a kerékpárral ellentétben. De vajon milyen szabályok vonatkoznak rám egyébként? Mehetek a rollerrel a járdán? Mehetek vele a kerékpár úton?

Ja, a zebrákon leszállok róla, mert utálom azokat a bicajosokat, akik ezt nem teszik meg és a szívbajt hozzák rám, amikor hirtelen 25km/h-val megjelennek a zebrán a látómezőmben. Szóval igen, szálljanak le. Az utóbbi időben annyira elegem lett belőlük, hogy vitáztam is vagy kettővel, nem sok eredménnyel :D
Erre egy megoldás von: cseréld le a rolleredet egy bicajra :hug:
A minap találkoztam egy campingbicajossal , de teljesen le volt csupaszitva, azt mondta összehajtva felviheti buszra, vonatra, jegy nélkül.
Egyre több helyen van a zebra mellett bicajos átkelő is, persze ott minden úgy van kialakitva külön külön.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.12 16:49:27 írta OldPiet »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4439 Dátum: 2013.09.12 17:10:14 »
A minap találkoztam egy campingbicajossal , de teljesen le volt csupaszitva, azt mondta összehajtva felviheti buszra, vonatra, jegy nélkül.
Egyre több helyen van a zebra mellett bicajos átkelő is, persze ott minden úgy van kialakitva külön külön.

Nem tudom mennyire lehet jó megoldást egy kempinget összehajtva felvinni a tömött BKV járművekre, én nem vállalnám azt már.