Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304250 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4350 Dátum: 2013.05.06 20:59:15 »
Úgy értettem, hogy automatikusan perbe fogja a másik autós biztosítója, vagy ilyesmi. Az hogy egy ilyen csaló nem fogja perelni, az tuti... Annyi idő alatt eljátssza ezt 15 másikkal...

De ha tudom, hogy nem én voltam a hunyó, akkor minek maradjak? Azért egy tükör leverést/eltörést meghallani... 1x vettem le érintőre egy belógó oszlopot 30-al. Be sem hajlott a tükör, de olyat szólt, azt hittem beszarok... :lol:

Nekünk is volt ilyesmi ügyünk. Valami barom nekiment valami út széli sziklának egy 3-ad rendű úton. Gondolom kihívta a rendőröket, és bemondott habira egy rendszámot...
Csörgött itthon a vezetékes telefon, xy rendőrkapitány a szigetszentmiklósi kapitányságról, azért hívott mert bejelentés érkezett hogy egy erre a címre bejelentett Citroen BX PICKUP!! (mondanom se kell, hogy ilyet elfelejtettek gyártani a csigaevők, de ekkor még tényleg BX-ünk volt), rakteréből leesett az útra egy szikla, és a mögöttünk haladó nekiment, összetörte az autóját, stb,stb...
Miután megkérdeztük, hogy hogyan fért hozzá az adatbázishoz, és a telefonszámunkhoz feljelentés, és egyéb végzés hiányában, és közöltük vele, hogy ilyen autó nem is létezik, szó nélkül lerakta a telefont...  :no:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4351 Dátum: 2013.05.06 21:16:40 »
Úgy értettem, hogy automatikusan perbe fogja a másik autós biztosítója, vagy ilyesmi...
Éppen ez a rossza KGFB-ben, hogy a károsult nem áll szerződésben a károkozó biztosítójával. A biztosító nem fog perelni azért, hogy fizethessen.
A CASCO-s biztosítónak +mind1,azért fizet,ami az önrész felett van,és amire a tulajpénzt kér. Függetlenül a károkozótól. A lakásom biztosítója sem pereli be a tolvajt.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4352 Dátum: 2013.05.06 21:42:17 »
Bemész a biztosítódhoz,és bejelented az eseményt (erre amúgy is tv.kötelez) DE náluk nem ismered el, hogy te hibáztál. A kék sárga ugyanis szinte semmit nem számít csak az ügyet lehet elindítani vele
Ott a pont, simán megér egy próbát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4353 Dátum: 2013.05.06 21:45:00 »
Jött a rendőr (vagy 2 óra elteltével). Megnézte a kocsikat. Azt mondta, ismerjem be, mert ha nem úgyis rosszabbul járok (feljelentést kell készítsen, abból automatikus birság, stb.)
Ezen azért erősen csodálkozom. Lévén a két autó tükrei nincsenek egy magasságban, kb. fizikai képtelenség a dolog. Az mondjuk nyilvánvaló, hogy szélhámosság áldozatául estél - de miután már odaért a rendőr, szerintem is jobb, hogy annyiban hagytad, lévén ha perre került volna sor, te egyedül álltál volna szemben az ő két tanúvallomásukkal  ::)

Nagyon gáz sztori  :nonono: !

Minden bizonnyal a Fiestás is benne volt. Övé volt a feladat, hogy megállítson.

« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 21:50:48 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4354 Dátum: 2013.05.06 21:46:17 »
Egyetértek! A nő tudtommal nem is lehetne tanú, mert elfogult (családtag).
De, lehet tanú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4355 Dátum: 2013.05.06 22:16:15 »
... ha perre került volna sor, te egyedül álltál volna szemben az ő két tanúvallomásukkal
Minden bizonnyal a Fiestás is benne volt. Övé volt a feladat, hogy megállítson.
A két tanúvallomás nem ér semmit, ha fizikailag nem okozhatta a sérülést, és az anyagmaradványok sem egyeznek. A Fiestás sokminden lehetett, de több mint fura.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4356 Dátum: 2013.05.06 22:41:36 »
Nem tudom vallomást hányszor lehet módosítani, de ha nagyon kekeckedsz, még a végén addig módosítja a két jóember, hogy megint nekik lenne igazuk (pl kilógott a kocsidból egy seprűnyél, stb stb).
Szerintem most már mindegy, majd legközelebb ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4357 Dátum: 2013.05.06 23:12:06 »
A Fiestás sokminden lehetett, de több mint fura.
És én nem hiszek az ilyen fura egybeesésekben :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4358 Dátum: 2013.05.06 23:13:20 »
Mondjuk, ekkora special operations-akció egy szaros tükör biztosító általi kifizettetéséért  :hmmmm: ... döbbenet  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4359 Dátum: 2013.05.07 08:09:11 »
Engem most az izgat: lesz-e bonus-malus visszasorolásom ezért, vagy sem? Mert ha visszasorolnak, és több lesz a biztim ezért, akkor lehet, hogy balhézok.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4360 Dátum: 2013.05.07 08:10:49 »
Engem most az izgat: lesz-e bonus-malus visszasorolásom ezért, vagy sem? Mert ha visszasorolnak, és több lesz a biztim ezért, akkor lehet, hogy balhézok.
NEm hiszem, hogy visszasorolnak, talán majd pár száz, esetleg ezer forinttal több lesz a jövő évi díjad.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4361 Dátum: 2013.05.07 08:12:46 »
azért ne törödj bele.
ha ártatlan vagy,járd ki.
sőt perelj vissza!
ez a tükörmagasság jó elv.
bár ha féloldalasan állt a járdán,akkor picit lentebb kerül a tükör alja.
de akkor a te tükrödön is kéne vmi nyomnak lenni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4362 Dátum: 2013.05.07 08:26:46 »
robi, az a Zafira a menetirány szerint parkolt, ugye? Ebben az esetben tükörlaphoz közeli fekete műanyag kerethez érhetett (volna) elvileg a tükröd. Valószínűsítem, hogy ebben az esetben a másik autó festéke nem kerülhetett a Te autód tükrére... (ha valóban csalók, akkor ezt pontosan tudják)
Csak azt lehetne megvizsgálni, hogy abban a helyzetben fizikailag összeérhetett-e a két tükör? Illetve, a Te tükrödön olyanok-e a karcok, amik a koccanásból származtathatók-e?
Lehet, érdemes lenne gyorsan lefújatni a Te tükrödet, hogy hibátlan legyen, aztán mondhatnak bármit utólag. Nem fényképezték le a helyszínen, gondolom...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4363 Dátum: 2013.05.07 08:56:54 »
NEm hiszem, hogy visszasorolnak, talán majd pár száz, esetleg ezer forinttal több lesz a jövő évi díjad.
Hát mivel biztosítózásról van szó, itt márkaszervíz, számla stb, még beledobnak egy olajcserét, féltengelycserét, komplett tükörház, a parkolási meghúzások lefestése ... magyarország én így szeretlek ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4364 Dátum: 2013.05.07 10:49:42 »
lesz-e bonus-malus visszasorolásom ezért, vagy sem?
Amennyiben elismered a felelősséget,akkor a biztosítód értesít, hogy mennyi a a javításra felvett pénz.Amennyiben megtéríted a biztosítódnak, akkor nem számít káreseménynek. Nem fizetés választása esetén 2 fokozattal lejjebb sorolnak. Arra nem emlékszem pontosan, hogy éven belül, hány okozott baleset után ugrik automatikusan M4-re.