Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304559 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4335 Dátum: 2013.05.06 16:13:18 »
Basszus, hogy jártam ma.

Megyek lazán egy belvárosi utcában. Nem túl tág, de van szűkebb is ennél. Egyirányú, jobb oldalt parkolóhelyek kialakítva.
Egyszer csak a hátamnál szupergyors mozdulattal kiugrik a parkolók közül egy fekete Zafira. Ezerrel dudálgat.
Előttem egy másik fekete kisauó, aszem Fieszta méretű cucc, nem emlékszem. Bekanyarodunk egy másik utcába. Elkezd lassítani és vész-villogni. Megállunk.

Hátsóból kiszáll a muki, vigyorogva: "hát uram, azért ezt hogy gondolta?". én: "Mit?". Na szó mi szó, hogy én levertem a tükrét.
Közben az előttem lévő gyorsan lelépett.

Odébb mentünk, leálltunk.

Az én autómon egyetlen egy karc sincs. Sehol. A tükrömön van, de azt én okoztam otthon a garázsban, látszik is, hogy a fehér falfesték még rajta van. Meg különben is, a Zafira és a Ceed tükrei nincsenek is pont egy magasságban...

A Zafirán ott volt a tükör ház a helyén, csak a tükör üveg esett ki (és gondolom kitörött).
A pasas strandpapucsban, hisztis feleséggel állították, hogy ők ketten vannak, van tanú, hallották a nagy csattanást és látták is, tehát ismerjem be, és írjam alá.
Mondanom se kell, semmit nem hallottam, tehát valótlanság az egész.

Kértem, hívjanak rendőrt, én egy tapodtat sem mozdulok. A hisztis nő az okostelójával láttam, hogy próbált fotót csinálni rólam, amikor nem figyelek oda.

Jött a rendőr (vagy 2 óra elteltével). Megnézte a kocsikat. Azt mondta, ismerjem be, mert ha nem úgyis rosszabbul járok (feljelentést kell készítsen, abból automatikus birság, stb.)

Hát beismertem, aláírtam. Legalább annyit szívtak, hogy míg vártuk a rendőröket, egy kapu előtt kellett álljanak, és minden egyes kapu nyitásakor odébb kellett tolatni, majd vissza.

Na így lehet egy-két alkatrészt szerezni törött autókhoz ingyen.


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4336 Dátum: 2013.05.06 16:21:07 »

Az én autómon egyetlen egy karc sincs. Sehol. A tükrömön van, de azt én okoztam otthon a garázsban, látszik is, hogy a fehér falfesték még rajta van. Meg különben is, a Zafira és a Ceed tükrei nincsenek is pont egy magasságban...

Erre melyik ítélőszék adna igazat nekik? Amúgy jah, egy ilyen ügy elhúzódik 2 évig is, kell a francnak a gyomorgörcs minden éjjel, legyenek boldogok. Ezt még fedélzeti kamerával sem véded ki.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4337 Dátum: 2013.05.06 16:28:36 »
Azt megtehettük volna valóban, hogy egymás mellé áll a két autó (a baleset helyszínén, hiszen a Zafira félig a járdán volt, ugye), és megnézhettük volna, hogy a két tükör között mennyi a szint külömbség, illetve az én falfestékes karcolásom pont ott van-e, ahol az ő tükre.

De én is úgy gondoltam, hogy hagyni kell a pi@ába az egészet, mert semmi kedvem bíróságra járkálgatni, van így is elég sok bajom.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4338 Dátum: 2013.05.06 16:37:49 »
Miért nem hagytad ott őket a picsába?

Kerestek volna másik madarat maguknak... (Ezzel most nem téged akarlak megsérteni, de erre nincs jobb szó..  :wacko:)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4339 Dátum: 2013.05.06 16:42:03 »
Miért nem hagytad ott őket a picsába?

Kerestek volna másik madarat maguknak... (Ezzel most nem téged akarlak megsérteni, de erre nincs jobb szó..  :wacko:)
Egyetértek! A nő tudtommal nem is lehetne tanú, mert elfogult (családtag). Nekem aztán pöröghetnének 5000-rel is, ha nem én vagyok a hunyó. >:D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4340 Dátum: 2013.05.06 16:49:24 »
hát drucám,xerintem is megetettek ezzel a tükörsztorival.
ott kellett volna hagyni öket a bús pixába.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4341 Dátum: 2013.05.06 16:52:17 »
Egyetértek! A nő tudtommal nem is lehetne tanú, mert elfogult (családtag). Nekem aztán pöröghetnének 5000-rel is, ha nem én vagyok a hunyó. >:D
Mondjuk, nem hiszem, hogy emiatt jelentősen emelkedne majd robi kötelezője, csak a tudat, hogy valószínűleg szándékosan átb*sztak piszkálná a csőrömet... Ha valami nem jogos, akkor na, ne legyek érte hibás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4342 Dátum: 2013.05.06 17:08:39 »
Nem volt lehetőségem ott hagyni őket sajna, egyéb okok miatt. Különben simán megtettem volna.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4343 Dátum: 2013.05.06 17:24:18 »
milyen ok volt az?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4344 Dátum: 2013.05.06 18:23:16 »
Semmi köze nem volt az esethez magához. Egyszerűen csak az útvonalam vége is pont ott volt, ahol megálltunk, pechemre. Nem mehettem el, hisz mivel később ugyanoda úgyis vissza kellett volna jöjjek, lehet, hogy ezek még mindig ott várnak, vagy mittudomén.

Meghát a betyár becsület. Az ember azt hinné az elején, hogy tényleg történt valami, és segítőkész. Aztán az események lezajlása közben áll össze a kép, hogy basszus, mivel állunk szemben. Ekkor már úgyis rohadt késő lett volna megfutamodni. Amikor már a szembe lévő cég portása is tudta az egészet, stb...


« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 18:25:51 írta robi (Robi) »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4345 Dátum: 2013.05.06 19:08:00 »
Tanulópénznek kell felfogni...

Mi meg ingyen tanultunk belőle, szóval köszi, hogy megosztottad!  ;)  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4346 Dátum: 2013.05.06 19:29:35 »
Hát nemszívesen  :D

No mindegyis, embere válogatja, hogy ki hogy reagál le egy ilyen helyzetet. Nekem speciel eszembe se jutott az első 15 percben, hogy itt csalásról van szó, csak egyszerűen nem értettem mi történt, próbáltam megfejteni, hol rontottam el és mit...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4347 Dátum: 2013.05.06 19:44:41 »
Megállunk... Közben az előttem lévő gyorsan lelépett. Az én autómon egyetlen egy karc sincs. Sehol. A tükrömön van, de azt én okoztam otthon a garázsban, látszik is, hogy a fehér falfesték még rajta van. Meg különben is, a Zafira és a Ceed tükrei nincsenek is pont egy magasságban...

A Zafirán ott volt a tükör ház a helyén, csak a tükör üveg esett ki (és gondolom kitörött).
A pasas strandpapucsban, hisztis feleséggel állították, hogy ők ketten vannak, van tanú, hallották a nagy csattanást és látták is, tehát ismerjem be, és írjam alá.
Mondanom se kell, semmit nem hallottam, tehát valótlanság az egész.

Kértem, hívjanak rendőrt, ...  Megnézte a kocsikat. Azt mondta, ismerjem be,

Megszívattak rendesen.-( Akár még az első autó  is benne lehetett (károkozó vagy összejátszhatott a hátsóval?).
Az biztos,hogy hiba lett volna elhagyni a helyszínt. Megpróbálhatták volna rendszám alapján rádhúzni a cserbenhagyást, de akkor a vizsgálat során legalább rendesen leszemlézik a kocsid.
A következő hiba a rendőri rábeszélés elfogadása volt. Nem akar papírmunkát, ismerd el vagy még a szabálysértés miatt is megbírságolnak ... . Mindezt szigorúan a Te érdekedben :devil:
Amennyiben 100%-ban biztos vagy az igazadban,akkor ki kellett volna vele hívatnod a baleseti helyszínelőket, akik fehéren-feketén,objektíven, korrekt módon rögzítették volna a  a helyszínt, és mindkét gk-n a sérüléseket.

Azért még vissza tudod szívatni őket, amennyiben teljesen biztos vagy az igazadban. Bemész a biztosítódhoz,és bejelented az eseményt (erre amúgy is tv.kötelez) DE náluk nem ismered el, hogy te hibáztál. A kék sárga ugyanis szinte semmit nem számít csak az ügyet lehet elindítani vele,a biztosítók csak a saját papírjukon elismert, és minden lapon aláírt nyilatkozatot szeretik elfogadni.  Kéred az estet kivizsgálását, és mindkét gk szemlézését. Amennyiben utóbbiakat nem teszed meg,akkor Te is aktív résztvevője leszel egy biztosítási csalásnak, és előfordulhat, hogy nem csak saját magaddal kell elszámolnod.
Ugyanis a biztosítók nem szeretnek fizetni,lehet, hogy az elismerő nyilatkozatod ellenére tovább kutakodnak,vagy vmi már szerepel a nyilvántartásokban az ellenfélről. A belvárosban elég sok kamera van, akár még felvétel is készülhetett.
A Zafirás részéről meg csalás vagy hamis vád, a feleség részéről hamis tanúzás? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 19:53:14 írta Agyarka »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4348 Dátum: 2013.05.06 20:19:16 »
Ha otthagyja őket, 99%-ig biztos vagyok, hogy nem lett volna semmi következménye. Nem fog a másik elmenni rendőrségre, biztosítóhoz, bíróságra stb, egy tükörlapért...

De a helyszinelő kérése nagyon jó ötlet. Még talán meg is hurcolhatták volna őket...

Ha utólag visszamondja a felelősség elismerést, az nem von maga után polgári peres eljárást? Vagy az csak opció a "sértett" részéről?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4349 Dátum: 2013.05.06 20:40:36 »
Ha otthagyja őket, 99%-ig biztos vagyok, hogy nem lett volna semmi következménye. Nem fog a másik elmenni rendőrségre, biztosítóhoz, bíróságra stb, egy tükörlapért...
Ha utólag visszamondja a felelősség elismerést, az nem von maga után polgári peres eljárást?
Szerintem az első mondatodban benne van a válasz a másodikra. A biztosítók meg úgyis szeretik, ha vki pénzt akar kihúzni a zsebükből,ráadásul jogosulatlanul.
A cserben hagyással (helyszín elhagyással) meg nem szabad viccelni. Egyszer édesapámra ráfogták, hogy elütött egy embert, azért került az árokba. Kiderült,hogy részeg volt,a sérülései pedig nem származhattak autótól.