Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304647 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4320 Dátum: 2013.04.25 19:29:22 »
Hülye volt az autós is ez nem kérdés. Legalább az indexet kirakhatta volna... De egyrészt a motoros láthatta az akadályt, és feltételezhető volt, hogy ki fogja kerülni az autós is. Másrészt a motoros nem volt még az autós mellett, csak mögötte, esetleg készült az előzésre. Viszont ha meg itt akart előzni, akkor a motoros lett volna a hibás sztem. Nem kényszerítheti az autóst arra, hogy beleszálljon a daruskocsiba...

Amúgy a motoros sztem ilyen "majd én megmutatom ki a ***a gyerek, motoros vagyok" típus. Fel is ragaszt valami matricát az ablakra a végén... Valami kéretlen "igazságosztó" sztem...  :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4321 Dátum: 2013.04.25 19:36:22 »
Hülye volt az autós is ez nem kérdés. Legalább az indexet kirakhatta volna... De egyrészt a motoros láthatta az akadályt, és feltételezhető volt, hogy ki fogja kerülni az autós is. Másrészt a motoros nem volt még az autós mellett, csak mögötte, esetleg készült az előzésre. Viszont ha meg itt akart előzni, akkor a motoros lett volna a hibás sztem. Nem kényszerítheti az autóst arra, hogy beleszálljon a daruskocsiba...

Amúgy a motoros sztem ilyen "majd én megmutatom ki a ***a gyerek, motoros vagyok" típus. Fel is ragaszt valami matricát az ablakra a végén... Valami kéretlen "igazságosztó" sztem...  :no:
Biztos, hogy ugyanazt a videót nézzük?

A motoros már nagyon közel haladt az autóhoz, nagyobb sebességgel, amikor az hirtelen, jelzés és (nyilvánvalóan) körülnézés nélkül, eléje kanyarodott és ezzel veszélyeztette, hirtelen irányváltoztatásra kényszerítette. Mindezt úgy, hogy az autós előtt lévő akadály, a darus kocsi, még kb. 50 méterre volt, tehát az autósnak elég lett volna, a motorost észlelve, egy kicsit lassítania, majd miután a motoros elhaladt mellette, végrehajtania a kikerülést.

Hogy a motoros aztán mit művelt, az egy egészen más kérdés. De nem is ennek a megítéléséről volt szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4322 Dátum: 2013.04.25 19:42:18 »
És hány centitől számít az egy sáv két sávosnak?
A KRESZ ezt írja:

"Forgalmi sáv: az úttestnek egy gépkocsisor biztonságos közlekedésére elegendő szélességű - akár útburkolati jellel megjelölt, akár meg nem jelölt - része."

A videóban jól látható, hogy a menetirány szerinti jobb oldalon egy teherautó és egy személyautó is elfér egymás mellett.

Egyébként az út közepén jól látható dupla záróvonal is arra utal, hogy a videóban szereplő út párhuzamos közlekedésre alkalmas - erről ugyanis ezt írja a jogszabály (a 11/2001. (III. 13.) KöViM rendelet az útburkolati jelek tervezési és létesítési előírásairól) :

"Kétirányú forgalmú, párhuzamos közlekedésre kijelölt úton a forgalmi irányokat elválasztó osztóvonalat - az útkereszteződéseket és az olyan helyeket kivéve, ahol a balra kanyarodást (megfordulást) biztonságosan lehetővé lehet tenni - záróvonallal kell jelölni."

(Mielőtt valaki leírná: vágom, hogy a videó nem Magyarországon készült. De ez a szabály vélhetően náluk sem eltérő.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.25 19:49:45 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4323 Dátum: 2013.04.25 19:44:49 »
Nekem ez még bőven beleférő manőver az autós részéről... Évi 20e km-t megyek motorral, sokmindent láttam, megéltem már. Valószínű ezért magasabb az ingerküszöböm ilyen helyzetben... Megszoktam, hogy figyelnem/gondolkodnom kell az autós helyett. Ez nem szemrehányás, valamilyen szinten érthető, hogy nem áll rá a sima autós szeme a motorosra, vagy annak gyors mozgására...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4324 Dátum: 2013.04.25 20:02:26 »
Nekem ez még bőven beleférő manőver az autós részéről... Évi 20e km-t megyek motorral, sokmindent láttam, megéltem már. Valószínű ezért magasabb az ingerküszöböm ilyen helyzetben... Megszoktam, hogy figyelnem/gondolkodnom kell az autós helyett. Ez nem szemrehányás, valamilyen szinten érthető, hogy nem áll rá a sima autós szeme a motorosra, vagy annak gyors mozgására...
Te, tökmindegy, hogy ezt autóssal vagy motorossal játsszák el. Ilyet nem lehet csinálni, ez veszélyeztetés. És ott amúgy elég nagy divat, ahogy a videóikban látom. Ész nélkül bevágnak egymás elé... Nem mondom, hogy rendben van, amit a motoros csinált - de valószínűleg ő sem úgy kezdte, hogy akkus flexet hordott magánál.

Van egy másik ilyen orosz igazságosztó is: egy buszos... Az meg simán belehajt az ilyen barmokba, akik bevágnak eléje  :devil: ... Van egy csomó videója a neten.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4325 Dátum: 2013.04.25 20:32:25 »
Valaki eljátszaná előttem egy szavam se lenne, sőt a videós szituban meg se próbálnék elmenni mellette, csak ha látnám hogy jobbra indexel mert meg akar állni. De még ilyen szakasszal nem találkoztam, max olyannal hogy fel van kopva a festék. Persze jobbra tartás me ilyenek oké, de ha jobb oldalon parkolnak, akkor nem igazán a szabvány indexelős sávváltást alkalmaznám, mert nem váltok sávot, persze egy tükörbepillantás lenne
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4326 Dátum: 2013.04.25 20:42:10 »
Valaki eljátszaná előttem egy szavam se lenne, sőt a videós szituban meg se próbálnék elmenni mellette, csak ha látnám hogy jobbra indexel mert meg akar állni. De még ilyen szakasszal nem találkoztam, max olyannal hogy fel van kopva a festék. Persze jobbra tartás me ilyenek oké, de ha jobb oldalon parkolnak, akkor nem igazán a szabvány indexelős sávváltást alkalmaznám, mert nem váltok sávot, persze egy tükörbepillantás lenne
Kérdem még egyszer: csak sávváltásnál kell körülnézni, és irányt jelezni? Ezt komolyan mondod? Egy jó szélességnyivel arrébb húzza a barom a kocsit, és szerinted ez így frankó? Garantálom, hogy nem ezt mondanád, ha tényleg veled játszotta volna ezt el.

Amúgy itt Pécsett is van ilyen út, ami párhuzamos közlekedésre alkalmas, de nincsenek felfestve a sávok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4327 Dátum: 2013.04.25 21:02:33 »
Kérdem még egyszer: csak sávváltásnál kell körülnézni, és irányt jelezni? Ezt komolyan mondod? Egy jó szélességnyivel arrébb húzza a barom a kocsit, és szerinted ez így frankó? Garantálom, hogy nem ezt mondanád, ha tényleg veled játszotta volna ezt el.

Amúgy itt Pécsett is van ilyen út, ami párhuzamos közlekedésre alkalmas, de nincsenek felfestve a sávok.
En akkor szoktam. Nameg kanyarodásnál meg parkolóhelyről elindulásnál. Nekem a sáv felfestés között értelmezett, ha olyan nincs a betoncsíkon, akkor meg persze a képzeletbeli felezővonal.
De akkor oké, legyen ez két sáv, majd ha egyszer ilyen helyre kerülök, majd indexelek is. Ha bizonytalan vagyok akkor úgyis nézek minden tükröt meg felmérem ki merre hány, valszeg a motorost is észrevettem volna és vagy lassítok vagy gyorsítok.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4329 Dátum: 2013.04.25 21:07:28 »
ez már téma volt más topikban kb.egy hete!
én linkeltem be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4330 Dátum: 2013.04.25 21:19:18 »
ez már téma volt más topikban kb.egy hete!
én linkeltem be.
Akkor Bocs! :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4331 Dátum: 2013.04.25 21:25:18 »
En akkor szoktam. Nameg kanyarodásnál meg parkolóhelyről elindulásnál. Nekem a sáv felfestés között értelmezett, ha olyan nincs a betoncsíkon, akkor meg persze a képzeletbeli felezővonal.
De akkor oké, legyen ez két sáv, majd ha egyszer ilyen helyre kerülök, majd indexelek is. Ha bizonytalan vagyok akkor úgyis nézek minden tükröt meg felmérem ki merre hány, valszeg a motorost is észrevettem volna és vagy lassítok vagy gyorsítok.
Motorost sokszor nehéz észrevenni: lehet holttérben,keskeny, sötét, és autókra számitunk magunk körül. Viszont motorral könnyebb menekülöhelyet találni.
Motorral kekeckedni, az egy gyilkossági kisérlet- márpedig nem tudhatja egy autós se ,hogy 100%-ig jogilag is igaza van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4332 Dátum: 2013.04.25 21:26:10 »
De akkor oké, legyen ez két sáv, majd ha egyszer ilyen helyre kerülök, majd indexelek is. Ha bizonytalan vagyok akkor úgyis nézek minden tükröt meg felmérem ki merre hány, valszeg a motorost is észrevettem volna és vagy lassítok vagy gyorsítok.
Ennyi  :yes: ... jobb a biztonság. Ha az ember látja, hogy egy komplett sávnyi hely van közte meg a felezővonal között, akkor ott jöhet is valaki.

Amúgy amit írsz a felezővonalról meg a középvonalról, alapesetben megállja a helyét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4333 Dátum: 2013.04.25 21:28:24 »
Motorost sokszor nehéz észrevenni: lehet holttérben,keskeny, sötét, és autókra számitunk magunk körül. Viszont motorral könnyebb menekülöhelyet találni.
Motorral kekeckedni, az egy gyilkossági kisérlet- márpedig nem tudhatja egy autós se ,hogy 100%-ig jogilag is igaza van.
Hát ez az. Elsősorban ezért "verjük" bele a tanulókba, hogy sávváltáskor, kikerüléskor stb. MINDIG nézzenek a holttérbe is, ne csak a tükörbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4334 Dátum: 2013.04.25 21:33:53 »
Hát ez az. Elsősorban ezért "verjük" bele a tanulókba, hogy sávváltáskor, kikerüléskor stb. MINDIG nézzenek a holttérbe is, ne csak a tükörbe.
A motorosoknak meg ezért van (szabálytalanul) hangos kipufogójuk :yes: