Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304582 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4275 Dátum: 2013.04.12 21:56:09 »
Nézd mester! Megmondom őszintén, hogy én sem szállok le. Ellenben minden egyes autóst figyelek, aki ra akar kanyarodni az átkelőhelyre. Ha látom, hogy nem fog megállni, eleve később indulok el, hogy közben ő tudjon menni. De elmondhatom, hogy felénk 10 esetből 9 autós előzékenyen elenged, amit én Minden esetben jól láthatóan meg is köszönök.
Azért járok el így, mert jóval kevesebb ideig tartom fel őt, mint gy gyalogos. Mire elindulna, én már az úttest közepén járok. Mire az átkelőhöz ér, én már átértem. :)
Azt hiszem, Palaczk mondanivalójának leglényesebb szava a tempósan volt, ami épp a te módszeredre nem igaz.  ;)
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4276 Dátum: 2013.04.12 21:59:31 »
Azt hiszem, Palaczk mondanivalójának leglényesebb szava a tempósan volt, ami épp a te módszeredre nem igaz.  ;)
Értettem, nem volt ebben köztünk vita. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4277 Dátum: 2013.04.12 22:03:10 »
Ha már a bicikli szóba került. Most este - már sötétben - jövök haza. A Petőfi hídnál, a Lágymányosi híd felől jöve megyek le az alsó rakpartra a lehajtón. Aki nem ismeri a környéket: ha a híd alatt lámpára indulok, (abszolút szabályos körülmények közt) egy picit érdemes sietni, mert a lehajtón még pont le lehet érni a piros beállta előtt. Szóval megyek a lehajtón, ami egyirányú, és ott teker felfelé komoly tempóban egy biciklis. Csak azért nem csaptam el, mert ki volt világítva, és még maradt idő félrerántani a kormányt, különben most a rendőrségen csücsülnék. De tényleg nem értem az ilyet, mégis hogy kerül oda, és mire számít? Egyáltalán mi a ...-t keres az alsó rakparton, mikor a felsőn kiépített bicikliút van?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4278 Dátum: 2013.04.15 15:44:18 »
Ezt én sem értettem sosem, hogy kb 2 méterrel az úttest mellett van kijelölt bicikliút és mégis az úttesten tekernek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4279 Dátum: 2013.04.15 15:58:07 »
Én mindig úgy viselkedek kerékpárosként, ahogy azt autósként elvárnám a kerékpárosoktól. Szemkontaktus
Detto. Pláne, hogy nem túl kellemes arccal feltörölni az aszfaltot. Netán utána még egy-két taslit is kiosztanak, miközben próbálod összelapátolni magad  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4280 Dátum: 2013.04.15 19:43:49 »
Manapság már az úton sétálgatás is divat. Hiába van ott a széles, jó állapotú járda. Úgynézki divat lett belőle...  :no:

Más:
Hétvégén mentem börzézni, és a soroksári Lidl-nél lévő lámpa megfogott. Tudni kell, hogy ez a lámpa légyegében egy dupla kereszteződést, és egy hév átjárót véd: http://goo.gl/maps/Vtzuk
Nap mint nap járok erre, a piros maximum 1 perc.

Tehát álltam a lámpánál, vártam, de 2 perc alatt nem történt semmi. A leforduló sáv zöld volt, minden más piros...

Mivel én voltam elől, meguntam, és továbbmentem, mert egyértelműen beragadt a lámpa.

A kérdés: Mi lenne ilyenkor a helyénvaló "viselkedés"?  :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4281 Dátum: 2013.04.15 19:54:22 »
Valami hasonlóba futottam bele nemrég én is. Ott minden iránynak és sávnak piros volt. Kb. 5 percig bírtuk, aztán nagyon óvatosan, körülnézve én átmentem (én is elől álltam). A tükörből nézve jött utánam mindenki :D
Egyébként szerintem rendőrt kellene hívni, hogy irányítson.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4282 Dátum: 2013.04.15 19:57:56 »
Hja itt is így volt. Előtte senki nem dudált, meg semmi. De ahogy elindultam, jött mindenki...  :D


styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4283 Dátum: 2013.04.15 20:01:56 »
Lehet, hogy épp teszteltek egy új kamerát  :devil:

Nekem egy olyan kellemetlen élményem volt Veszprémben a füredi kereszteződésben, hogy Veszprém felől balra akartam kanyarodni, aholis telezöldes lámpa van. Szóval a lámpa zöldre váltott, és kicsit előrébb mentem, miközben a szemből egyenesen haladó is megmozdult, aztán megállt. Vártam kicsit, hogy mi van, erre keresztben elhúzott az autó orra előtt egy méterrel egy autó nagy sebességgel (bőven száz fölött). A gyerek mellettem ült a kocsiban, marhára leizzadtam. Na aztán nagy óvatosan átment a szemből jövő, és én is kikanyarodtam. A tükörből meg látom, hogy sárgán villog az összes lámpa... Hát nem az lenne a normális, hogy ha valami gáz van, akkor egy időre az összes lámpa pirosra vált, és csak utána kezdenek sárgán villogni? Szerintem itt az én zöldem pár másodperc után az összes többi lámpával együtt átváltott sárgán villogóra, amit én nem láthattam (mert már kicsit előrementem)... Hú de ideges voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 20:12:15 írta styu »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4284 Dátum: 2013.04.15 20:50:20 »
A mai napon volt egy "majdnem szituáció", ami azért nem egy hajszállon múlott, de 2 mp-cel később akár már közel is lehetett volna egy kisebb koccanáshoz.

Alapszituáció:

-Kertvárosi rész, jobbkezes utcákkal.

-Én egy olyan útról kanyarodok jobbra kis ívben, amely út nem folytatódik tovább (tehát én csak jobbra vagy balra tudok kanyarodni, egyenesen nem tudok tovább menni).

-Tehát tulajdonképpen egy T kereszteződéssel állunk szemben, ahol én a T betű alsó részéről jövök és kanyarodok jobbra kis ívben.

-Az előzőekből következően a nekem jobb kéz felé eső és velem szemben érkező autósnak nem kell lassítani, hiszen az ő jobb keze felé nem esik utca.

-Én itt megszokásból balra nézek, hiszen jobb kéz felé kis ívben kanyarodok a jobb kéz szabályt viszont a tőlem balra eső kereszteződésben cca. 15-20%-ban nem adják meg. (Így teszek egyébként a belvárosi egyirányú utcákban is, balra is nézek, hiába van elsőbbségem.)

-Igen ám, de most ahogy kanyarodtam ki jobbra kis ívben a szembesávban jött egy Fabia igen tempósan, aki két autót került ki, mely autók pont úgy áltak az út szélén, hogy így a helyzet veszélyessé vált. (vagyis a T kereszteződésben a skoda - akinek nem kellett jobbkéz szabályt megadnia, az út jobb oldalán a padka mellett parkoló autókat került ki és átjött a szembesávba ahová én jobbra kis ívben kanyarodtam).

Na nem tudom értitek-e, nem egyszerű leírni. Szóljatok ha így nem érhető, lerajzolom vagy valami :)

Egy esetleges koccanás esetén kinek van igaza?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4285 Dátum: 2013.04.15 21:03:01 »
Szerintem a szembejövőnek.  :wacko: Elvileg aki egyenesen halad, annak van elsőbbsége, hogyha egyenrangú kereszteződésről beszélünk.

Néztem már be én is ilyet majdnem, azóta először balra, aztán jobbra is nézek, mielőtt kifordulnék. Főleg szűkebb utcákban.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4286 Dátum: 2013.04.15 21:06:41 »
Tudtommal MINDEN esetben a jobbra kis ívben kanyarodónak van elsőbbsége. Aztán az egyenesen haladónak, majd a balra nagyívben kanyarodó jöhet. Egyen rangú utak kereszteződésénél szintén. 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4287 Dátum: 2013.04.15 21:11:07 »
Hát nemtom... Gondolj bele. Jobb oldalon állnak az autók, kerülöd őket erre egy bal oldalról nyíló utcából kifordul valaki. Megállsz, és visszatolatsz, hogy el tudd engedni?  :hmmmm:

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4288 Dátum: 2013.04.15 21:16:46 »
Tudtommal MINDEN esetben a jobbra kis ívben kanyarodónak van elsőbbsége.
Minden esetben biztosan nem lehet így, mert ha alárendelt útról kanyarodsz ki, akkor a felsőbb rendű úton gyakran szabad előzni, és ha a jobbról érkezőt éppen előzi valaki, akkor az szerintem nem az előző hibája, ha kifordulsz elé.
Én elnézek jobbra is, tök mindegy, milyen kereszteződésen megyek át.

Szerintem amúgy hiába egyenrangú a kereszteződés, ha jobbról jön valaki a T betűben, akinek nem kell arra számítania, hogy jobbról kikanyarodik valaki (tekintve, hogy nincs ott út). Amúgy utálom, amikor spórolnak a táblákkal, mert ez szerintem arról szól. Ilyen helyekre a véleményem szerint mindig kellene macisajt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 21:19:24 írta styu »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4289 Dátum: 2013.04.15 21:18:58 »
Én elnézek jobbra is, tök mindegy, milyen kereszteződésen megyek át.

Igen, ez a tuti az biztos...