Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304670 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4260 Dátum: 2013.04.10 23:55:10 »
Mondjuk ebből az is következik, hogy ha lakott terület előtt van pl. egy 70-es korlátozó tábla, akkor utána a lakott területen is 70-nel lehet menni az első kereszteződésig. Tehát felfele is működik, nem csak lefele. De én nem emlékszem, hogy valaha is találkoztam volna ilyennel.

És mi a helyzet azzal, amikor a lakott terület kezdete táblával együtt van kitéve mondjuk egy harmincas tábla? Akkor az az egész településen érvényes? Mert ilyet is hallottam, és ilyennel viszont már több helyen találkoztam.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4261 Dátum: 2013.04.10 23:57:07 »
Tehát a kereszteződés mégsem oldja fel a korlátozást? :D
Ha lakott területnek számít az a rész, ahol a 70-es tábla van, akkor ott alapból 50 lenne a megengedett, tehát a kereszteződés a "kedvezőbb" 70-et oldja fel, és utána egyéb tábla hiányában az alapértelmezett 50 lesz érvényes...

Almádiban a 71-esen néha kiteszik a hetvenes táblákat, de ha jól tudom, a kereszteződésekben le kell(ene) lassítani 50-re akkor is, ha utána megint ki van rakva a 70-es tábla.
Itt amúgy még azzal játszanak, hogy néha eltüntetik a jól megszokott 70-es táblákat, és mérnek... Aztán újra kirakják őket. Akarattyánál meg a település kezdete táblát szokták össze-vissza rakosgatni (több száz méterrel arrébb), és szintén rendszeresen mérnek...
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.11 00:01:36 írta styu »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4262 Dátum: 2013.04.11 00:30:42 »
Tehát a kereszteződés mégsem oldja fel a korlátozást? :D
Dehogynem. Tehát ha ez a hely lakott területen belül van, akkor onnantól 50 a sebességhatár.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4263 Dátum: 2013.04.11 00:33:09 »
És mi a helyzet azzal, amikor a lakott terület kezdete táblával együtt van kitéve mondjuk egy harmincas tábla? Akkor az az egész településen érvényes? Mert ilyet is hallottam, és ilyennel viszont már több helyen találkoztam.
Így van, ahogy írod. Ha a sebességkorlátozás tábla a lakott terület kezdetét jelző táblával együtt van kihelyezve, akkor onnantól az a korlátozás egészen addig érvényes, míg újra el nem hagyod a lakott területet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4264 Dátum: 2013.04.11 00:33:46 »
Almádiban a 71-esen néha kiteszik a hetvenes táblákat, de ha jól tudom, a kereszteződésekben le kell(ene) lassítani 50-re akkor is, ha utána megint ki van rakva a 70-es tábla.
Nem kell  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4265 Dátum: 2013.04.11 19:58:20 »
Tegnap rádudáltam egy bringásra, aki jó tempósan elém hajtott egy gyalogos-átkelőhelyen... Mondanom sem kell, még neki állt feljebb: kifejtette, hogy szerinte neki, kerékpárosként, ott elsőbbsége van velem, mint autóssal szemben  :eek: :nonono: ... Vicc, hogy mennyire gyakorivá vált ez a jelenség - és hogy ezek szerint sokuk még valószínűleg azt is hiszi, hogy szabályosan jár el  :helpsmilie: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4266 Dátum: 2013.04.11 21:12:17 »
Köszönhetjük a médiának. Emlékszem tavaly vagy fél évig erről szólt minden "dokumentum" műsor. Mennyi gyalogosgázolás, mennyire nem előzékenyek az autósok, pedig a zebrán ha törik-ha szakad elsőbbsége van.
Azóta körültekintés nélkül lépnek le, akkor is lelép ha mögöttem nem jön már senki, stb,stb.....  Birkanyáj nevelés... :no:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.11 21:27:06 írta PiciPeti »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4267 Dátum: 2013.04.11 21:23:14 »
Tegnap rádudáltam egy bringásra, aki jó tempósan elém hajtott egy gyalogos-átkelőhelyen... Mondanom sem kell, még neki állt feljebb: kifejtette, hogy szerinte neki, kerékpárosként, ott elsőbbsége van velem, mint autóssal szemben  :eek: :nonono: ... Vicc, hogy mennyire gyakorivá vált ez a jelenség - és hogy ezek szerint sokuk még valószínűleg azt is hiszi, hogy szabályosan jár el  :helpsmilie: ...
Nézd mester! Megmondom őszintén, hogy én sem szállok le. Ellenben minden egyes autóst figyelek, aki ra akar kanyarodni az átkelőhelyre. Ha látom, hogy nem fog megállni, eleve később indulok el, hogy közben ő tudjon menni. De elmondhatom, hogy felénk 10 esetből 9 autós előzékenyen elenged, amit én Minden esetben jól láthatóan meg is köszönök.
Azért járok el így, mert jóval kevesebb ideig tartom fel őt, mint gy gyalogos. Mire elindulna, én már az úttest közepén járok. Mire az átkelőhöz ér, én már átértem. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4268 Dátum: 2013.04.11 21:31:12 »
Nézd mester! Megmondom őszintén, hogy én sem szállok le. Ellenben minden egyes autóst figyelek, aki ra akar kanyarodni az átkelőhelyre. Ha látom, hogy nem fog megállni, eleve később indulok el, hogy közben ő tudjon menni. De elmondhatom, hogy felénk 10 esetből 9 autós előzékenyen elenged, amit én Minden esetben jól láthatóan meg is köszönök.
Azért járok el így, mert jóval kevesebb ideig tartom fel őt, mint gy gyalogos. Mire elindulna, én már az úttest közepén járok. Mire az átkelőhöz ér, én már átértem. :)
Ez így teljesen oké, én is így csinálom.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4269 Dátum: 2013.04.11 23:05:39 »
GYALOGOS-átkelőhelyen a kerékpárosnak nincs keresnivalója. De felőlem OK, guruljon át rajta, ha senkit nem zavar vele... Csak azt aztán ne várja el, hogy a járműveknek fékezniük kelljen miatta, mert ez mindennek a teteje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4270 Dátum: 2013.04.12 09:19:07 »
GYALOGOS-átkelőhelyen a kerékpárosnak nincs keresnivalója. De felőlem OK, guruljon át rajta, ha senkit nem zavar vele... Csak azt aztán ne várja el, hogy a járműveknek fékezniük kelljen miatta, mert ez mindennek a teteje.
Pedig úgy szokták: kijön mellékutcából, ami előtt/után van gyalogátkelőhely és ahelyett hogy elsőbbséget adna, gyorsan felgurul a zebrára. Gyalogosra legtöbb esetben fel tudsz készülni hogy lehet le fog lépni a járdáról, erre nem. Persze ha elgázolod és nincs kamerás felvételed, senki nem mondja meg hogy ült a kerékpáron vagy tolta :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4271 Dátum: 2013.04.12 09:36:51 »
Arra azért biciklisként nagyon vigyázok, hogy autó elé soha ne vetődjek ki a zebrán. Ilyenkor rendszerint leszállok azért a bringáról, hogy vegyen észre az autós, de a zebrán már pattanok is vissza és igyekszem minél hamarabb elhagyni az úttestet (kerékpárúton közlekedem).

Ezt a szabályt valóban azért hozták, mert sok biciklis a semmiből vetődött az autók elé az utolsó utáni pillanatban és lett belőle baleset. Kerékpárosként és autósként is szükség van az intellingenciára ahhoz, hogy gond nélkül tudjunk közlekedni.  :surrender:

Én mindig úgy viselkedek kerékpárosként, ahogy azt autósként elvárnám a kerékpárosoktól. Szemkontaktus nálam az esetek 100%-ban megvan, így mindig tudom, és az autós is, hogy mi a szándéka a másiknak. Soha nem volt még ebből félreértésem, pedig, nap, mint nap bringázok...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4272 Dátum: 2013.04.12 09:43:04 »
Arra azért biciklisként nagyon vigyázok, hogy autó elé soha ne vetődjek ki a zebrán. Ilyenkor rendszerint leszállok azért a bringáról, hogy vegyen észre az autós, de a zebrán már pattanok is vissza és igyekszem minél hamarabb elhagyni az úttestet (kerékpárúton közlekedem).

Ezt a szabályt valóban azért hozták, mert sok biciklis a semmiből vetődött az autók elé az utolsó utáni pillanatban és lett belőle baleset. Kerékpárosként és autósként is szükség van az intellingenciára ahhoz, hogy gond nélkül tudjunk közlekedni.  :surrender:

Én mindig úgy viselkedek kerékpárosként, ahogy azt autósként elvárnám a kerékpárosoktól. Szemkontaktus nálam az esetek 100%-ban megvan, így mindig tudom, és az autós is, hogy mi a szándéka a másiknak. Soha nem volt még ebből félreértésem, pedig, nap, mint nap bringázok...
Ezt a Critical Mass fórumban kéne reklámoznod :D
De ha egyszer elérik a kritikus hullatömeget, úgyis rájönnek hogy valami szabályrendszert be kéne vezetniük, nem csak tekerni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4273 Dátum: 2013.04.12 19:19:34 »
Pedig úgy szokták: kijön mellékutcából, ami előtt/után van gyalogátkelőhely és ahelyett hogy elsőbbséget adna, gyorsan felgurul a zebrára. Gyalogosra legtöbb esetben fel tudsz készülni hogy lehet le fog lépni a járdáról, erre nem. Persze ha elgázolod és nincs kamerás felvételed, senki nem mondja meg hogy ült a kerékpáron vagy tolta :)
Pontosan ez a problémám. Egyszer csak ott teremnek előtted. Még jobb, amikor eleve a járdán érkezik (ahol az esetek nagy többségében ugyancsak nem lenne keresnivalója), és onnan zúg rá jó nagy tempóval, lassítás és körülnézés nélkül, a gyalogos-átkelőre. Pécsett ez az utóbbi verzió különösen népszerű. És, a legutóbbi említett vitapartnerem meggyőződése szerint, szabályos is  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4274 Dátum: 2013.04.12 21:54:13 »
Így van, ahogy írod. Ha a sebességkorlátozás tábla a lakott terület kezdetét jelző táblával együtt van kihelyezve, akkor onnantól az a korlátozás egészen addig érvényes, míg újra el nem hagyod a lakott területet.
Elvileg. De pl. pont Pécsett éveken keresztül ki volt téve Harkány felől jőve egy 70-es tábla a helynévtáblával együtt, ami azt jelentené, hogy akkor Pécs egész területére érvényes kéne legyen, aztán mégse vót.
music