Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1312476 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4245 Dátum: 2013.02.27 19:46:56 »
Csak annyit jelent, hogy vannak esetek, amikor helye van a toleranciának és az emberségnek.
Itt a lényeg.  :)
Csak ez elég erős szubjektivitást rejt magában.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4246 Dátum: 2013.03.13 00:12:54 »
Amikor egy látszólag értelmes szabály a gyakorlatban hülyeség.

Az ovink kétirányú utcában van. Az utca olyan széles, hogy az úttesten két autó gond nélkül elfér egymás mellett, de ha van parkoló autó, akkor már viszont egyáltalán nem. A forgalom reggel inkább lefelé nagy (ilyenkor az ovi jobb kéz felé esik), délután meg inkább felfelé.
Az ovi oldalán Demszky-karók vannak, ezért csak a túloldalt és ott is csak félkerékkel a járdára állva lehet parkolni. Reggel természetesen a parkoló autók nagy része a menetirány szerinti bal oldalon orral lefelé, tehát szabálytalanul áll. Ha szabályosan akarna megállni, akkor vagy meg kéne fordulnia az - elmondottak értelmében kitalálhatóan elég szűk - utcában jó nagy felfordulást okozva, vagy egy kb. 800 méteres kerülőt tennie, ami reggel az oviba menés időpontjában ilyen mennyiségben nagy gond lenne (nem tudom, próbált-e már valaki reggel 8-kor a Hűvösvölgyi úton balra fordulni...). Szerencsére a közterület-felügyelet még nem jutott eszébe erre járni, de meddig?
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4247 Dátum: 2013.03.14 15:37:29 »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4248 Dátum: 2013.03.14 15:50:49 »
Lehet véleményezni/ötletelni a KRESZ kapcsán:
http://www.origo.hu/itthon/20130314-az-uj-kormanyzati-honlapon-velemenyezni-lehet-kreszt.html
Mekkora hülyeség, hogy regisztráció nélkül nem lehet látni semmi tartalmat...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4249 Dátum: 2013.03.14 19:54:10 »
Mekkora hülyeség, hogy regisztráció nélkül nem lehet látni semmi tartalmat...
Regisztráltam, de nincs még fent semmi  ::) ... Senki sem tett (még) javaslatot, amit véleményezni lehetne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4250 Dátum: 2013.03.14 22:31:27 »
Nem nagyon csodálkozok, nem valami felhasználóbarát ez így.

Nézzek meg egy videót, hogy hogyan kell használni az oldalt, majd regisztráljak be, aztán, ha még emlékszem, mit akartam írni, akkor beírom. Ha sikerül.

Pedig az ötlet jó.

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4251 Dátum: 2013.04.07 21:18:06 »
Sziasztok,

hétvégén volt egy kis incidens a közterület felügyelettel.
Pénteken este hazaérkeztem és mivel a lakóparki ház előtt nem volt szabad parkoló így tovább gurultam a következő háztömbhöz, ahol véletlenül egy mozgáskorlátozott helyre álltam be, de ezt akkor még nem tudtam. Ugyanis a felfestés nagyon le van kopva az útról. A képen látható is: https://emfbja.dm1.livefilestore.com/y1pRjgjxknZIJmS8vjz4KA1X72iK0T_1tlQmzaQ12KFbvHpu2jK4LgGOm85qGReRpXZ_sjvzMzB0Wwg7FyCwZt9Oj4wUwV5P6g2/DSC_0028.jpg?psid=1
A mellette lévő villanykaróra ugyan ki van téve a mozgáskorlátozott megállóhely tábla, de az a Lada felé mutat én meg a másik irányból érkeztem, szóval felém csak a tábla hátulja látszott és mivel a felfestés marhára nem látható (főleg este esőben) így fel sem merült bennem, hogy a táblát megnézzem.
Szombat délután mikor mentem volna a kocsihoz az nincs a helyén, telefonálgatás után kiderítettem hol van, elvontatták. Elmentem érte, az elszállítás és őrzés költségét ott ki kellett fizetnem ami 21 200 ft volt + szélvédőmön ott figyelt egy 50 000 bírság mivel mozgáskorlátozott parkolóhelyen parkoltam.
71 200 magyar forint egyetlen rossz helyen parkolásért...azért ezt nonszensznek tartom! Szeretném megreklamálni a dolgot, mivel a felfestés nagyon nem látszott. Rajtam kívül még egy tapasztalt sofőr ült az autóban, ő szintén nem vette észre a jelzést. Szerintetek van esélyem bármilyen összegcsökkentésre, netán eltörlésre? Egyáltalán jogos, hogy elvontatták az autót? Tettek volna fel egy kerékbilincset, azt megúszom 20-25 000ből, de nem 71 200 ft...Nyílván holnap az első dolgom a közterület felügyelethez való telefonálás lesz. Esetleg bármi egyéb hivatali iroda ahol panasszal élhetek? Valakinek tapasztalat?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4252 Dátum: 2013.04.07 21:28:23 »
Tanulva ujjobbagya esetéből, mindenképpen érdemes megpróbálni, mert jó fotóval alátámasztva talán átgondolják a dolgot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4253 Dátum: 2013.04.07 21:42:52 »
Tanulva ujjobbagya esetéből, mindenképpen érdemes megpróbálni, mert jó fotóval alátámasztva talán átgondolják a dolgot.

Nem ismerem a sztorit. Ebben a topikban tudok utána olvasni? Mikor volt ez?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4254 Dátum: 2013.04.07 21:53:51 »
Nem ismerem a sztorit. Ebben a topikban tudok utána olvasni? Mikor volt ez?
Úgy emlékszem, hogy 1 hónapja lehetett, hogy írta. Igen,itt. Hasonló szitu, csak ott a táblát döntötték ki...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4255 Dátum: 2013.04.10 23:20:55 »
Egy autós szakértő megerősített, amiről már korábban beszéltünk, hogy nem egyértelmű a KRESZ-ben a sebességkorlátozások feloldása. Jelenleg ugyanis csak az útkereszteződés, illetve a megfelelő kör alakú táblák oldhatják fel, illetve egy újabb korlátozás felülírhatja. Elvileg tehát ha egy úton van egy 80-as korlátozás, majd kiteszik az autópálya kezdete táblát, akkor ott továbbra is csak 80-nal lehet menni vagy a következő torkolatig, vagy a következő, sebességet módosító kör alakú tábláig. Azaz bizonyos táblák, amelyek hordoznak magukban általános sebességre vonatkozó információt IS, (pl. lakott terület kezdete-vége) nem írják felül a korlátozást.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4256 Dátum: 2013.04.10 23:35:40 »
Egy autós szakértő megerősített, amiről már korábban beszéltünk, hogy nem egyértelmű a KRESZ-ben a sebességkorlátozások feloldása. Jelenleg ugyanis csak az útkereszteződés, illetve a megfelelő kör alakú táblák oldhatják fel, illetve egy újabb korlátozás felülírhatja. Elvileg tehát ha egy úton van egy 80-as korlátozás, majd kiteszik az autópálya kezdete táblát, akkor ott továbbra is csak 80-nal lehet menni vagy a következő torkolatig, vagy a következő, sebességet módosító kör alakú tábláig. Azaz bizonyos táblák, amelyek hordoznak magukban általános sebességre vonatkozó információt IS, (pl. lakott terület kezdete-vége) nem írják felül a korlátozást.
Tehát amikor jössz be Pöst felé az M5 bevezetőn (inkább Nagykőrösi út) és van az a szép kis 50-es korlátozás 70-ről, az megszűnik az első kis utca bekötésénél?
Mert a kis utcákban gondolom 50 van érvényben, de azok miből tudják hogy egy 70-es szakaszra kanyarodtak ki?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4257 Dátum: 2013.04.10 23:42:37 »
Egy autós szakértő megerősített, amiről már korábban beszéltünk, hogy nem egyértelmű a KRESZ-ben a sebességkorlátozások feloldása. Jelenleg ugyanis csak az útkereszteződés, illetve a megfelelő kör alakú táblák oldhatják fel, illetve egy újabb korlátozás felülírhatja. Elvileg tehát ha egy úton van egy 80-as korlátozás, majd kiteszik az autópálya kezdete táblát, akkor ott továbbra is csak 80-nal lehet menni vagy a következő torkolatig, vagy a következő, sebességet módosító kör alakú tábláig. Azaz bizonyos táblák, amelyek hordoznak magukban általános sebességre vonatkozó információt IS, (pl. lakott terület kezdete-vége) nem írják felül a korlátozást.
Így van. Kivéve az első mondatodat  :) : ahogy később magad is írod, nagyon is egyértelmű, hogy mi oldja fel a sebességkorlátozást (és ebből adódóan az is, hogy mi nem).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4258 Dátum: 2013.04.10 23:43:22 »
Tehát amikor jössz be Pöst felé az M5 bevezetőn (inkább Nagykőrösi út) és van az a szép kis 50-es korlátozás 70-ről, az megszűnik az első kis utca bekötésénél?
Mert a kis utcákban gondolom 50 van érvényben, de azok miből tudják hogy egy 70-es szakaszra kanyarodtak ki?
Semmiből. Ha a kereszteződésben nincs kitéve újabb 70-es tábla, akkor onnantól 50 a limit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4259 Dátum: 2013.04.10 23:53:15 »
Semmiből. Ha a kereszteződésben nincs kitéve újabb 70-es tábla, akkor onnantól 50 a limit.
Tehát a kereszteződés mégsem oldja fel a korlátozást? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer