Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304630 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4230 Dátum: 2013.02.23 21:00:38 »
Valaki kérdezte, és tényleg nem egyértelmű, hogy mikortól lehet szabályosan gyerekülés helyett ülésmagasítót használni. (A KRESZ gyermekbiztonsági rendszerről beszél, és nem tesz különbséget.)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4231 Dátum: 2013.02.23 21:12:08 »
javíts ki, ha nem ismerném jól a kreszt, de tudtommal rakodás miatt a teherautókkal meg lehet állni ott is ahol, sima kocsival nem
Nincs ilyen szabály. Rájuk is érvényes a megállási, illetve várakozási tilalom.

Olyan megoldás létezik (de ez csak akkor érvényes, ha külön jelzik), hogy a várakozási tilalom alól mentesül az áruszállító jármű, a folyamatos rakodás idejére. De, mondom, ezt külön jelezni kell: várakozni tilos, kivéve áruszállítás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4232 Dátum: 2013.02.23 21:40:34 »
Valaki kérdezte, és tényleg nem egyértelmű, hogy mikortól lehet szabályosan gyerekülés helyett ülésmagasítót használni. (A KRESZ gyermekbiztonsági rendszerről beszél, és nem tesz különbséget.)
48. § (8 ) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;

Szerintem az ülésmagasító azért nem szerepel a KRESZ-ben, mert gyermekbiztonsági rendszernek csak a biztonsági gyerekülést fogadják el, egyébként meg legalább 3 évesnek és 135cm magasnak kell lennie a gyermeknek, párna nélkül is. És ez is csak akkor oké, ha az öv hozzá állítható a testméretéhez.
A hetes pont alapján pedig én úgy értelmezem, hogy 150cm-től nincs szükség gyerekülésre, és ülhet elöl is a gyermek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4233 Dátum: 2013.02.23 21:48:36 »
Régebben volt egy 149 centi magas kolleginám  :D ... egy Daewoo Ticot hajtott  :cool2: ... mindig azzal piszkáltam, hogy ő nem vezethetne autót, lévén nem is ülhetne elöl  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4234 Dátum: 2013.02.23 21:56:23 »
Régebben volt egy 149 centi magas kolleginám  :D ... egy Daewoo Ticot hajtott  :cool2: ... mindig azzal piszkáltam, hogy ő nem vezethetne autót, lévén nem is ülhetne elöl  :lol:
Vagy esetleg gyerekülésben ülve, de fordított gyerekülésből nagyon problémásnak tűnik a dolog  :lol:
Még szerencse, hogy a szöveg alapján csak gyerekekre vonatkozik ez a szabály ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4235 Dátum: 2013.02.23 22:03:47 »
Tudom  :yes: ... de cinkelésre tökéletes volt  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4236 Dátum: 2013.02.23 22:41:53 »
mert gyermekbiztonsági rendszernek csak a biztonsági gyerekülést fogadják el,
Hol van ez leírva? Én is így gondolom, csak nem tudok rá konkrét jogi szabályozást találni.
music     

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4237 Dátum: 2013.02.23 22:51:23 »
Hol van ez leírva? Én is így gondolom, csak nem tudok rá konkrét jogi szabályozást találni.
Ez így konkrétan nincs leírva, viszont a 48. § (7 )-ben az igen, hogy:
A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

Ha van az ülésmagasítón ilyen, akkor az is lehet, hogy megfelel. Nem ismerem őket, mi gyerekülést használtunk.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4238 Dátum: 2013.02.23 23:15:39 »
a 48. § (7 )-ben az igen, hogy:A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.Ha van az ülésmagasítón ilyen, akkor az is lehet, hogy megfelel.
Az idősebb gyerekek rögzítése a gyereküléshez az autó saját biztonsági övével történik. Gyakran ezek a háttámla levételével ülésmagasítóvá alakíthatók.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4239 Dátum: 2013.02.26 15:18:48 »
A második képen, ahol a kidöntött tábla van, ott már egy nyíl is egyértelműsíti, mely helyekre vonatkozik a tábla.

Írtam nekik levelet, csatoltam a kidöntött táblás képet, leírtam hogy az én esetemben is pont ki volt döntve mikor odaálltam, és jóhiszeműen azt gondoltam vissza van vonva, mint amikor fekete zacskót húznak a táblára.
Azt válaszolták, hogy a kapott anyagok és a saját anyagaik alapján a döntés a Szabs. tv. 99/A. § (3) bekezdésében írtakba ütközik, ezért visszavonják.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4240 Dátum: 2013.02.26 15:26:36 »
 :clap:
Amúgy mennyire akartak megbüntetni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4241 Dátum: 2013.02.26 15:31:23 »
Írtam nekik levelet, csatoltam a kidöntött táblás képet, leírtam hogy az én esetemben is pont ki volt döntve mikor odaálltam, és jóhiszeműen azt gondoltam vissza van vonva, mint amikor fekete zacskót húznak a táblára.
Azt válaszolták, hogy a kapott anyagok és a saját anyagaik alapján a döntés a Szabs. tv. 99/A. § (3) bekezdésében írtakba ütközik, ezért visszavonják.
Ez igazán jó hír, lám, csak gondolkodnak ott is...  :clap:
Nem nagyon bíztam benne, de lám, a remény hal meg utoljára.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4242 Dátum: 2013.02.26 15:49:02 »
:clap:
Amúgy mennyire akartak megbüntetni?

50ezer Ft

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4243 Dátum: 2013.02.26 15:59:10 »
50ezer Ft
:eek: nem kispályáznak, akkor dupla  :clap: :clap:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4244 Dátum: 2013.02.27 19:43:29 »
Írtam nekik levelet, csatoltam a kidöntött táblás képet, leírtam hogy az én esetemben is pont ki volt döntve mikor odaálltam, és jóhiszeműen azt gondoltam vissza van vonva, mint amikor fekete zacskót húznak a táblára.
Azt válaszolták, hogy a kapott anyagok és a saját anyagaik alapján a döntés a Szabs. tv. 99/A. § (3) bekezdésében írtakba ütközik, ezért visszavonják.
Akkor megérte levelezni  :clap:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety