Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304136 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4215 Dátum: 2013.02.22 14:34:33 »
Üdv!

Szerintetek van értelme amiatt reklamálni, hogy nem volt egyértelmű melyik parkolóhelyre vonatkozik a tábla?
Az enyém (volt) a DOS621, az asszony parkolt oda előző este, amikor még ki volt döntve a tábla és nem vette észre...


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4216 Dátum: 2013.02.22 14:46:45 »
Elvileg sajnos nem jogos a reklamáció a részetekről.
Ha egyáltalán nem látszott a parkoláskor a rokik számára fenntartott hely jelzése, és számotokra ismeretlen volt a hely, akkor méltányosságból és elnézést kérve talán egy figyelmeztetésre le lehet redukálni a büntetést(?), de, ez a bírságot kiszabó szervezet jóindulatán múlik.
Alapvetően új parkolók kialakításánál, az elhelyezndő autókra van egy szabály (amit most fejből nem tudok), hogy x db autóra hány mozgássértültek számára fenntartandó parkolóhelyet KELL kialakítani. Ezen roki helyek kivétel nélkül az adott célállomás bejáratához legközelebb eső parkolóhelyet jelentik. Hiszen, máshogy nem lenne értelme a részükre fenntartott helynek, vagyis, hogy a lehető legkönnyebben tudják megközelíteni a céljukat, illetve távozáskor a járművüket.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4217 Dátum: 2013.02.22 14:53:30 »
Elvileg sajnos nem jogos a reklamáció a részetekről.
Ha egyáltalán nem látszott a parkoláskor a rokik számára fenntartott hely jelzése, és számotokra ismeretlen volt a hely, akkor méltányosságból és elnézést kérve talán egy figyelmeztetésre le lehet redukálni a büntetést(?), de, ez a bírságot kiszabó szervezet jóindulatán múlik.
Alapvetően új parkolók kialakításánál, az elhelyezndő autókra van egy szabály (amit most fejből nem tudok), hogy x db autóra hány mozgássértültek számára fenntartandó parkolóhelyet KELL kialakítani. Ezen roki helyek kivétel nélkül az adott célállomás bejáratához legközelebb eső parkolóhelyet jelentik. Hiszen, máshogy nem lenne értelme a részükre fenntartott helynek, vagyis, hogy a lehető legkönnyebben tudják megközelíteni a céljukat, illetve távozáskor a járművüket.

Szerintem sincs esély semmire, ott lakunk, nemrég tették ki a táblát, aztán egyik naptól kezdve valami barom minden este kidöntötte.
Asszony meg azt gondolta azért van arccal a föld felé letéve a tábla, mert visszavonták.
Reggelre a fotó erejéig újra teljes pompájában állt a tábla. Egészen estig...
A "bejárat"-nak esetünkben nincs értelme, több ház van itt egymás mellett, előtte meg párhuzamosan a parkoló.
Egyébként azóta odébb tették pár hellyel, ki tudja amiért.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4218 Dátum: 2013.02.22 15:06:49 »
Nézd, megpróbálni meglehet, de nem hiszem, hogy meghatná őket, elvégre, ha ott laktok, akkor "tudnotok kellett volna", hogy az a tábla ott van, illetve, hogy ezáltal az első 3db parkolóhely a rokiké.
Én drukkolok Nektek, csak nem szeretnék hiú ábrándokat ébreszteni benned.  :surrender: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4219 Dátum: 2013.02.22 15:12:04 »
Nézd, megpróbálni meglehet, de nem hiszem, hogy meghatná őket, elvégre, ha ott laktok, akkor "tudnotok kellett volna", hogy az a tábla ott van, illetve, hogy ezáltal az első 3db parkolóhely a rokiké.
Én drukkolok Nektek, csak nem szeretnék hiú ábrándokat ébreszteni benned.  :surrender: ;)

Én is így gondolom, csak gondoltam bedobom, hátha van valakinek ilyen tapasztalata.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4220 Dátum: 2013.02.22 18:20:17 »
A szabálytalanul megállva rakodó kisteherautósok nem okoznak senkinek kárt. Ellenkezőleg: hasznos tevékenységet folytatnak.

Aki viszont nekimegy a másiknak (szabálytalanul, akár gondatlanságból), az kárt okoz.
Nem akarom ragozni, de Veled mint jogot hallgatott emberrel érdemes végiggondolni: ha továbbvisszük a fonalat, akkor az állításodból az jön ki, hogy aki szabálytalankodásával nem okoz kárt, azt nem kell büntetni. Jól gondolom?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4221 Dátum: 2013.02.22 18:22:14 »
Én is így gondolom, csak gondoltam bedobom, hátha van valakinek ilyen tapasztalata.
A második képen, ahol a kidöntött tábla van, ott már egy nyíl is egyértelműsíti, mely helyekre vonatkozik a tábla.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4222 Dátum: 2013.02.22 19:43:09 »
Nem akarom ragozni, de Veled mint jogot hallgatott emberrel érdemes végiggondolni: ha továbbvisszük a fonalat, akkor az állításodból az jön ki, hogy aki szabálytalankodásával nem okoz kárt, azt nem kell büntetni. Jól gondolom?  ::)
Nem, nem jól gondolod. Ez az egész vita onnan indult, hogy én azt írtam: szerintem helyesen járnak el a rendőrök és közterület-felügyelők, ha szemet hunynak az áruszállítás miatt, kényszerűségből tilosban parkoló kisteherautósok magatartása fölött. Ezt továbbra is így gondolom. Természetesen ez NEM azt jelenti, hogy általában ne kéne azt megbüntetni, aki "csak" szabálytalankodik, következmények nélkül. Csak annyit jelent, hogy vannak esetek, amikor helye van a toleranciának és az emberségnek.


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4223 Dátum: 2013.02.22 19:44:26 »
ujjobbagya, látom, megvetted az Avét? :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4224 Dátum: 2013.02.22 19:53:23 »
ujjobbagya, látom, megvetted az Avét? :)

Meg, nagyon szeretjük :)
Egy napig világított a hiba jelző, túl szegény keverék hibát olvastunk ki belőle, de eltűnt magától.
Ha megint előjön körülnézek a légszűrő/maf/csövek környékén.
Hétvégén meg szét kell szednem a bal tükröt, nem lehet állítani és lifeg.
Összességében eddig mindenki szerint megérte a kocsi, látszik rajta hogy rendben volt tartva :-)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4225 Dátum: 2013.02.23 13:29:40 »
Nem, nem jól gondolod. Ez az egész vita onnan indult, hogy én azt írtam: szerintem helyesen járnak el a rendőrök és közterület-felügyelők, ha szemet hunynak az áruszállítás miatt, kényszerűségből tilosban parkoló kisteherautósok magatartása fölött. Ezt továbbra is így gondolom. Természetesen ez NEM azt jelenti, hogy általában ne kéne azt megbüntetni, aki "csak" szabálytalankodik, következmények nélkül. Csak annyit jelent, hogy vannak esetek, amikor helye van a toleranciának és az emberségnek.
javíts ki, ha nem ismerném jól a kreszt, de tudtommal rakodás miatt a teherautókkal meg lehet állni ott is ahol, sima kocsival nem

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4226 Dátum: 2013.02.23 13:43:10 »
javíts ki, ha nem ismerném jól a kreszt, de tudtommal rakodás miatt a teherautókkal meg lehet állni ott is ahol, sima kocsival nem
Szerintem ilyen megkülönböztetés nincs, max. megértő jószándék ;)
Különben is van ételkiszállitó Swift is meg 3,5 tos butorszállitó monstrum is- egy kategoria.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4227 Dátum: 2013.02.23 14:20:12 »
javíts ki, ha nem ismerném jól a kreszt, de tudtommal rakodás miatt a teherautókkal meg lehet állni ott is ahol, sima kocsival nem
Azt külön táblával jelzik, és ilyen helyen sima autóval is megállhatsz, ha az autóban maradsz, és elhúzol, ha rakodni jönnek.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=97500001.KPM
15. § (6) pontja

Az (1) bekezdés b) pontjában említett jelzőtábla alatt kiegészítő tábla utalhat arra, hogy a várakozás kijelölt rakodóhely szabadon hagyása érdekében tilos. A kiegészítő tábla feltünteti azt az időszakot és távolságot is, amelyen a tilalom fennáll (61/c ábra95). Ilyen helyen az áruszállító jármű a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig maradhat; más jármű – akár 5 percnél hosszabb ideig is – akkor tartózkodhat, ha a vezető a járműnél marad és áruszállító jármű érkezésekor annak a rakodóhelyre való beállását haladéktalanul lehetővé teszi.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4228 Dátum: 2013.02.23 15:23:42 »
OK, de ha nincs ilyen tábla? :hmmmm: Csomagot , árut mindenhová kellhet szállitani :devil:

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4229 Dátum: 2013.02.23 15:40:38 »
OK, de ha nincs ilyen tábla? :hmmmm: Csomagot , árut mindenhová kellhet szállitani :devil:
Azt már kitárgyaltátok ;)