Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304699 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4110 Dátum: 2013.02.19 11:21:44 »
ott kell hagyni a biztosítót a faxba!
azért biztosító,h fizessen,ha baj van!
De a kedvezményt meg azért kapod mert X évig balesetmentesen közlekedtél. Kis kocc meg általában elintéződik zsebből, erre van lehetőség a felek között és a biztosítónál is tudtommal.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4111 Dátum: 2013.02.19 12:50:57 »
De a kedvezményt meg azért kapod mert X évig balesetmentesen közlekedtél. Kis kocc meg általában elintéződik zsebből, erre van lehetőség a felek között és a biztosítónál is tudtommal.
Naná fel is ajánlják, ha fizeted a kárt nem csökken a bonuszod, teljesen hivatalossan. :szemez:

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4112 Dátum: 2013.02.19 15:54:15 »
Éppen ezért szerintem nem is szabad bele menni a helyszínen való egyezkedésbe. Sok olyan esetről hallottam, hogy azt mondta a vétkes, hogy rendezzék el zsebből, adni fogja a pénzt, utólag meg mindent letagad.
A biztosító fel fogja neki ajánlani, hogy fizesse ki az okozott kárt, és akkor nem veszti el a bónuszt. Ha meg nincs biztosítása, akkor a Magyar Biztosítók Szövetsége rendezi a kárt a károsult részére. Itt egész jól le vannak írva ezek a dolgok.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4113 Dátum: 2013.02.19 15:57:45 »
Bakker, legalább ne írd ezt le, ha már így gondolod...  :ph34r:
Elnézést kérek, ha bárkit megbántottam ezzel, de tisztán logikailag nézve egy halott emberen utólag nem segít semmi. Viszont a családja  lehet, hogy jobban érzi magát, ha jól megvágják a vétkest, ezt belátom.   :surrender:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4114 Dátum: 2013.02.19 16:03:15 »
Jogosítvány-elvétel: erre már válaszoltam, olvass vissza.

Börtön: ne lőjük inkább mindjárt le őket?
Nem! Az drága! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4115 Dátum: 2013.02.19 16:04:10 »
Lehet. Bevallom, kicsit kiakasztott, ahogy tegnap este ragoztuk a semmit. Meg a tény is, hogy pénzbírság helyett te inkább elvennéd a jogsit, aki pedig jogsi nélkül tovább vezet, azt börtönnel fenyegetnéd. Szerencsére nincs szükség ilyen drákói lépésekre mondjuk egy követési távolságot nem tartóval szemben, mert ott van erre a pénzbírság, ami a világon mindenhol bevált, beválik és be fog válni, mert az emberek nem szeretik, ha fizetniük kell. Kész, ha nem haragszol, részemről ez a vita lezárva, mert már csak arra jó, hogy az ember felhúzza magát rajta.
Nem vitatom, hogy jelentős hatása van a módszernek, hiszen nálam is elérték, hogy ne menjek gyorsan (nem is kellett, hogy én kapjam a csekket, elég volt, hogy az asszonyt ötször lefotózták két év alatt - szerencsére ennyi már neki is elég volt). De ha nem okozna gondot, hogy fizessem a bírságokat, és más szankciótól nem kellene tartanom, akkor magasról tennék rá, hogy mennyi csekket küldenek. De ha titeket ez nem zavar, akkor én is el tudom fogadni, csak nem érzem teljesen igazságosnak (értem, amit írtok, hogy nem is lehet teljesen igazságos rendszert alkotni, de csiszolni talán még lehet rajta, ha szükséges)  ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4116 Dátum: 2013.02.19 16:29:32 »
Én erre már nem tudok mit írni. Amit javasolsz, arra a világon sehol nincs példa, jó okból. Elszabadulna a pokol, ha bárki számíthatna rá, hogy némi kis "nemakartam, megbántam, nemvoltszándékos" meaculpázással megúszhatja a büntetést. A törvénytelenségek elkövetésével szemben a legnagyobb visszatartó erő a kilátásba helyezett büntetés!

Miről is beszélgetünk?

Atyaég...

Már régen nem így van. Ugyanis a felderítési bizonyosság a visszatartó erő, a kérdéssel szakmai szinten foglalkozók szerint.
Egyébként logikus is.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4117 Dátum: 2013.02.19 16:31:23 »
Nem vitatom, hogy jelentős hatása van a módszernek, hiszen nálam is elérték, hogy ne menjek gyorsan (nem is kellett, hogy én kapjam a csekket, elég volt, hogy az asszonyt ötször lefotózták két év alatt - szerencsére ennyi már neki is elég volt). De ha nem okozna gondot, hogy fizessem a bírságokat, és más szankciótól nem kellene tartanom, akkor magasról tennék rá, hogy mennyi csekket küldenek. De ha titeket ez nem zavar, akkor én is el tudom fogadni, csak nem érzem teljesen igazságosnak (értem, amit írtok, hogy nem is lehet teljesen igazságos rendszert alkotni, de csiszolni talán még lehet rajta, ha szükséges)  ;)
Azért elég kevés ember van akit nem zavar 20-30 eFt felesleges kidobása(bünti) még ha nem is lenne nagy áldozat neki. Meg azért egy kicsit megalázó is egy büntetés-szerintem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4119 Dátum: 2013.02.19 16:52:42 »
Azért elég kevés ember van akit nem zavar 20-30 eFt felesleges kidobása(bünti) még ha nem is lenne nagy áldozat neki. Meg azért egy kicsit megalázó is egy büntetés-szerintem.
Akkor megalázó, ha mások is tudnak róla, tehát ha mondjuk kikerül valami szégyenfalra. Úgy már tényleg visszatartó erejű lehet annál is, akit az anyagi része esetleg nem érint fájóan, de a valóságban tényleg kevés ilyen ember lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 16:54:31 írta styu »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4120 Dátum: 2013.02.19 16:57:37 »
Ittasan vezetett? Segítünk!  :eek:
bexarok!
mentesülhet a büntetés alól!
ha 1x ittasan vezet vki,akkor minek menteni? elkell verni,h beszabehu legyen!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4121 Dátum: 2013.02.19 17:09:45 »
Ja, elég öreg az arc, meg is látszik az oldschool kéztartásán  ;) ... Engedelmeddel (vagy anélkül), az, hogy ő rosszul fogja a kormányt, még nem ok arra, hogy ezt bárki más utánacsinálja. Nekem pedig, mint oktatónak, nem azt kell elmagyaráznom pl. a tanulóimnak, hogy "meg lehet így is oldani", hanem hogy hogy lehet a legjobban megoldani.

Ajánlom figyelmedbe, 1:40-től:



Az, hogy ki fogja rosszul a kormány, nos az kizárólag megítélés kérdése. Az viszont nehezen elvitatható, hogy - miközben a tíz óra tízről beszél, aközben - lazán megragadja a volánt úgy kb. 11 óra 5 percnél, majd a módszert bemutatja hibásan. Amikor 17 évesen nagyjából hasonló hibát vétettem a kormánykezelésben, az oktató - apám korabeli férfi, egyébként főállásban rendőr - azzal fenyegetett meg, hogy ha ismételten hibázni fogok, akkor a következő alkalommal eltöri a kezemet. Soha többet nem fogtam keresztbe a volánt.
Amit az úriember a fenti videón 2:15-től bemutat, az kétségtelenül hibás. De ez nem a módszernek, hanem az ő gyatra kivitelezésének a hibája. Két dolgot tudok elképzelni: 1. nem is képes hibátlanul végrehajtani a 10-10-es technikát (akkor miként mer véleményt mondani róla?); 2. végre tudná hajtani, de azért, hogy a saját módszerét fényezze, a másikat szándékosan hibásan hajtja végre (ez utóbbi estben - finoman szólva - inkorrekt).
Leginkább az nem tetszik, hogy a saját véleményét próbálja másra ráerőltetni (2:33 "...igenis álljunk át a 3 óra 9 órára!")
Én nem bíztatok senki arra, hogy álljon át a 10-10-re. Arra viszont igen, hogy mielőtt véleményt formál a 10-10-ről, előbb tanulja meg hibátlanul végrehajtani, majd ha ez már sikerül, akkor próbáljon meg egy megrakott - másfél tonnás - Lada Nivával (VAZ-2121) beparkolni valami szűk helyre. A lineáris áttételezésű, globoid csigás, rásegítő nélküli ("kenyérszervós") kormánymű, valamint a - két végállás között közel három és fél fordulatot megtenni képes - kormány majd segít eldönteni, melyik technika a gyorsabb, hatékonyabb. (És még egy adalék a Lada kormányáról: nem ott van a küllő, ahol a videón látható autónál, valamint nem rugalmas, hanem kőkemény és fényes anyagból van.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 17:40:17 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4122 Dátum: 2013.02.19 17:36:34 »
Sok olyan esetről hallottam, hogy azt mondta a vétkes, hogy rendezzék el zsebből, adni fogja a pénzt, utólag meg mindent letagad.
Kis sérülés esetén a megegyezés szólhat azonnali, a helyszínen történő zsebből fizetésről. Amennyiben a sérülés mértéke teljesen megállapítható, és a vétkes fizetett, mind1, hogy utólag mit gondol. A biztosító bevonása ebben az esetben + ktg-el járna, ráadásul a károsult később jutna pénzéhez, vagy csak a javítás tényleges elvégzésekor.

Egyébként nem érdemes megállapodni, még akkor sem, ha ellenfél írásba adja a felelősség elismerését (akár a kihívott járőr hatására), mert magánszeméllyel nehezebb egyezkedni mint biztosítóval. Utólag mindegyikük kevesebbre fog gondolni, viszont sok szerviznek van szerződése biztosítóval ami lényegesen leegyszerűsíti a folyamatot.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4123 Dátum: 2013.02.19 17:48:40 »
ha 1x ittasan vezet vki,akkor minek menteni?
Azért, hogy vmiből megélhessenek a jogi végzettségű szakik.  :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4124 Dátum: 2013.02.19 18:45:04 »
Az, hogy ki fogja rosszul a kormány, nos az kizárólag megítélés kérdése. Az viszont nehezen elvitatható, hogy - miközben a tíz óra tízről beszél, aközben - lazán megragadja a volánt úgy kb. 11 óra 5 percnél, majd a módszert bemutatja hibásan. Amikor 17 évesen nagyjából hasonló hibát vétettem a kormánykezelésben, az oktató - apám korabeli férfi, egyébként főállásban rendőr - azzal fenyegetett meg, hogy ha ismételten hibázni fogok, akkor a következő alkalommal eltöri a kezemet. Soha többet nem fogtam keresztbe a volánt.
Amit az úriember a fenti videón 2:15-től bemutat, az kétségtelenül hibás. De ez nem a módszernek, hanem az ő gyatra kivitelezésének a hibája. Két dolgot tudok elképzelni: 1. nem is képes hibátlanul végrehajtani a 10-10-es technikát (akkor miként mer véleményt mondani róla?); 2. végre tudná hajtani, de azért, hogy a saját módszerét fényezze, a másikat szándékosan hibásan hajtja végre (ez utóbbi estben - finoman szólva - inkorrekt).
Leginkább az nem tetszik, hogy a saját véleményét próbálja másra ráerőltetni (2:33 "...igenis álljunk át a 3 óra 9 órára!")
Én nem bíztatok senki arra, hogy álljon át a 10-10-re. Arra viszont igen, hogy mielőtt véleményt formál a 10-10-ről, előbb tanulja meg hibátlanul végrehajtani, majd ha ez már sikerül, akkor próbáljon meg egy megrakott - másfél tonnás - Lada Nivával (VAZ-2121) beparkolni valami szűk helyre. A lineáris áttételezésű, globoid csigás, rásegítő nélküli ("kenyérszervós") kormánymű, valamint a - két végállás között közel három és fél fordulatot megtenni képes - kormány majd segít eldönteni, melyik technika a gyorsabb, hatékonyabb. (És még egy adalék a Lada kormányáról: nem ott van a küllő, ahol a videón látható autónál, valamint nem rugalmas, hanem kőkemény és fényes anyagból van.)
Még egyszer, mert fontos a kérdés. Ahányszor csak kell. Szóval: a 10-10-es kormányfogás hibás, veszélyes. A videón ezt az általad kigúnyolt tapasztalt vezetéstechnikai szakember (akinek megnézném, mit mondanál élőben a szemébe, ha ki kellene lépned a net megnyugtató névtelenségéből) bemutatja, hogy miért. A biztonság érdekében mindenkinek a 9:15-öst kell alkalmaznia.

Szerinted a mai autóvezetőket bakelit-kormányos Ladára kell oktatni, vagy a mai autókra (nem mintha érteném, mi köze van a kormánykerék anyagának ahhoz, hogy milyen kéztartásból tudunk a leghatékonyabban végrehajtani egy hirtelen kikerülési manővert)? És szerinted parkolásról beszélünk, vagy arról, hogy hogy kell fogni a kormányt menet közben?

Rád férne egy vezetéstechnikai oktatás, ember. Tudod, gyakorlat, a szavak helyett. Ott aztán hamar elfelejtenéd a globoid csigát és egyéb baromságokat, mikor összeakadnának a karjaid. És akkor talán magadba szállnál egy kicsit. Rád férne.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )