Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304058 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4095 Dátum: 2013.02.19 00:09:50 »
10-2 a régi iskola, korábban azt oktatták; de kevésbé jó, mint a 9-3, mert ez utóbbi teszi lehetővé, hogy alap kéztartásból a legnagyobbat tudj egy mozdulattal tekerni a kormányon.

Ezzel a tehetségtelen kezdő mazsolával (Timothy "Tiff" Needell, ha valaki esetleg nem ismerné fel) is meg kellene értetni, hogy mennyivel jobb a 9-3, mint a 10-2, mert már a kezdőképen is szemet szúr a helytelen a kéztartása, de amit 5:15 és 5:22 között a kormánnyal művel, az már egyenesen közúti veszélyeztetés.  :lol:


Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4096 Dátum: 2013.02.19 01:00:01 »
Az eredeti probléma az volt, hogy egy balesetben a vétkes sofőr pénzbírságot kap. Azért ez szerintem nem szándékos, hanem maximum gondatlan megsértése a KRESZ-nek, tehát sok esetben tapasztalatlanságból vagy fáradtság miatt következik be a baleset. Ezen meg szerintem pont nem segít az, ha pluszban pénzbüntetést is osztanak.
Ha valaki átjön a te sávodba és neked hajt, és összetöri az autódat, akkor neked az számítani fog, hogy milyen okból tette? Nehogy már odáig menjünk, hogy csak a szándékos törvénysértést kell büntetni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4097 Dátum: 2013.02.19 01:07:31 »
Ha valaki átjön a te sávodba és neked hajt, és összetöri az autódat, akkor neked az számítani fog, hogy milyen okból tette? Nehogy már odáig menjünk, hogy csak a szándékos törvénysértést kell büntetni  ::)
Ismerek olyan embert, aki elaludt, átment a másik sávba és ezzel egy életre megnyomorított valakit.
Hidd el, hogy nem a pénzbüntetés miatt nem fog az eset után fáradtan vezetni, de még csak nem is azért, mert egy évre elvették a jogsiját.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4098 Dátum: 2013.02.19 01:08:34 »
Ezzel a tehetségtelen kezdő mazsolával (Timothy "Tiff" Needell, ha valaki esetleg nem ismerné fel) is meg kellene értetni, hogy mennyivel jobb a 9-3, mint a 10-2, mert már a kezdőképen is szemet szúr a helytelen a kéztartása, de amit 5:15 és 5:22 között a kormánnyal művel, az már egyenesen közúti veszélyeztetés.  :lol:
Ja, elég öreg az arc, meg is látszik az oldschool kéztartásán  ;) ... Engedelmeddel (vagy anélkül), az, hogy ő rosszul fogja a kormányt, még nem ok arra, hogy ezt bárki más utánacsinálja. Nekem pedig, mint oktatónak, nem azt kell elmagyaráznom pl. a tanulóimnak, hogy "meg lehet így is oldani", hanem hogy hogy lehet a legjobban megoldani.

Ajánlom figyelmedbe, 1:40-től:

« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 01:28:26 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4099 Dátum: 2013.02.19 01:14:23 »
Ismerek olyan embert, aki elaludt, átment a másik sávba és ezzel egy életre megnyomorított valakit.
Hidd el, hogy nem a pénzbüntetés miatt nem fog az eset után fáradtan vezetni, de még csak nem is azért, mert egy évre elvették a jogsiját.
Nagyon fura elgondolásaid vannak... nem hinném, hogy tudnék már neked újat írni. Elég képtelen dolog azt az álláspontot képviselni, hogy ne szankcionálja az állam pont azoknak a jogsértőknek a tettét, akik ténylegesen bajt is okoztak. Te mit szólnál, ha mondjuk a te hozzátartozódat nyomorította volna meg, és utána még csak meg sem büntetnék?

Az a motoros fazon, aki itt Pécsett, pár éve a Mecseken frontálisan ütközött egy másik motorossal, és megölte, utána halál komolyan azt nyilatkozta, hogy ő nem ért egyet a rá kiszabott büntetéssel, lévén a másik úgyis meghalt, rajta ez már úgysem segít  :ph34r: ... Na, az ilyen lelkiismeretlen szemétládák miatt (és hidd el, van belőlük elég, sőt egyre többen vannak!) kell igenis büntetni a balesetek okozóit IS - sőt, az esetek többségében súlyosabban büntetni, mintha a tettükkel nem okoztak volna kárt.

Én nem értelek, de tényleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4100 Dátum: 2013.02.19 01:27:08 »
a másik úgyis meghalt, rajta ez már úgysem segít
Bármilyen fájó, ebben igaza van, és nem biztos, hogy lelkiismeretlenségből mondta, ismerni kellene az utóéletét, hogy megváltozott-e az eset hatására, vagy sem. Mondjuk ha ez az az eset, amire emlékszem, akkor az már simán szándékosnak tekinthető, tehát én is megbüntetném.

Úgy gondolom, hogy ha valaki nem érti, hogy milyen hibát követett el, akkor az a pénzbüntetéstől sem fogja megérteni. Az ilyen embertől inkább akár egy életre elvenném a jogosítványt, tehát nem azt mondom, hogy ne szankcionálják, hanem azt, hogy feleslegesen ne szankcionálják, illetve úgy szankcionálják, hogy a szankciónak kézzelfogható eredménye legyen (úgy mint az elvett jogosítvány esetén több balesetet nem fog okozni - hacsak nem vezet továbbra is, de akkor meg simán börtönbe zárnám).
Az okozott kár megtérítése pedig külön történet, de azt nagymértékben megtéríti a biztosító (akkor is, ha nem volt az okozónak érvényes biztosítása - vagy rosszul tudom?)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4101 Dátum: 2013.02.19 01:31:28 »
Én erre már nem tudok mit írni. Amit javasolsz, arra a világon sehol nincs példa, jó okból. Elszabadulna a pokol, ha bárki számíthatna rá, hogy némi kis "nemakartam, megbántam, nemvoltszándékos" meaculpázással megúszhatja a büntetést. A törvénytelenségek elkövetésével szemben a legnagyobb visszatartó erő a kilátásba helyezett büntetés!

Miről is beszélgetünk?

Atyaég...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4102 Dátum: 2013.02.19 01:38:35 »
Miért, a jogosítvány elvétel illetve a kilátásba helyezett börtön a jogosítvány nélküli vezetésért szerinted nem büntetés?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4103 Dátum: 2013.02.19 01:57:54 »
Miért, a jogosítvány elvétel illetve a kilátásba helyezett börtön a jogosítvány nélküli vezetésért szerinted nem büntetés?
Jogosítvány-elvétel: erre már válaszoltam, olvass vissza.

Börtön: ne lőjük inkább mindjárt le őket?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4104 Dátum: 2013.02.19 02:12:50 »
Most már én se értelek. Büntessük meg őket, de annyira azért ne, hogy értelme is legyen?
Börtön: Motoros "barátunk" megöl egy embert, amiért elveszik a jogosítványát (bár ezért le is lehetne ültetni). Aztán egyszer csak kiderül, hogy ő márpedig magasról tesz a világra, és ugyanazt csinálja, mint korábban, csak már jogosítvány nélkül. Miért ne lehetne börtönbe tenni, hogy legyen ideje gondolkozni? Illetőleg a hozzáállása alapján csak ezzel akadályozható meg, hogy mást ne öljön meg a jövőben.

De ezt ne mossuk össze azzal, aki belekoccan az előtte lévőbe.

Amúgy olyan érzésem van, mintha kicsit elbeszélnénk egymás mellett, lehet, hogy félreérthetően írtam le, amit gondolok, de érzésem szerint nem áll olyan távol egymástól az álláspontunk, mint a reakciód alapján gondolom hogy gondolod...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 02:16:59 írta styu »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4105 Dátum: 2013.02.19 09:36:20 »
Bármilyen fájó, ebben igaza van...[/b
Bakker, legalább ne írd ezt le, ha már így gondolod...  :ph34r:

(gondoskodnék róla, hogy a büdös életbe ne tudjon visszaülni motorra. Az, ugyanis, amit művelt, nem egy véletlen egybeesés volt, hanem előre kitervelt és rögzített(!!!) idiótaság, amiben meghalt egy szabályosan közlekedő motoros.
Az, hogy Kovács Józsi bácsi a kátyúkat kerülgetve véletlenül megkoccolt hátulról egy másik autót, valóban nem érdemel még pluszban büntetést, de egy ilyen szándékos veszélyokozásból következő halálesetnél részemről egy igazán példaértékű büntetést kellene kapnia... nemhogy igaza van...  :ph34r: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4106 Dátum: 2013.02.19 10:12:14 »
Most már én se értelek. Büntessük meg őket, de annyira azért ne, hogy értelme is legyen?
Börtön: Motoros "barátunk" megöl egy embert, amiért elveszik a jogosítványát (bár ezért le is lehetne ültetni). Aztán egyszer csak kiderül, hogy ő márpedig magasról tesz a világra, és ugyanazt csinálja, mint korábban, csak már jogosítvány nélkül. Miért ne lehetne börtönbe tenni, hogy legyen ideje gondolkozni? Illetőleg a hozzáállása alapján csak ezzel akadályozható meg, hogy mást ne öljön meg a jövőben.

De ezt ne mossuk össze azzal, aki belekoccan az előtte lévőbe.

Amúgy olyan érzésem van, mintha kicsit elbeszélnénk egymás mellett, lehet, hogy félreérthetően írtam le, amit gondolok, de érzésem szerint nem áll olyan távol egymástól az álláspontunk, mint a reakciód alapján gondolom hogy gondolod...
Lehet. Bevallom, kicsit kiakasztott, ahogy tegnap este ragoztuk a semmit. Meg a tény is, hogy pénzbírság helyett te inkább elvennéd a jogsit, aki pedig jogsi nélkül tovább vezet, azt börtönnel fenyegetnéd. Szerencsére nincs szükség ilyen drákói lépésekre mondjuk egy követési távolságot nem tartóval szemben, mert ott van erre a pénzbírság, ami a világon mindenhol bevált, beválik és be fog válni, mert az emberek nem szeretik, ha fizetniük kell. Kész, ha nem haragszol, részemről ez a vita lezárva, mert már csak arra jó, hogy az ember felhúzza magát rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4107 Dátum: 2013.02.19 10:13:36 »
Az, hogy Kovács Józsi bácsi a kátyúkat kerülgetve véletlenül megkoccolt hátulról egy másik autót, valóban nem érdemel még pluszban büntetést...
Már te is  :ph34r: ? Ugyan, miért ne érdemelne? Hát ha belém jön, büntessék már meg érte, a fenébe is  :censored: !

És persze ugyanúgy engem is, ha belemegyek a másikba!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4108 Dátum: 2013.02.19 11:11:52 »
Már te is  :ph34r: ? Ugyan, miért ne érdemelne? Hát ha belém jön, büntessék már meg érte, a fenébe is  :censored: !

És persze ugyanúgy engem is, ha belemegyek a másikba!
Nem, én nem.  :surrender:  :D
Viszont Kovács bácsit a biztosítója jól meg fogja büntetni, visszalöki kb 4 kategóriát a Bónus-Malusban, és megduplázza az éves díját... Ezért a kis kocc miatt kb 4 éven keresztül fizettet vele többet.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4109 Dátum: 2013.02.19 11:16:53 »
ott kell hagyni a biztosítót a faxba!
azért biztosító,h fizessen,ha baj van!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки