Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304643 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4035 Dátum: 2013.01.22 21:57:52 »
Bár elég rég jártam arra, akkor még a villamosnak kellett megállnia. Bár az autósok nagy része inkább elengedte, mégis csak a vili a nagyobb és keményebb...  ::)
Na mindegy, kétévente egyszer kibírom. De akkor már nem csak a taxisok a népi cserépedények, hanem a vilingerek is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4036 Dátum: 2013.01.22 22:36:33 »
Bár elég rég jártam arra, akkor még a villamosnak kellett megállnia. Bár az autósok nagy része inkább elengedte, mégis csak a vili a nagyobb és keményebb...  ::)
Nomeg mert sok autós fejében él az a hülyeség, hogy "a villamosnak mindig elsőbbsége van"  ;) ... Holott dehogy. Bár tény, hogy vannak extra esetek: pl. egyenrangú utak kereszteződésében (tehát ahol a jobbkéz-szabály érvényesül) valóban mindig elsőbbsége van, vagyis nemcsak a jobbról, hanem a balról érkező villamost is el kell engedni; valamint elsőbbsége van a körforgalmon áthaladó villamosnak is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4037 Dátum: 2013.02.14 08:36:45 »
öcsém január 16-án reggel a gyerekekkel az óvodába menet nem figyelt és belement az előtte álló autóba. az első kocsi jobb hátsó, az övének (chavy spark) a bal első fele törött. kiszálltak, megállapították, hogy *** van, aztán a ***i közölte, hogy muszáj rendőrt hívni, mert ő is az. kijöttek a kollegák, felvették a jegyzőkönyvet, csókolom. tegnap meg kapott egy 20.000 forintos szabálysértési büntetést, aminek az az indoklása, hogy nem tartotta be a KRESZ-t. rendőrök vazz  :censored: ráadásul a szabálysértési törvény 102-103.§ alapján szabták ki  a büntetést, ami ellen nem lehet fellebbezni, viszont 15 napon belül kell az ügyet elbírálni. namost a balesettől számítva a 15. nap az február 6. volt, ő meg február 14-én kapta meg a papírt. csakhogy ez ellen nem lehet fellebbezni, hanem meghallgatást lehet kérni, és a közeg a meghallgatás alapján új határozatot hozhat. most azon morfondírozok, hogy felhívok egy ügyvéd ismerőst, mert kissé baxxa a csőrömet ez az eljárás.
Ti mit gondoltok?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4038 Dátum: 2013.02.14 08:49:41 »
ügyvéd!
időből kicsúsztak,kapják be!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4039 Dátum: 2013.02.14 09:01:24 »
de az a gond, hogy nincs fellebbezés, ha meg meghallgatást kér az ember, akkor a yard új határozatot hozhat. szóval még nyammogok rajta

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4040 Dátum: 2013.02.14 09:09:05 »
határidő az határidő
fákkolják meg az anucijukat,mind! :-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4041 Dátum: 2013.02.14 18:56:57 »
öcsém január 16-án reggel a gyerekekkel az óvodába menet nem figyelt és belement az előtte álló autóba. az első kocsi jobb hátsó, az övének (chavy spark) a bal első fele törött. kiszálltak, megállapították, hogy *** van, aztán a ***i közölte, hogy muszáj rendőrt hívni, mert ő is az. kijöttek a kollegák, felvették a jegyzőkönyvet, csókolom. tegnap meg kapott egy 20.000 forintos szabálysértési büntetést, aminek az az indoklása, hogy nem tartotta be a KRESZ-t. rendőrök vazz  :censored: ráadásul a szabálysértési törvény 102-103.§ alapján szabták ki  a büntetést, ami ellen nem lehet fellebbezni, viszont 15 napon belül kell az ügyet elbírálni. namost a balesettől számítva a 15. nap az február 6. volt, ő meg február 14-én kapta meg a papírt. csakhogy ez ellen nem lehet fellebbezni, hanem meghallgatást lehet kérni, és a közeg a meghallgatás alapján új határozatot hozhat. most azon morfondírozok, hogy felhívok egy ügyvéd ismerőst, mert kissé baxxa a csőrömet ez az eljárás.
Ti mit gondoltok?

15 munkanap, vagy 15 naptári nap?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4042 Dátum: 2013.02.14 19:21:47 »
a nap az naptári nap

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4043 Dátum: 2013.02.14 20:06:32 »
Igen, valóban 15 nap, de a szabálysértési eljárás megindításától számítva.  Ez nem feltétlenül azonos a baleset időpontjával.  És csak akkor lehet ezt alkalmazni, ha a tényállás tisztázott.  Elismerte az okozó, hogy Ő a hibás?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4044 Dátum: 2013.02.14 21:17:35 »
Ti mit gondoltok?
Őszintén?  :nono: Én rosszul érezném magam, ha tudom, hogy hibáztam, emiatt fizetnem kell - képletesen is, és ténylegesen is - és ahelyett, hogy elismerném magam előtt a hibát, inkább nekitámadok a világnak. Még akkor is, ha mások megússzák esetenként sokkal nagyobb vétekkel.
Nem abból kell kiindulni, hogy a mai világban az erkölcs nem számít, hanem hogy nekem számít-e. Mert ha nem, milyen alapon várom el másoktól, hogy velem korrektek legyenek.  :helpsmilie: :excl:
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4045 Dátum: 2013.02.15 15:06:48 »
Igen, valóban 15 nap, de a szabálysértési eljárás megindításától számítva.  Ez nem feltétlenül azonos a baleset időpontjával.  És csak akkor lehet ezt alkalmazni, ha a tényállás tisztázott.  Elismerte az okozó, hogy Ő a hibás?
persze, ez nem kérdés, kijött a rendőrség, felvették a jegyzőkönyvet mert állítólag kötelező, ha zsernyák az érintett. nem láttam a határozatot

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4046 Dátum: 2013.02.15 15:08:27 »
Őszintén?  :nono: Én rosszul érezném magam, ha tudom, hogy hibáztam, emiatt fizetnem kell - képletesen is, és ténylegesen is - és ahelyett, hogy elismerném magam előtt a hibát, inkább nekitámadok a világnak. Még akkor is, ha mások megússzák esetenként sokkal nagyobb vétekkel.
Nem abból kell kiindulni, hogy a mai világban az erkölcs nem számít, hanem hogy nekem számít-e. Mert ha nem, milyen alapon várom el másoktól, hogy velem korrektek legyenek.  :helpsmilie: :excl:
ez mind igaz, de én is hivatalnok vagyok. a határidő az határidő. egyébként ez nem támadás, hanem védekezés  :devil: ... lenne, ha ezt akarnánk. de ha öcsém nem küldi meg a papírt, sosem tudom meg..  :hug:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4047 Dátum: 2013.02.16 20:32:55 »
Ezt a szabálysértési bírságot nem igazán bírom megérteni. A vétkes elismerte a hibát, biztosítója rendezi a kárt. Miért kell még az államnak is tartania a markát? Vagy ez a "díja" a helyszínelés-jegyzőkönyvezés-határozathozásnak?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4048 Dátum: 2013.02.17 00:13:58 »
Ezt a szabálysértési bírságot nem igazán bírom megérteni. A vétkes elismerte a hibát, biztosítója rendezi a kárt.
Mi úgy jártunk, hogy az asszony a főutat keresztezve egyenesen át akart menni a kereszteződésen, megállt, jobbról jött egy autó jobbra indexelve a jobbra kanyarodó sávban, majd asszony elindult, és a jobbról jövő autós közben meggondolta magát, és egyenesen ment tovább, asszony pedig az oldalába ment.
Azt mondták a rendőrök, hogy inkább ismerje el a hibát, mert ha eljárást indítanak, akkor valószínűleg bírságot fognak kiszabni, mert asszony lefejelte a tükröt, ami kitörte a szélvédőt, ebből egyenesen következett, hogy nem volt bekötve. Pedig be volt, csak ez még a suzukival történt, ami olyan kicsi, hogy bekötve is elérte a tükröt, az meg nekicsapódott a szélvédőnek, megrepesztve azt. Amúgy meg mindenképpen ő volt a hibás, mert a másik főúton ment.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4049 Dátum: 2013.02.18 07:42:47 »
Azt mondták a rendőrök, hogy inkább ismerje el a hibát, mert ha eljárást indítanak, akkor valószínűleg bírságot fognak kiszabni, mert asszony lefejelte a tükröt, ami kitörte a szélvédőt, ebből egyenesen következett, hogy nem volt bekötve. Pedig be volt, csak ez még a suzukival történt, ami olyan kicsi, hogy bekötve is elérte a tükröt, az meg nekicsapódott a szélvédőnek, megrepesztve azt. Amúgy meg mindenképpen ő volt a hibás, mert a másik főúton ment.
Ez mekkora _ság már! Mind a spekuláció az övről, mind a főutas mentség.  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety