Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304454 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4020 Dátum: 2013.01.17 19:42:14 »
Szerintem nem tartja fel a másikat, csak egy kis kellemetlenséget okoz. Nem önös érdekből teszi, hanem hogy minél gyorsabban tudjon haladni a dolgával.
A taxisokról meg külön lehetne beszélni...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4021 Dátum: 2013.01.17 20:15:53 »
A taxisokat  a mindenkit leszarunk stílusukkal csak hagyjuk ki ebből.

A  fuvarozók 90%-a normális, megpróbál minél kisebb fennakadást okozva megállni, lehetőleg minél közelebb az üzlethez, ahova/ahonnan szállít,  mert nem egyszer több tíz kilónyi árut kell ki-be pakolni.
-és akkor is második sorban vészvillogóval áll meg, ha 5m-re van parkoló, mert a parkolóőrök vadásznak rájuk, és abban a pillanatban, hogy betolta  a cuccot megbaxák.

- hozzáteszem, én viszonylag kevésszer ( hetente 1-2 alkalom ) szálítok, így, sokkal több a hosszabb idejű munka, ahol meg kell venni a jegyet, de 2 perc megállásért nem vagyok hajlandó 100Ft-ot fizetni ( mert 20 percnél kevesebbet nem lehet)

A közlekedést pedig sokkal jobban akadályozza az egyre több béna sofőr, aki se  a táblákat, se a vonalakat, se a jármű méreteit - kezelését nem ismeri.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4022 Dátum: 2013.01.17 20:42:55 »
Szerintem nem tartja fel a másikat, csak egy kis kellemetlenséget okoz. Nem önös érdekből teszi, hanem hogy minél gyorsabban tudjon haladni a dolgával.
A taxisokról meg külön lehetne beszélni...

Ha megáll az út közepén -ahogy Don írta 01.14.- hsz.-ben - és úgy rakodik, az nem feltartás(akadályozás)? :nono: :nono: Akkor lehet, hogy szöglet, v. bedobás! :D :D ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4023 Dátum: 2013.01.17 21:29:51 »
...sokszor beparkol egy nagy teherautó (természetesen 5m-en belül, azt hiszem a sarki boltba hoz árút), ami miatt egyik irányból nem lehet észrevenni a gyalogosokat...
Lehet, hogy nem jó hsz-t nézek, de az alap hsz-ben nem volt szó út közepén megálló autóról. Ez zebra előtt áll meg, nem az út közepén.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4024 Dátum: 2013.01.17 21:52:48 »
Na igen, ezt gondoltam.
Őszintén kezd kissé zavarni hogy Király utcát hétköznap reggel ellepik az árú feltöltős autók és elakadásjelzővel állnak az út közepén, feltartva a forgalmat és nem utolsó sorban veszélyesek is. Értem én hogy ők is csak dolgoznak és kockázatot is vállalnak, gondolom ha egy autós kocc történik miattuk, mert pl valaki besatuzik egy gyalogos miatt, akkor nem csak a hátulról jövő autó lesz a hibás (amúgy de). Legalábbis én berajzolnám a baleseti lapba a teherautót :D
Majd megkérdezem volt közterületes havert hogy ezeket miért nem cseszegetik néha.
Styu! Ez az. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4025 Dátum: 2013.01.17 22:03:17 »
Szóval ha ő a munkáját végzi, akkor azzal fel van jogosítva arra, hogy mást, aki épp szintén a munkáját végzi (taxis, buszos, másik szállító stb) vagy munkába menne (egyszeri ember), azt feltartsa.  ::)
/csak elméleti síkon filozofálok/
Nem volt szó feltartásról a beszélgetést indító eredeti hozzászólásban.

De ha mégis: szerintem erre a megoldás tényleg a tolerancia kéne legyen. Én inkább kikerülöm (igen, lehet, hogy közben fogok egy picit morgolódni), de nem várom el tőle, hogy minden egyes bolthoz száz métereket gyalogoljon, az árut cipelve. Irreális... És nyilván ez az indoka annak is, amiért nem büntetik meg őket (innen indult a beszélgetés). Én sem tenném, a helyükben. Szemet hunynék. Ez a meló így sem könnyű, és az valahol mindenkinek az érdeke, hogy az áru eljusson a boltokba. Arról nem a szállító sofőrök tehetnek, hogy nincs (mindig) lehetőség a szabályos megállásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4026 Dátum: 2013.01.18 08:49:56 »
Nem önös érdekből teszi,
Ha a cél nem a közvetlen élet- és balesetveszély elhárítása, illetve vagyonmegóvás, akkor önös érdek.  ;)
 :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4027 Dátum: 2013.01.18 09:00:17 »
Ha a cél nem a közvetlen élet- és balesetveszély elhárítása, illetve vagyonmegóvás, akkor önös érdek.  ;)
 :flowers:
Nem-nem. A Te érdeked is, hogy, mire mész a boltba, ott legyenek a polcon a dolgok, amiket venni akarsz. Innentől kezdve pont nem önös érdek, de, persze, a fuvaros is szeretne 4-5 óra felé hazaérni a családjához. Csak nem sikerül neki általában, nemúgy, mint nekem. És ezért nem ***tatom őket...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4028 Dátum: 2013.01.18 12:45:27 »
Nem-nem. A Te érdeked is, hogy, mire mész a boltba, ott legyenek a polcon a dolgok, amiket venni akarsz. Innentől kezdve pont nem önös érdek, de, persze, a fuvaros is szeretne 4-5 óra felé hazaérni a családjához. Csak nem sikerül neki általában, nemúgy, mint nekem. És ezért nem ***tatom őket...  :whistling:
Azért nem értek egyet, mert egyrészt ilyen kicsi boltokban nemigen szoktam vásárolni. Nagyobb üzleteknek meg van saját árufogadó részük, tehát ez nem játszik. Másrészt meg max a boltos érdeke, hogy legyen áruja, mert ha nincs, akkor elpártolnak a vevői.
De semmiképp sem közérdek, hogy Kis Béla vegyesboltjában van-e durumlisztes orsótészta vagy kék multi.  :)

A megoldás meg az (mint több kultúrhelyen), hogy ahol gyakori árut fogadó üzlet van, ott van kitéve egy időhatáros várakozni tilos tábla.
De a gond nem is azokkal szokott lenni, akik 3 perc alatt leadnak egy összerakott csomagot, hanem a 30-60 percig dekkoló kisteherautókkal, amiken nincs összerakva cím szerint az áru, hanem akkor kezdi el válogatni a tételeket a raktérben. Mondjuk ha trolin ül az ember és 3 percet várni kell egy szabálytalan kisteher miatt, az sem túl kellemes.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4029 Dátum: 2013.01.18 13:31:09 »
A megoldás meg az (mint több kultúrhelyen), hogy ahol gyakori árut fogadó üzlet van, ott van kitéve egy időhatáros várakozni tilos tábla.De a gond nem is azokkal szokott lenni, akik 3 perc alatt leadnak egy összerakott csomagot, hanem a 30-60 percig dekkoló kisteherautókkal, amiken nincs összerakva cím szerint az áru, hanem akkor kezdi el válogatni a tételeket a raktérben. Mondjuk ha trolin ül az ember és 3 percet várni kell egy szabálytalan kisteher miatt, az sem túl kellemes.
A kiemelttel már egyet értek. Ez a jó megoldás, csak, ugye, az a boltosnak meg azért nem jó, mert eleve kevés előtte a parkolóhely. Egy furgonnak legalább 1,5x akkora helyet kellene fenntartani, mint egy személyautónak. De alapvetően így lehetne kihúzni a dolog méregfogát. Legalábbis a furgon szabálytalan parkolásának. Ekkor a gyalogátkelős problematika, amit Prego felvetett, még nincs megoldva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4030 Dátum: 2013.01.19 02:19:46 »
A megoldás meg az (mint több kultúrhelyen), hogy ahol gyakori árut fogadó üzlet van, ott van kitéve egy időhatáros várakozni tilos tábla.
Ami alá aztán beáll anya az X3-assal, szabálytalanul. És az áruszállító kisteher máris állhat meg megint az úttesten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4031 Dátum: 2013.01.20 19:37:16 »
Ami alá aztán beáll anya az X3-assal, szabálytalanul. És az áruszállító kisteher máris állhat meg megint az úttesten.
Erre az esetre meg ott az a lehetőség, hogy egy cetlire felírni "Itt ne parkolj!" majd ezt rádobni a szélvédőre. Hogy nyomatékosabb legyen és a szél se fújja el, a cetlivel körbe kell tekerni egy féltéglát  ;) [rohog]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4032 Dátum: 2013.01.20 19:56:05 »
Erre az esetre meg ott az a lehetőség, hogy egy cetlire felírni "Itt ne parkolj!" majd ezt rádobni a szélvédőre. Hogy nyomatékosabb legyen és a szél se fújja el, a cetlivel körbe kell tekerni egy féltéglát  ;) [rohog]
EZ AZ! ;D>:D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4033 Dátum: 2013.01.22 13:58:55 »
Gyros kérdés:
Orczy téren, ha rá akarok kanyarodni az Orczy útra, át kell haladjak a villamos síneken. Meg kell adni a villamosnak az elsőbbséget (ahogy automatice tettem), vagy a két macisajt rájuk vonatkozik?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4034 Dátum: 2013.01.22 21:36:36 »
Bár elég rég jártam arra, akkor még a villamosnak kellett megállnia. Bár az autósok nagy része inkább elengedte, mégis csak a vili a nagyobb és keményebb...  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety