Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304065 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3990 Dátum: 2013.01.14 11:44:56 »
Neked biztosan, mert valószínűleg gumiszabályként rádhúznák azt, hogy nem olyan sebességgel közelítetted az átkelőhelyet, hogy adott esetben meg tudj állani. A teherautó felesősségét is lehet és érdemes is firtatni, de  abalhé nagyobb részét szerintem Te vinnéd el.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3991 Dátum: 2013.01.14 12:06:52 »
Neked biztosan, mert valószínűleg gumiszabályként rádhúznák azt, hogy nem olyan sebességgel közelítetted az átkelőhelyet, hogy adott esetben meg tudj állani. A teherautó felesősségét is lehet és érdemes is firtatni, de  abalhé nagyobb részét szerintem Te vinnéd el.
Na igen, ezt gondoltam.
Őszintén kezd kissé zavarni hogy Király utcát hétköznap reggel ellepik az árú feltöltős autók és elakadásjelzővel állnak az út közepén, feltartva a forgalmat és nem utolsó sorban veszélyesek is. Értem én hogy ők is csak dolgoznak és kockázatot is vállalnak, gondolom ha egy autós kocc történik miattuk, mert pl valaki besatuzik egy gyalogos miatt, akkor nem csak a hátulról jövő autó lesz a hibás (amúgy de). Legalábbis én berajzolnám a baleseti lapba a teherautót :D
Majd megkérdezem volt közterületes havert hogy ezeket miért nem cseszegetik néha.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3992 Dátum: 2013.01.14 12:08:03 »
Neked biztosan, mert valószínűleg gumiszabályként rádhúznák azt, hogy nem olyan sebességgel közelítetted az átkelőhelyet, hogy adott esetben meg tudj állani. A teherautó felesősségét is lehet és érdemes is firtatni, de  abalhé nagyobb részét szerintem Te vinnéd el.
Egyetértek, szerintem is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3993 Dátum: 2013.01.14 16:53:49 »
Szal ha véletlenül egy hasonló szituban felkenek egy gyalogost (akinek amúgy szintén kötelessége szétnézni átkelés előtt, valamint nekem még úgy tanították hogy busz és egyéb magas jármű előtt nem lépünk ki az úttestre, de hát a mai gyalogosoknak már sérthetetlen jogaik vannak), akkor kinek kell majd fenékkel a falnak, csukott szájjal aludni a sitten? :D
Neked biztos :flowers: ... mert nem olyan sebességgel közelítetted meg az átkelőhelyet, hogy meg tudj állni. Az, hogy a teherautó vezetője is felelősségre vonható, téged nem mentesít.

Ilyen szitukra nézve azt tanítjuk a tanulóknak, hogy ha a gyalogátkelőhely egy része bármilyen okból takarásban van (ez, amit leírtál, tipikusan ilyen szitu), akkor az akadály mellett akár állóra is kell lassítani, míg meg nem tudnak győződni róla, hogy nem tartózkodik gyalogos az átkelőhelyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3994 Dátum: 2013.01.14 16:55:31 »
Majd megkérdezem volt közterületes havert hogy ezeket miért nem cseszegetik néha.
Mert nem úri szeszélyből állnak ott  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3995 Dátum: 2013.01.14 17:42:01 »
Mert nem úri szeszélyből állnak ott  ::)

És ez azonnal felmentést ad a szabálysértés szankcionálása alól?
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3996 Dátum: 2013.01.14 18:10:40 »
És ez azonnal felmentést ad a szabálysértés szankcionálása alól?
Droidoknak nem  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3997 Dátum: 2013.01.14 19:39:32 »
És ha mondjuk a gyalogos stabil oldalfekvésbe helyezése után az ott parkoló teherautó sofőrjét is maradandó fekvő helyzetbe hozom a mentők/rendőrök kiérkezéséig? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3998 Dátum: 2013.01.14 22:52:42 »
Akkor már letöltendőt kapsz... [rohog]
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3999 Dátum: 2013.01.15 10:21:59 »
Mert nem úri szeszélyből állnak ott  ::)

A szabályok alkalmazása(betartása) sem, az úri szeszélyre van bízva. Még a "droidoknak"? sem!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4000 Dátum: 2013.01.15 10:27:08 »
És ha mondjuk a gyalogos stabil oldalfekvésbe helyezése után az ott parkoló teherautó sofőrjét is maradandó fekvő helyzetbe hozom a mentők/rendőrök kiérkezéséig? :D

DonPrego!
Ha teheted, csinálj légyszíves néhány képet, ( és tedd itt közzé) a jelzett útvonalra érvényes közúti jelzőtáblákról, esetleg egy ilyen "megélhetési szabálysértőről", a tisztánlátás végett. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4001 Dátum: 2013.01.15 10:32:29 »
A szabályok alkalmazása(betartása) sem, az úri szeszélyre van bízva. Még a "droidoknak"? sem!
Persze, a szabályok mindenkire vonatkoznak, pláne, ha ilyen necces helyzet van, de attól még, hogy valaki szabálytalanul parkol a leírt módon, minket nem mentesít az alól, hogy Ne üssünk el senkit.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4002 Dátum: 2013.01.15 10:32:37 »
DonPrego!
Ha teheted, csinálj légyszíves néhány képet, ( és tedd itt közzé) a jelzett útvonalra érvényes közúti jelzőtáblákról, esetleg egy ilyen "megélhetési szabálysértőről", a tisztánlátás végett. :)
Felírom, holnap reggel akkor besétálok melóhelyre és csinálok párat :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4003 Dátum: 2013.01.15 20:23:38 »
A szabályok alkalmazása(betartása) sem, az úri szeszélyre van bízva. Még a "droidoknak"? sem!
Hadd mondjak egy példát, hátha érthetőbbé teszi az álláspontomat.

Szerinted mi történne az állva utazó utasokkal (illetve legalább egy részükkel biztosan), ha a városi buszok betű szerint betartanák a forgalomirányító lámpa jelzéseire vonatkozó szabályokat? Gondolom, a válasz evidens.

Te, ha rendőr lennél, megbüntetnéd azt a buszsofőrt, aki emiatt átsuhan a "sötét-narancssárgán"? Feltételezem (remélem!), hogy nem.

Ami engem illet: én, ha rendőr lennék, ugyanígy nem büntetném meg azt a kisteherautó-sofőrt sem, aki kénytelen szabálytalanul várakozni, mert máshogy nem, vagy csak jelentős többlet idő-ráfordítással tudná célhoz juttatni a szállított árut.

"Mérlegelés" és "emberiesség" a kulcsszavak. Aki erre képtelen, az -bocsásson meg nekem a világ- szerintem egy droid empátiás készségével bír.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4004 Dátum: 2013.01.15 21:25:18 »
Hadd mondjak egy példát, hátha érthetőbbé teszi az álláspontomat.

Szerinted mi történne az állva utazó utasokkal (illetve legalább egy részükkel biztosan), ha a városi buszok betű szerint betartanák a forgalomirányító lámpa jelzéseire vonatkozó szabályokat? Gondolom, a válasz evidens.

Te, ha rendőr lennél, megbüntetnéd azt a buszsofőrt, aki emiatt átsuhan a "sötét-narancssárgán"? Feltételezem (remélem!), hogy nem.

Ami engem illet: én, ha rendőr lennék, ugyanígy nem büntetném meg azt a kisteherautó-sofőrt sem, aki kénytelen szabálytalanul várakozni, mert máshogy nem, vagy csak jelentős többlet idő-ráfordítással tudná célhoz juttatni a szállított árut.

"Mérlegelés" és "emberiesség" a kulcsszavak. Aki erre képtelen, az -bocsásson meg nekem a világ- szerintem egy droid empátiás készségével bír.

A közlekedésben résztvevőként, én ezt tartom követendőnek!
"A jogszabály mai napon (2013.I.15.) hatályos állapota,
1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól"
Néhányszor átrágtam már magam az aktualizált változatain, de a jelzett "kulcsszavak"-ra nem találtam bejegyzést. Különösen nem erre v. ehhez hasonló helyzetre vonatkozóan.
A rakodónak is jogában áll elvégeznie a munkáját, de nem a többi közlekedésben résztvevő akadályoztatása árán. A szabályok adta lehetőségen belül kell keresnie megállási lehetőséget, és a megfelelő eszköz igénybevételével elvégeznie a munkáját.
Nem akkora feladvány ez, hogy "kulcsszavak" nélkül ne lehetne, - még a szállítónak is elfogadható - megoldást találni rá.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu