Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304743 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3840 Dátum: 2012.10.20 13:06:06 »
Hozzáteszem, egyre kevesebb az ilyen magatartást tanusító "egyed", habár jön a november elsejei nagy népvándorlás. :hmmmm:
Halottak napja, nem értem mit keresnének életjeleket tanúsító egyedek az utakon :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3841 Dátum: 2012.10.20 16:03:31 »
Megismételném: mindenkinek kötelessége a baleset elkerülése. Ennek fényében értékelendő az összes szituáció.
music     

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3842 Dátum: 2012.10.20 20:17:53 »
Remélem, soha nem jön el az az idő, amikor -a te álláspontodnak megfelelően- mindenki nekiáll autópályán bármelyik sávban, összevissza előzgetni egymást - autópálya-tempóval. Nagyon szomorú, hogy ilyesmit propagálsz, csak hogy demonstráld a vélt igazadat. Tényleg döbbenetes, hogy kvázi azt írod: autópályán kvázi nem is beszélhetünk jobbról előzésről. Ha mindenki ezt az álláspontot követné, elszabadulna a pokol  :no: ... És még te beszélsz adjonistenről meg fogadjistenről, miközben nem veszed észre, mennyire veszélyes és káros, amit művelsz. Az én indulatomat csak ez eredményezi. Ha csak egyetlen ember nekiáll autópályán jobbról előzgetni, miután ezeket a téveszméket olvasta - már az is régen rossz.

Nos, akkor vizsgáljuk meg melyik a veszélyesebb, az amit Te javasolsz, vagy az amit én:

1. a két jármű az autópályákra jellemző gyors tempó mellett - ki tudja mennyi, de semmiképpen sem előre bálátható ideig - halad azonos sávban egymás mögött vonatozva, mialatt a közöttük lévő távolság a biztonságos követési távolságnak csupán a töredéke;
2. a két jármű - külön külön sávon haladva - néhány másodperc alatt eltávolodik egymástól;

Szerintem az utóbbi jóval biztonságosabb, mert sokkal rövidebb időt töltenek a járművek egymáshoz közeli, azaz veszélyes távolságban.
Ha az általad javasolt megoldásnál ha az elöl haladó jármű hirtelen fékezésre kényszerül (ami koránt sem lehetetlen, én már vészfékeztem  autópályán néhány kóbor kutya miatt), a hátul haladónak - a kis távolság miatt - esélye sincs a baleset elhárítására, amiért mellékesen ő lesz a hibás, mert nem tartotta be a követési távolságot (27. §).
Az általam javasolt megoldásnak az a veszélye, ha a belül haladó - abban a néhány másodpercben, amikor egymás mellett vannak - valamilyen okból sávot vált. Ha nem néz a tükörbe, hanem vakon elindul, még akkor is van idő (és hely is a leállósáv felé) kikerülni, ha szerencsétlen módon mégis csatt van, akkor az a hibás, aki az irányváltoztatásra vonatkozó szabályokat (29. §) durván megsérti.

Örömmel venném, ha indulatok és a német KRESZ (ami Magyarországon csak annyiban érvényes, amennyiben nem ellentétes a hazai szabályozással - annál persze még mindig jobb, mintha az angol KRESZ-re hivatkoznál :clap:) helyett megpróbálnál ellenérveket hozni. Kérlek vedd figyelembe, hogy autópályán jobbra tartási kötelezettség érvényes, ami alól egy másik vezető szabálytalankodása senkinek nem ad felmentést, valamint azt is, hogy autópályán a magyar KRESZ szerint a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni, továbbá azt, hogy (ismét csak a jelenleg hatályos magyar KRESZ szerint) párhuzamos közlekedés esetén az egymás melletti elhaladás nem minősül előzésnek.


« Utoljára szerkesztve: 2012.10.20 20:22:21 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3843 Dátum: 2012.10.20 20:47:34 »
És mi lenne, ha abbahagynád a trollkodást, és nem kérdeznél vissza?
Mindnyájan kibírnánk könnyek nélkül, végre!::)

Ha én nem "trollkodtam" volna, akkor ezen Fórum Tisztelt Olvasóközönsége még mindig abban a tévhitben élne, hogy több sávos úton, lakott területen kívül nem létezik balra fordulási lehetőség, miképpen ezt Te rendkívüli magabiztossággal (NAGY BETŰKKEL KIABÁLVA és vastagon kiemelve) állítottad. Fényképpel bizonyítottam, hogy tévedtél. Ilyen előzményekkel szerintem Te vagy az utolsó, akinek erkölcsi alapja lenne az én állítólagos "trollkodásomat" számonkérni.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3844 Dátum: 2012.10.20 21:37:51 »
... hogy autópályán a magyar KRESZ szerint a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni, továbbá azt, hogy (ismét csak a jelenleg hatályos magyar KRESZ szerint) párhuzamos közlekedés esetén az egymás melletti elhaladás nem minősül előzésnek.
Tegyük fel egy notórius középsávos tartósan közlekedik és senki sincs a környékén, te meg a külső sávban közlekedsz ,utoléred és elhaladsz mellette (jobbról) és változatlanul maradsz a külső sávban, mert továbbra sincs elötted senki. Akkor most jobbról előztél vagy párhuzamosan közlekedtél? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.20 21:40:04 írta OldPiet »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3845 Dátum: 2012.10.20 21:51:29 »
Tegyük fel egy notórius középsávos tartósan közlekedik és senki sincs a környékén, te meg a külső sávban közlekedsz ,utoléred és elhaladsz mellette (jobbról) és változatlanul maradsz a külső sávban, mert továbbra sincs elötted senki. Akkor most jobbról előztél vagy párhuzamosan közlekedtél? :hmmmm:

én az utóbbit alkalmazom, haladok a szélsőben, figyelem, hogy mit tesz, ha nem mozdul elhaladok mellette.

- Hétem volt, aki simán haladt a belsőben, mindenki jobbról kerülgette, mert 100-fölé nem bírt menni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3846 Dátum: 2012.10.20 21:58:23 »
Tegyük fel egy notórius középsávos tartósan közlekedik és senki sincs a környékén, te meg a külső sávban közlekedsz ,utoléred és elhaladsz mellette (jobbról) és változatlanul maradsz a külső sávban, mert továbbra sincs elötted senki. Akkor most jobbról előztél vagy párhuzamosan közlekedtél? :hmmmm:

A példában mindenképpen párhuzamosan közlekednék, nem is tehetnék másképp. Autópályán a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.20 22:02:14 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3847 Dátum: 2012.10.20 22:05:01 »
Mindenképpen párhuzamosan közlekedtem, nem is tehetnék mást. Autópályán a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.
Miért azt is teheted, hogy a külső sávból átvágsz a belsőbe a középpen kocogó mögött és bevágsz elé ki a szélső sávba. Ez is szabályos, bár! az angolban ugy mondják: do not slalon.
De ezt annak is lehetne nevezni. ;)

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3848 Dátum: 2012.10.20 22:11:22 »
És a jobbratartási kötelezettség? Valamint melyik veszélyesebb: kétszer két sávváltás (kettő oda, kettő vissza), vagy sávban maradva haladni?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.20 22:15:15 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3849 Dátum: 2012.10.20 22:16:30 »
És a jobbratartási kötelezettség? Valamint melyik veszélyesebb: kétszer két sávváltás (kettő oda, kettő vissza), vagy sávban maradva haladni?
A jobbra tartás egy ajánlás, elv , a jobbról előzés pedig komoly szabálysértés, amit büntettnek.
A notorius középpen közlekedőt se szokták büntetni, bár tehetnék.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3850 Dátum: 2012.10.20 22:25:48 »
És a jobbratartási kötelezettség? Valamint melyik veszélyesebb: kétszer két sávváltás (kettő oda, kettő vissza), vagy sávban maradva haladni?
Inkább váltok 2x sávot szabályosan. Nincs abban sok veszély, ha nem hirtelen teszem, hanem időben megkezdve a manővert.
Más szabálytalan vezetése különben sem jogosít fel engem a szabálytalanságra.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3851 Dátum: 2012.10.20 22:28:42 »
Inkább váltok 2x sávot szabályosan. Nincs abban sok veszély, ha nem hirtelen teszem, hanem időben megkezdve a manővert.
Más szabálytalan vezetése különben sem jogosít fel engem a szabálytalanságra.
Ebben egyetértünk. Csak azt akartam jelezni, hogy ahogy az angolban mondják, az inkább hasonlit a szlalonozásra, ami tilos. :hmmmm:

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3852 Dátum: 2012.10.20 22:30:25 »
A jobbra tartás egy ajánlás, elv , a jobbról előzés pedig komoly szabálysértés, amit büntettnek.
A notorius középpen közlekedőt se szokták büntetni, bár tehetnék.
36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Nem hiszem, hogy egy rendeletben a kell szót pusztán csak ajánlásnak lehetne tekinteni. Ami nem minősül előzésnek, azt a tevékenységet az előzésre vonatkozó szabályok megsértése címén nem lehet büntetni.
(A kivételek röviden összefoglalva arról szólnak, hogy személygépkocsival és motorkerékpárral lakott területen maradhatsz a belsőben.) 
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3853 Dátum: 2012.10.20 22:32:49 »
Hallottál már olyat, hogy megbüntettek valakit, mert a középső sávban ment és nem tartott jobbra? mert én nem.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3854 Dátum: 2012.10.20 22:34:14 »
Inkább váltok 2x sávot szabályosan. Nincs abban sok veszély, ha nem hirtelen teszem, hanem időben megkezdve a manővert.
Más szabálytalan vezetése különben sem jogosít fel engem a szabálytalanságra.

Az utóbbival egyetértek.
Az előbbivel viszont nem. Belső sávba szabályosan nem mehetsz be, mert ha van hely a jobb szélen - a példában van - akkor ott kell közlekedned.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.