Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304611 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3795 Dátum: 2012.10.18 13:53:34 »
A jogszabály -ebből a szempontból- nem tesz különbséget irányonként egy, vagy több sávos út között.

Pontosan erről van szó. Mivel a szabály egyértelműen szól a kanyarodásra vonatkozó részében arról, hogy
"3)207 A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon." és az úttest mint a szabályban szereplő és hivatkozott fogalom meghatározása,
" c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része." ,
valamint a menetirány szerinti jobb oldal meghatározásából
"d) A menetirány szerinti jobb oldal: az úttestnek az a része, amely - a menetirányt tekintve - az úttest útburkolati jellel megjelölt vagy képzeletbeli felezővonalától jobb oldalra esik. Egyirányú forgalmú úton és körfogalmú úton az úttest, továbbá osztottpályás úton a menetirányt tekintve jobb oldalra eső úttest teljes szélességében menetirány szerinti jobb oldalnak tekintendő. " következik szerintem az hogy a követendő cselekményt Palaczk tökéletesen írta le.

Módosítottam a hozzászólást, mivel zölddel a moderátori hozzászólásokat írjuk, pirossal pedig klubelnökünk, Mickey ír. Általában javaslom, hogy a különböző színek helyett a kiemelésnek inkább más módjait válaszd. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.18 14:08:54 írta Palaczk »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3796 Dátum: 2012.10.18 14:11:13 »
És pont ez az, amit én bug-nak neveztem a jogszabályban...  :)
Nemtom, én nem nevezném annak... És szvsz nem lenne szerencsés dolog, ha kötelezően elő lenne írva, hogy mondjuk balra kanyarodáskor csak a belsőbe, jobbra kanyarodáskor csak a külsőbe szabad érkezni. Olyan esetekben, amikor rövid a távolság két kereszteződés között, és mondjuk te az első kereszteződésben balra kanyarodsz, a következőben viszont (ami, teszem azt, csak 30 m-re van) jobbra mennél, ez elég jelentős nehézségeket okozhatna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3797 Dátum: 2012.10.18 14:18:51 »
Nemtom, én nem nevezném annak... És szvsz nem lenne szerencsés dolog, ha kötelezően elő lenne írva, hogy mondjuk balra kanyarodáskor csak a belsőbe, jobbra kanyarodáskor csak a külsőbe szabad érkezni. Olyan esetekben, amikor rövid a távolság két kereszteződés között, és mondjuk te az első kereszteződésben balra kanyarodsz, a következőben viszont (ami, teszem azt, csak 30 m-re van) jobbra mennél, ez elég jelentős nehézségeket okozhatna.
Forgalombiztonsági szempontból mindenképpen célszerű lenne. A lényeg mindössze azon lenne, hogy érkezni csak a külsőbe érkezhet az autós jobbra kisívben kanyarodáskor, ezután, viszont irányjelzéssel sávot váltva sorolhatna beljebb.

A balra kanyarodás lehet problémás ilyen szempontból, mert, ha nem 2, hanem 3 sávos útra kanyarodna balra nagy ívben, akkor jova érkezzen? A legbelsőbe, vagy a középsőbe? További kérdés, hogy ebben az esetben a "legbelsőbb sáv" merre mutatja a továbbhaladást? Egyenesen, vagy balra kanyarodva? Szóval, az én elgondolásom sem egzakt, de a jogszabály ide vonatkozó passzusai is vitathatók és ehhez nem is kell nagyon egyedi (értsd: nem ritka) eset...  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.18 14:25:40 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3798 Dátum: 2012.10.18 14:26:16 »
Pontosan erről van szó. Mivel a szabály egyértelműen szól a kanyarodásra vonatkozó részében arról, hogy
"3)207 A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon." és az úttest mint a szabályban szereplő és hivatkozott fogalom meghatározása,
" c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része." ,
valamint a menetirány szerinti jobb oldal meghatározásából
"d) A menetirány szerinti jobb oldal: az úttestnek az a része, amely - a menetirányt tekintve - az úttest útburkolati jellel megjelölt vagy képzeletbeli felezővonalától jobb oldalra esik. Egyirányú forgalmú úton és körfogalmú úton az úttest, továbbá osztottpályás úton a menetirányt tekintve jobb oldalra eső úttest teljes szélességében menetirány szerinti jobb oldalnak tekintendő. " következik szerintem az hogy a követendő cselekményt Palaczk tökéletesen írta le.

Módosítottam a hozzászólást, mivel zölddel a moderátori hozzászólásokat írjuk, pirossal pedig klubelnökünk, Mickey ír. Általában javaslom, hogy a különböző színek helyett a kiemelésnek inkább más módjait válaszd. Palaczk

Köszönöm!
Igyekszem megjegyezni a foglalt színeket.] Mégis maradok az alkalmazásuknál, mert elég széles a választható skála, továbbá optikai szempontból sokkal jobban elkülöníthetőek és összeköthetőek a kívánt szövegrészek. Egyébként a zöld minden rendelkezésre álló árnyalata foglalt?

Színes írásmód moderálva. Kérlek olvasd át a vonatkozó szabályzatot (Etikai és Moderátori Kódex)  Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.18 15:15:37 írta Trotter66 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3799 Dátum: 2012.10.18 14:32:03 »
Ezen a fórumon alapvetően a kiemeléseket max vastaggal szokták jelezni, a színes nem divat itt. Pirossal a főnök ír, zölddek a modik. Kb. ennyi.  :)
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3800 Dátum: 2012.10.18 14:34:03 »
Ezen a fórumon alapvetően a kiemeléseket max vastaggal szokták jelezni, a színes nem divat itt. Pirossal a főnök ír, zölddek a modik. Kb. ennyi.  :)

Én soxor irok fehérrel! Miért nem válaszoltok??? :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3801 Dátum: 2012.10.18 14:35:38 »


A balra kanyarodás lehet problémás ilyen szempontból, mert, ha nem 2, hanem 3 sávos útra kanyarodna balra nagy ívben, akkor jova érkezzen? A legbelsőbe, vagy a középsőbe? További kérdés, hogy ebben az esetben a "legbelsőbb sáv" merre mutatja a továbbhaladást? Egyenesen, vagy balra kanyarodva? Szóval, az én elgondolásom sem egzakt, de a jogszabály ide vonatkozó passzusai is vitathatók és ehhez nem is kell nagyon egyedi (értsd: nem ritka) eset...  :)
Szerintem ez nem probléma meghatározni. Balrakanyarodó a belső sávba hajtson, aztán indexelhet a középsőbe.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3802 Dátum: 2012.10.18 14:35:42 »
Én soxor irok fehérrel! Miért nem válaszoltok??? :-):-):-)
A fehér látszik, a fórum háttérszíne szürke.  :winkiss: (legalábbis nálam)  :devil:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3803 Dátum: 2012.10.18 14:36:23 »
A fehér látszik, a fórum háttérszíne szürke.  :winkiss: (legalábbis nálam)  :devil:

Akkor meg szürkével irok! :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3804 Dátum: 2012.10.18 15:17:26 »
Hölgyek, Urak!

Egyértelműen meg van fogalmazva a színes írásmód mikéntje.  Tessék elolvasni a Kódexet! 

A kiemeléseket dőlt betűvel, vastagítással, vagy aláhúzással lehet megoldani.

NINCS színes írásmód. Semmilyen árnyalatban. A kivételeket szintén a Kódex tartalmazza.

Köszönettel:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3805 Dátum: 2012.10.18 15:36:09 »
Hölgyek, Urak!

Egyértelműen meg van fogalmazva a színes írásmód mikéntje.  Tessék elolvasni a Kódexet! 

A kiemeléseket dőlt betűvel, vastagítással, vagy aláhúzással lehet megoldani.

NINCS színes írásmód. Semmilyen árnyalatban. A kivételeket szintén a Kódex tartalmazza.

Köszönettel:

Szívesen elolvasom, de nem találtam. Segítenél?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3807 Dátum: 2012.10.18 15:45:39 »
Akkor meg szürkével irok! :-):-):-)
Az inkább kékesszürke ;) De akkor meg nem tudnak idézni [rohog] :innocent:
Az igen nagy vesztesség lenne :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3808 Dátum: 2012.10.18 15:59:22 »
Az inkább kékesszürke ;) De akkor meg nem tudnak idézni [rohog] :innocent:
Az igen nagy vesztesség lenne :yes:
:-):-):-)
Ez a lényeg!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3809 Dátum: 2012.10.18 16:09:30 »
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=211.msg241246#msg241246
Szervusz Nagycitrom!

Végig olvastam. Csak a két szín használatára van megkötés. S a többi?   :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu