Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304474 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3735 Dátum: 2012.10.12 10:53:59 »
micila: ne haragudj, de van neked olyan hozzaszolasod, amiben nem valaki mast ocsarolsz? Jo ideig eltem Kispesten, es total leszarom, ha valaki a Wekerle telepet is Kispestnek hivja, vagy Alsorakost Zuglonak. Sot, ha 19. ill. 14. keruletnek, azt sem. Pontosan erteni lehetett (plane a terkepreszlet alapjan), hogy melyik keresztezodesrol van szo, ezert semmi ertelmet nem latom akadekoskodni. Szerintem olvasd at meg egyszer a forum szabalyzatat, es utana folytasd a postolast. A tobbiek neveben is koszonom!

Most nem érek rá, de később válaszolok. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3736 Dátum: 2012.10.12 14:31:24 »
Bizony van még olyan ember aki szeret pontosan fogalmazni ilyen kérdésben, kiváltképp ha Óbudán él jó ideje. Mi még használjuk a csatolt városrészek eredeti megnevezését. Ezért írtam hogy a megnevezés pongyola.
Egyébként érdekes részlet, hogy a "nagy" Budapest,  Óbuda "déli részéből!!" fejlődött ki.
Eszem ágában sem volt a lokálpatriotizmusodat megsérteni. Amúgy én is óbudán Óbudán éltem egy ideig.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 14:55:08 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3737 Dátum: 2012.10.12 14:43:56 »

Óbuda nagy Ó  :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3738 Dátum: 2012.10.14 22:33:13 »
Dehogynem. A lámpa pirosat mutat az autó pedig bent van az átjáróban (az, hogy nem volt még piros amikor átment senkit nem érdekel). 100 ezer a büntetési tétel egyébként.
Szitu: telezöldes kereszteződés. Balra akarsz kanyarodni. Ha első vagy a sorban, behajthatsz a kereszteződésbe a zöld jelzésnél. Behajtasz, és megállsz középen, vársz, hogy elfogyjanak a szemből jövő, egyenesen továbbhaladó autók, hogy ezután végrehajthasd a balra kanyarodást. Csakhogy, ha szemből folyamatosan jönnek, ezt jellemzően akkor tudod csak megtenni, mikor őket már megállította a piros. Ekkor persze már neked is piros van, de még ott vagy bent a kereszteződésben, ezután tudod csak azt elhagyni.

Ez a magatartás szabálytalan? Nem az, tehát nem is bírságolhatnak meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3739 Dátum: 2012.10.14 22:36:22 »
friss jogsisok vezethetnek egyedül? vagy van valami türelmi idö még kísérgetni kell őket?
Vezethetnek egyedül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3740 Dátum: 2012.10.14 22:40:10 »
azt tudom hogy nem vontathat , viszont az oktató azt mondta bnőmnek hogy egyedül is mehet a friss jogsival........ viszont pár napja egyik fiatal friss jogsis ismerősömet igazoltatták a rendőrök  és szóban figyelmeztették , miszerint Ő még nem vezethetne egyedül  :hmmmm:

most akkor melyik az igaz?
ettől független  nem adnám oda a kocsit egy darabig bnőmnek, csak ha Én is ott ülök  :yes:
A rendőrök rosszul tudták - ez mondjuk eléggé döbbenetes számomra, hogy ilyesmit nem tudnak.

Külföldön nem vezethet a friss jogsis, föltéve ha még nem töltötte be a 18. életévét. Utána már igen.

Meg az utánfutós dolog, ahogy te is írod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3741 Dátum: 2012.10.14 22:42:04 »
Szitu: telezöldes kereszteződés. Balra akarsz kanyarodni. Ha első vagy a sorban, behajthatsz a kereszteződésbe a zöld jelzésnél. Behajtasz, és megállsz középen, vársz, hogy elfogyjanak a szemből jövő, egyenesen továbbhaladó autók, hogy ezután végrehajthasd a balra kanyarodást. Csakhogy, ha szemből folyamatosan jönnek, ezt jellemzően akkor tudod csak megtenni, mikor őket már megállította a piros. Ekkor persze már neked is piros van, de még ott vagy bent a kereszteződésben, ezután tudod csak azt elhagyni.

Ez a magatartás szabálytalan? Nem az, tehát nem is bírságolhatnak meg.
Csakhogy a jelzett cselekedetet sokan nem teszik meg, hanem a lámpánál várják a csodát.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3742 Dátum: 2012.10.14 22:43:46 »
A magam részéről inkább abban maradok, hogy nevezzük nevén a dolgokat, amennyiben van nekik. Azt a területet amiről térképet linkeltél, Csillaghegy -nek hívják. Az nem baj ha valaki valamit nem tud, vagy nem pontosan tud, de bűn sőt inkább hiba, amennyiben nem is akarja tudni!! :yes:
Ha már ekkora precizitás-freak vagy, hadd kössek bele a sorrendedbe: a hiba a bűnhöz képest biztosan nem "sőt", lévén kevésbé súlyos dolog a hiba, mint a bűn.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3743 Dátum: 2012.10.14 22:45:14 »
Asia Centerből jöttem kifelé, két sáv, egyik jobbra, másik balra kanyarodik, a két sáv között a szigeten lámpa, teli pirosat mutatott. Én jobbra akartam kanyarodni, megálltam, vártam, mögöttem egy zsenge dudaszóra lettem figyelmes, végül elindultam, jöttek a mögöttem lévők is, szal a lámpa csak a balra kanyarodókra vonatkozott.
Most akkor hogy is van ez a lámpákkal?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3744 Dátum: 2012.10.14 22:46:31 »
Csakhogy a jelzett cselekedetet sokan nem teszik meg, hanem a lámpánál várják a csodát.
Hát az bizony butaság. Be kell hajtani középre, hogy mielőbb elhagyhasd a kereszteződést. Kivéve persze, ha már van előtted bent egy autó. Ezt úgy tanítjuk, hogy ha első vagy a sorban, behajtasz és középen megállsz. Ha második vagy akárhányadik, akkor megállsz a vonalnál a lámpa előtt, és csak akkor hajtasz be, ha már szabad az út (az előtted behajtó kocsi elindult kifelé), és még zöld a lámpa. Mert ugye akkor szabad a kereszteződésbe behajtani, ha azt a zöld jelzés időtartama alatt, előreláthatólag el tudod hagyni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3745 Dátum: 2012.10.14 22:48:06 »
Asia Centerből jöttem kifelé, két sáv, egyik jobbra, másik balra kanyarodik, a két sáv között a szigeten lámpa, teli pirosat mutatott. Én jobbra akartam kanyarodni, megálltam, vártam, mögöttem egy zsenge dudaszóra lettem figyelmes, végül elindultam, jöttek a mögöttem lévők is, szal a lámpa csak a balra kanyarodókra vonatkozott.
Most akkor hogy is van ez a lámpákkal?
A zöldben sem volt nyíl? És/vagy: kötelező haladási irányt jelző tábla nem volt a lámpa mellett?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3746 Dátum: 2012.10.14 22:51:26 »
A zöldben sem volt nyíl? És/vagy: kötelező haladási irányt jelző tábla nem volt a lámpa mellett?
Hát ezt most meg nem mondom biztosra, én csak a piros lámpát láttam, meg hogy a  jobbolali sáv jobbra, a baloldali meg balra megy, sőt a zöld is tele volt (még láttam mielőtt odaértem volna).
Köt haladási irányra nem emlékszem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3747 Dátum: 2012.10.15 05:29:04 »
Hát ezt most meg nem mondom biztosra, én csak a piros lámpát láttam, meg hogy a  jobbolali sáv jobbra, a baloldali meg balra megy, sőt a zöld is tele volt (még láttam mielőtt odaértem volna).
Köt haladási irányra nem emlékszem.

Egyszerű a dolog. A jobbra kanyarodó sávnál a bal oldali járdán van egy elsőbbségadás kötelező tábla. Annak a tetején NINCSEN háromlencsés forgalomirányító berendezés. Mivel nincsen "lámpa", így aztán szabadon lehet kisívben jobbra kanyarodni.  A két sáv elején egy forgalomterelő sziget is elkülöníti a sávokat.

Nekem az első pillanatban is egyértelmű volt a szitu.







[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3748 Dátum: 2012.10.15 08:16:42 »
Trotternél a pont! Ha a jobbra kanyarodóra is érvényes lenne a lámpa, akkor egy külön lámpával a JOBB szélen jeleznék azt.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3749 Dátum: 2012.10.15 09:28:52 »
Egyszerű a dolog. A jobbra kanyarodó sávnál a bal oldali járdán van egy elsőbbségadás kötelező tábla. Annak a tetején NINCSEN háromlencsés forgalomirányító berendezés. Mivel nincsen "lámpa", így aztán szabadon lehet kisívben jobbra kanyarodni.  A két sáv elején egy forgalomterelő sziget is elkülöníti a sávokat.

Nekem az első pillanatban is egyértelmű volt a szitu.
Jah így most már nézegetve egyértelmű a dolog, csak mivel láttam egy lámpát a távolban, meg két átkelni vágyó gyalogost a jobbra sávban, nem vettem észre a macisajtot.  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer