Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304048 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3720 Dátum: 2012.10.10 19:20:07 »
Óbuda vagy Budakalász? ...nem mindegy. Én Budakalásznál voltam rossz  :whistling:

Én arról írtam, ami Budakalász fele van a Csillaghegy magasságában. Másnéven: régi Szentendrei út.

Erre a helyre gondoltam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3721 Dátum: 2012.10.10 21:26:58 »
Én arról írtam, ami Budakalász fele van a Csillaghegy magasságában. Másnéven: régi Szentendrei út.

Erre a helyre gondoltam.

Azbiza valóban nem Óbuda!! :no: :no:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3722 Dátum: 2012.10.10 21:45:35 »
Én arról írtam, ami Budakalász fele van a Csillaghegy magasságában. Másnéven: régi Szentendrei út.

Erre a helyre gondoltam.



Ezt még nem olvastad!  :yes:  Ugye? 
http://obuda.blogter.hu/97282/obuda_tortenelme
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3723 Dátum: 2012.10.10 23:03:20 »
friss jogsisok vezethetnek egyedül? vagy van valami türelmi idö még kísérgetni kell őket?

Én már elég régen szereztem a jogsit, de akkoriban 2 év korlátozás volt (nem lehetett utánfutót vontatni), de egyedül simán lehetett autót vezetni. Nem tudom azóta változott-e valami.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3724 Dátum: 2012.10.11 05:27:23 »
Azbiza valóban nem Óbuda!! :no: :no:

Nem persze, hogy nem Óbuda.  :1eye:

Ezért hívja a III. keületi Polgármesteri Hivatal is Óbuda-Békásmegyernek saját magát.
Maradjunk abban, hogy az Óbuda megnevezés helytálló volt.

Pontosan úgy, ahogy Kispest megnevezés is helytálló, abban az esetben is, ha a Wekerle telepről beszélünk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3725 Dátum: 2012.10.11 07:50:23 »
Én már elég régen szereztem a jogsit, de akkoriban 2 év korlátozás volt (nem lehetett utánfutót vontatni), de egyedül simán lehetett autót vezetni. Nem tudom azóta változott-e valami.  :hmmmm:
Meg vmi olyasmi is volt annó,h friss jogsival külföldön se vezethetett az émbör? Nagymotornál meg nem vihetett utast x ideig!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3726 Dátum: 2012.10.11 08:30:55 »
Én már elég régen szereztem a jogsit, de akkoriban 2 év korlátozás volt (nem lehetett utánfutót vontatni), de egyedül simán lehetett autót vezetni. Nem tudom azóta változott-e valami.  :hmmmm:
azt tudom hogy nem vontathat , viszont az oktató azt mondta bnőmnek hogy egyedül is mehet a friss jogsival........ viszont pár napja egyik fiatal friss jogsis ismerősömet igazoltatták a rendőrök  és szóban figyelmeztették , miszerint Ő még nem vezethetne egyedül  :hmmmm:

most akkor melyik az igaz?
ettől független  nem adnám oda a kocsit egy darabig bnőmnek, csak ha Én is ott ülök  :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3727 Dátum: 2012.10.11 09:16:28 »
azt tudom hogy nem vontathat , viszont az oktató azt mondta bnőmnek hogy egyedül is mehet a friss jogsival........ viszont pár napja egyik fiatal friss jogsis ismerősömet igazoltatták a rendőrök  és szóban figyelmeztették , miszerint Ő még nem vezethetne egyedül  :hmmmm:

most akkor melyik az igaz?
ettől független  nem adnám oda a kocsit egy darabig bnőmnek, csak ha Én is ott ülök  :yes:
Ezt azért tartom kissé neccesnek, mert én 2005-ben szereztem a jogsim, de autót csak 2011-ben sikerült vásárolnom. A 6 év alatt talán 350km-t ha vezettem, ebből 300-at egyszerre közúton, tehát nem tartoztam éppen a rutinos vezetők közé. Gondolkodtam is T betűn, de az állítólag csak jogsi után pár hónapig használható. Szal csak úgy vakon beleugrottam a jó kis pösti forgalomba.
Persze egyik ismerősöm meg a másik véglete a dolognak, 10 évig volt buszsofőr, lepapírozva a millió km, de első autóját A0-ban biztosították.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3728 Dátum: 2012.10.11 09:54:08 »
Kgfb esetén tökmindegy az X éves vezetői gyakorlat és a levezetett km (ez max a bizt. díj esetében csökkentheti az összeget pár Ft-tal), ha a neveden lévő első autódra 70 évesen kötsz biztosítást először, akkor is A0-ba kerülsz.
Ha pedig jól tudom 2 biztosításai periódus között (azaz biztosítással nem rendelkezve) eltelhet fél év, max 1, és ha ezen időtartam után kötsz újra biztosítást, akkor is ugrik az addig esetleg megszerzett B fonokat.
Ki van ez találva...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3729 Dátum: 2012.10.11 12:09:03 »
Nem persze, hogy nem Óbuda.  :1eye:

Ezért hívja a III. keületi Polgármesteri Hivatal is Óbuda-Békásmegyernek saját magát.
Maradjunk abban, hogy az Óbuda megnevezés helytálló volt.

Pontosan úgy, ahogy Kispest megnevezés is helytálló, abban az esetben is, ha a Wekerle telepről beszélünk.

A magam részéről inkább abban maradok, hogy nevezzük nevén a dolgokat, amennyiben van nekik. Azt a területet amiről térképet linkeltél, Csillaghegy -nek hívják. Az nem baj ha valaki valamit nem tud, vagy nem pontosan tud, de bűn sőt inkább hiba, amennyiben nem is akarja tudni!! :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3730 Dátum: 2012.10.11 14:31:08 »
Erre a helyre gondoltam.

Én ERRE a vasúti átkelőre gondoltam. (Budakalász Lenfonó HÉV megálló)

Ha Csillaghegynél büntetnek, akkor itt is... ez egy (idén nyáron) teljesen felújított, eddig lámpa nélküli kereszteződés, ahol Szentendre felé még új kanyarodósávot is kialakítottak. Ettől kb. 30 méterre (a képen jobbra) van az átkelő, ahol átmentem piroson. Az egyik kamera, ami a lámpás kereszteződésben van, figyeli ezt az átkelőt. Kérdés, hogy hogy lát el odáig, ha mögöttem teherautó áll.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3731 Dátum: 2012.10.11 19:51:59 »
A magam részéről inkább abban maradok, hogy nevezzük nevén a dolgokat, amennyiben van nekik. Azt a területet amiről térképet linkeltél, Csillaghegy -nek hívják. Az nem baj ha valaki valamit nem tud, vagy nem pontosan tud, de bűn sőt inkább hiba, amennyiben nem is akarja tudni!! :yes:

No, akkor picit érhetőbben:  Óbuda a harmadik kerület közigazgatási területének összefoglaló elnevezése.  Ebbe beletartozik a teljesség igénye nélkül Csillaghegy, Filatorigát, Békásmegyer, Kaszásdűlő és még megannyi településrész.  De mindegyik Óbuda része és ezért egyáltalán nem pongyola az általam a konkrét helyre vonatkozó megállapítás, miszerint Óbudán van az ominózus átjáró.  Az viszont igaz, hogy a legpontosabb megfogalmazás az lett volna, ha az írom, hogy Óbuda, Csillaghegy, de eszembe se jutott, hogy ez valakinek gondot okoz.

A személyeskedő megjegyzésedre érdemben nem is reagálnék. Részemről ezt a társalgást be is fejeztem.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.11 19:53:47 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3732 Dátum: 2012.10.11 22:21:04 »
No, akkor picit érhetőbben:  Óbuda a harmadik kerület közigazgatási területének összefoglaló elnevezése.  Ebbe beletartozik a teljesség igénye nélkül Csillaghegy, Filatorigát, Békásmegyer, Kaszásdűlő és még megannyi településrész.  De mindegyik Óbuda része és ezért egyáltalán nem pongyola az általam a konkrét helyre vonatkozó megállapítás, miszerint Óbudán van az ominózus átjáró.  Az viszont igaz, hogy a legpontosabb megfogalmazás az lett volna, ha az írom, hogy Óbuda, Csillaghegy, de eszembe se jutott, hogy ez valakinek gondot okoz.

A személyeskedő megjegyzésedre érdemben nem is reagálnék. Részemről ezt a társalgást be is fejeztem.

Bizony van még olyan ember aki szeret pontosan fogalmazni ilyen kérdésben, kiváltképp ha Óbudán él jó ideje. Mi még használjuk a csatolt városrészek eredeti megnevezését. Ezért írtam hogy a megnevezés pongyola.
Egyébként érdekes részlet, hogy a "nagy" Budapest,  Óbuda "déli részéből!!" fejlődött ki.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3733 Dátum: 2012.10.11 22:49:25 »
A Koós Károly # Állatkerti krt. - Hermina utca kereszteződésben lévő kamera képei alapján bünteti a rendőrség a piros-tilost.  Tegnap arra mentem, én is egyenesen, aztán az Erzusébet kir.-né útjánál egy balos, majd a Hungárián ismét egy balos és máris az M3-on voltam.   Nem mindig a legrövidebb a leggyorsabb.
Pontosan  :clap:
music     

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3734 Dátum: 2012.10.11 23:10:22 »
Bizony van még olyan ember aki szeret pontosan fogalmazni ilyen kérdésben, kiváltképp ha Óbudán él jó ideje. Mi még használjuk a csatolt városrészek eredeti megnevezését. Ezért írtam hogy a megnevezés pongyola.
Egyébként érdekes részlet, hogy a "nagy" Budapest,  Óbuda "déli részéből!!" fejlődött ki.
micila: ne haragudj, de van neked olyan hozzaszolasod, amiben nem valaki mast ocsarolsz? Jo ideig eltem Kispesten, es total leszarom, ha valaki a Wekerle telepet is Kispestnek hivja, vagy Alsorakost Zuglonak. Sot, ha 19. ill. 14. keruletnek, azt sem. Pontosan erteni lehetett (plane a terkepreszlet alapjan), hogy melyik keresztezodesrol van szo, ezert semmi ertelmet nem latom akadekoskodni. Szerintem olvasd at meg egyszer a forum szabalyzatat, es utana folytasd a postolast. A tobbiek neveben is koszonom!
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive