Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304424 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3705 Dátum: 2012.10.08 18:03:11 »
Az a zebra előtti/utáni megállásnál van, a kereszteződéstől minden irányban számított 5 méter eddig is megvolt (nagyon helyesen, mert sokszor ezért nem lehet belátni a másik utcát).
Ld. itt, 40. § (5) bekezdés d) és e) pontok.

zebra a szavannán van afrikában...meg az állatkertben max...itt gyalogosátkelőről beszélhetünk..:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3706 Dátum: 2012.10.08 18:10:31 »
zebra a szavannán van afrikában...meg az állatkertben max...itt gyalogosátkelőről beszélhetünk..:)
Átkellni a folyon szoktak :D ;) :szemez: :tt2: Az utcasarkon átmenni szoktak :surrender:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3707 Dátum: 2012.10.08 18:44:02 »
Átkellni a folyon szoktak :D ;)

meg a gyalogosok az úttesten... :hug:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3708 Dátum: 2012.10.08 23:03:48 »
Ki mit tud arról, hogy a budakalászi HÉV-megállónál lévő új csomópont fölé szerelt kamerák képei alapján büntetnek-e?
Jó tudni, hogy ott vannak kamerák...
Mit kéne büntetniük? (A piroson áthajtás, az nem egyszerűen dokumentálható, ha erre gondolsz.)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3709 Dátum: 2012.10.09 07:15:03 »
Jó tudni, hogy ott vannak kamerák...
Mit kéne büntetniük? (A piroson áthajtás, az nem egyszerűen dokumentálható, ha erre gondolsz.)
hát ha kamera van, büntetés is kell :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3710 Dátum: 2012.10.09 07:52:32 »
(A piroson áthajtás, az nem egyszerűen dokumentálható, ha erre gondolsz.)
Dehogynem. A lámpa pirosat mutat az autó pedig bent van az átjáróban (az, hogy nem volt még piros amikor átment senkit nem érdekel). 100 ezer a büntetési tétel egyébként.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3711 Dátum: 2012.10.09 09:16:46 »
Jó tudni, hogy ott vannak kamerák...
Mit kéne büntetniük? (A piroson áthajtás, az nem egyszerűen dokumentálható, ha erre gondolsz.)

Pedig arra gondolok...
Teljesen új kamerák vannak, pont a kereszteződés fölött. Az egyik a csomópontot figyeli, a másik a HÉV sínek felé néz.
Velem az történt, hogy elsőként a sorompónál állva, 2 HÉVet megvárva a sorompó felnyílt, fehérre váltott a lámpa, én meg át... csakhogy a vasúti piros-fehér lámpa elé egy méterrel szereltek egy villanyrendőrt, ami piros volt. Szóval nem nehéz bizonyítani, hogy a piroson mentem át... azért kérdezem, hogy most ez kiló lesz, vagy megúszom... Annyi még, hogy mögöttem egy ponyvás iveco állt, a kamera meg 30 méterre mögöttünk figyelt... lehet, hogy takart? Vagy ilyenkor még előtte 5 perccel (a kamera alatt való áthaladáskor) leolvasható a rendszám? Nem tudom milyen szinten automatizált ez az egész... iletve nem teljesen értem, hogy miért van a sínek előtt egy méterrel egy lámpa? Nincs keresztutca, mint mondjuk Gödöllőn a HÉV-nél vagy a Csillaghegyi megállónál...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3712 Dátum: 2012.10.09 09:31:20 »
Nem biztos, hogy a szabálytalankodókat figyelikazok a kamerák, lehet, hogy csak a forgalmi viszonyokat.

Nem olyan egyszerű ez a téma, mert a berendezéseket üzemeltetni is kell. Éppen emiatt nem terjedtek e egyelőre a városi fix sebességmérő berendezések, mert azok költségeit (üzemeltetését) a rendőrség nem vette át (többnyire jogszabályi problémák miatt). Így, viszont, nem legális ezek használata, hiába vannak telepítve a helyszíneken.
;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3713 Dátum: 2012.10.09 09:41:56 »
Nem biztos, hogy a szabálytalankodókat figyelikazok a kamerák, lehet, hogy csak a forgalmi viszonyokat.

Nem olyan egyszerű ez a téma, mert a berendezéseket üzemeltetni is kell. Éppen emiatt nem terjedtek e egyelőre a városi fix sebességmérő berendezések, mert azok költségeit (üzemeltetését) a rendőrség nem vette át (többnyire jogszabályi problémák miatt). Így, viszont, nem legális ezek használata, hiába vannak telepítve a helyszíneken.
;)

Értem... és remélem még nem üzemeltetik...
Azt például tudtátok, hogy az állatkerti krt. végén az M3-ra balra kanyarodva büntetnek a telizöldes kereszteződésben? Kamera képe alapján?
ITT a cikk, legalul képpel. Ha ez tényleg így van, akkor ott nehéz átjutni 100 ezernél olcsóbban  :wacko:
...ilyen képet az a vacsiúj kamera is tud Budakalászon.. még 40-50 méterről is... úgyhogy nem nyugodtam meg.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3714 Dátum: 2012.10.09 10:15:17 »
Nem vagyok jogász, de a kollégáimtól úgy tudom, hogy az önkormányzat nem büntethet sebességtúllépés miatt, mert neem az ő jogköre, hanem a rendőrségé. Viszont az adatokat csak úgy nem adhatja át a rendőrségnek, tehát elvileg nem büntethetnek érte.
A hivatalosan is tesztüzemű berendezésekkel, meg megintcsak nem büntethetnek.
Szerintem nem kell, hogy aggódj miatta... Egyelőre.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3715 Dátum: 2012.10.09 23:41:05 »
Nem biztos, hogy a szabálytalankodókat figyelik azok a kamerák, lehet, hogy csak a forgalmi viszonyokat.
Nem olyan egyszerű ez a téma, mert a berendezéseket üzemeltetni is kell.
Így van, sok helyen csak pszichológiai hadviselés az egész - a kamera egy dolog, de felvételt is kell készíteni valamire...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3716 Dátum: 2012.10.09 23:46:28 »
Azt például tudtátok, hogy az állatkerti krt. végén az M3-ra balra kanyarodva büntetnek a telizöldes kereszteződésben?
Meg is érdemli, aki ott pórul jár. Ilyenkor nem szabad balra fordulni, hanem egyenesen túlmész a kereszteződésen, és kb. 50 méter múlva teljesen szabályosan visszafordulhatsz, s akkor a lámpánál jobbrafordulás nem lesz probléma. Ez nemcsak ide érvényes, hanem általában a hasonló helyeken, ahol már messziről látszik, hogy nem lehet könnyen balra befordulni, viszont lehet egyenesen továbbmenni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3717 Dátum: 2012.10.10 05:39:18 »
A Koós Károly # Állatkerti krt. - Hermina utca kereszteződésben lévő kamera képei alapján bünteti a rendőrség a piros-tilost.  Tegnap arra mentem, én is egyenesen, aztán az Erzusébet kir.-né útjánál egy balos, majd a Hungárián ismét egy balos és máris az M3-on voltam.   Nem mindig a legrövidebb a leggyorsabb.

A korábban említett HÉV-átjáró Óbudán, valóban kamerás és rendőrségi térfigyelő.  Szintén büntis tudtommal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3718 Dátum: 2012.10.10 10:46:30 »
A korábban említett HÉV-átjáró Óbudán, valóban kamerás és rendőrségi térfigyelő.  Szintén büntis tudtommal.
Óbuda vagy Budakalász? ...nem mindegy. Én Budakalásznál voltam rossz  :whistling:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3719 Dátum: 2012.10.10 15:35:20 »
friss jogsisok vezethetnek egyedül? vagy van valami türelmi idö még kísérgetni kell őket?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)