Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304195 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3690 Dátum: 2012.07.17 13:58:27 »
Ez jó...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3691 Dátum: 2012.07.17 15:23:44 »
És ha a tűzcsap mellett kijelölt parkolóhely van? :)
Igen, erre voltam elsősorban kíváncsi, mert rengetegszer látok olyat, hogy ott figyel a járdán a tűzcsap, miközben a világon semmilyen közúti jelzés, tábla nem tiltja ott a parkolást. a KRESZ-ben konkrét szabály nincsen, amit a gugliban találtam, ott meg az volt 2011 nyári dátummal, hogy a tűzrendészeti törvényben lesz majd (tavaly) év végén szabályozva egységesen.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3692 Dátum: 2012.07.17 16:05:12 »
Közben megkérdeztem a forgalomtechnikai osztályvezetőnket, hogy mi a helyzet ez ügyben. Azt mondta, hogy a KRESZ idevonatkozó rendelkezést nem tartalmaz, jelen pillanatban talán a munkavédelmis kollégánk tudna erre valamit mondani, de őt már csak holnap tudom meginterviewolni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3693 Dátum: 2012.07.17 23:33:53 »

Rövidesen indul az Orosháza felé vezető 47. sz. út felújítása is...
...szóval, TÜRELEM...
Remélem végeznek vele 23-a és 31-e között  :ph34r:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3694 Dátum: 2012.07.20 22:34:54 »
Picit rosszul látod a dolgot, bár, én csak a békéscsabai helyzetről tudok nyilatkozni, hiszen, itt élek.

Szóval, Békéscsaba előtt a 47-es sz. utat éppen 11,5 tonnás tengelyterhelésre erősítik, újítják fel. MUNKATERÜLET! Ezért ott sebességkorlátozást kell alkalmazni, mert a kivitelező teljes felelősséggel tartozik a munkaterületen történt balesetekért.
Eredetileg 40-es táblák voltak kihelyezve, de a kooperáción az új burkolat elkészültét követően engedélyezték a 60-as táblák kihelyezését.
Mivel, nem készültek még el a szükséges (90-km/h-hoz tartozó Útügyi Szabvány szerinti) biztonsági jelzések, ezért ott nem engedhető a 60km/h-nál nagyobb sebesség.
Jelen esetben, ha Debrecen, vagy Szolnok felé vinne az utam, akkor Békés felé indulnék Mezőberénybe és nem direktbe a felújítás alatt lévő szakaszon. Ez időben kb 5 perces többlet.  :flowers:

Megjegyzem, az itteni rendőrök nem olyan fa**ok, hogy kiálljanak mérni a felújítás alatt, de aki arra megy, mindenképpen célszerű legalább a szabálysértési bírságon belüli sebességgel haladnia. Ez az időszak most nem a sietőknek kedvez...
Rövidesen indul az Orosháza felé vezető 47. sz. út felújítása is...
...szóval, TÜRELEM...
Na ja. Amíg nincs teljesen kész a munka az adott szakaszon, addig kint maradnak a korlátozások - érthető a miértje, de attól még bosszantó, mikor látja az ember, hogy az út készen van, csak épp mondjuk még nincsenek felfestve a vonalak, és emiatt kell (kéne...) adott esetben akár sok-sok km-en át 60-al battyogni. Én ilyenkor, ha az adott szakasz belátható (értsd: látható, hogy nem áll sehol semmi, amiből mérhetnének), megyek szépen, amennyivel egyébként is mennék. Ha necces a dolog, akkor 60-as táblánál óra szerint 78-79.

Amúgy abban (is) igazad van, hogy én még soha nem láttam ilyen helyen sebességmérést. Elhiszem hogy előfordul, de én eddig a 22 év és kb. 700 ezer km alatt nem láttam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3695 Dátum: 2012.07.20 22:57:38 »
...megvették az összes kátyút, majd összekötötték őket bitumennel :D :flowers:
Hát ez hatalmas szöveg  :lol: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3696 Dátum: 2012.08.24 09:46:24 »
Módosult a KRESZ:
A 10. oldal aljától (5. pont)
Jönnek az ittas biciklisek, megállíthat a közterület-felügyelő is, kötelező a mentősáv kialakítása már nálunk is, stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3697 Dátum: 2012.08.24 12:19:39 »
Ez sem egy lényegtelen újítás:

"Amennyiben a gépjármû kizárólag a megkülönböztetõ fényjelzést használja, akkor a gépjármû vezetõje
a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával
a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti."

Meg is értem. Őrjítő lehet egész nap úgy autózni, hogy üvölt a fejed felett a sziréna  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3699 Dátum: 2012.09.05 14:29:41 »
Ez új, hogy úttorkolattól számítva 5 méterig nem lehet parkolni? Én úgy tudtam eddig, legalábbis így tanították, hogy útkereszteződés előtt 5 méterrel nem lehet, utána akár 1 centire is.  :wacko:
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3700 Dátum: 2012.09.05 15:44:42 »
Nem igazán értem: Melyik útburkolattól 5m-re nem lehet parkolni?
Nem állhat be az ember a saját kapubejárójára? (A mostani módosítás éppen azt tartalmazza, hogy az ingatlan tulajdonos engedélyével ezentúl beállhatok a kapubejáróra is.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3701 Dátum: 2012.09.05 16:00:07 »
Uttorkolatot ír, bár gondolom utcasarokra gondolt :hmmmm:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3702 Dátum: 2012.09.05 16:56:09 »
Ez új, hogy úttorkolattól számítva 5 méterig nem lehet parkolni? Én úgy tudtam eddig, legalábbis így tanították, hogy útkereszteződés előtt 5 méterrel nem lehet, utána akár 1 centire is.  :wacko:
Az a zebra előtti/utáni megállásnál van, a kereszteződéstől minden irányban számított 5 méter eddig is megvolt (nagyon helyesen, mert sokszor ezért nem lehet belátni a másik utcát).
Ld. itt, 40. § (5) bekezdés d) és e) pontok.

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3703 Dátum: 2012.10.08 13:30:46 »
Ki mit tud arról, hogy a budakalászi HÉV-megállónál lévő új csomópont fölé szerelt kamerák képei alapján büntetnek-e?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3704 Dátum: 2012.10.08 17:56:30 »
Az a zebra előtti/utáni megállásnál van, a kereszteződéstől minden irányban számított 5 méter eddig is megvolt (nagyon helyesen, mert sokszor ezért nem lehet belátni a másik utcát).
Ld. itt, 40. § (5) bekezdés d) és e) pontok.
Én meg valami 5 és 3 métert tudok, de mivel nem tudom melyik az előtte meg melyik az utána, ezért inkább csak a nagyobb számot jegyeztem meg :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer