Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304455 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3645 Dátum: 2012.06.23 14:29:18 »
Már hogyne volna. PL.: Főút, lámpához közel eső mellékutca, ami csupán azért lett egyirányú, mert mindenki kerülte arra a lámpát :)
És ebben különböző irányokban állva parkolnak kocsik? Ugyanis erre gondoltam, ahogy azt a mondatom első felében le is írtam. "Tehát van olyan kétirányú utca, ami a parkolási rend miatt egyirányúnak néz ki - de olyan egyirányú, ami kétirányúnak néz ki, szerencsére nincs."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3646 Dátum: 2012.06.23 14:36:22 »
Hát nagyrészt mindenki kertben, garázsban ácsorog, ritka kint a kocsi...
És ebben különböző irányokban állva parkolnak kocsik? Ugyanis erre gondoltam, ahogy azt a mondatom első felében le is írtam. "Tehát van olyan kétirányú utca, ami a parkolási rend miatt egyirányúnak néz ki - de olyan egyirányú, ami kétirányúnak néz ki, szerencsére nincs."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3647 Dátum: 2012.06.25 16:15:23 »
Viszont mi van, ha épp nem parkol ott egy kocsi sem? Pech... Az ebből adódó esetleges szívást tökéletesen kivédeni nyilván nem lehet, mert nonszensz lenne minden egyes kapubeállóhoz odatenni egy táblát - de ettől még szvsz a példa eléggé mesterkélt, max majd az ott lakók megmondják szépen, hogy az adott utca merrefelé egyirányú.
Akkor viszont nagy valószínűséggel elférnek egymás mellett, ha szembejön valaki. Ha meg annyira szűk, hogy csak egy autónyi, akkor valszeg az egész szitu fel sem merül.
music     

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3648 Dátum: 2012.06.26 08:49:31 »
Elismerem, hogy kicsit erőltetettek a példáim, bár a harmadik valós forgalmi helyzetet mutat. De nem lehetetlen helyzetek szerintem és elgondolkodtatóak.
Hajdú-Bihar egyébként országos viszonylatban kimagaslik a túltáblázásban, a körforgalmak kerülésében, lehetetlen forgalmi helyzetek gyártásában.
A zöldhullám itt Debrecenben? Na az érdekes kérdés. Volt olyan szombat délelőtti zöldhullámom, hogy a kb. 25-26. lámpa fogott meg először. Hihetetlen esemény volt, nem győztem hüledezni. Ezen az útvonalon hétköznap csúcsidőben biztosan kap 10-15 pirosat az autós.
1.4VVti (2004)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3649 Dátum: 2012.06.26 15:30:01 »
Akkor viszont nagy valószínűséggel elférnek egymás mellett, ha szembejön valaki. Ha meg annyira szűk, hogy csak egy autónyi, akkor valszeg az egész szitu fel sem merül.
Azt tudom rá mondani, hogy az autóvezetőnek kell meggyőződnie arról, hogy milyen az adott utca forgalmi rendje. Ha máshogy nem megy, akkor kérdezősködéssel, persze az elindulást megelőzően.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3650 Dátum: 2012.06.26 15:34:48 »
Meg azért az ember szokott arra emlékezni, hogy honnan fordult be, amikor bement az udvarra, akár ő vezetett, akár nem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3651 Dátum: 2012.06.26 15:38:32 »
Meg azért az ember szokott arra emlékezni, hogy honnan fordult be, amikor bement az udvarra, akár ő vezetett, akár nem.
Vmi olyasmi volt a felvetés, hogy gyalog érkezik oda, ott beül egy autóba és azzal indul tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3652 Dátum: 2012.06.26 16:06:16 »
Hát ha gyalog, akkor annál inkább van módja megnézni, hogy hova, merre... ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3653 Dátum: 2012.06.26 16:30:46 »
Ezért is írtam, hogy szvsz kissé kreált a probléma  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3654 Dátum: 2012.06.26 16:53:34 »

Nem teljesen. Egészen hasonló helyzetben került rendőrökkel vitába egyik barátom. Csatornaépítés miatti fél pályás útlezárás és jelzőlámpával szabályozott váltakozó irányú forgalom volt azon az útszakaszon, ahova egy út menti ingatlanról hajtott fel, a pillanatnyilag érvényes forgalmi iránnyal szembe fordulva. A közelben álló rendőrök látták ezt, és persze azonnal megállították, de miután képtelenek voltak olyan szabályt találni, amit megsértett volna, végül kénytelenek voltak büntetés nélkül elengedni.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3655 Dátum: 2012.06.26 20:55:06 »
Ez egyébként egy érdekes probléma, hogy ilyen váltakozó lámpás eseteknél nincs szabályozva, hogy mit tegyen, aki az érintett szakaszon egy mellékútról akar befordulni, hova, mikor fordulhat. nyilván van a józan ész, de az nem kodifikált jogszabály...
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3656 Dátum: 2012.06.27 16:40:44 »
http://www.vezess.hu/hirek/tilos_lehet_sms_t_irni/37828/
Szerintem már az eddigi megfogalmazásba is beleértendő volt a sms írása is, de ha pontosítják, csak még jobb.
Sosem értettem egyébként, hogy sokan miért nem tudnak áldozni legalább egy olcsó kihangosítóra ahelyett, hogy vezetés közben a telefonnal szerencsétlenkedve veszélybe sodorják magukat és másokat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3657 Dátum: 2012.06.27 16:56:44 »
Androidosoknak javaslom az új Swype billentyűzetet (beta.swype.com), bár az első telepítés macerás. Van benne hangfelismerő és tiszta kiejtésnél tökéletesen (!) gépeli be, amit mondunk neki! Jelenleg totál le vagyok döbbenve a pontosságán! :surrender: :D :D :D :wub:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3658 Dátum: 2012.06.27 20:47:34 »
Androidosoknak javaslom az új Swype billentyűzetet (beta.swype.com), bár az első telepítés macerás. Van benne hangfelismerő és tiszta kiejtésnél tökéletesen (!) gépeli be, amit mondunk neki! Jelenleg totál le vagyok döbbenve a pontosságán! :surrender: :D :D :D :wub:
Én egy SMS árából bárkinek el tudom mondani kétszer amit akarok, én ebben bízom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3659 Dátum: 2012.06.27 23:48:05 »
http://www.vezess.hu/hirek/tilos_lehet_sms_t_irni/37828/
Szerintem már az eddigi megfogalmazásba is beleértendő volt a sms írása is, de ha pontosítják, csak még jobb.
Sosem értettem egyébként, hogy sokan miért nem tudnak áldozni legalább egy olcsó kihangosítóra ahelyett, hogy vezetés közben a telefonnal szerencsétlenkedve veszélybe sodorják magukat és másokat.
Jó nagy baromság lenne az sms betiltása. Tök gyakran fordul elő, hogy hívás helyett inkább sms-t küldök valakinek vezetés közben, mert kevésbé vonja el a figyelmemet. Ahogy azt már százszor bizonyították, nem a telefon kézben tartása jelenti a problémát, hanem ha olyasvalakivel beszélsz, aki nincs jelen. AZ vonja el a figyelem jelentős részét. SMS-nél nincs ilyen probléma.

Tiltsuk be utasok szállítását is az autóban. Elvonják a figyelmet.

Á... tiltsuk be mindjárt kapásból az egész autózást. Veszélyes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )