Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304543 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3630 Dátum: 2012.05.16 19:45:38 »
Az autópályafelhajtó útkereszteződésnek számít-e? Ha az M2-esre felhajtok akkor van egy 60-as tábla, amit csak az old fel (ha feloldja) hogy a másik irány is becsatlakozik (M0-ról m2-rel felhajtva Vác felé). A kérdés, hogy ezt valóban feloldja-e?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3631 Dátum: 2012.05.16 21:23:21 »
Az autópályafelhajtó útkereszteződésnek számít-e? Ha az M2-esre felhajtok akkor van egy 60-as tábla, amit csak az old fel (ha feloldja) hogy a másik irány is becsatlakozik (M0-ról m2-rel felhajtva Vác felé). A kérdés, hogy ezt valóban feloldja-e?
Mintha már lett volna erről szó itt... amúgy szerintem igen.
A KRESZ szerint:
"Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3632 Dátum: 2012.05.16 23:09:38 »
Az autópályafelhajtó útkereszteződésnek számít-e? Ha az M2-esre felhajtok akkor van egy 60-as tábla, amit csak az old fel (ha feloldja) hogy a másik irány is becsatlakozik (M0-ról m2-rel felhajtva Vác felé). A kérdés, hogy ezt valóban feloldja-e?
Igen.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3633 Dátum: 2012.05.20 19:39:43 »
Csak logikusan gondolkodva...miért oldja a kereszteződés a tiltótáblákat?
.
..
...
....
Hát azért, mert aki a betorkolló útról jön, nem tudhatja, milyen tiltás/korlátozás volt korábban érvényben. Ergo, ha autópályán van bekötő út, arra is érvényesnek kell lennie a dolognak ;)
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3634 Dátum: 2012.05.21 08:37:30 »
Ezt én pontosan értem és tudom, de azért kérdeztem, mert a kreszben azért vannak olyan dolgok, amelyek nem teljesen logikusak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3635 Dátum: 2012.06.10 15:10:41 »
Szabad-e előzni egy olyan helyen, ahol egy ideig terelővonal van, majd rövid időre záróvonal, utána megint terelővonal - mindez lakott területen? Nyilván a kérdés praktikusan úgy tevődik fel, hogy az előzést már korábban megkezdted, és úgy éred el az említett részt, tehát a záróvonal átlépése nem valósul meg.
(és természetesen, ha zebra is van a dologban, akkor egyértelmű, hogy nem a válasz.)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.10 15:15:43 írta music »
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3637 Dátum: 2012.06.19 15:44:19 »
Biztos irtam már, de még mindig nem szeretem az önbiráskodó személyeket az autopályán.

Egy A6ost elözött egy Golf5 autopályán, nagyon minimális sebesség különbséggel ....... megérkeztem a golfra, vártam hogy megelözze az audit, nem tette...... megált azon a tempon és az audi mellett ment,  ekkor villogtam neki hogy jo lenne ha eltakaroda elölem, erre sem jött reakció
majd jött a kürt, erre szép lassan megelözte és lehuzodott a g.ci, és valami önelégült mosoly volt az arcán :censored:

nem félteném a kocsit, és magunkat akkor megtoltam volna picit hátulrol hogy kapjon már a fejéhez :nono:


nem tudtok véletlen valami kompreszoros hajókürtöt ?   :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3638 Dátum: 2012.06.19 20:08:00 »
Biztos irtam már, de még mindig nem szeretem az önbiráskodó személyeket az autopályán.

Egy A6ost elözött egy Golf5 autopályán, nagyon minimális sebesség különbséggel ....... megérkeztem a golfra, vártam hogy megelözze az audit, nem tette...... megált azon a tempon és az audi mellett ment,  ekkor villogtam neki hogy jo lenne ha eltakaroda elölem, erre sem jött reakció
majd jött a kürt, erre szép lassan megelözte és lehuzodott a g.ci, és valami önelégült mosoly volt az arcán :censored:

nem félteném a kocsit, és magunkat akkor megtoltam volna picit hátulrol hogy kapjon már a fejéhez :nono:


nem tudtok véletlen valami kompreszoros hajókürtöt ?   :devil:

Nekem van, mondjuk nem hajókürt, de kétcsöves kompresszoros.  Általában szokták hallani.  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3639 Dátum: 2012.06.19 20:33:10 »
Nekem van, mondjuk nem hajókürt, de kétcsöves kompresszoros.  Általában szokták hallani.  ::)
A Trabantomban volt egy ilyen kamionos kompresszor kürt   :D Ha megnyomtam, megtorpant az autó  [rohog]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3640 Dátum: 2012.06.19 23:17:09 »
A Trabantomban volt egy ilyen kamionos kompresszor kürt   :D Ha megnyomtam, megtorpant az autó  [rohog]

a trabiban azt hátrafelé kell szerelni, és a kürttel lehet gyorsítani :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3641 Dátum: 2012.06.22 09:29:40 »
Néhány szituáció, amit a forgalmászok nem mindig kezelnek le körültekintően, illetve amiben a jóhiszemű autós, ha nem elég óvatos, hibázhat.
1. Mi van, ha taxival, vagy busszal megyek egy adott címre, ami történetesen egyirányú utcában van. Ott az udvarban személyautóba ülök (pl. kölcsönkapom az autót), és azzal indulok haza? Az udvarról kihajtás percében nem tudom, hogy egyirányú utcában vagyok (taxiban, buszban nem vagyok köteles figyelni a táblát) és rossz irányba, forgalommal szemben indulhatok el. /Nyilván azon múlik, hogy az udvarban lakók figyelmeztetnek-e, de ezt a KRESZ nem írja elő nekik/
2. Parkolok az egyirányú utcámban szabályosan. Napközben a "város" megfordítja az utca irányát és rögtön végigküld egy közterületest, aki végig bünteti az utcában - immár szabálytalanul parkoló - mondjuk, néhányszor tíz autót. (Az más kérdés, hogy az összes autós jogosan panasszal élhet, na de mesterségesen, rosszhiszeműen szaporítani az ügyvédi ügyeket?!)
3. Behajtok egy egyirányú utcába, az utca elején látom a táblát. Két kereszteződés múlva két irányúvá vált az utca, ugyan kicsit előjelzés szerűen ki van téve egy "szembejövő forgalom" tábla, amit mondjuk az ott, egyébként szabályosan az út szélén parkoló autóbusz takarásában nem látok. Érdekes, ha egy kereszteződéssel odébb mondjuk balra kanyarodnék. Én villogok a szembejövőre, ő meg rám.  ::) /Ez utóbbi gondolatkísérletet konkrétan akkor szoktam eljátszani, amikor itt Debrecenben a Hatháziról a Laktanya utcába behajtok./
1.4VVti (2004)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3642 Dátum: 2012.06.22 21:48:10 »
Néhány szituáció, amit a forgalmászok nem mindig kezelnek le körültekintően, illetve amiben a jóhiszemű autós, ha nem elég óvatos, hibázhat.
1. Mi van, ha taxival, vagy busszal megyek egy adott címre, ami történetesen egyirányú utcában van. Ott az udvarban személyautóba ülök (pl. kölcsönkapom az autót), és azzal indulok haza? Az udvarról kihajtás percében nem tudom, hogy egyirányú utcában vagyok (taxiban, buszban nem vagyok köteles figyelni a táblát) és rossz irányba, forgalommal szemben indulhatok el. /Nyilván azon múlik, hogy az udvarban lakók figyelmeztetnek-e, de ezt a KRESZ nem írja elő nekik/
2. Parkolok az egyirányú utcámban szabályosan. Napközben a "város" megfordítja az utca irányát és rögtön végigküld egy közterületest, aki végig bünteti az utcában - immár szabálytalanul parkoló - mondjuk, néhányszor tíz autót. (Az más kérdés, hogy az összes autós jogosan panasszal élhet, na de mesterségesen, rosszhiszeműen szaporítani az ügyvédi ügyeket?!)
3. Behajtok egy egyirányú utcába, az utca elején látom a táblát. Két kereszteződés múlva két irányúvá vált az utca, ugyan kicsit előjelzés szerűen ki van téve egy "szembejövő forgalom" tábla, amit mondjuk az ott, egyébként szabályosan az út szélén parkoló autóbusz takarásában nem látok. Érdekes, ha egy kereszteződéssel odébb mondjuk balra kanyarodnék. Én villogok a szembejövőre, ő meg rám.  ::) /Ez utóbbi gondolatkísérletet konkrétan akkor szoktam eljátszani, amikor itt Debrecenben a Hatháziról a Laktanya utcába behajtok./
Szerencsére a helyzet nem ilyen rossz.
1. Amikor kihajtasz az udvarból, megnézed, hogy merre áll a parkoló kocsik orra, és ebből lehet mindenre következtetni, hadd ne zongorázzam végig, de ha mindkét oldalon álló autókat megnézed, abból teljesen egyértelműen ki kell derülnie, hogy egyirányú-e az adott utca, és ha igen melyik irányba. (Parkolni csak a menetirány szerinti jobb oldalon lehet, kivéve az egyirányú utcát.)
2. Nem fordíthatják meg ennyi idő alatt, kell türelmi időt hagyni, pont az általad leírt esetek miatt.
3. Elvileg a kereszteződésnél láthatsz táblát a másik oldalon, és abból kiderülhet, hogy ez már kétirányú útszakasz. De ez valóban nem törvényszerű.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3643 Dátum: 2012.06.23 11:59:06 »
1. Amikor kihajtasz az udvarból, megnézed, hogy merre áll a parkoló kocsik orra, és ebből lehet mindenre következtetni, hadd ne zongorázzam végig, de ha mindkét oldalon álló autókat megnézed, abból teljesen egyértelműen ki kell derülnie, hogy egyirányú-e az adott utca, és ha igen melyik irányba. (Parkolni csak a menetirány szerinti jobb oldalon lehet, kivéve az egyirányú utcát.)
Bár ilyen egyszerű lenne :) ... Itt Pécsett tudok neked mutatni több példát is, kétirányú utcákra, amik, a parkoló kocsik helyzete alapján, full egyirányúnak néznek ki "belülről". Tehát attól, hogy az adott utca egyirányúnak néz ki, még korántsem biztos, hogy tényleg az.

Abban persze igazad van (és ez válasz a kolléga kérdésére), hogy a fordítottja gyakorlatilag nem fordul elő. Tehát van olyan kétirányú utca, ami a parkolási rend miatt egyirányúnak néz ki - de olyan egyirányú, ami kétirányúnak néz ki, szerencsére nincs.

Viszont mi van, ha épp nem parkol ott egy kocsi sem? Pech... Az ebből adódó esetleges szívást tökéletesen kivédeni nyilván nem lehet, mert nonszensz lenne minden egyes kapubeállóhoz odatenni egy táblát - de ettől még szvsz a példa eléggé mesterkélt, max majd az ott lakók megmondják szépen, hogy az adott utca merrefelé egyirányú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3644 Dátum: 2012.06.23 14:12:37 »
Már hogyne volna. PL.: Főút, lámpához közel eső mellékutca, ami csupán azért lett egyirányú, mert mindenki kerülte arra a lámpát :)
de olyan egyirányú, ami kétirányúnak néz ki, szerencsére nincs.