Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304189 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3615 Dátum: 2012.05.03 22:55:38 »
Na próbálok valami értelmeset beírni:
Nyéki Imre (kondorosi) uszoda környéke, Fehérvári út, Villamos kimegy jobboldalra, az autóknak szánt terep (útnak kicsit túlzás nevezni) meg bejön középre.
A kereszteződés nem piros-sárga-zöld lámpával van irányítva, két lámpatest lóg le középen, vagy sárgán villog, vagy pirosan ég.
Közelítem meg a kereszteződés, pirosan világít, sárga szöcske épp cammog át rajta, lassítok. Villinger kiér a kereszteződésből, sárgán elkezd villogni a lámpa, én gázt adok, haver szól ahogy beértem a kereszteződésbe már megint piros, másik irányból érkezik a villamos, az előző takarásából. Persze volt még vagy 20m, szal simán átértem, de tellett vagy fél óránkba, mire eszünkbe jutott hogy ez bizony ugyanolyan vasúti átjárónak minősül mint a MÁV-os, tehát attól hogy villog, még a villamosnak van elsőbbsége (bár javítsatok ki ha tévedek és mégis szabad jelzésnek minősül).
BP-n talán két ilyen lámpát láttam összvissz (a másik az Albertfalvai felüljárónál van), szal nem gyakori, éppen ezért sokakat megtéveszthet, legalábbis gondolom én :D
Énis jártam du.arra motorral,csapattam a fehérvárin kifelé az ósanba.
És nekem is feltünt,h csak jó későn,akkor vált a lámpa pirosra,mikor már majdnem odaér alá a vili. De xerintem a villogó sárgakor is a vilinek van elsőbbsége. Hisz a sárga villogó mire figyelmeztet? Xerintem mindenki tudja!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3616 Dátum: 2012.05.03 23:17:58 »
Hisz a sárga villogó mire figyelmeztet? Xerintem mindenki tudja!
Szerintem a legtöbb emberben az maradt meg hogy fehér villogó van a vasuti átkelőkben. Sajnos sokan még mindig úgy tudják hogy a fehér villogó a szabad jelzést jelenti. Én igyekszem körbenézni vasuti átkelőknél, persze be kell valljam sokszor teljesen beláthatatlanok és nem lámpásak
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3617 Dátum: 2012.05.03 23:50:17 »
1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól

9. §
(4) Az (1) bekezdés a)-d) pontjában említett fényjelző készülékek fényjelzéseinek a jelentése:
f) a villogó sárga fény veszélyes helyre hívja fel a figyelmet: e helyen fokozott óvatossággal szabad továbbhaladni;
c) a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi: az útkereszteződésnél - a kijelölt gyalogos átkelőhely, illetőleg a megállás helyét jelző útburkolati jel, ezek hiányában a fényjelző készülék előtt - meg kell állni; ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni;
d) a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos piros fény a továbbhaladás tilalmát jelzi: a c) pontban meghatározott helyen meg kell állni.

Hogy kinek van elsőbbsége, azt tábla szabályozza, de az ilyen helyeken macisajt szokott lenni. Amúgy ha a villinger még 20 méterre volt, én nem adnék neki elsőbbséget, pláne amilyen állapotban arrafelé a sínek vannak.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 23:52:04 írta music »
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3618 Dátum: 2012.05.04 05:30:05 »
Uraim, a kétlencsés forgalomirányító   lámpa, ugyanolyan jelzéseket ad, mint a háromlencsés.  És ezek nem keverendők össze a közút-vasút kereszteződésekben lévő fordított háromszög alakú jelzőberendezéssel.

A kétlencséshez:  villogó sárga: egyfelől messziről azt jelzi az autósnak, hogy veszélyes helyhez közeledik, másfelől a háromlencsés zöld jelzésének felel meg, vagyis szabad az áthajtás. Ezt követi a stabil sárga jelzés, ez egyértelmű, nem is szaporítom a szót, majd a piros.  Tehát a kétlencsésnél is megvan a három különböző jelzésminta, amit a háromlencsésnél megszoktunk.  Első sorban a városi közút és kötöttpályás járművek kereszteződéseinél használják, hogy ezáltal biztosítsák a kötöttpálya előnyét.  Ehhez tartozik még, hogy a kötöttpályán is el van helyezve egy jelző, mely mutatja a kétlencsés lámpa működési fázisát az ott haladó járműnek.
Jellemző egyébként, hogy túzoltóságok környékén a kihajtás biztosítására kétlencsést helyeznek el, pl. IV., XIX., VIII. ker Tűzoltóságoknál biztosan van ilyen.

A sima villogó sárga egylencsés lámpa meg veszélyes helyet jelöl.

Összefoglalva, létezik egylencsés, kétlencsés és háromlencsés forgalomirányító berendezés.

Vasúti jelző:  a villogó fehér csupán annyit jelent, hogy működik a berendezés, nem szabad utat jelent.  Ilyenkor kellő körültekintés mellett szabad áthajtani a vasúti síneken. A piros itt is egyértelmű.  Bár ebben nem vagyok biztos, de tudtommal a vasút esetében a közúti kereszteződéseknél nincsen jelzés a mozdonyvezető felé a berendezés kontrolljára.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3620 Dátum: 2012.05.04 14:10:23 »
Jellemző egyébként, hogy túzoltóságok környékén a kihajtás biztosítására kétlencsést helyeznek el, pl. IV., XIX., VIII. ker Tűzoltóságoknál biztosan van ilyen.
A XI.-nél is a Feneketlen-tó mellett.
music     

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3621 Dátum: 2012.05.04 18:16:02 »
Szolnok után 4-esen Debrecen felé vezető oldalon van egy nagy ívű kanyar (Törökszentmiklósi leágazás előtt) ott érdemes figyelni mert traffipax kedvelt helyszín. Ilyen esetekben kanyar előtti részen 60-as tábla forgalommal szemben látható módon, egyébként meg elforgatva 90 fokkal jobbra (képet is csináltam róla)  :eek: :nono:





Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3622 Dátum: 2012.05.04 23:09:24 »

Jellemző egyébként, hogy túzoltóságok környékén a kihajtás biztosítására kétlencsést helyeznek el, pl. IV., XIX., VIII. ker Tűzoltóságoknál biztosan van ilyen.



A XIX. kerben 3 lencsés van a tűzoltóságnál!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3623 Dátum: 2012.05.04 23:56:18 »
Ezek az elforgatott táblák mult péntek óta úgyvannak? Egy hete jártam arra,már elvoltak forgatva;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3624 Dátum: 2012.05.05 08:35:57 »
A XIX. kerben 3 lencsés van a tűzoltóságnál!

Az, ha jól emlékszem a Corvin krt.-i kereszteződésben van háromlencsés. A laktanyakihajtónál volt kétlencsés, de régen jártam arra, biztosan igazad van, lévén, Te napi szinten forogsz arra.

PS: megnéztem, és igazad van! Átalakították.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3625 Dátum: 2012.05.05 10:53:04 »
Ezek az elforgatott táblák mult péntek óta úgyvannak? Egy hete jártam arra,már elvoltak forgatva;(

Már elég régóta így van, ez a kép 2010 júniusban készült, az is lehet, hogy egy autós fordította el, megunta az értelmetlen sebességkorlátozást :) Viszont érdekes, hogy a hatóságnak nem tűnik fel (talán direkt), gondolom azért már egy párszor elmentek ott.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3626 Dátum: 2012.05.05 11:40:31 »
2éve igy lenne? Nehéz elhinni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3627 Dátum: 2012.05.05 12:00:12 »
Már elég régóta így van, ez a kép 2010 júniusban készült, az is lehet, hogy egy autós fordította el, megunta az értelmetlen sebességkorlátozást :) Viszont érdekes, hogy a hatóságnak nem tűnik fel (talán direkt), gondolom azért már egy párszor elmentek ott.
Na igen, ha meg kapod a levelet még fellebbezni sem tudsz ... ezért jó a GPS, néha én is csak lesek amikor kiabál hogy tartsam be a sebességet. Legutóbb Egér úton volt ilyen, én mindenhol csak a 60-as táblát láttam, GyéPéS szerint meg itt ott 50 volt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590