Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304140 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3570 Dátum: 2012.02.27 20:22:34 »
EZ egy érdekes eset...
Díjazom a bíróság döntését  :yes: ! Itt Pécsett is vannak olyan helyek, ahol pl. egy mellékútról balra a főútra kanyarodva, jobbra csak akkor látsz ki, ha a kocsid orra bár belóg a főútra, ergo útban van annak, aki esetleg közben balról odaér, míg te arra vársz, hogy jobbról szabaddá váljon az út. Ha pedig jobbról történetesen két autó érkezik egymás mellett (előzés, amit az adott szakaszon nem tilt semmi), akkor bizony elég nagy esély van rá, hogy a kikanyarodni szándékozó és a kilátni akarás miatt "kibújó", valamit az előzésben lévő autó ütközzenek.

Felteszik a cikkben a kérdést (az alternatívákat jelző betűket én írtam bele):

"Ki a felelős azért, hogy egy ilyen balesetveszélyes hely kialakulhatott? Talán (A) a sarki ingatlan tulajdonosa, amiért tömör betonkerítéssel vette körül az ingatlanát? (B) A kerületi önkormányzat, amiért kiadta (ha kiadta) a kerítésre az építési engedélyt? Esetleg (C) a Fővárosi Önkormányzat, mint a Thököly út gazdája és fenntartója, mert nem észlelte a veszélyhelyzetet, és nem tett szembe tükröt, illetve nem tiltotta meg az előzést az adott útszakaszon?"

A válasz szerintem leginkább: C. Esetleg szóba jöhet B is, bár nemtom, hogy építési engedély kiadásánál ilyesmire mennyire kell figyelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3571 Dátum: 2012.02.27 20:41:06 »
A válasz szerintem leginkább: C.
Szerintem is.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3572 Dátum: 2012.02.29 18:42:41 »
Tegnap hajnali 2 kor, bulibol hazafele elkezdett követni egy rendörautó..... majd 1 km ig követett, mikor félreállított
közúti ellenörzés, szonda....... normálisak voltak, nem volt gond. :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3573 Dátum: 2012.03.10 15:52:39 »
Segit valaki? Google nem baratkozik velem.

Azt a szabalyt nem talalom, ahol a motorkerekpar rendszamtablajanak az elhelyezesenek a lehetosegei/eloirasai vannak.

At fogom faragni a motor hatuljat, es jo lenne tudni a tervezeshez.
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3574 Dátum: 2012.03.10 16:16:48 »
Tényleg nem a barátod...
ehun e
28.§
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.10 16:19:35 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3575 Dátum: 2012.03.10 16:50:05 »
De ha már előjött ez a topik, nekem is van egy kérdésem. Mettől jobbkéz a jobbkéz?
A konkrét hely a térképen a karikában van kb. 11 óránál. A valóságban ez úgy néz ki, hogyha az ember a Branyiszkó úton jön ÉNY felől, akkor a Guyon R. kereszteződés tk. Y elágazásnak tűnik, ahol a bal szár folytatja az utca nevét, de jelentősen elkanyarodik, a jobb szár meg kvázi a tényleges folytatás, bár az is kb. 10 fokos szöget bezár az Y "tövével. Ha megyek a Branyiszkón, akkor aki a Guyon R. utcából jön, annak elsőbbsége van, vagy nem?
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3576 Dátum: 2012.03.10 17:40:57 »
De ha már előjött ez a topik, nekem is van egy kérdésem. Mettől jobbkéz a jobbkéz?
A konkrét hely a térképen a karikában van kb. 11 óránál. A valóságban ez úgy néz ki, hogyha az ember a Branyiszkó úton jön ÉNY felől, akkor a Guyon R. kereszteződés tk. Y elágazásnak tűnik, ahol a bal szár folytatja az utca nevét, de jelentősen elkanyarodik, a jobb szár meg kvázi a tényleges folytatás, bár az is kb. 10 fokos szöget bezár az Y "tövével. Ha megyek a Branyiszkón, akkor aki a Guyon R. utcából jön, annak elsőbbsége van, vagy nem?
Erre gondolsz? De a Norcon is meg lehet nézni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3577 Dátum: 2012.03.10 19:09:03 »
De ha már előjött ez a topik, nekem is van egy kérdésem. Mettől jobbkéz a jobbkéz?
A konkrét hely a térképen a karikában van kb. 11 óránál. A valóságban ez úgy néz ki, hogyha az ember a Branyiszkó úton jön ÉNY felől, akkor a Guyon R. kereszteződés tk. Y elágazásnak tűnik, ahol a bal szár folytatja az utca nevét, de jelentősen elkanyarodik, a jobb szár meg kvázi a tényleges folytatás, bár az is kb. 10 fokos szöget bezár az Y "tövével. Ha megyek a Branyiszkón, akkor aki a Guyon R. utcából jön, annak elsőbbsége van, vagy nem?
Egyszerű a válasz: amelyik oldalról érkezőnek van jobb kéz felől úttorkolat, ott elsőbbséget kell biztosítania a jobbról érkezőknek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3578 Dátum: 2012.03.10 21:14:42 »
Erre gondolsz? De a Norcon is meg lehet nézni.
Igen.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3579 Dátum: 2012.03.11 01:29:23 »
Tényleg nem a barátod...
ehun e
28.§

Koszonom, kedvencelve :clap: :clap: :clap:
Nagyon jo oldal, meg nem is hallottam rola ::)
kisa
born to ride

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3580 Dátum: 2012.03.11 12:01:05 »
De ha már előjött ez a topik, nekem is van egy kérdésem. Mettől jobbkéz a jobbkéz?
A konkrét hely a térképen a karikában van kb. 11 óránál. A valóságban ez úgy néz ki, hogyha az ember a Branyiszkó úton jön ÉNY felől, akkor a Guyon R. kereszteződés tk. Y elágazásnak tűnik, ahol a bal szár folytatja az utca nevét, de jelentősen elkanyarodik, a jobb szár meg kvázi a tényleges folytatás, bár az is kb. 10 fokos szöget bezár az Y "tövével. Ha megyek a Branyiszkón, akkor aki a Guyon R. utcából jön, annak elsőbbsége van, vagy nem?
Ha a Branyiszkón akarsz továbbmenni, akkor szerintem mindenképpen elsőbbséget kell adnod, mert ha az lenne az egyenes útvonal, akkor a Guyon jobbról jön, tehát jobbkéz van. Ha meg a Guyon irányába lenne az egyenes, akkor Te a Branyiszkóra balra kanyarodnál, tehát ott meg azért.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3581 Dátum: 2012.03.11 13:48:53 »
Eddig rendben, igazán az a kérdés, hogyha nem a Branyiszkón akarok továbbmenni, hanem a Guyon Richárdon, akkor az egyenesnek számít, vagy jobbra kanyarodásnak. Mert ha egyenesnek, akkor nem kell elsőbbséget adni, ha kanyarodásnak, akkor meg kell. Annak az elsőbbségi viszonyok szempontjából nincs jelentősége, hogy az utcanév merre megy tovább.
(A kérdés szigorúan elméleti jellegű, mert a helyszín ismeretében az ember mindenképpen óvatosan vezet, hiszen szűk utcákról van szó változatos domborzati viszonyok közt, és az az egy autó, amelyik naponta a Guyon Richárdon errefelé jön, az meg úgyis meg kell álljon, mivel neki beláthatatlan jobbkeze van a Branyiszkó folytatása felől.)
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3582 Dátum: 2012.03.11 17:44:34 »
Eddig rendben, igazán az a kérdés, hogyha nem a Branyiszkón akarok továbbmenni, hanem a Guyon Richárdon, akkor az egyenesnek számít, vagy jobbra kanyarodásnak. Mert ha egyenesnek, akkor nem kell elsőbbséget adni, ha kanyarodásnak, akkor meg kell.
Ezt most nem értem...  :whistling: Szerintem jobbra kanyarodásnak számít, de kinek adnál elsőbbséget ilyenkor?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3583 Dátum: 2012.03.11 19:00:15 »
Az utcaelnevezés szvsz. tök mindegy, a vonalvezetés számít.  Nem lehet elvárni az ismeetlentől, hogy tudja a Branyiszkó kanyarodik.
Tehét szvsz. nem a a lényeg, hanem az út vonatlvezetése. Ebből egy egyértelműen következik az elsőbbség kérdése.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3584 Dátum: 2012.03.12 18:33:26 »
Sityu nem egy ilyen esetröl mesélt pár honappal ez előt? :hmmmm:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/03/12/a_vilag_legnagyobb_luzere/
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)