Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304533 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3450 Dátum: 2012.01.12 10:50:10 »
Elég fura, amit írsz a román módszerről, mert az sem nagyon érződik rajtuk... Elég csak megnézni pár piacozó (ingázó) polgárt, hát, tudnak olyan hajmeresztő mutatványokat tenni, hogy nem sok közük lehetett az ilyen-olyan alkalmassági tesztekhez, vizsgákhoz...  :whistling: :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3451 Dátum: 2012.01.12 12:19:10 »
Személyiség- és intelligencia-tesztet nem végeznek  :D !

Maga a képzésük pedig szarabb. Parkolni pl. alig tanítják őket, megfordulni egyáltalán nem tanulnak, nincs sem országúti, sem éjszakai képzés, és maga a vizsga is teljesen önkényes. Egy rendőr ül be a J1-re, és ő mondja véletlenszerűen, hogy merre menjen a tanuló - jellemzően max 15-20 percet megy egy ember a vizsgán, és ez gyakran csak annyiból áll, hogy mondjuk egy főútvonalon elvezet a város egyik részéből a másikba. Hátul ott szorong még 2-3 tanuló, aztán mikor a rendőr mondja, cserélnek.

Ebből adódóan az oktatás színvonalában is jelentős az ingadozás. Jellemző az a gyakorlat, hogy az oktató intézi a saját ügyeit, és közben sofőrnek használja a tanulót. Várakozások inkluzíve.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 12:21:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3452 Dátum: 2012.01.12 12:25:16 »
Jaa, és van egy új bullshit, amit az előbb kifelejtettem.

Ezután az autósiskola vezetője, vagy az általa meghatalmazott személy, ott ülhet a forgalmi vizsgán a tanulókocsiban. Hátul, a vizsgabiztos mellett.

Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy anyuci-apuci kérhet az iskolavezetőtől engedélyt, és ha megkapja, beülhet megnézni, hogyan vizsgázik a pici fia/lánya.

 ::)

Hadd ne kezdjem sorolni, potenciálisan mivel járhat ez.... Annyit róla, hogy mind az iskolavezetők, mint a hatóság igyekszik majd, a törvény által biztosított kereteken belül, lehetőleg minél inkább kizárni az ilyen eseteket. Egyébként maga a tanuló is megtagadhatja, hogy ilyen feltételek mellett részt vegyen a vizsgán  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3453 Dátum: 2012.01.12 12:36:20 »
Személyiség- és intelligencia-tesztet nem végeznek  :D !

Maga a képzésük pedig szarabb. Parkolni pl. alig tanítják őket, megfordulni egyáltalán nem tanulnak, nincs sem országúti, sem éjszakai képzés, és maga a vizsga is teljesen önkényes. Egy rendőr ül be a J1-re, és ő mondja véletlenszerűen, hogy merre menjen a tanuló - jellemzően max 15-20 percet megy egy ember a vizsgán, és ez gyakran csak annyiból áll, hogy mondjuk egy főútvonalon elvezet a város egyik részéből a másikba. Hátul ott szorong még 2-3 tanuló, aztán mikor a rendőr mondja, cserélnek.

Ebből adódóan az oktatás színvonalában is jelentős az ingadozás. Jellemző az a gyakorlat, hogy az oktató intézi a saját ügyeit, és közben sofőrnek használja a tanulót. Várakozások inkluzíve.
Jézusom, akkor nem sokat tévedtem... De akkor minek a sok megelőző vizsgálat? Mi értelme van, ha vezetni nem tanítják meg őket?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3454 Dátum: 2012.01.12 12:53:18 »
Jézusom, akkor nem sokat tévedtem... De akkor minek a sok megelőző vizsgálat? Mi értelme van, ha vezetni nem tanítják meg őket?
Felemás. Egy jó alapvetés, amit nem követ megfelelő folytatás. Beszéltük is ottani kis barátnémmel (akit tanítottam vezetni tavalyelőtt), hogy kombinálni kéne a két rendszert. Az ottani alkalmasságit az itteni képzéssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3455 Dátum: 2012.01.12 12:57:36 »
Elég fura, amit írsz a román módszerről, mert az sem nagyon érződik rajtuk... Elég csak megnézni pár piacozó (ingázó) polgárt, hát, tudnak olyan hajmeresztő mutatványokat tenni, hogy nem sok közük lehetett az ilyen-olyan alkalmassági tesztekhez, vizsgákhoz...  :whistling: :D
Én is erre gondoltam. Amikor meglátom egy rendszámon az RO-t, akkor igyekszem mihamarabb elhúzni onnan.  :D

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3456 Dátum: 2012.01.12 13:02:02 »
Ezután az autósiskola vezetője, vagy az általa meghatalmazott személy, ott ülhet a forgalmi vizsgán a tanulókocsiban. Hátul, a vizsgabiztos mellett.
Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy anyuci-apuci kérhet az iskolavezetőtől engedélyt, és ha megkapja, beülhet megnézni, hogyan vizsgázik a pici fia/lánya.
Számomra önmagában az "általa meghatalmazott személy" kitétel egyáltalán nem arra utal, hogy oda bárki bekéredzkedhet, hanem azt, hogy az autósiskola részéről is ott lehet valaki, csak nyilván nem annak a vezetője fog személyesen beülni, hanem akinek erre meghatalmazást ad (vélhetően az autósiskolán belülről).  :hmmmm:
Hozzáteszem, hogy nem olvastam a szabályozást, csak amit Te írtál.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3457 Dátum: 2012.01.12 13:03:30 »
Számomra önmagában az "általa meghatalmazott személy" kitétel egyáltalán nem arra utal, hogy oda bárki bekéredzkedhet, hanem azt, hogy az autósiskola részéről is ott lehet valaki, csak nyilván nem annak a vezetője fog személyesen beülni, hanem akinek erre meghatalmazást ad (vélhetően az autósiskolán belülről).  :hmmmm:
Hozzáteszem, hogy nem olvastam a szabályozást, csak amit Te írtál.
Neeem. Ez egyértelműen arról szól, azért lett kitalálva, hogy így egy külsős adott esetben végignézhesse a vizsgát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3458 Dátum: 2012.01.12 22:31:25 »
Na, AZT nem mondod, hogy ez is probléma  :hmmmm: ... Hát kinézel, és ott a szegély. A j.h. párhuzamos nekem sem mindig sikerül elsőre/tökéletesen, nem mondom. Néha nekidöccenek a szegélynek, vagy a másik véglet: a szegélytől fél méterre állok meg  :lol: ... Kb 5-ből 1 így (nem) sikerül. De b.h.? Az hibátlan.
Így értem, hogy elsőre nem jó, és korrigálni kell. Hiszen így tanítják, hogy elsőre kell mennie... ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3459 Dátum: 2012.01.12 22:34:47 »
Ezt anno én is játszottam, a Coronával  :D ... De a tükrös része nélkül. Be tudok állni egészen pici helyre is, ezzel nincs gond. Ami ingadozik (néha), az a szegélytől mért távolság.
én is így értem. Nem az a probléma, hogy beálljak egy helyre, hanem, hogy elsőre, és hogy nem 40 centire a járdától. A Versoval ez különösen nem előnyös.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3460 Dátum: 2012.01.12 23:28:17 »
Így értem, hogy elsőre nem jó, és korrigálni kell. Hiszen így tanítják, hogy elsőre kell mennie... ;)
Nem, nem úgy tanítjuk :) ... 2 (!) korrigálás megengedett, belefér. 3 korrigálásért jár egy hibavonal (amiből max 10 gyűjthető be a vizsgán, afölött bukta), és csak ha 3-ból sem sikerül megoldani, az okoz sikertelen vizsgát.

1 korrigálás = egy előre-hátra manőver. Tehát betolatsz, előremész, visszatolatsz: ez 1 korrigálás.

Persze nyilván úgy próbáljuk tanítani őket, hogy minél simábban oldják meg - hisz így a vizsgán, amikor a stressz eleve rontja a teljesítményüket, jobbak lesznek az esélyeik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3461 Dátum: 2012.01.16 22:49:50 »
Én sem régóta tudom, szóval biztos lesz olyan, akinek ez új:
http://www.fogyasztok.hu/cikk/20110704/hetven-eves-a-jobboldali-kozlekedes-magyarorszagon

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3462 Dátum: 2012.01.18 17:16:58 »
Palaczknak (is).  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3463 Dátum: 2012.01.18 22:59:50 »
Palaczknak (is).  :)
Jó hülyén fogalmaz a cikk. Január 1 óta egyáltalán nincs rutinvizsga, tehát szó sincs arról, hogy meg kellett volna ismételnie. Nem értem a sírást. Tavaly még kötelező előfeltétele volt a forgalmi vizsgának, idén már nem az, ennyi. Ahogy az utolsó bekezdésben le is van írva: ez kivételesen egy pozitív változás, mert annyit jelent, hogy idén 4700 Ft-tal kevesebb a vizsgadíj - és eggyel kevesebb a vizsga is, még ha a forgalmi vizsgába be is építettek plusz 2 (!) parkolási feladatot - na bumm.

Amúgy mi pl. ezt úgy csináltuk, hogy onnantól fogva, hogy tudni lehetett hogy január 1-től megszűnik, a tanulókat már nem írattuk be rutinvizsgára. De óhatatlanul voltak olyanok, akikkel még megcsináltattuk, mert akkor még nem tudtunk a változásról, és végül nem látták hasznát, mert nem jutottak el tavaly a forgalmi vizsgáig (vagy eljutottak, de megbuktak).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3464 Dátum: 2012.02.01 09:28:38 »
vasárnap az M9 meglévö kis szakaszán utaztam, ami jelenleg még autoút, viszont matrica viganette tábla viritott  mikor ráhajtottam
GPS be be volt ütve hogy  kerülje a fizetös utakat, meg amugy sem gondolom hogy fizetnem kéne azért a rövid szakaszért ami készen van.

lényeg a lényeg, kellett-e volna vennem valami pályabérletet vagy nem?
vagy várjam a csekket ?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)