Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304071 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3390 Dátum: 2011.12.27 17:50:48 »
Aham. :-)  4 darab plusz négy darab fiók is az ülések alatt.  A többit le sem írom...   :tt2:  :devil:  :D
Az ajtókönyöklőben is minden ajtón... ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3391 Dátum: 2012.01.08 00:10:09 »
Láthatósági mellényből hány darab kell az autóba? Elég egy, vagy annyi ahánya ember utazik benne?
Semennyi nem KELL. Nem kötelező tartozék. Csak ajánlott, mert vannak ugye olyan szituk, ahol kötelező a viselete. De az önmagában nem szabálytalan, hogy nincs a kocsiban. Csak akkor lakott területen kívül ne szálljon ki senki, éjjel vagy rossz látási viszonyok között :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.08 00:13:28 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3392 Dátum: 2012.01.08 09:01:49 »
Semennyi nem KELL. Nem kötelező tartozék. Csak ajánlott, mert vannak ugye olyan szituk, ahol kötelező a viselete. De az önmagában nem szabálytalan, hogy nincs a kocsiban. Csak akkor lakott területen kívül ne szálljon ki senki, éjjel vagy rossz látási viszonyok között :D
Így van.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3393 Dátum: 2012.01.08 14:30:12 »
Bonyolultabb kérdés: van valahol valami leírás a kerékpáros-autó együttélésre vonatkozó KRESZ szabályokról?

Pénteken majdnem lett egyszerre plusz kétszer két kerekem, meg két hullám  :D
Király utcába mentem haza mikrotaliról, nagykörút előtti bal oldali utcából kifordultak elém (világítás, mellény, sisak nuku), az én sávomba, szétnézés nélkül. Ekkor még nem kellett fékeznem, lassítást meg már úgyis elkezdtem mert piros volt a körútnál a lámpa. Aztán zöldnél a király-körút kereszt KELLŐS KÖZEPÉN átvágtak a szembe sávba, igaz éjfél volt, 0 forgalom, gondoltam valamelyik kocsmába tartanak ami ott van a troli megállójában.
Mentem tovább, két utca múlva balra akartam kanyarodni, gyalogos nem volt sehol, kanyarodok, még hátra is néztem egy pillanatra (hátha mégis jön az a két biciklis), persze nem láttam senkit, erre ott terem a kocsim orra előtt mind a kettő (szembesáv járdája mellett haladtak) ... satu.

Gondoltam ez egyedi eset, de Szombaton meg két biciklist is láttam, egymástól függetlenül, akik simán bicikliztek a nagykörúton (szintén mellény, fények és sisak nélkül), holott piros volt nekik a lámpa, és totál lesz@rták hogy gyalogosok kelnek át a zebrán (szabályos zöldön). Mázlijukra utcákból nem jött semmi autó.

Erre mindig azt mondom hogy egyszer már csak elérik azt a kritikus (hulla) tömeget hogy megértsék: ha a kresz nem is, de newton törvényei még mindig vonatkoznak rájuk  :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3394 Dátum: 2012.01.08 15:18:40 »
Bonyolultabb kérdés: van valahol valami leírás a kerékpáros-autó együttélésre vonatkozó KRESZ szabályokról?
A KRESZ-ben  :flowers: ... De a bringásoktól ne várd, hogy betartsák. Hatalmas többségük csak megy, ahogy kilát a fejéből. Elvégre nem is kapnak semmilyen képzést, nem kell vizsgázniuk stb. Nade ez nem mentség, hisz pl. ugye büntetőjogból sem vizsgázunk, aztán mégis becsuknak, ha lepuffantunk valakit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3395 Dátum: 2012.01.08 15:27:22 »
Rendszámot kötelező biztositást, nekik :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3396 Dátum: 2012.01.08 15:40:02 »
Tudtommal van rá példa  :yes:

Ehelyett momentán az van, hogy agyonszabályozással próbálják megoldani a problémát... Holott a bringások az eddigi kevesebb szabályt sem ismerték, nem tartották be.

Jelenleg pl., asszem, hat(!)féle sebesség-korlátozás vonatkozik rájuk  :ph34r: ... Hát ki a fene tudja ezt észben- és betartani, pláne betartatni, ellenőrizni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3397 Dátum: 2012.01.08 16:19:14 »
Tudtommal van rá példa  :yes:

Ehelyett momentán az van, hogy agyonszabályozással próbálják megoldani a problémát... Holott a bringások az eddigi kevesebb szabályt sem ismerték, nem tartották be.

Jelenleg pl., asszem, hat(!)féle sebesség-korlátozás vonatkozik rájuk  :ph34r: ... Hát ki a fene tudja ezt észben- és betartani, pláne betartatni, ellenőrizni?
Inkább az érdekel hogy ha csatt van, tudjam hogy ki lesz a hibás :D
Ami meg aggaszt hogy ha nem sérül meg, akkor simán feláll, elkerekez, aztán te meg fizetheted a saját károd. Ha meg elkapod utána (vagy szándékosan gázolod  :whistling: ) és eltöröd kezét lábát, megint te vagy a hunyó :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3398 Dátum: 2012.01.08 17:19:30 »
Inkább az érdekel hogy ha csatt van, tudjam hogy ki lesz a hibás :D
Ami meg aggaszt hogy ha nem sérül meg, akkor simán feláll, elkerekez, aztán te meg fizetheted a saját károd. Ha meg elkapod utána (vagy szándékosan gázolod  :whistling: ) és eltöröd kezét lábát, megint te vagy a hunyó :D
Ha egy mód van rá, el kell kerülni a csatott. Nemcsak biztonsági okokból, hanem mert mint "gyengébb félnek", vitás esetben hajlamosak inkább nekik igazat adni a hatóságok. Pláne, ha te pl. egyedül vagy, ők meg többen, és ellened tanúskodnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3399 Dátum: 2012.01.08 17:51:00 »
Ha egy mód van rá, el kell kerülni a csatott. Nemcsak biztonsági okokból, hanem mert mint "gyengébb félnek", vitás esetben hajlamosak inkább nekik igazat adni a hatóságok. Pláne, ha te pl. egyedül vagy, ők meg többen, és ellened tanúskodnak.
Hát igen, ez a rossz az egész ügyben (emiatt nem fogok kamerát szerelni a kocsi szélvédőjére, bár sztem egy kettő felmenne youtube-ra, igencsak lenne visszhangja :D. Sajnos pont amikor kijövök kocsival (Péntek-Szombat este), akkor lepik el a király utcát, amibe persze mai napig nem tudom hogy a deák tér felől be lehet e hajtani biciklivel, vagy csak önjelölt kamikázék rohangálnak ott.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3400 Dátum: 2012.01.08 17:57:06 »
akkor lepik el a király utcát, amibe persze mai napig nem tudom hogy a deák tér felől be lehet e hajtani biciklivel, vagy csak önjelölt kamikázék rohangálnak ott.
Szerintem egyértelműen ki kéne derüljön a táblákból/felfestésből.  :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3401 Dátum: 2012.01.08 17:58:41 »
Tudtommal van rá példa  :yes:

Ehelyett momentán az van, hogy agyonszabályozással próbálják megoldani a problémát... Holott a bringások az eddigi kevesebb szabályt sem ismerték, nem tartották be.

Jelenleg pl., asszem, hat(!)féle sebesség-korlátozás vonatkozik rájuk  :ph34r: ... Hát ki a fene tudja ezt észben- és betartani, pláne betartatni, ellenőrizni?
Mik azok a sebességkorlátozások? (Néha én is biciglizek :devil:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3402 Dátum: 2012.01.08 18:10:47 »
A Király utca ezen a szakaszon egyirányú és keskeny, és nincsen itt engedélyezve a szembe behajtás a cangásoknak. (nomeg hely sem)

Első kép: Az úttorkolat a Madách tér felől, a másik kép meg a király utcából ugyanaz.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3403 Dátum: 2012.01.08 18:17:26 »
A Király utca ezen a szakaszon egyirányú és keskeny, és nincsen itt engedélyezve a szembe behajtás a cangásoknak. (nomeg hely sem)

Első kép: Az úttorkolat a Madách tér felől, a másik kép meg a király utcából ugyanaz.
Pont erről a szakaszról beszéltem, köszi a megerősítést  :hug:
E11 Corollára nincs valakinek tolólapja vagy gallytörő rácsa?  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3404 Dátum: 2012.01.08 18:35:48 »
Nekem elég gyakran nem adják meg a jobbkezet a bicajosok itt a környéken. Minap kora reggel sötétben, lámpa nélkül jött balról a bicajos, uccsó pillanatban vettem észre és szerencsémre ~tízzel gurultam. Francnak sem hiányzik kora reggel egy ilyen galiba.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety