Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304563 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3180 Dátum: 2011.10.21 11:49:59 »
Annyi biztos, hogy ha járdának minősül, akkor erre utaló tábla vagy felfestés hiányában nem lehet rajta megállni. Ha meg padka, akkor gondolom azért nem, mert az az út része ugyan, de nem az úttesté (amin meg lehetne állni).
Egyértelműen nem járda! Mondom, felhívtam az ügyintézőt, aki elmesélte, hogy az ott egy közút, már nem a parkoló része (ez is érdekes, nekem az ott a parkoló részének tűnik - honnét lehet ezt megmondani?), és a szabályok szerint ott csak a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttesttel párhuzamosan (2-3 autó helyét elfoglalva) lehet megállni :-D

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3181 Dátum: 2011.10.21 12:37:02 »
Egyértelműen nem járda! Mondom, felhívtam az ügyintézőt, aki elmesélte, hogy az ott egy közút, már nem a parkoló része (ez is érdekes, nekem az ott a parkoló részének tűnik - honnét lehet ezt megmondani?), és a szabályok szerint ott csak a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttesttel párhuzamosan (2-3 autó helyét elfoglalva) lehet megállni :-D
1,Elvileg onnan hogy a parkoló jelzőtábla ki van rakva ( bár hanem lehett ott megálni kitehetnének egy megállni tilos jelzőtáblát kiegészítő táblával hogy útpadkán is.
2,Nem csak ott hanem mindenhol a menetirány szerint jobb oldalt ( tehát nem fogalommal szemben) és az úttal párhuzamosan kell megállni ha más közúti jelzés nem utal etől eltérő parkolási rendre.

Véleményem szerint az érthetőség kedvéért megkéne táblával tiltani az ott parkolást és nincs belőle baj.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3182 Dátum: 2011.10.21 12:39:32 »
Véleményem szerint az érthetőség kedvéért megkéne táblával tiltani az ott parkolást és nincs belőle baj.
Teljesen egyetértek... főként az volt a bajom, hogy én azt a területet még a parkoló részének gondoltam, mivel ugye az arra a területre behajtáskor van kirakva a tábla. Elég homályzóna az ott, na :-)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3183 Dátum: 2011.10.21 12:58:08 »
Teljesen egyetértek... főként az volt a bajom, hogy én azt a területet még a parkoló részének gondoltam, mivel ugye az arra a területre behajtáskor van kirakva a tábla. Elég homályzóna az ott, na :-)
Akkor lenne parkoló ha ott ki lenne téve a tábla de ha ven egy útkereszteződés az feloldja kivéve ha parkoló zóna tábla van kint.
Ahogy a belinkelt oldalt néztem igen.Elvileg a parkolás az mindig az úton történik ( kivéve ha van kialakítva parkoló vagy lakott területen kívűl az útpadkán vagy jelzőtábla mást jelez).
Ez egyéni vélemény de ha pl.: felálasz az útpadkára és ott van egy kis fű akkor meg a közterületes bírságol meg.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3184 Dátum: 2011.10.21 14:45:04 »
Padkára, járdára csak akkor szabad felállni ha ezt kifejezetten erre utaló tábla van kihelyezve, akkor is csak az oldaltávolság betartásával.
Sajnos a szabályozást figyelembe véve jogos a bírság.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3185 Dátum: 2011.10.21 15:12:10 »
Padkára, járdára csak akkor szabad felállni ha ezt kifejezetten erre utaló tábla van kihelyezve, akkor is csak az oldaltávolság betartásával.
Ez így nem igaz :-D Járdára igen, emiatt városban jobbára ez padkát is jelent, hiszen nehéz úgy ráállni a padkára, hogy elegendő távot hagyj (ami a járda fele, de legalább másfél méter, ha jól emlékszem). De olyanról nem tudok, hogy padkára ne lehetne felmenni, ha amúgy ott nem tilos megállni, és egyéb tábla nem tiltja. De ismétlem, a paragrafus és az ügyintézővel való csevegés alapján engem nem azért vágtak ott meg 10.000 Forintra, mert a padkára álltam az autóval, hanem azért, mert az útra merőlegesen álltam, nem pedig a szabályos módon, a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttal párhuzamosan, egy sorban :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3186 Dátum: 2011.10.21 16:57:56 »
Ez így nem igaz :-D Járdára igen, emiatt városban jobbára ez padkát is jelent, hiszen nehéz úgy ráállni a padkára, hogy elegendő távot hagyj (ami a járda fele, de legalább másfél méter, ha jól emlékszem). De olyanról nem tudok, hogy padkára ne lehetne felmenni, ha amúgy ott nem tilos megállni, és egyéb tábla nem tiltja. De ismétlem, a paragrafus és az ügyintézővel való csevegés alapján engem nem azért vágtak ott meg 10.000 Forintra, mert a padkára álltam az autóval, hanem azért, mert az útra merőlegesen álltam, nem pedig a szabályos módon, a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttal párhuzamosan, egy sorban :-)

Járdára csak akkor lehet felállni, ha ezt a tábla megengedi ÉS a 1,5m-es oldaltávolság megvan.  Ezt már én is eljátszottam egyszer 8E-ért.
Én úgy emlékeztem, hogy az ÉS helyett VAGY van, pedig nem.....  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3187 Dátum: 2011.10.21 20:07:47 »
isvanf, azért büntettek meg, mert az adott helyen a leírt módon csak akkor várakozhattál volna, ha azt tábla kifejezetten engedélyezi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3188 Dátum: 2011.10.22 00:31:48 »
Nem, nem, nem! Nézzetek utána (én megtettem, legalábbis megpróbáltam legjobb tudásom szerint), a KRESZ sehol nem tiltja a padkán állást, amíg azt a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttesttel párhuzamosan teszed (én nem így tettem), kivéve:
- ha tábla tiltja (tiltó tábla van, engedélyező nincs - http://kresz.info/megallasi_es_varakozasi_tilalmat_jelzo_tablak.php)
- ott járda van, és nincs meg a táv
- egyéb általános feltételek (forgalom akadályozása, zebra közelsége, kereszteződés) akadályozzák

A zöldterületre parkolást pedig a KRESZ nem szabályozza, csak helyi rendeletek. A témáról jó cikk (legalábbis remélem :-D): http://www.kreszforum.hu/jarda_uj.php

(Palaczk, ha arra gondoltál, hogy a tábla az útra merőleges parkolást engedélyezné, csak félreértettelek, akkor elnézést)
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.22 00:33:49 írta istvanf »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3189 Dátum: 2011.10.23 08:44:49 »
Tiszta pénzbehajtás, 20 éve úgy parkolnak ott, h akevés a beszedett összeg, akkor ott tuti lehet kaszálni.
Meg kell nézni, ha nem esik a hivatkozott paragrafus a közig határa alá ( márpedig szvsz. nem) akkor magadra nézve nem teszel terhelő vallomást.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3190 Dátum: 2011.10.23 21:02:20 »
Tiszta pénzbehajtás, 20 éve úgy parkolnak ott, h akevés a beszedett összeg, akkor ott tuti lehet kaszálni.
Meg kell nézni, ha nem esik a hivatkozott paragrafus a közig határa alá ( márpedig szvsz. nem) akkor magadra nézve nem teszel terhelő vallomást.
Tamás 69 igaza van ha nem volt ott a rendőr és nem neked szabta ki csak "távolléti" bírságot szabtak ki akkor nem vagy köteles hozátrtozódra terhelő vallomást tenni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3191 Dátum: 2011.10.24 10:42:24 »
Nem, nem, nem! Nézzetek utána (én megtettem, legalábbis megpróbáltam legjobb tudásom szerint), a KRESZ sehol nem tiltja a padkán állást, amíg azt a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttesttel párhuzamosan teszed (én nem így tettem), kivéve:
- ha tábla tiltja (tiltó tábla van, engedélyező nincs - http://kresz.info/megallasi_es_varakozasi_tilalmat_jelzo_tablak.php)
- ott járda van, és nincs meg a táv
- egyéb általános feltételek (forgalom akadályozása, zebra közelsége, kereszteződés) akadályozzák

A zöldterületre parkolást pedig a KRESZ nem szabályozza, csak helyi rendeletek. A témáról jó cikk (legalábbis remélem :-D): http://www.kreszforum.hu/jarda_uj.php

(Palaczk, ha arra gondoltál, hogy a tábla az útra merőleges parkolást engedélyezné, csak félreértettelek, akkor elnézést)

Ez elég egyértelmű (minden feltételnek teljesíülnie kell, mint korábban leírtam):

Idézet
(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,

b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,

c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és

d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3192 Dátum: 2011.11.22 22:27:07 »
Leginkább hipermarketek parkolójában fordul elő a következő szitu: középen megy egy kétsávos út (egyirányú), és az arra merőleges "utcákban" lehet parkolni. A parkolók egy részében védik a középső utat, de van olyan (pl. Auchan Budaörs) ahol jobbkéz van. Ha valaki középen a bal sávban megy, arra is érvényes a jobbkéz? Mert elég sokszor jártam úgy, hogy a jobb sávban menő megállt nekem, a másik nem.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3193 Dátum: 2011.11.23 07:02:02 »
Leginkább hipermarketek parkolójában fordul elő a következő szitu: középen megy egy kétsávos út (egyirányú), és az arra merőleges "utcákban" lehet parkolni. A parkolók egy részében védik a középső utat, de van olyan (pl. Auchan Budaörs) ahol jobbkéz van. Ha valaki középen a bal sávban megy, arra is érvényes a jobbkéz? Mert elég sokszor jártam úgy, hogy a jobb sávban menő megállt nekem, a másik nem.
Igen. A jobbkézszabály nem tesz különbséget a sávszámokban. Aki nekünk jobbról érkezik a kereszteződéshez, annak elsőbbsége van velünk szemben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3194 Dátum: 2011.11.23 08:44:26 »
Viszont a bal sávban van időd arra, hogy reagálj, amikor 60-nal jönnek ki eléd... :censored: Soha nem megyek a jobb oldaliban ott.  :nonono: