Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1312627 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3105 Dátum: 2011.10.07 12:14:10 »
A poén pedig az, hogy többnyire úgy bújnak el, hogy a szemből jövők ne vehessék őket észre, és így ne is tudjanak jelezni. Így ha arra megyek, direkt nagyon szoktam mereszteni a szemem, hogy ott vannak-e, hogy tudjak jelezni, akinek tudok. És tényleg genya hely, mert abszolúte nem indokolt ott az 50...
Gabe 254.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3106 Dátum: 2011.10.07 12:21:38 »
SAJÁT vélemény: NEM fog oda beállni mérni a rendőr, mert fénykép alapján egy egyenes szakaszon belüli sebességkorlátozás bizonyítása számukra nagyon necces, hiszen utólag a fénykép szolgálhat csak bizonyítékként, ami viszont csak 2 dimenziós, így a "mélységét" (értsd: a téma távolságát) nem lehet egyértelműen bizonyítani.
Ezért van az is pl., hogy a rendőr nem áll be olyan szakaszra, ami településre bevezető út (látszik a helységtábla stb.), hanem csak olyan helyre, ahol pl. a szakasz egyik végén egy kanyar van, ahol ugyanaz a sebességkorlátozás van érvényben, ami a kanyarból kijövet a rendőr irányában haladva is érvényes. Tehát, ebben az esetben a kanyar egy fix támpont, hiszen ott is 50-nel kell, hogy érkezz. EZT nem tudják bizonyítani, ha kanyar helyett helységtáblához állnának.
Ha megfigyelitek, az esetek nagy részében lakott területen az arról kivezető oldali forgalmat mérik inkább, nem hiába...

Remélem, érthetően fogalmaztam...  :innocent:
Az a baj hogy nem nagyon kínlódnak azzal hogy mit kell nekik bizonyítani vagy mit nem.
Pl.:van egy idéglenesen kihelyezett 30 as korlátozó tábla ami 1 napig van kihelyezve oda áll a rendőr mérni be mér 30 kocsit.Másnapra elveszik a táblát a kutyát nem fogja érdekelni a te panaszleveled hogy már nincs ott a tábla.(főleg ha a tábla kirakása tényleg csak egy ideiglenes munka erejéjig volt kirakva és azt nagyon fel se tüntetik sehol)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3107 Dátum: 2011.10.07 12:23:45 »
Ha a rendőr lakott terület táblánál mér akkor nem a tábla előtti sebességet méri hanem a tábla vonalába beáll és a város írányába mér.Így amikor elhaladc a tábla vonalában (illetve a rendőr mellet) akkor már 50 kéne menni pedig épp hogy beértél a városba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3108 Dátum: 2011.10.07 12:57:21 »
Az a baj hogy nem nagyon kínlódnak azzal hogy mit kell nekik bizonyítani vagy mit nem.
Pl.:van egy idéglenesen kihelyezett 30 as korlátozó tábla ami 1 napig van kihelyezve oda áll a rendőr mérni be mér 30 kocsit.Másnapra elveszik a táblát a kutyát nem fogja érdekelni a te panaszleveled hogy már nincs ott a tábla.(főleg ha a tábla kirakása tényleg csak egy ideiglenes munka erejéjig volt kirakva és azt nagyon fel se tüntetik sehol)
Az mindegy, hogy meddig van kirakva az adott tábla, Nekünk ott sajna kötelességünk betartani, illetve, nem, de akkor fizetünk.
Persze, hogy a rendőr, meg oda áll be, ez egyértelmű, de akkor a képen látszania kell a 30-as korlátozásnak, akkor is, ha az csak 1 napig, ideiglenesen van kirakva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3109 Dátum: 2011.10.07 12:58:18 »
Ha a rendőr lakott terület táblánál mér akkor nem a tábla előtti sebességet méri hanem a tábla vonalába beáll és a város írányába mér.Így amikor elhaladc a tábla vonalában (illetve a rendőr mellet) akkor már 50 kéne menni pedig épp hogy beértél a városba.
Úgy érted: a város irányából felé közeledőket, igaz?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3110 Dátum: 2011.10.07 13:41:13 »
Úgy érted: a város irányából felé közeledőket, igaz?
Szerintem fordítva érti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3111 Dátum: 2011.10.07 13:43:35 »
Gyerekek: be kell tartani a sebességkorlátozást. Annyi amennyi. Akkor nem jön a fotó. :hug:
És mint tudjuk a korlátozás az aktuális táblától él.  Ha annál mondjuk 50-el haladsz, a kutya sem fok fotót készíteni.
Az egy másik tészta, hogy szinte senki sem megy annyival, hanem inkább visszalassul, mint Palaczk Mester tette annó.

De ettől függetlenül a szabály az szabály.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3112 Dátum: 2011.10.07 13:56:43 »
A szabály az szabály, igen; viszont a szabály betartását lehet úgy is ellenőrizni, hogy az elsősorban a baleset-megelőzést szolgálja; és úgy is, hogy elsősorban a pénzbeszedást. Jó esetben pedig lehetne ezt a kettőt ésszerűen kombinálni is, de erre nem sok erőfeszítés történik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3113 Dátum: 2011.10.07 14:39:38 »
Az mindegy, hogy meddig van kirakva az adott tábla, Nekünk ott sajna kötelességünk betartani, illetve, nem, de akkor fizetünk.
Persze, hogy a rendőr, meg oda áll be, ez egyértelmű, de akkor a képen látszania kell a 30-as korlátozásnak, akkor is, ha az csak 1 napig, ideiglenesen van kirakva.
Igen így van ahogy írod mind1 ha csak 1 napig van kirakva vagy 1 hétig.De ha téged ott bemérnek ( a rendőr persze lefotózta a táblát) és megkapod a határozatot (tájékoztatót) és az a tábla nincs ott a kutyát nem fogja érdekelni a panaszod.Tehát a rendőrhatóságnak semmi "neces" dolga nincs a bizonyítás terén.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3114 Dátum: 2011.10.07 14:40:20 »
MFerenc:

Így van. Pont ezt igyekeznek kihasználni, hogy szinte senki nem úgy lassít, településre beérve, hogy a tábla vonalában már 50-el haladjon  ::) ... Én sem - tavasszal 3 fotót lőttek rólam, az elsőn még 69 a tempóm (pont 1 rohadt kmh-val benne a szórásban), a másodikon már csak 63, a harmadikon 57... Lassítás közben lőttek le, dehát ez senkit nem érdekel, ugye. Erre játszanak.
Én következetesen mindig lelassítok a tábláig (jellemzően gázelvétellel, előre igyekszem nagyjából kiszámolni, hogy időben jó legyen a sebesség, 99 %-ban be is jön) :D Bár kezdek elk*rvulni, mostanában az M0-án néha megyek 85-tel és nem tartok be egy ideiglenes kint lévő 60-ast sem (70-nel szoktam ott menni...)  :whistling:
Munkatársamat múltkor úgy büntették meg, hogy kifele a városból kezdett gyorsítani és a táblától 20 m-rel visszább fotózták le 69-cel. Majd besz*rtam a röhögéstől, amikor megkérdezte, én nem szoktam gyorsítani kifelé haladva. De, a tábla után, he-he. Egy gyorsítás került neki 30 e-be...

bepi81: mindkét irányból van egy enyhe ív, de ahol én szoktam őket látni, az már nyílegyenes, nyilván ennek nincs különösebb jelentősége.

Megnéztem Google Maps-en a konkrét, helyet, mennyire íves, a fotókon úgy néz ki, mintha földcsuszamlás lett volna Ercsiben. Inkább nem is megyek arra...  :lol:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3115 Dátum: 2011.10.07 14:41:30 »
Szerintem fordítva érti.
Így van.
Be áll a várostáblához és a városba befelé tartókat méri akkor mikor már elhalad a települést jelző tábla mellet ( és egyuttal a trafi mellet is) és így már lakott területen bent van de a táblától lehet hogy csak 20 méterre és már készül is a fotó.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3116 Dátum: 2011.10.08 20:05:58 »
Gyerekek: be kell tartani a sebességkorlátozást. Annyi amennyi. Akkor nem jön a fotó. :hug:
És mint tudjuk a korlátozás az aktuális táblától él.  Ha annál mondjuk 50-el haladsz, a kutya sem fok fotót készíteni.
Az egy másik tészta, hogy szinte senki sem megy annyival, hanem inkább visszalassul, mint Palaczk Mester tette annó.

De ettől függetlenül a szabály az szabály.
Azért azt megmagyarázhatná valaki, hogy miért kellett a Lágymányosira 30-as korlátozást akasztani? Valami olyasmi rémlik, hogy a festés miatt beburkolták az oszlopokat, így csökkent a világítás mértéke, ezért a korlátozás. Kérdem én, hogy úgy egyébként melyik főutunk vagy autópályánk van kivilágítva? :whistling: Mert ugye a korlátozás csak éjjel érvényes. De ha megpróbálnám betartani az mindenkire veszélyes lenne, mert harminccal gurulni úgy, hogy körülötted mindenki 70-80-nal, na az beteg.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3117 Dátum: 2011.10.08 20:16:12 »
Jogos a kérdésed, de valahogy beivódott a kivitelezők/karbantartók agyába - tévesen -, hogyha ők bárhol bármit dolgoznak, akkor ki kö' bszni a 30-as táblát oszt góól. Azzal nem foglalkoznak, hogy betartható-e, vagy sem, életszerű-e, vagy sem. Megjegyzem, elképzelhető, hogy egyeseknek csak ez az 1db táblájuk van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3118 Dátum: 2011.10.09 14:22:49 »
Jogos a kérdésed, de valahogy beivódott a kivitelezők/karbantartók agyába - tévesen -, hogyha ők bárhol bármit dolgoznak, akkor ki kö' bszni a 30-as táblát oszt góól. Azzal nem foglalkoznak, hogy betartható-e, vagy sem, életszerű-e, vagy sem. Megjegyzem, elképzelhető, hogy egyeseknek csak ez az 1db táblájuk van...
Ez azért van mert ha nem rakja ki a 30-as táblát és bekövetkezik egy baleset azért ő lessz a felelős és foglalkozás körében elkövetett gondotlan veszélyesztetés Bcs követ el.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3119 Dátum: 2011.10.09 19:33:03 »
Jogos a kérdésed, de valahogy beivódott a kivitelezők/karbantartók agyába - tévesen -, hogyha ők bárhol bármit dolgoznak, akkor ki kö' bszni a 30-as táblát oszt góól. Azzal nem foglalkoznak, hogy betartható-e, vagy sem, életszerű-e, vagy sem. Megjegyzem, elképzelhető, hogy egyeseknek csak ez az 1db táblájuk van...

Javíts ki, ha tévedek, de ha jól tudom, sebességkorlátozás mindig az aktuális úton alapból érvényes sebességhatár minusz 30km/h lehet.
Azaz országúton 90 helyett 60, és utána teheti ki a 30-ast.  És amennyiben mondjuk egy 90-es szakaszon EGYBŐL 30-as van kirakva, NEM KELL figyelembe venned.

Anno pár éve az 51-esen Dunavecse környékén felejtettek ki a jómunkásemberek hetekre egy 20-as (!) táblát. Nem is lassított senki :)

(autópályán is a 130-as alap limit után mindig először 100-as tábla van, utána 70)
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.09 19:35:30 írta Szeke »
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D