Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304695 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3090 Dátum: 2011.10.07 08:17:09 »
Egy útkategóriához nem egyetlen méret van hozzárendelve, lehet kisebb is nagyobb is ami a műszaki előírások alapján kikerülhet. Persze más a választék autópálya és kerékpárút esetén.
Ettől függetlenül - főleg ideiglenes forgalomtechnika esetén - lehet látni érdekes dolgokat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3091 Dátum: 2011.10.07 08:21:30 »
Elvileg sebbeséghez van kötve a táblák nagysága.Az autopályán a legnagyobbak és így csökken lefelé míg el nem érünk a kérékpárútig ahol már nevetségesen kicsik a jelzőtáblak.
Fery007, ez csak részben igaz. Autópályán valóban nagyok a táblák, hiszen sokkal szélesebb az űrszelvény, tehát a közlekedés közvetlen környezetétől oldalirányban távolabb kell elhelyezni a táblákat, ami magával vonzza a táblák méretének növelését.
Azonban a kerékpárutak táblái sem kicsik, kör alakúak, és 600mm átmérőjűek. Ez még autóból nézve sem kicsi, pont amiatt, hogy abból is könnyen látható legyen adott helyzetben.
De mindez, illetve, hogy melyik tábla és azon a betűk mekkorák lehetnek, konkrétan le van szabályozva az Útügyi Műszaki Szabványban.  ;)

...még az is, hogy a felirat milyen milyen típusú fényvisszaverő fóliából kell, hogy készüljön!  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3092 Dátum: 2011.10.07 08:26:44 »
Egy útkategóriához nem egyetlen méret van hozzárendelve, lehet kisebb is nagyobb is ami a műszaki előírások alapján kikerülhet. Persze más a választék autópálya és kerékpárút esetén.
Ettől függetlenül - főleg ideiglenes forgalomtechnika esetén - lehet látni érdekes dolgokat.
Ez pontosan így van.
Annyit még hozzá, hogy, ha a Magyar Közút végzi az ideiglenes forgalomtechnika kihelyezését, akkor azért túl nagy butaságot nem szabad, hogy tapasztaljon az autós, hiszen "mi" csak a szabványos táblákat használjuk, legalábbis, itt Békés Megyében egészen biztos.  ;)

Az érdekes dolgok akkor szoktak előfordulni, amikor egy-egy kivitelező önhatalmúan az eredeti forgalomszabályzó jelzéseket figyelmen kívül hagyva helyezi ki a "saját" (ált. lopott) ideiglenes tábláit, jelzéseit.

...és mégy valami: BP az más, ott lehetnek "egyéb érdekességek" is, de, ahonnan indult az eszmecserénk, hogy a Lágymányosi-hídra kitettek egy olvashatatlan méretű időbeni korlátozó táblát, azt egészen biztosra veszem, hogy önkormányzati tulajdonú tábla, vagy a hídfenntartók általi...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3093 Dátum: 2011.10.07 08:34:24 »
..de, ahonnan indult az eszmecserénk, hogy a Lágymányosi-hídra kitettek egy olvashatatlan méretű időbeni korlátozó táblát, azt egészen biztosra veszem, hogy önkormányzati tulajdonú tábla, vagy a hídfenntartók általi...
Engem spec ez érdekelne, ugyanis mi van, ha mérnek és a 30 helyett a forgalom ritmusának megfelelő 70-80 km/h között megyek át a hídon? Ugrik a fizum...? Na ez a nem mindegy...
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3094 Dátum: 2011.10.07 08:41:51 »
SAJÁT vélemény: NEM fog oda beállni mérni a rendőr, mert fénykép alapján egy egyenes szakaszon belüli sebességkorlátozás bizonyítása számukra nagyon necces, hiszen utólag a fénykép szolgálhat csak bizonyítékként, ami viszont csak 2 dimenziós, így a "mélységét" (értsd: a téma távolságát) nem lehet egyértelműen bizonyítani.
Ezért van az is pl., hogy a rendőr nem áll be olyan szakaszra, ami településre bevezető út (látszik a helységtábla stb.), hanem csak olyan helyre, ahol pl. a szakasz egyik végén egy kanyar van, ahol ugyanaz a sebességkorlátozás van érvényben, ami a kanyarból kijövet a rendőr irányában haladva is érvényes. Tehát, ebben az esetben a kanyar egy fix támpont, hiszen ott is 50-nel kell, hogy érkezz. EZT nem tudják bizonyítani, ha kanyar helyett helységtáblához állnának.
Ha megfigyelitek, az esetek nagy részében lakott területen az arról kivezető oldali forgalmat mérik inkább, nem hiába...

Remélem, érthetően fogalmaztam...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3095 Dátum: 2011.10.07 09:18:12 »
SAJÁT vélemény: NEM fog oda beállni mérni a rendőr, mert fénykép alapján egy egyenes szakaszon belüli sebességkorlátozás bizonyítása számukra nagyon necces, hiszen utólag a fénykép szolgálhat csak bizonyítékként, ami viszont csak 2 dimenziós, így a "mélységét" (értsd: a téma távolságát) nem lehet egyértelműen bizonyítani.
Ezért van az is pl., hogy a rendőr nem áll be olyan szakaszra, ami településre bevezető út (látszik a helységtábla stb.), hanem csak olyan helyre, ahol pl. a szakasz egyik végén egy kanyar van, ahol ugyanaz a sebességkorlátozás van érvényben, ami a kanyarból kijövet a rendőr irányában haladva is érvényes. Tehát, ebben az esetben a kanyar egy fix támpont, hiszen ott is 50-nel kell, hogy érkezz. EZT nem tudják bizonyítani, ha kanyar helyett helységtáblához állnának.
Ha megfigyelitek, az esetek nagy részében lakott területen az arról kivezető oldali forgalmat mérik inkább, nem hiába...

Remélem, érthetően fogalmaztam...  :innocent:
Igen  :yes: ... De ez pl. nem változtat azon, hogy engem tavasszal Baja külterületén, a Baja lakott terület kezdetét jelző tábla után kb. 100 m-rel mértek be  ;) ... És ott rendszeresen szoktak is állni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3096 Dátum: 2011.10.07 09:20:47 »
Ercsinél pedig pont úgy szoktak mérni (ritkán látom őket, de akkor úgy): vagy a Dunaújváros felőli oldalon vagy a Szhbatta felőli oldalon, a helységnév tábla után mérnek, mert előszeretettel mennek be a megengedettnél nagyobb sebességgel. Kollégámat kb. egy hónapja büntették meg ott, mert elfelejtett fékezni, beérve a városba...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3097 Dátum: 2011.10.07 09:29:48 »
Igen  :yes: ... De ez pl. nem változtat azon, hogy engem tavasszal Baja külterületén, a Baja lakott terület kezdetét jelző tábla után kb. 100 m-rel mértek be  ;) ... És ott rendszeresen szoktak is állni.
Azt hiszem, emlékszem a linkelt képedre, de azon is Te egy ívben voltál, ami már láthatóvá tette egyértelműen, hogy a lakott területen belül voltál még...  ::) (ha jól emlékszem a képre...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3098 Dátum: 2011.10.07 09:31:45 »
Ercsinél pedig pont úgy szoktak mérni (ritkán látom őket, de akkor úgy): vagy a Dunaújváros felőli oldalon vagy a Szhbatta felőli oldalon, a helységnév tábla után mérnek, mert előszeretettel mennek be a megengedettnél nagyobb sebességgel. Kollégámat kb. egy hónapja büntették meg ott, mert elfelejtett fékezni, beérve a városba...
Egészen biztos, hogy vannak ilyen helyek (ezeket én kivételeknek nevezem), de nincs esetleg közben egy kanyar/ív? Ha mindezt egy "kvázi" egyenesben teszik, az vitatható, ha azonban már ívben van, az már látható/bizonyítható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3099 Dátum: 2011.10.07 09:41:48 »
MFerenc:

Így van. Pont ezt igyekeznek kihasználni, hogy szinte senki nem úgy lassít, településre beérve, hogy a tábla vonalában már 50-el haladjon  ::) ... Én sem - tavasszal 3 fotót lőttek rólam, az elsőn még 69 a tempóm (pont 1 rohadt kmh-val benne a szórásban), a másodikon már csak 63, a harmadikon 57... Lassítás közben lőttek le, dehát ez senkit nem érdekel, ugye. Erre játszanak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3100 Dátum: 2011.10.07 09:43:12 »
Azt hiszem, emlékszem a linkelt képedre, de azon is Te egy ívben voltál, ami már láthatóvá tette egyértelműen, hogy a lakott területen belül voltál még...  ::) (ha jól emlékszem a képre...)
Nem MÉG, hanem MÁR  ;) ... De amúgy igen, jól emlékszel: ott enyhén kanyarodik az út.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3101 Dátum: 2011.10.07 10:02:34 »
Nekem pont az ilyen dolgok miatt lesz a következő autóm külföldi rendszámú, vagy magyar rendszám + lézerblokkoló. Nem vagyok gyakori gyorshajtó, de az ilyen nem korrekt dolgokat nehezen tolerálom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3102 Dátum: 2011.10.07 10:29:52 »
Hát én is azon röhögtem (kínomban), hogy azon az utamon pl. lakott területen kívül egyszer nem léptem át az óra szerinti (!) 90-et... Bent is ilyen 60-akkal gurulásztam... Erre nem pont ilyenkor b...nak meg?!  :cry: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3103 Dátum: 2011.10.07 10:33:16 »
Pár éve én is így jártam a céges Swifttel IGAR-on (nem Tiszaigar) keresztül jöttem haza a Mátrából melóból. 88-cal mértek be egy gyéren (egy oldalon) lakott településrészen, ez van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3104 Dátum: 2011.10.07 11:06:12 »
Ez a konkrét hely Baja külterületén van; gurulsz be a nagy gemeci erdőből, és mielőtt ráhajtanál a Duna-hídra, már a folyam innenső partján ki van téve a lakott terület kezdetét jelző tábla; csak tudnám, hogy minek? Se ház, se semmi nincs ott. Szóval, ha nem koncentrálsz, nehezen tudatosul benned, hogy mi a szitu  ::) ... És ezt ki is használják a méréseknél, ott állnak rendszeresen a híd lábánál, és belövik a gépet arra a pontra, ahol kibukkansz egy enyhe kanyarból, miután elhagytad a lakott terület kezdetét jelző táblát.

És persze egyből 50 van, pedig ott egy 70-es limit abszolút indokolt lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )