Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304634 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2865 Dátum: 2011.05.19 15:02:16 »
Egy érdekes kérdés. Adott egy T alakú kereszteződés. Tábla nincs, tehát jobbkézszabály dönt az elsőbbségről. Mindegyik irányból jön jármű, balfelől még egy kicsit odébb van, viszont aki jobbról jön (C), az csak úgy tud továbbhaladni, ha kikerüli a sávjában a kereszteződés előtt - most lényegtelen, hogy szabályosan, vagy nem - parkoló járművet. Ha a jobbra kanyarodó B és az álló járművet kikerülő C összeütközik, ki a hibás?
És ha az álló jármű, amit C ki akar kerülni nem áll, hanem lassan halad?
Vicces  :yes:

Ha C álló járművet kerül ki, akkor egyértelmű a helyzet: B a hibás.

Viszont ha C mozgó járművet előz, akkor szvsz megosztott a felelősség, mert egyrészt ugyan B-nek így is elsőbbséget kellene adnia a jobbról érkező járműnek, másrészt viszont egyenrangú utak kereszteződésében előzni tilos.
Azért írtam be a képletbe az A járművet, - hiszen tulajdonképpen nincs szerepe, azaz mégis - mert az szembemegy a C járművel, így azért a C járműnek is meg kell gondolnia a kikerülést, vagy előzést, hogy ne ütközzön össze az A járművel.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2866 Dátum: 2011.05.19 15:13:42 »
így már rendben van, szerintem akkor, ahogy Palaczk is írta, "C" nem előzheti meg a mozgó "akadályt", ellenben "B" sem kanyarodhat ki csak úgy jobbra, mert nem adja meg az elsőbbséget. Így szerintem is osztott a felelősség ebben az esetben.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2867 Dátum: 2011.05.22 22:14:10 »
Erre a fotóra vélemény? Kijött rá a közigbírságos levél, de nem igazán vágom miért. Ez az egy készült, nincs is több...
Gondolom megint a vonalból kilógás. A fotó elkészültekor én nem voltam ott, de állítólag a kerék vonalon belül volt, az autó eleje volt a vonalon kívül kb 5 cm-t. És ne utáljuk a sünöket...

A Lagunát kell nézni. A Seatot természetesen nem büntették meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2868 Dátum: 2011.05.22 22:19:10 »
Jól láthatóan piszok forgalmas útszakasz, és rendkívül veszélyes a parkolása.  :censored:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2869 Dátum: 2011.05.22 22:38:56 »
Jól láthatóan piszok forgalmas útszakasz, és rendkívül veszélyes a parkolása.  :censored:

Engem ugyanitt büntettek meg, de ott 3 fotó volt, és 30 ezerbe fájt, hasonlóan komoly ügyben...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2870 Dátum: 2011.05.22 22:48:30 »
Jól láthatóan piszok forgalmas útszakasz, és rendkívül veszélyes a parkolása.  :censored:

Engem ugyanitt büntettek meg, de ott 3 fotó volt, és 30 ezerbe fájt, hasonlóan komoly ügyben...
Szemlátomást rá vannak állva erre a helyre  ::) ... Vigyázni kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2871 Dátum: 2011.05.22 22:54:11 »
A kérdés csak az, hogy ezzel az egyetlen fotóval (amelyen igazából semmi nem látszik) meg lehet-e bűntetni? Úgytudom legalább 3 fotó kell, nem?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2872 Dátum: 2011.05.22 23:21:36 »
Szerintem nem. De írjátok meg a kifogásotokat - veszíteni a világon semmit nem veszíthettek vele; legrosszabb esetben némi időt nyertek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2873 Dátum: 2011.05.23 09:32:34 »
De, most mondd meg őszintén, mi látszik ezen a fotón? Jóérzésű ügyintéző (tudom, ilyenek nincsenek) mire büntethet ezzel a fotóval?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2874 Dátum: 2011.05.23 10:22:26 »
De, most mondd meg őszintén, mi látszik ezen a fotón? Jóérzésű ügyintéző (tudom, ilyenek nincsenek) mire büntethet ezzel a fotóval?
Ezen max. az, hogy nincs 5 méterre a kereszteződéstől. Persze ha van felfestés (ami itt nem látszik), akkor az a mérvadó.


pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2876 Dátum: 2011.05.31 09:12:12 »
http://www.autonavigator.hu/szivato/hirtelen_halal_a_zold_jelzesben_miert_jo_ez_igy-4812

Egyet nem ertek. Szemtanuja volt a tortenetnek (felhaboritonak talalta, levelet is irt rola) megsem volt 5 perce, hogy zoldet megvarva ne jobbra hanem elore hagyja el a keresztezodeset es szemtanukent megkerdezze, hogy tud e segiteni valamiben...  :ph34r:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2877 Dátum: 2011.05.31 10:47:31 »
Szerintem, a mai világban, az is közrejátszik, hogy nem nagyon akarnak az emberek a rend éber őreivel érintkezni. Ha pl itt az autós pártjára állt volna (miszerint még zöld volt, amikor áthaladt rajta), lehet a rendőrök szépen feljegyzik az adatait, és majd egy másik alkalommal jól megszivatják. Hallottunk már ilyenről, de természetesen ezzel nem szeretnék általánosítani sem...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2878 Dátum: 2011.05.31 10:56:58 »
Én máshogy látom:  a rendőr csak a szabályoknak megfelelően intézkedett.

DE: a szabályzás, mint ahogy a komment is írja, "enyhe" anomáliáról tanúskodik.  Ez ellen kellene tenni valamit, pl. a jelzés 5 sec időtartamra történő villogtatásával, ez lenne a "sárgá"-val egyenértékű jelzés. Ez tiszta helyzetet eredményezne. De ez nem a rendőrség feladata, hanem az illetékes közútkezelőnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2879 Dátum: 2011.05.31 13:43:25 »
Én máshogy látom:  a rendőr csak a szabályoknak megfelelően intézkedett.

DE: a szabályzás, mint ahogy a komment is írja, "enyhe" anomáliáról tanúskodik.  Ez ellen kellene tenni valamit, pl. a jelzés 5 sec időtartamra történő villogtatásával, ez lenne a "sárgá"-val egyenértékű jelzés. Ez tiszta helyzetet eredményezne. De ez nem a rendőrség feladata, hanem az illetékes közútkezelőnek.

Ertem en, hogy szabalyoknak megfeleloen intezkedett, de azert O is kisakkozhatta volna, hogy Micrat vezeto emberke nem lathatta, hogy piros lampan megy at, innentol meg ha van egy kis emberseg benne nem a szabalyoknak megfeleloen jar el. Teljesen felesleges volt megkulonbozteto jelzest bekapcsolni es piroson atsuhanni neki is ezzel esetleges veszelyhelyzetet eloidezni. Szemely szerint igy latom ezt a konkret esetet. Micras semmirol nem tehetett, 10bol 9 ember atment volna, 1 meg megallt volna bambulni a tele pirosnak....