Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304275 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2805 Dátum: 2011.04.19 20:51:10 »
Ismét: értem én, hogy menetidő, meg kényszer, csak hát elfogadni nem tudom.  :flowers:

Ha ilyen helyen laknál gyerekekkel, idős szülővel, akkor is ilyen megértő lennél?  :surrender:
Valószínűleg nem. De a kívülálló az ilyen helyzeteket mindig objektívebben meg tudja ítélni. Nehogy félreérts  :) ! Nem kétlem, milyen nyomasztó lehet, mikor ott dörgetnek a kamionok az ember háza előtt ezerrel. De, mondom még egyszer: nem örömükben csinálják (nem mintha ettől kevésbé lenne zavaró). És végképp nem az rá a megoldás, hogy ellehetetlenítjük a dolgukat az autópályán  :nonono: ... Igazából csak ennyit akartam mondani ezzel az egésszel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2806 Dátum: 2011.04.22 11:31:30 »
Egy kérdés amire 2 különböző választ kaptam.

Adott egy kereszteződés. Nekem elsőbbség adás kötelezőm van, a szembejövőnek stop-ja. (egy kanyarban jobbról és balról is rá lehet hajtana a magasabb rendű útra, a kanyar belső ívén stop - nyílván nem lehet belátni az egész kanyart onnan - külső ívén elsőbbség adás kötelező) Mi van ha én balra akarok menni, a szemben lévő pedig egyenesen tovább, vagyis velem párhuzamosan akar továbbhaladni? Ki megy előbb? Én mert nekem csak elsőbbségadás kötelezőm van, vagy ő, mert én kanyarodok is? (egy oktatótól azt a választ kaptam, hogy ő megy előbb)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2807 Dátum: 2011.04.22 11:36:26 »
Szerintem a STOP tábla miatt annak ellenére is Neki kell Téged elengedni, hogy Te balra nagyívben kanyarodsz. A STOP, másnéven "Állj! Elsőbbségadás KÖTELEZŐ!"-t jelent.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2808 Dátum: 2011.04.22 11:38:16 »
Igen így van, csak ebben a kereszteződésben többször össze-vissza mennek az emberek, ezért kérdezem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2809 Dátum: 2011.04.22 11:41:58 »
Szombathelyen is van egy ugyanilyen kereszteződés. Logikailag érthető a probléma, de mégis az egyenesen haladónak van elsőbbsége.

diegho

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2810 Dátum: 2011.04.22 11:45:36 »
szerintem is az egyenesen haladó, vagyis jelen esetben a stop táblás megy tovább.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2811 Dátum: 2011.04.22 12:04:58 »
Ha a puszta szabályokat nézzük, akkor kizárt, hogy a STOP-os megy kettőtök közül először tovább. Azonban ilyen esetekben célszerű kommunikálni a másikkal, hogy egyet értve oldjátok meg a kérdést. Ismerünk olyan helyzeteket, amikor le lehet mondani az elsőbbségünkről, ha úgy ítéljük meg, hogy abban a szituban ez a magatartás biztonságosabb.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2812 Dátum: 2011.04.22 13:25:08 »
A STOPos megy, mert Te kanyarodsz.
A praktikusság szempontjából is: be nem bizonyítod egy csatt esetén, hogy a másik nem áll meg a STOP táblánál és ugye neki van elsőbbsége a haladási irány miatt.
Persze, ha korábban érsz oda, az más.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2813 Dátum: 2011.04.22 14:07:23 »
Nem tudom, én szerintem inkább az általam említett eset a helyes. De majd kiderül. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2814 Dátum: 2011.04.22 15:41:05 »
Nem gondolom, hogy a stop tábla és a macisajt táblák közül az egyik magasabb rendű lenne mint a másik. Ilyenkor nyilván az egyéb szabályok (egyeneshalad-kanyarodik stb) érvényesek.

Más: Az M7-esen Budapest felé van két helyen olyan 100-as korlátozás, hogy alatta a kiegészítő táblán van felhő meg eső van ábrázolva. Ez azt jelenti, hogy száraz jó útra nem vonatkozik, tehát csak a kiegészítő táblán lévő esetben kell 100-al menni, egyébként tolhatom neki 130-al?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2815 Dátum: 2011.04.22 16:30:50 »
Nem gondolom, hogy a stop tábla és a macisajt táblák közül az egyik magasabb rendű lenne mint a másik. Ilyenkor nyilván az egyéb szabályok (egyeneshalad-kanyarodik stb) érvényesek.

Más: Az M7-esen Budapest felé van két helyen olyan 100-as korlátozás, hogy alatta a kiegészítő táblán van felhő meg eső van ábrázolva. Ez azt jelenti, hogy száraz jó útra nem vonatkozik, tehát csak a kiegészítő táblán lévő esetben kell 100-al menni, egyébként tolhatom neki 130-al?
Ahogy mondod. Ott esőben valószínűleg csúszhat a burkolat jobban, mint egyéb helyeken, esetleg vízátfolyások lehetnek és emiatt van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2816 Dátum: 2011.04.22 22:01:34 »
A STOPos megy, mert Te kanyarodsz.
A praktikusság szempontjából is: be nem bizonyítod egy csatt esetén, hogy a másik nem áll meg a STOP táblánál és ugye neki van elsőbbsége a haladási irány miatt.
Persze, ha korábban érsz oda, az más.
Mindkettőtöknek elsőbbségadási kötelezettsége van, innentől a kanyarodási szabály él. Ezalól egy kivétel van, ha a macisajtos annyival hamarabb ér oda, és belátja a kereszteződést, hogy ténylegesen nem áll meg. Különben a stoptáblás megy hamarabb. Szerintem.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2817 Dátum: 2011.04.22 22:04:05 »
De ha már, nekem is van egy kérdésem. Mi van olyankor, ha egy úton általában záróvonal húzódik középen, ami néhol megszűnik, és nem egyértelmű, hogy csak egyszerűen elkopott a festék, vagy tényleg szaggatott lenne ott egy fontosabb kihajtó miatt, szabad ilyen helyen megfordulni, ha ezt amúgy az egyéb körülmények megengedik?
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2818 Dátum: 2011.04.23 10:06:58 »
Ha nem látszik, akkor nincs! Nem kell ismerned, hogy ott minek kellene lennie. A kresz is ezért mondja ki, hogy a zebrát táblával is kell jelezni, mert pl hóban nem látszodhat a zebra felfestése.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2819 Dátum: 2011.05.03 17:17:03 »
Be tudná valaki linkelni azt az írott jogszabályt, ami alapján mondogattátok páran a múlkorában, hogy a gyorshajtási szabálsértés megállapításakor minimum 3 db képnek kell készülni és 15 másodpercen (belül)? Légyszi, mutassátok már meg, hol lehet ennek utánanézni, mert én csak egy balga mérnök vagyok, joghoz nem értek.  :helpsmilie:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i