Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304173 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2790 Dátum: 2011.04.19 13:00:44 »
De, az teljesen elképzelhető és érthető, hogy szakmán belül sem egységesek az álláspontok. De mondjuk azt, aki konkrétan rámondta az áment erre az előzési tilalomra, megkérdezném, hogy miért pont ezt a drákói megoldást választotta?
A magam részéről biztos vagyok benne, hogy pl. egy 15 tagú döntő bizottságot feltételezve 8-an mondtak igent rá, 7-en nemet.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2791 Dátum: 2011.04.19 13:26:17 »
Azért a ló túl oldalára se essünk már át, ha kérhetem:  :flowers:
Azért a közlekedés szabályozás NE a fuvarozók érdekeire épüljön már. Nyilván, olyan szabályokat kell hozni, amik betarthatók, és be is lehet őket tartatni, ez Tény, de, a másik oldalnak meg alkalmazkodnia kellene a szabályokhoz, akarni kellene hozzájuk alkalmazkodni.
Én azon az oldalon állok, hogy először szabályt kell alkotni a közlekedésre, lehetőleg ésszerűt, majd bevezetni azt egy tesztidőszak jelleggel, hogy bizonyítást nyerjen, vagy éppen cáfolatot.
Nem gondolom, hogy a napi életnek kellene írnia a szabályokat...  ;)
De, elsősorban annak kellene írnia. Vagy legalábbis annak figyelembe vételével kellene őket írni. A kamionos pedig, amikor a pihenőben "előz", éppenséggel pont hogy "alkalmazkodik" az idióta, életidegen szabályhoz.

Mivel pedig a fuvarozók nagyon is részesei a napi közlekedésnek, ezért a szabályozásnak figyelembe kellene vennie az ő érdekeiket IS. Itt viszont egy olyan szabály született, ami egyértelmű negatív diszkriminációt alkalmaz. Megxopatja kollektíven az összes kamionost, hogy kivédjen egy problémát, amit máshogy is ki lehetett volna védeni.

Képtelen helyzeteket lehet látni az autópályákon. Múltkor is az M6-oson: elöl egy pőre platós nyerges, rajta vmi nehéz gépekkel, kb. 70-el; mögötte vagy egy tucat kamion, egymásba torlódva (persze nulla követési távolsággal, de az vesse rájuk az első követ, aki.....)... Képzelem, mit éreztek/gondoltak a sofőrjeik... Ez egy Pécs-BP távon kb. háromnegyed óra időveszteség, ha a 70-es és 90-es tempót veszem alapul!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2792 Dátum: 2011.04.19 13:36:25 »
De, elsősorban annak kellene írnia. Vagy legalábbis annak figyelembe vételével kellene őket írni. A kamionos pedig, amikor a pihenőben "előz", éppenséggel pont hogy "alkalmazkodik" az idióta, életidegen szabályhoz.

Mivel pedig a fuvarozók nagyon is részesei a napi közlekedésnek, ezért a szabályozásnak figyelembe kellene vennie az ő érdekeiket IS. Itt viszont egy olyan szabály született, ami egyértelmű negatív diszkriminációt alkalmaz. Megxopatja kollektíven az összes kamionost, hogy kivédjen egy problémát, amit máshogy is ki lehetett volna védeni.

Képtelen helyzeteket lehet látni az autópályákon. Múltkor is az M6-oson: elöl egy pőre platós nyerges, rajta vmi nehéz gépekkel, kb. 70-el; mögötte vagy egy tucat kamion, egymásba torlódva (persze nulla követési távolsággal, de az vesse rájuk az első követ, aki.....)... Képzelem, mit éreztek/gondoltak a sofőrjeik... Ez egy Pécs-BP távon kb. háromnegyed óra időveszteség, ha a 70-es és 90-es tempót veszem alapul!
Dehogy alkalmazkodik, csak xarik az alkotmányra, felelőtlenül cselekszik puszta önzőségből. Még egyszer mondom, a szabály rossz, de ez NEM jogosítja fel a kamionosokat, hogy másokat veszélyeztetve "előzzenek". :excl:
Még egyszer mondom, figyelembe kell venni az Ő érdeküket a szabályok megalkotásakor, de szerintem ne épüljön a kamionosokra a közlekedési szabályzat.
A javaslatod az előzési időre jó, működhet is, de azt ne felejtsd el, hogy Magyarországon vagyunk, az itthoni morált nem szabad a németekéhez hasonlítani. Nagyságrendi különbségek vannak. Ami ott működik, nem biztos, hogy itthon is fog.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2793 Dátum: 2011.04.19 15:01:20 »
Én a kamion előz a pihenőben verziónál csak azt nem értem, hogy miért jobb, mintha a belső sávban tenné. A lebukás veszélye ígyis-úgyis benne van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2794 Dátum: 2011.04.19 15:03:28 »
Én a kamion előz a pihenőben verziónál csak azt nem értem, hogy miért jobb, mintha a belső sávban tenné. A lebukás veszélye ígyis-úgyis benne van.
De ez, amit csinált, hivatalosan NEM előzés. "Hát én csak bementem a pihenőbe, aztán meggondoltam magam, és mégsem álltam meg..." - ugye? Tehát max sebességtúllépésért büntethetik meg, de mutasson nekem valaki traffipaxot egy pihenőben  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2795 Dátum: 2011.04.19 15:07:05 »
Dehogy alkalmazkodik, csak xarik az alkotmányra, felelőtlenül cselekszik puszta önzőségből. Még egyszer mondom, a szabály rossz, de ez NEM jogosítja fel a kamionosokat, hogy másokat veszélyeztetve "előzzenek". :excl:
Még egyszer mondom, figyelembe kell venni az Ő érdeküket a szabályok megalkotásakor, de szerintem ne épüljön a kamionosokra a közlekedési szabályzat.
A javaslatod az előzési időre jó, működhet is, de azt ne felejtsd el, hogy Magyarországon vagyunk, az itthoni morált nem szabad a németekéhez hasonlítani. Nagyságrendi különbségek vannak. Ami ott működik, nem biztos, hogy itthon is fog.
Miért ne működne? Látni lehet, hogy ez a fos előzési tilalom is javarészt működik... A kamionok nagy többsége azóta nem előz, csak csendben frusztrálódik-mérgelődik magában... aztán majd emiatt esetleg máshol művel veszélyes dolgokat, hejj, de jó is ez, ugye.

Abban természetesen igazad van, hogy a rossz szabály nem jogosít fel senkit a veszélyeztetésre. Kérdés, hogy ő ott akkor tényleg veszélyeztetett-e bárkit is. Én nem láttam azt a videót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2796 Dátum: 2011.04.19 15:14:42 »
Ja, pályán kívül meg átszabnak 90-nel a kis falukon lassítás nélkül, sőt nekilátnak előzni a szgk-kat is  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2797 Dátum: 2011.04.19 15:20:44 »
Közben az vetődött még fel bennem, hogy vajon nem-e arra sarkallja-e a kamionosok többségét ez a rossz szabály, hogy inkább menjenek autópálya helyett a főutakon, adott esetben ott, mivel előzhetnek, az is lehet, hogy jobban haladnának. Ott nincs tiltva az előzés számukra, ellenben ugyanúgy meg kell venniük a matricát.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2798 Dátum: 2011.04.19 15:41:16 »
Jó meglátás  :yes: ... Erre (is) biztosan sarkallja őket ez az eszetlen szabály.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2799 Dátum: 2011.04.19 15:42:02 »
Ja, pályán kívül meg átszabnak 90-nel a kis falukon lassítás nélkül, sőt nekilátnak előzni a szgk-kat is  :whistling:
Attól, hogy ez így kétségtelenül igaz, még a tény tény marad, hogy nem kéne autópályán szivatni őket. Sőt: részben pont emiatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2800 Dátum: 2011.04.19 17:08:33 »
Ja, pályán kívül meg átszabnak 90-nel a kis falukon lassítás nélkül, sőt nekilátnak előzni a szgk-kat is  :whistling:

A menetidőt tartani kell, ez van.  :whistling: Amúgy én is ellenzem az autópályán kívűli menetidő-behozást, de ha egyszer erre vannak kényszerűlve...
Tucatnyi esetet lehetne felsorolni, a JIT rendszerű gyáregységeknél pontosan a megadott időre kell érkezni, vagy ott vannak a romlandó élelmiszerek (ha jól tudom az előzési tilalom rájuk is vonatkozik, csak a kamionstop nem, de ha nem így van majd kijavítanak  ;) ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2801 Dátum: 2011.04.19 17:15:42 »
A menetidőt tartani kell, ez van.  :whistling:
Az ott lakóknak meg ott kell lakni. Hány m alatt áll meg egy kamion 90-ről?  :whistling: 
Értem én, hogy menetidő, csak hát elfogadni nem tudom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2802 Dátum: 2011.04.19 17:25:26 »
Azt kell megérteni, hogy a sofőr az utolsó láncszem abban a folyamatban, ami a lakott területen 90-el dörgetéshez vezet. És -ezt halál komolyan mondom- őt terheli érte legkevésbé a felelősség. Elenyésző kivételtől eltekintve, a legtöbb ember nem önszántából, nem jókedvében veszélyeztet másokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2803 Dátum: 2011.04.19 17:33:41 »
Ismét: értem én, hogy menetidő, meg kényszer, csak hát elfogadni nem tudom.  :flowers:

Ha ilyen helyen laknál gyerekekkel, idős szülővel, akkor is ilyen megértő lennél?  :surrender:


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2804 Dátum: 2011.04.19 20:32:07 »
Ez az előzési tilalom csak és abban az esetben lenne ésszerű, ha a pályákon x távolságonként kiépítettek volna egy jobbról nyíló 3. sávot pont ilyen meggondolásból.
De hát hol van az ésszerűség mifelénk...  :whistling: Egyszerűbb egy táblát kitenni a határállomásokon.
Még arra sem voltak képesek a közútkezelők, hogy az eleve meglévő "Tehergépkocsival előzni tilos - xx km" táblákat beszedjék.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety