Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304033 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2775 Dátum: 2011.04.17 19:50:06 »
Akkor az oldalkocsis Jawa-mmal még felmehetek akkor is :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Készülő ÚJ KRESZ
« Válasz #2776 Dátum: 2011.04.17 23:14:31 »
A magam részéről pl. a 6-os Szekszárd és Dunaújváros közötti szakaszára kapásból bevezetném a 100-at.
Ha már, akkor Szekszárd és Paks. ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2777 Dátum: 2011.04.18 00:32:51 »
Autópályán is növelni fogják a minimális sebességet 70km/h-ra!  :clap:
Pfff, lőttek az IFÁknak  :lol: ... Bár mondjuk jó ideje nem is láttam már IFÁt autópályán.

De ennyikével araszolókat én annál többet...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Készülő ÚJ KRESZ
« Válasz #2778 Dátum: 2011.04.18 08:12:53 »
A magam részéről pl. a 6-os Szekszárd és Dunaújváros közötti szakaszára kapásból bevezetném a 100-at.
Ha már, akkor Szekszárd és Paks. ;)
Hát elsősorban ott, igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2779 Dátum: 2011.04.18 08:13:53 »
Autópályán is növelni fogják a minimális sebességet 70km/h-ra!  :clap:
Pfff, lőttek az IFÁknak  :lol: ... Bár mondjuk jó ideje nem is láttam már IFÁt autópályán.
De ennyikével araszolókat én annál többet...  :whistling:
70-el  :hmmmm: ? Hát, azért ez nem annyira jellemző szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2780 Dátum: 2011.04.18 11:01:35 »
Amíg megvolt a másik Avensis előfordult, hogy tartósan óra szerint 100-al mentem a pályán ha éppen nem volt sietős (itt ugyebár már majdnem 3000-et forgott a motor), és elég sok autót előztem meg így is (nem 20-30 mp-s előzések voltak, tehát elég szép kis sebességkülönbség volt köztünk). A kamionokat én már ezzel nem tartottam fel (csak max a külföldi rendszámos távolsági buszok előztek meg), szóval ők is diktálhatták a saját tempójukat.
De azóta már nem előzhetnek...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2781 Dátum: 2011.04.18 16:55:34 »
Ukrán és román rendszámú kamionok most is simán előznek  :whistling:
Tényleg, a platós felépítményes, közepes méretű kisteherekre és a nagyobb dobozos furgonokra csak 7.5 tonna fölött érvényes a tilalom? És honnan lehet tudni, hogy 7.5 alatt vagy fölött van?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2782 Dátum: 2011.04.18 22:22:14 »
Ukrán és román rendszámú kamionok most is simán előznek  :whistling:
Tényleg, a platós felépítményes, közepes méretű kisteherekre és a nagyobb dobozos furgonokra csak 7.5 tonna fölött érvényes a tilalom? És honnan lehet tudni, hogy 7.5 alatt vagy fölött van?
Kamionok: Nagyon legyetek észnél autópályán, mert láttunk olyan videót az előadáson (térkamera felvétel), amin a kamionos az autópály menti pihenőn keresztül előzte meg a másik kamiont!!! Basszus, vannak így megépített pihenők, hogy a kamionnal lassítás nélkül keresztül tud hajtani???? Gondoljatok bel: NORMÁLIS?!  :censored:

A tömeg a forgalmiban van benne, ezt közúti ellenőrzésnél legkésőbb le lehet ellenőrizni.

Csak a 7,5t tömeg felett él ország szerte az autópályáinkon az előzési tilalom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2783 Dátum: 2011.04.19 09:37:16 »
Kamionok: Nagyon legyetek észnél autópályán, mert láttunk olyan videót az előadáson (térkamera felvétel), amin a kamionos az autópály menti pihenőn keresztül előzte meg a másik kamiont!!! Basszus, vannak így megépített pihenők, hogy a kamionnal lassítás nélkül keresztül tud hajtani???? Gondoljatok bel: NORMÁLIS?!  :censored:
Az a nem normális, aki bevezette ezt az eszetlen, idióta, kamionosokat ellehetetlenítő szabályt  :censored: ! Szerinted jószántukból művelnek ilyen kétségbeesett dolgokat? Amikor mondjuk az forog kockán, hogy kirúgják, ha nem ér oda valahová időre?

Remélem, minél hamarabb visszavonják ezt az agyament képtelenséget, és bevezetnek helyette vmi olyan, ésszerű, a célt ugyanúgy megvalósító rendelkezést, mint ami pl. a németeknél van (értsd: előzés időtartama maximálva).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2784 Dátum: 2011.04.19 09:45:10 »
Kamionok: Nagyon legyetek észnél autópályán, mert láttunk olyan videót az előadáson (térkamera felvétel), amin a kamionos az autópály menti pihenőn keresztül előzte meg a másik kamiont!!! Basszus, vannak így megépített pihenők, hogy a kamionnal lassítás nélkül keresztül tud hajtani???? Gondoljatok bel: NORMÁLIS?!  :censored:
Az a nem normális, aki bevezette ezt az eszetlen, idióta, kamionosokat ellehetetlenítő szabályt  :censored: ! Szerinted jószántukból művelnek ilyen kétségbeesett dolgokat? Amikor mondjuk az forog kockán, hogy kirúgják, ha nem ér oda valahová időre?
Óóó, ne már, ez akkor sem mentség rá nézve, aki 90-100-al végigrongyol a pihenőbe álló családoktól kb 10m-re!!! Ez kőkemély felelőtlenség! És, ha kap egy durrdefektet és a szétrepülő gumidarabok eltalálnak egy gyereket?? Megéri? Én nem gondolom.
Oké, a szabály is rossz, rendben, módosítani kéne ez nem kérdés, de az ilyen kamionost is úgy kikapnám egy időre a forgalomból, mint a huzat!  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2785 Dátum: 2011.04.19 10:50:50 »
Óóó, ne már, ez akkor sem mentség rá nézve, aki 90-100-al végigrongyol a pihenőbe álló családoktól kb 10m-re!!! Ez kőkemély felelőtlenség! És, ha kap egy durrdefektet és a szétrepülő gumidarabok eltalálnak egy gyereket?? Megéri? Én nem gondolom.
Oké, a szabály is rossz, rendben, módosítani kéne ez nem kérdés, de az ilyen kamionost is úgy kikapnám egy időre a forgalomból, mint a huzat!  :censored:
Nem mondtam, hogy mentség. De pont ez jelzi, hogy mennyire fos ez a szabály - hogy ilyesmikre kényszeríti a sofőröket. Egyébként van egy csomó olyan pihenő, ahol egyáltalán nem kell emberektől 10 m-re elhajtania az általad leírt módon. Jópár helyen ugye el is van különítve a teherautóknak és a személyautóknak fenntartott rész - és gyakran úgy néz ki a dolog, jobbról balra haladva, hogy: közlekedőút, kamionparkoló, közlekedőút, személyautóparkoló - és néha még füves sáv(ok) is vannak ezek között. És éppenséggel nem nevezném különösebben gázos dolognak, ha a kamion lehajt a pályáról, végigmegy a pihenő közlekedőútján (azon, ami a kamionparkolótól balra van), és utána visszatér a pályára.

Ezt a szabályt sürgősen meg kéne változtatni, mielőtt baleset(ek) lesz(nek) belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2786 Dátum: 2011.04.19 10:55:11 »
Hát, az előadáson azt mondták, hogy gondolkodnak azon, hogy a pihenő egész területén 40km/h-s sebességkorlátozás lesz. Ezzel "csak" annyi a baj, hogy a fő probléma nem lesz megoldva. Amúgy ezekben a kérdésekben nem hiszitek el, komoly szakmai viták folynak, gondolom, egy részét az intézkedéseknek "próba" jelleggel vezetik be és, ha beválik, marad a szabály, ha nem válik be, akkor módosítják.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2787 Dátum: 2011.04.19 11:46:20 »
De, az teljesen elképzelhető és érthető, hogy szakmán belül sem egységesek az álláspontok. De mondjuk azt, aki konkrétan rámondta az áment erre az előzési tilalomra, megkérdezném, hogy miért pont ezt a drákói megoldást választotta?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2788 Dátum: 2011.04.19 12:16:06 »
Én pedig javasolnám neki, hogy töltsön el egy kamionos mellett 1 teljes napot. Mert hogy ezek az "okosok" még csak a fülke közelébe se mentek még életükben (nemhogy E-s jogsijuk lenne...  :whistling: ) az biztos.

Ez kb olyan, mint egy hentest beültetni egy szoftverfejlesztő/programozó matematikus székébe.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2789 Dátum: 2011.04.19 12:59:46 »
Azért a ló túl oldalára se essünk már át, ha kérhetem:  :flowers:
Azért a közlekedés szabályozás NE a fuvarozók érdekeire épüljön már. Nyilván, olyan szabályokat kell hozni, amik betarthatók, és be is lehet őket tartatni, ez Tény, de, a másik oldalnak meg alkalmazkodnia kellene a szabályokhoz, akarni kellene hozzájuk alkalmazkodni.
Én azon az oldalon állok, hogy először szabályt kell alkotni a közlekedésre, lehetőleg ésszerűt, majd bevezetni azt egy tesztidőszak jelleggel, hogy bizonyítást nyerjen, vagy éppen cáfolatot.
Nem gondolom, hogy a napi életnek kellene írnia a szabályokat...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i