Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304412 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2685 Dátum: 2011.03.29 09:16:09 »
Nem tudom volt-e már ilyen kérdés, de kíváncsi vagyok rá, hogy mi a megoldás. Adott egy szimpla útkereszteződés, nekem van táblám, jobbra akarok fordulni, balról jön egy autó, de balról a kereszteződés mellett közvetlen egy járda van, aminél várakozik egy gyalogos. Ugyebár nekem meg kell adnom az elsőbbséget a balról jövő autónak, de neki viszont a gyalogost kell elengednie. Mi történne akkor, ha netán kifordulok és ő meg belém jön?

Neked volt táblád, tehát te lennél a hibás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2686 Dátum: 2011.03.29 23:11:08 »
Sajnos így van. Ha neked elsőbbségadási kötelezettséged van, nem hivatkozhatsz arra, hogy de a másiknak is egy harmadikkal szemben, ezért nem adod meg neki. Pedig néha praktikus lenne...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2687 Dátum: 2011.03.29 23:33:07 »
Nem tudom volt-e már ilyen kérdés, de kíváncsi vagyok rá, hogy mi a megoldás. Adott egy szimpla útkereszteződés, nekem van táblám, jobbra akarok fordulni, balról jön egy autó, de balról a kereszteződés mellett közvetlen egy járda van, aminél várakozik egy gyalogos. Ugyebár nekem meg kell adnom az elsőbbséget a balról jövő autónak, de neki viszont a gyalogost kell elengednie. Mi történne akkor, ha netán kifordulok és ő meg belém jön?
100 %-ban te lennél a hunyó. A KRESZ-vizsgán vannak is ilyen teszt-kérdések (3 pontosak); meg kell állapítani a kereszteződésen áthaladás sorrendjét. Jelen esetben ez így nézne ki: 1. gyalogos, 2. másik autó, 3. te.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2688 Dátum: 2011.03.30 09:57:02 »
Meg ugye mi van, ha a gyalogos lemond az elsőbbségéről - amit esetleg te nem is veszel észre?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2689 Dátum: 2011.03.30 19:45:50 »
Ez hol volt? Ne érts félre, nem kételkedem a szavaidban, hogy igaz, amit írsz, csak kíváncsivá tett, mert elég jól ismerem a 30A vonalát, és biztos vagyok benne, hogy sehol nem megy át vasúti átjárón.
Akkor mégsem ismered olyan jól a vonalát: a XV. és IV. kerület határán, a Külső Szilágyi u és Töltés u. kereszteződése  ;)
(Ha a hátsó ablakba kitett járatszám esetleg rossz volt, akkor én kérek elnézést. Esetleg garázsból állt ki a megyeri végállomásra, én csak a Régi Fóti u. Mogyoród útja kereszteződéstől követtem)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.30 19:52:00 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2690 Dátum: 2011.03.30 20:06:07 »
Ez hol volt? Ne érts félre, nem kételkedem a szavaidban, hogy igaz, amit írsz, csak kíváncsivá tett, mert elég jól ismerem a 30A vonalát, és biztos vagyok benne, hogy sehol nem megy át vasúti átjárón.
Akkor mégsem ismered olyan jól a vonalát: a XV. és IV. kerület határán, a Külső Szilágyi u és Töltés u. kereszteződése  ;)
(Ha a hátsó ablakba kitett járatszám esetleg rossz volt, akkor én kérek elnézést. Esetleg garázsból állt ki a megyeri végállomásra, én csak a Régi Fóti u. Mogyoród útja kereszteződéstől követtem)
Köszi! :-)
Garázsmenetes lehetett, azon az átjárón menetrend szerint nem jár semmilyen busz. A 30A meg a közelébe sem megy, a Megyeri temetőnél van a végállomása.
Ettől persze még nem szabad átmenni a vasúti átjárón pirosnál!
Rohadék egy átjáró az amúgy, főleg Kápmegyer felől. De mondom, ezek nem mentségek, kizárólag kíváncsiságból kérdeztem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2691 Dátum: 2011.03.30 21:11:03 »
Garázsmenetes lehetett, azon az átjárón menetrend szerint nem jár semmilyen busz. A 30A meg a közelébe sem megy, a Megyeri temetőnél van a végállomása.
Akkor az volt.
Amúgy a Közvágóhíd utcai megálló(k)ban megállt és jópáran ültek is rajta.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2692 Dátum: 2011.04.12 18:38:04 »
Az autópálya nem közút? A város nem közút?  ;) :D
Az első kérdésre a válasz: De!
A másodikra: Nem! Az önkormányzati út abban az esetben, ha nem egy országos közút átkelési szakaszáról van szó.  ;)
Negatív. Közút: minden út, ami közterületen helyezkedik el. Tehát ami nem magánút. A jogszabályi definíció így hangzik: "Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút)."

Amit te írsz, annak abból a szempontból van jelentősége, hogy ki a felelős az adott útszakasz kezeléséért. De ettől még minden olyan út, ami közterületen van (tehát nem minősül magánútnak): közút.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2693 Dátum: 2011.04.12 20:25:54 »
Hivatásos jogsi ki tudja, hogy milyen esetre kell? Ha a céges kisteherautót vezetem, ami B-s jogsival vezethető, és mondjuk céges ügyben ki kell ugranom egy két áruért, de irodai pozícióban vagyok, ámde néha be kell hoznom a kocsival a cégnek egy két dolgot, az már akkor hivatásos jogsis dolog? Vagy elég a sima B, és nem kell hozzá alkalmassági plusz pecsét vagy bejegyzés vagy akármi?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2694 Dátum: 2011.04.12 20:28:11 »
Hivatásos jogsi ki tudja, hogy milyen esetre kell? Ha a céges kisteherautót vezetem, ami B-s jogsival vezethető, és mondjuk céges ügyben ki kell ugranom egy két áruért, de irodai pozícióban vagyok, ámde néha be kell hoznom a kocsival a cégnek egy két dolgot, az már akkor hivatásos jogsis dolog? Vagy elég a sima B, és nem kell hozzá alkalmassági plusz pecsét vagy bejegyzés vagy akármi?

Szerintem akkor kell, ha gépkocsivezető munkakörben vagy. Több embert ismerek, akik gyakorlatilag egész nap vezetnek (területi képviselő és hasonlók) és nem kell nekik, mert nem gépkocsivezető a munkakörük.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2695 Dátum: 2011.04.12 20:30:36 »
Hivatásos jogsi ki tudja, hogy milyen esetre kell? Ha a céges kisteherautót vezetem, ami B-s jogsival vezethető, és mondjuk céges ügyben ki kell ugranom egy két áruért, de irodai pozícióban vagyok, ámde néha be kell hoznom a kocsival a cégnek egy két dolgot, az már akkor hivatásos jogsis dolog? Vagy elég a sima B, és nem kell hozzá alkalmassági plusz pecsét vagy bejegyzés vagy akármi?
Szerintem akkor kell, ha gépkocsivezető munkakörben vagy. Több embert ismerek, akik gyakorlatilag egész nap vezetnek (területi képviselő és hasonlók) és nem kell nekik, mert nem gépkocsivezető a munkakörük.
Na jó, de ez egy B-s jogsival vezethető kisteher.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2696 Dátum: 2011.04.12 20:32:54 »
Ha nem gépkocsivezető a munkaköröd, vagy nem tehertaxizol, akkor sima B- vel nyomhatot mindenféle egyéb papír nélkül.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2697 Dátum: 2011.04.12 20:36:51 »
Ha nem gépkocsivezető a munkaköröd, vagy nem tehertaxizol, akkor sima B- vel nyomhatot mindenféle egyéb papír nélkül.
Nem, nekem irodai a munkaköröm. Ellenben ha minden kötél szakad, van, hogy be kell ülnöm a kocsiba, és menetlevéllel behozni mondjuk 2zsák cementet a közelből. Szóval a cégnek szállítok, a céges kocsin.... mint irodai alkalmazott  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2698 Dátum: 2011.04.13 11:21:03 »
Ákos, ehhez nem kell se hivatásos jogsi, se semmi egyéb kiegészítő papír. Csak a sima "civil" B-jogsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2699 Dátum: 2011.04.13 19:10:38 »
Ákos, ehhez nem kell se hivatásos jogsi, se semmi egyéb kiegészítő papír. Csak a sima "civil" B-jogsi.
Köszi a választ. Mondjuk még mindig nem értem, hogy ebben az esetben mi különböztet meg egy hivatásos sofőrtől? Céges kisteherautóval a cég alkalmazottjaként cég számára árut szállítok. Elvileg kell egy EÜ2-es pecsét a jogsimba szerintem. Bár a fene tudja.... ez már elég határeset dolog.