Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304583 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2670 Dátum: 2011.02.27 20:48:03 »
Csak 3500Kg fölött ( mostmár ) - Azért jópár évig pl 80-al mehettem volna az autópályán a Hiluxal, meg volt idő, amikor a Swift van se hajthatott be a teherautóval behajtani tilosba - modjuk sz@rt@m rá nagyívben.
A "teherautóval behajtani tilos" alól tudtommal korábban is kivételt képezett a 2.5 tonna megengedett össztömeget meg nem haladó, zárt felépítményű tgk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2671 Dátum: 2011.02.27 23:11:46 »
Mondom több lépésbe módosították, a 90-es években semmiféle tgk nem hajthatott be, azután ezt emelték 2,5t-re, most meg egységesen 3,5t alatt személyautós szabályok vannak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2672 Dátum: 2011.02.28 00:44:59 »

Egy ismerős mesélte jó tíz éve, hogy a Városligetben a Kós Károly sétányon intették le a rendőrök a céges OFF VW Mixtoval. Köszönés helyett az első kérdésük az volt, hogy mire van vizsgáztatva.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2673 Dátum: 2011.02.28 06:35:37 »
Mondom több lépésbe módosították, a 90-es években semmiféle tgk nem hajthatott be, azután ezt emelték 2,5t-re...
Jah... Hát, az én részletesebb KRESZ-ismereteim úgy kb. 2007-ig (a C+E tanfolyamig) vezethetők vissza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2674 Dátum: 2011.03.17 15:08:47 »
Egy érdekesség a tegnapi napról:
A 30A menetrendszerinti BKV busz önhatalmúlag, lazán áthajtott a piros jelzésű vasúti átjárón.
Két sínpáros vasúti átjáró, először megállt a sor a pirosnál. Elhaladt egy vonat Pest felől. A lámpa piros maradt, ekkor a sor elején álló autó(k) és a busz áthaladt. Majd pár mp múlva a másik sínpáron jött egy vonat Pest felé.
Nem tudom, hogy a buszon ülők észlelték-e a dolgot vagy sem. De mi, szabályosan várakozó autósok csak meresztettük a szemünket.
No comment.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2675 Dátum: 2011.03.28 13:47:04 »
Van egy kérdés, ami régóta izgatja a fantáziámat. Azt mondja a KRESZ, hogy a szilárd burkolatú útkereszteződés feloldja a sebességkorlátozást. De mi számít szilárd burkolatnak? Vannak azok a földutak, aminek az első 5-10 métere aszfaltos, és utána nem. No, ez ránézésre szilárd burkolat, de valójában nem az. Meddig kell benézni, hogy eldöntsem szilárd burkolat-e?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2676 Dátum: 2011.03.28 15:51:17 »
Bármilyen útkereszteződés feloldja, nincs olyan előírás, ami szilárd burkolathoz kötné.

"14. § (6) Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla"  (ide tartozik a sebességkorlátozás is)  "hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart..."
valamint
"1. számú függelék k) Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása."

Egyébként a földút definíciója szintén az 1. számú függelékben:
"sz) Földút: jármű közlekedésre szabadon tartott, eredeti termett talajú vagy ahhoz hasonló anyagú (pl. zúzottkő, kavics, murva, kohósalak stb.) út, amelyen legfeljebb talajszerkezetet javító beavatkozás történt, ideértve azon földutat is, amely a szilárd burkolatú úthoz való csatlakozás, illetve a vasúti átjáró előtt legfeljebb 50 méter hosszban szilárd burkolattal rendelkezik."
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.28 15:57:34 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2677 Dátum: 2011.03.28 16:10:21 »
Érdekes, nekem is a szilárd burkolat kitétel volt a fejemben..
Valamikor ez így szerepelt a kresz-ben?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2678 Dátum: 2011.03.28 18:34:49 »
Érdekes, nekem is a szilárd burkolat kitétel volt a fejemben..
Valamikor ez így szerepelt a kresz-ben?

úgy  tudom, hogy ez nem számít szilárdnak. ennek egyébként a jobbkéz kapcsán is jelentősége van, mert a burlkolatlan útról nincs jobbkéz-szabály.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2679 Dátum: 2011.03.28 18:38:24 »
csak az elsőbbségi szabálynál van jelentőssége, hogy szilárd burkolat, vagy nem, a táblák feloldását bármiféle burkolatú út feloldja. ( Ha felmegy a traktoros a földes bekötőútról, neki is tudni kell, hogy mi a helyzet, tehát meg kell ismételi a táblákat! )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2680 Dátum: 2011.03.28 22:51:51 »
Egy érdekesség a tegnapi napról:
A 30A menetrendszerinti BKV busz önhatalmúlag, lazán áthajtott a piros jelzésű vasúti átjárón.
Két sínpáros vasúti átjáró, először megállt a sor a pirosnál. Elhaladt egy vonat Pest felől. A lámpa piros maradt, ekkor a sor elején álló autó(k) és a busz áthaladt. Majd pár mp múlva a másik sínpáron jött egy vonat Pest felé.
Nem tudom, hogy a buszon ülők észlelték-e a dolgot vagy sem. De mi, szabályosan várakozó autósok csak meresztettük a szemünket.
No comment.
Tegnap meg egy 61-es villamos fogta magát és átment a piroson, amikor neki keresztben már javában mentek az autók... :eek:
music     

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2681 Dátum: 2011.03.28 23:30:55 »
Egy érdekesség a tegnapi napról:
A 30A menetrendszerinti BKV busz önhatalmúlag, lazán áthajtott a piros jelzésű vasúti átjárón.
Két sínpáros vasúti átjáró, először megállt a sor a pirosnál. Elhaladt egy vonat Pest felől. A lámpa piros maradt, ekkor a sor elején álló autó(k) és a busz áthaladt. Majd pár mp múlva a másik sínpáron jött egy vonat Pest felé.
Nem tudom, hogy a buszon ülők észlelték-e a dolgot vagy sem. De mi, szabályosan várakozó autósok csak meresztettük a szemünket.
No comment.
Ez hol volt? Ne érts félre, nem kételkedem a szavaidban, hogy igaz, amit írsz, csak kíváncsivá tett, mert elég jól ismerem a 30A vonalát, és biztos vagyok benne, hogy sehol nem megy át vasúti átjárón.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2682 Dátum: 2011.03.29 00:28:34 »
Egy érdekesség a tegnapi napról:
A 30A menetrendszerinti BKV busz önhatalmúlag, lazán áthajtott a piros jelzésű vasúti átjárón.
Két sínpáros vasúti átjáró, először megállt a sor a pirosnál. Elhaladt egy vonat Pest felől. A lámpa piros maradt, ekkor a sor elején álló autó(k) és a busz áthaladt. Majd pár mp múlva a másik sínpáron jött egy vonat Pest felé.
Nem tudom, hogy a buszon ülők észlelték-e a dolgot vagy sem. De mi, szabályosan várakozó autósok csak meresztettük a szemünket.
No comment.
Ha valaki ezért felnyomta volna a buszost, 300 ezerrel könnyebbült volna meg a tárcája. Lehet, megérdemelte volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2683 Dátum: 2011.03.29 08:01:45 »
Lehet? Az ilyen buszsoforok mind akasztofara valok  :hang: Jatszon a sajat eletevel...  :fuk2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

diegho

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2684 Dátum: 2011.03.29 08:47:38 »
Nem tudom volt-e már ilyen kérdés, de kíváncsi vagyok rá, hogy mi a megoldás. Adott egy szimpla útkereszteződés, nekem van táblám, jobbra akarok fordulni, balról jön egy autó, de balról a kereszteződés mellett közvetlen egy járda van, aminél várakozik egy gyalogos. Ugyebár nekem meg kell adnom az elsőbbséget a balról jövő autónak, de neki viszont a gyalogost kell elengednie. Mi történne akkor, ha netán kifordulok és ő meg belém jön?