Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304598 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2655 Dátum: 2011.02.24 14:41:00 »
Semmiképp ne fizesd be. Ha majd jön a felszólító levél vagy beidéznek, akkor pedig elő kell adni, ami itt korábban elhangzott. Hozzátartozóm vezette az autót, nem vagyok köteles nyilatkozni blablabla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2656 Dátum: 2011.02.24 16:45:46 »
Akkor aszondod ne fizessem be? A zasszony nevén van a kocsi, őt fogják beidézni...

Nézd, ha elkövetted a szabálysértést, akkor fizesd be, jogkövetőként ezt tudom tanácsolni.  De ha úgy érzed, hogy jogtalan a kiszabott bírság, akkor ne fizesd be és tégy annak megfelelően, ahogy leírtuk.  ;)

Ez utóbbi megoldáskor arra számíts, hogy viszonylag sok időd fog elmenni a hivatalba járkálással.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2657 Dátum: 2011.02.24 23:40:25 »
Ezt kaptam.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2658 Dátum: 2011.02.25 00:28:09 »
A lényeg: "amennyiben a gépjármű üzembentartója vagy a szabálysértés elkövetője..." Ez az, amibe bele lehet kapaszkodni, a korábban írtak alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2659 Dátum: 2011.02.25 10:38:32 »
A lényeg: "amennyiben a gépjármű üzembentartója vagy a szabálysértés elkövetője..." Ez az, amibe bele lehet kapaszkodni, a korábban írtak alapján.
Jó. Kivárom a 30 napot, és majd kérem a segítségeteket amikor bejön a felszólítás.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2660 Dátum: 2011.02.25 13:09:53 »
Gyakorlatilag amit korábban leírtam, az nem változott a scannelt irat láttán sem.  :hug:
Helyszíni bírság. 

Vagy kifizeted, vagy megvárod, míg a szabálysértési eljárás elindul.  Most ebben kell dönteni csak. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2661 Dátum: 2011.02.25 15:34:09 »
( arról már nem is beszélek, hogy a közigbírságnál a helyszínen nem hagynak semmi papírt, csak egyszer jön a levélke...)

Ez így nem igaz!
Amikor engem megnyomtak parkolásért, közigbírság volt 30 ezerért és hagytak egy fecnit. Fotók itt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2662 Dátum: 2011.02.25 17:43:51 »
Az utca elején nem volt esetleg valamilyen tiltótábla?
Mondjuk nem szép dolog járdán, a bolthoz vezető lépcsősornál megállni, de azt hiszem épp pech, hogy arra jártak a közteresek. ::)
Ezt kaptam.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2663 Dátum: 2011.02.25 18:34:31 »
( arról már nem is beszélek, hogy a közigbírságnál a helyszínen nem hagynak semmi papírt, csak egyszer jön a levélke...)

Ez így nem igaz!
Amikor engem megnyomtak parkolásért, közigbírság volt 30 ezerért és hagytak egy fecnit. Fotók itt.

Jó, akkor ÁLTALÁBAN nincsen papír. (ez egyébként nem aról szól, hogy közigbírság, hanem arról, hogy feljelentett.Ez ettől még lehetett volna szabsért bírság is, pechedre közigbírságra alkalmas kamera/fényképezőgéppel rögzítették, ezért lett közig :yes:)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2664 Dátum: 2011.02.25 18:38:57 »
Az utca elején nem volt esetleg valamilyen tiltótábla?
Mondjuk nem szép dolog járdán, a bolthoz vezető lépcsősornál megállni, de azt hiszem épp pech, hogy arra jártak a közteresek. ::)
Ezt kaptam.
Semmilyen tiltótábla sehol. Ha jól megnézed, bőven volt hely a járdán is, az úton is a közlekedéshez, a járdán akár egy iker-gyerekkocsival is símán elférnek az autó mellett.

Egyébként azt hittem, hogy mekkora mákom van, hogy meg tudok ott állni. A hely nem azért népszerű, mert ott a bolt, hanem azért, mert (a fotós hátánál) ott a Posta. Én is egy csomagot mentem feladni, végeztem kb. 5 - 10 perc alatt. Nem akadályoztam semmit és senkit azzal, hogy ott álltam meg. Szvsz ez egy nagy ge**ség részükről, mert van még ezer hely a közelben ahol ténylegesen akadályozzák a járókelőket, meg kiforduláskor a kilátást (pl. itt ahol mi lakunk naponta rendszeresen, életveszély gyakran a mélygarázsból kihajtani) - és egyetlen egyszer sem láttam az utóbbi években büntit. Itt arról van szó, hogy a Posta előtti parkolót genya módon fizetőssé tették, 1 órát fizettetnek ki (nem automatába hanem humánerőforrású jegyszedő kezébe), amikor a postán max 10 perc alatt végez az ember. Picit arrébb ha megáll az ember, akkor már ugorjon is a bűnti? Kapják be - ez a véleményem röviden és tömören.

Sebaj, legközelebb se fogok a fizetős parkolóba beállni így. Akkor sem. Engem ezzel a módszerrel nem vesznek rá a genyaságaikra.

Hozzáteszem: pont ehhez a Postához készült akadálymentes bejárat, hogy kerekesszékkel is be lehessen menni. Ami a fizetős parkolóba nyílik. De mozgássérült parkolóhely nincs kijelölve, és az akadálymentes bejárathoz olyan közel állnak, hogy kerekes székkel, babakocsival meg sem lehet közelíteni. Na - azt sose bűntetik meg, mert nincs erre előírás? Hol a józan ész?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2665 Dátum: 2011.02.25 20:13:00 »
Semmilyen tiltótábla sehol.
Nem is kell legyen  ::) ... Ott az a négy feltétel, amit korábban felsoroltunk. Csak azoknak az együttes teljesülése esetén szabad a járdán parkolni. Nem mondom, hogy ez minden esetben ésszerű és megalapozott (azt se mondom, hogy ne parkolnék hetente több alkalommal is szabálytalanul a járdán, amúgy én is jellemzően egy posta közelében) - de ez a szabály.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2666 Dátum: 2011.02.26 00:48:31 »
Semmilyen tiltótábla sehol.
Nem is kell legyen  ::) ... Ott az a négy feltétel, amit korábban felsoroltunk. Csak azoknak az együttes teljesülése esetén szabad a járdán parkolni.
Tudom, én csak Whis-nek válaszoltam.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2667 Dátum: 2011.02.27 20:24:31 »
Ha egy autót szabályosan levizsgáztatunk teherautónak, vagy eleve annak vesszük (pl Berlingo és társai) akkor vonatkoznak rá a teherautókra vonatkozó szabályok (sebességkorlátozás, Lánchídra hajtás tilalma stb) vagy ezek csak 3500 kg felett vannak. Én ez utóbbi verziót gondolom, de nem vagyok benne biztos.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2668 Dátum: 2011.02.27 20:30:43 »
Csak 3500Kg fölött ( mostmár ) - Azért jópár évig pl 80-al mehettem volna az autópályán a Hiluxal, meg volt idő, amikor a Swift van se hajthatott be a teherautóval behajtani tilosba - modjuk sz@rt@m rá nagyívben.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2669 Dátum: 2011.02.27 20:32:13 »
:D

Köszi Tamás!

Most láttam, hogy már az egyéb autók topikban ki lett tárgyalva. Bocs a dupla kérdésért!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.27 20:34:10 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...