Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304564 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2610 Dátum: 2011.02.13 15:03:21 »
Hogy egyeseknek derogál autópályán a felhajtónál behúzódni a belsőbe, azt már megszoktam. De, hogy valaki a belsőből pont a felhajtónál vált ki...
Hajtok ma fel a pályára, a külsőben aki jön, lassítással beenged. Jövök befelé, és akkor a belsőből rámhúz egy Jetta. Jóval gyorsabban jött, mint én.
Ha csattanunk, én vagyok a hibás, ugye? Hiszen a gyorsítósávot a párhuzamos közlekedés szabályai alapján nem kell figyelembe venni.
Szerintem ez olyan, mint a lesszabály, tehát részben attól is függ, ki mikor kezdte meg a manővert. Ha te már indexeltél, és benne voltál a sávváltásban, mikor ő kitette(?) az indexét, akkor minimum ő IS, minden más esetben viszont csak te.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2611 Dátum: 2011.02.13 15:04:13 »
Na akkor még egyszer.
Nálunk a KRESZ csak a hordozót engedi a J1-be tenni, és csak akkor, ha ott per pillanat nincs aktív légzsák. Ezt tudom. Aztán olvastam valahol, hogy sok helyen (ha nem is mindenütt) nemcsak hordozót, hanem gyerekülést is enged az adott ország KRESZ-e. Az a kérdés, hogy pl. a német - de ez tk. mindegy - szabályozás konkrétan mit enged oda tenni? Gondolom, kategóriákban gondolkodnak, tehát csak a III, vagy már a II, esetleg mindhárom mehet? (A 0 a hordozó).
én ebbe az irányba minden országról úgy tudom, hogy lehet gyerekülést előre tenni, bármilyet. ilyenkor a légzsákot sem kell kikapcsolni, mert az csak a hordozókra veszélyes. csomó mini meg smart flangál itt anyósülésen gyereküléssel... mellesleg van pár dolog, amit mostanában láttam idekint: 1. miniben hátul két gyerekülés (befér!) 2. porsche 911, anyósülésen gyereküléssel 3. a mélygarázsunkban egy kívül-belül fekete, kettővel ezelőtti (a legállatabb) M5 mellett parkoltam egy darabig, volt benne hátul két fekete, bőr, sport gyerekülés. Na ez utóbbitól padlót fogtam... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2612 Dátum: 2011.02.13 15:33:49 »
Hogy egyeseknek derogál autópályán a felhajtónál behúzódni a belsőbe, azt már megszoktam. De, hogy valaki a belsőből pont a felhajtónál vált ki...
Hajtok ma fel a pályára, a külsőben aki jön, lassítással beenged. Jövök befelé, és akkor a belsőből rámhúz egy Jetta. Jóval gyorsabban jött, mint én.
Ha csattanunk, én vagyok a hibás, ugye? Hiszen a gyorsítósávot a párhuzamos közlekedés szabályai alapján nem kell figyelembe venni.
Igen, te lettél vona a hibás, mert a besorolásnál elsőbbséget kell adnod a forgalmi sávokban közlekedőknek. Más kérdés, hogy ő pedig nem tett eleget a sávváltás szabályainak, tehát éppenséggel lehetséges egy megosztott felelősség... De kevéssé tartom valószínűnek, mert mindenképpen neki volt elsőbbsége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2613 Dátum: 2011.02.13 16:32:19 »
Ugyan nem szeretnék általánosítani, de lefogadom a Jettás nem idexelt...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2614 Dátum: 2011.02.22 20:54:57 »
Ma kaptam egy szerelmes levelet, benne a mellékelt képek, és egy felszólítás csekkel: 8000Ft. bünti. Mert a járdán álltam  :eek:
Nézzétek meg Ti is, jogos-e.

A felszólításban hivatkoznak a KRESZ 40. § (8)-ra:
Idézet
(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

A képen világosan látszik, hogy a jármű nem foglalja el a járda szélességének felét, és a szabadon maradó hely megvan legalább másfél méter. Akkor most mi van?

[a csatolmányt egy admin törölte]

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2615 Dátum: 2011.02.22 22:00:39 »
Ma kaptam egy szerelmes levelet, benne a mellékelt képek, és egy felszólítás csekkel: 8000Ft. bünti. Mert a járdán álltam  :eek:
Nézzétek meg Ti is, jogos-e.

A felszólításban hivatkoznak a KRESZ 40. § (8)-ra:
Idézet
(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

A képen világosan látszik, hogy a jármű nem foglalja el a járda szélességének felét, és a szabadon maradó hely megvan legalább másfél méter. Akkor most mi van?
Valószínűleg nem teljesült az első feltétel, azaz tábla vagy felfestés nem engedte meg, márpedig járdán - akár egy kerékkel is - CSAK akkor lehet megállni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2616 Dátum: 2011.02.22 22:54:38 »
Szerintem az a) esetbe kötöttek bele... a megengedő tábla, vagy az út burkolati jel hiányzik.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2617 Dátum: 2011.02.23 01:11:08 »
A felszólításban hivatkoznak a KRESZ 40. § (8)-ra:
Idézet
(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

A képen világosan látszik, hogy a jármű nem foglalja el a járda szélességének felét, és a szabadon maradó hely megvan legalább másfél méter. Akkor most mi van?
Egyrészt nem tudom, volt-e ott tábla/útburkolati jel, ami megengedi a járdán parkolást; másrészt a képet elnézve, és figyelembe véve hogy a kocsi kb. 1.6 méter széles, én nem igazán látom, hogy megmaradt-e a járdán az előírt 1.5 méter szabad hely  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2618 Dátum: 2011.02.23 08:26:48 »
Sziasztok.Érdeklődni szeretnék,hogy magyarországon illetve más unios országokban engedélyezett e az utolag beszerelt nappali ledes DRL lámpa használata?Szlovákiában lehet használni,csak gyakran járunk magyaroszágra nehogy meglepetés érjen a rend éber őrei felől.Köszönöm

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2619 Dátum: 2011.02.23 09:44:26 »
Az ilyen parkolásoknál lehet még a "nem én vezettem, hozzátartózóra nem teszek vallomást" szövegget alkalmazni, vagy az már itt se működik?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2620 Dátum: 2011.02.23 09:53:02 »
Sziasztok.Érdeklődni szeretnék,hogy magyarországon illetve más unios országokban engedélyezett e az utolag beszerelt nappali ledes DRL lámpa használata?Szlovákiában lehet használni,csak gyakran járunk magyaroszágra nehogy meglepetés érjen a rend éber őrei felől.Köszönöm
Nézz át a Csináld Magad fórumrészbe! ;) Vagy a Minden, ami világítás topicba.  :)
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2621 Dátum: 2011.02.23 09:59:43 »
Valószínűleg nem teljesült az első feltétel, azaz tábla vagy felfestés nem engedte meg, márpedig járdán - akár egy kerékkel is - CSAK akkor lehet megállni.
Egyszerre mind a 4 feltételnek kell teljesülnie? Ez komoly?
Ilyen alapon szinte sehol nem lehetne megállni...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 10:00:22 írta kleingy »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2622 Dátum: 2011.02.23 10:00:08 »
Az ilyen parkolásoknál lehet még a "nem én vezettem, hozzátartózóra nem teszek vallomást" szövegget alkalmazni, vagy az már itt se működik?
Ez engem is érdekelne. Jelen esetben ez egyébként igaz is lenne, mert valóban, nem az vezette az autót, akinek a neve a forgalmiban szerepel, és akinek a nevére jött a levél.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2623 Dátum: 2011.02.23 11:18:17 »
Valószínűleg nem teljesült az első feltétel, azaz tábla vagy felfestés nem engedte meg, márpedig járdán - akár egy kerékkel is - CSAK akkor lehet megállni.
Egyszerre mind a 4 feltételnek kell teljesülnie? Ez komoly?
Ilyen alapon szinte sehol nem lehetne megállni...
Persze, vagy akkor 1t alatti tengelyterheléssel bárhová?  :flowers:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2624 Dátum: 2011.02.23 11:25:25 »
Valószínűleg nem teljesült az első feltétel, azaz tábla vagy felfestés nem engedte meg, márpedig járdán - akár egy kerékkel is - CSAK akkor lehet megállni.
Egyszerre mind a 4 feltételnek kell teljesülnie? Ez komoly?
Így van, járdán csak az idézett 4 feltétel EGYÜTTES megléte esetén szabad megállni ill. parkolni, ahogy itt is írják:
http://www.kreszforum.hu/csevejde/Megallas_varakozas_parkolas/Felallhatok-e_sajat_hazam_elott_a_kapubejaromban_a_jardara/19/?q_id=19