Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304438 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2595 Dátum: 2011.02.08 11:11:20 »
Európa többi országában általában nem tilos az első ülésre gyermekülést - nem hordozót! - tenni. Van megkötés, hogy mennyi év/kg/centi az alsó határ, vagy bármekkora gyerek mehet oda?
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2596 Dátum: 2011.02.08 12:42:44 »
Csak azt tudom, hogy olyan autóba, amiben nem lehet kikapcsolni a légzsákot, ne tegyünk ilyet. A II-es Avensisben pedig sajnos nem kapcsolható ki (ráncfelvarrás előttiben legalábbis nem  :hmmmm: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2597 Dátum: 2011.02.08 13:14:46 »
Európa többi országában általában nem tilos az első ülésre gyermekülést - nem hordozót! - tenni. Van megkötés, hogy mennyi év/kg/centi az alsó határ, vagy bármekkora gyerek mehet oda?
Volt anno egy cikk errol a TC-n, de nem talalom  :hmmmm:
Erdemes lenne megkerdezni oket...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2598 Dátum: 2011.02.08 14:01:52 »
Európa többi országában általában nem tilos az első ülésre gyermekülést - nem hordozót! - tenni. Van megkötés, hogy mennyi év/kg/centi az alsó határ, vagy bármekkora gyerek mehet oda?
Mármint a gyerekülésbe mekkora gyerek mehet? Nem tudom, h engedi-e a KRESZ a JE-re a gyerekülést, de amennyiben igen, akkor a gyerekülés szabja meg a paramétereket.
Egyébként elől 150 cm (és 12 év?); hátul 135 cm és 3 év kritérium.
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2599 Dátum: 2011.02.08 19:16:56 »
Európa többi országában általában nem tilos az első ülésre gyermekülést - nem hordozót! - tenni.
Te ebben biztos vagy  :hmmmm: ?

Németországra nézve stimmel, amit írsz. De hogy mindenhol így van-e, hát...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 19:20:39 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2600 Dátum: 2011.02.08 19:22:16 »
Nem tudom, h engedi-e a KRESZ a JE-re a gyerekülést, de amennyiben igen, akkor a gyerekülés szabja meg a paramétereket.
Ha jól rémlik (két hónap alatt mennyit felejt az ember...), nálunk a J1-en csak a menetiránynak háttal elhelyezett bébi-hordozó a megengedett; az is csak akkor, ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2601 Dátum: 2011.02.08 20:42:22 »
Nem tudom, h engedi-e a KRESZ a JE-re a gyerekülést, de amennyiben igen, akkor a gyerekülés szabja meg a paramétereket.
Ha jól rémlik (két hónap alatt mennyit felejt az ember...), nálunk a J1-en csak a menetiránynak háttal elhelyezett bébi-hordozó a megengedett; az is csak akkor, ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható.
Ezt én is pontosan így tudom  :yes:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2602 Dátum: 2011.02.08 20:46:35 »
Nem tudom, h engedi-e a KRESZ a JE-re a gyerekülést, de amennyiben igen, akkor a gyerekülés szabja meg a paramétereket.
Ha jól rémlik (két hónap alatt mennyit felejt az ember...), nálunk a J1-en csak a menetiránynak háttal elhelyezett bébi-hordozó a megengedett; az is csak akkor, ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható.
Ezt én is pontosan így tudom  :yes:
Én is így gondoltam, ezért kezdtem úgy, ahogy... A többi szerintem stimmel! ::)
hazard

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2603 Dátum: 2011.02.08 21:56:04 »
Na akkor még egyszer.
Nálunk a KRESZ csak a hordozót engedi a J1-be tenni, és csak akkor, ha ott per pillanat nincs aktív légzsák. Ezt tudom. Aztán olvastam valahol, hogy sok helyen (ha nem is mindenütt) nemcsak hordozót, hanem gyerekülést is enged az adott ország KRESZ-e. Az a kérdés, hogy pl. a német - de ez tk. mindegy - szabályozás konkrétan mit enged oda tenni? Gondolom, kategóriákban gondolkodnak, tehát csak a III, vagy már a II, esetleg mindhárom mehet? (A 0 a hordozó).
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2604 Dátum: 2011.02.08 23:56:41 »
Ezt nem tudom... De hogy náluk alapvetően megengedett a menetiránnyal szembe néző gyerekülés is a J1-en, az tuti.

Amúgy nemrég változtatták ám meg a szabályozást, mert állítólag az illetékesek kiderítették, hogy ez mégsem rossz dolog. Korábban náluk is tilos volt! Vagyis, ha egy kicsit figyelünk kifelé, akkor várható, hogy majd nálunk is megváltoztatják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2605 Dátum: 2011.02.09 09:28:42 »
Akkor mondjuk egy Mazda Mx-5-ben nem utazhat gyerek? Vagy felteszem másként a kérdést: minek lehet bizonyos autókba első ISOFIX pontot rendelni? (tudom, fixes hordozoóhoz...)
Gabe 254.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2606 Dátum: 2011.02.09 10:06:54 »
Akkor mondjuk egy Mazda Mx-5-ben nem utazhat gyerek? Vagy felteszem másként a kérdést: minek lehet bizonyos autókba első ISOFIX pontot rendelni? (tudom, fixes hordozoóhoz...)
Meg Smart-ban sem. Elég sok szabálytalankodó anyukát látok...
hazard

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2607 Dátum: 2011.02.09 10:28:43 »
Anno ezért váltunk meg a Honda CRX-től (a lányom beelőzte  :D)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2608 Dátum: 2011.02.09 19:59:49 »
Akkor mondjuk egy Mazda Mx-5-ben nem utazhat gyerek? Vagy felteszem másként a kérdést: minek lehet bizonyos autókba első ISOFIX pontot rendelni? (tudom, fixes hordozoóhoz...)
Magyarországon, legálisan, egész biztosan nem. (Illetve csak egész pici, a menetiránynak háttal elhelyezett bébihordozóban; vagy 12 év feletti, legalább 150 cm magas gyerek a normál ülésben, a normál övvel.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2609 Dátum: 2011.02.13 14:11:38 »
Hogy egyeseknek derogál autópályán a felhajtónál behúzódni a belsőbe, azt már megszoktam. De, hogy valaki a belsőből pont a felhajtónál vált ki...
Hajtok ma fel a pályára, a külsőben aki jön, lassítással beenged. Jövök befelé, és akkor a belsőből rámhúz egy Jetta. Jóval gyorsabban jött, mint én.
Ha csattanunk, én vagyok a hibás, ugye? Hiszen a gyorsítósávot a párhuzamos közlekedés szabályai alapján nem kell figyelembe venni.