Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304294 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2445 Dátum: 2010.12.27 20:40:23 »
Mester, itt a kérdés a megfordulás volt, hogy az szabályos-e, ebben a konkrét kereszteződésben.
Ja, világos. És szerintem szabályos, ha nincs kötelező haladási irány tábla, illetve megfordulni tilos tábla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2446 Dátum: 2010.12.27 20:46:24 »
Erre mondom, hogy ekkora kereszteződésben nincsen telezöld. Viszont akkor biztosan vannak a jelzőlámpa fölött kötelező haladási irányt jelző táblák, és a kérdés innen eldőlt.
music     

rezi00

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2447 Dátum: 2010.12.28 09:58:20 »
Erre mondom, hogy ekkora kereszteződésben nincsen telezöld. Viszont akkor biztosan vannak a jelzőlámpa fölött kötelező haladási irányt jelző táblák, és a kérdés innen eldőlt.

Utasítást adó jelzőtáblák
13. § (1) Az utasítást adó jelzőtáblák:
a) „Kötelező haladási irány”; a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben a táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban (irányok valamelyikében) kell továbbhaladni. A tábla alatt elhelyezett autóbuszt vagy kerékpárt és nyilat (nyilakat) mutató kiegészítő tábla (18/d. ábra) azt jelzi, hogy a menetrend szerint közlekedő autóbusz vagy a kerékpáros a jármű jelképét feltüntető kiegészítő táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban haladhat tovább.


Van ez az adott kereszteződés, ha van a jelzőlámpa fölött kötelező haladási irányt jelző tábla akkor az azt jelzi, hogy csak balra lehet tovább menni, de ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor meg lehet fordulni. Én balra mentem ki a kereszteződésből - utána pedig megint balra fordultam. - Tehát ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor miért ne fordulhatnék meg.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2448 Dátum: 2010.12.28 10:30:34 »
Mester, itt a kérdés a megfordulás volt, hogy az szabályos-e, ebben a konkrét kereszteződésben.
Ja, világos. És szerintem szabályos, ha nincs kötelező haladási irány tábla, illetve megfordulni tilos tábla.

Egyetértek. Illetve pontosítok: szabályos, ha nincs kötelező haladási irány tábla, vagymegfordulni tilos tábla.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2449 Dátum: 2010.12.28 10:35:04 »
Holnap ottleszek, és majd jól lefotózom!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2450 Dátum: 2010.12.28 10:35:23 »
Van ez az adott kereszteződés, ha van a jelzőlámpa fölött kötelező haladási irányt jelző tábla akkor az azt jelzi, hogy csak balra lehet tovább menni, de ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor meg lehet fordulni. Én balra mentem ki a kereszteződésből - utána pedig megint balra fordultam. - Tehát ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor miért ne fordulhatnék meg.

Téves a megfordulás fogalma egyértelműen le van írva a KRESZ-ben. A kétszer bal fogalma ebbe nem fér el, az előbbi esetben egy manőverről beszélünk, míg a kétszer bal, az két manővernek felel meg, akárhogyan is magyarázzuk- félre.

Magyarul elég rossz védekezés lenne, hogy én csak 2x balra kanyarodtam.  :D

Értelmezvén: Ha balra kanyarodva "mentél ki" a kereszteződésből, mint ahogy írod, akkor a következő bal az hol lenne? a szembesáv járműosztályozójánál, vagy a következő sarkon?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2451 Dátum: 2010.12.28 10:36:07 »
Holnap ottleszek, és majd jól lefotózom!


Ja, ez jó lesz. Ez ugyanis eldönti az egészet.  :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezi00

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2452 Dátum: 2010.12.28 12:46:15 »
Van ez az adott kereszteződés, ha van a jelzőlámpa fölött kötelező haladási irányt jelző tábla akkor az azt jelzi, hogy csak balra lehet tovább menni, de ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor meg lehet fordulni. Én balra mentem ki a kereszteződésből - utána pedig megint balra fordultam. - Tehát ha nincs kint megfordulni tilos tábla akkor miért ne fordulhatnék meg.

Téves a megfordulás fogalma egyértelműen le van írva a KRESZ-ben. A kétszer bal fogalma ebbe nem fér el, az előbbi esetben egy manőverről beszélünk, míg a kétszer bal, az két manővernek felel meg, akárhogyan is magyarázzuk- félre.

Magyarul elég rossz védekezés lenne, hogy én csak 2x balra kanyarodtam.  :D

Értelmezvén: Ha balra kanyarodva "mentél ki" a kereszteződésből, mint ahogy írod, akkor a következő bal az hol lenne? a szembesáv járműosztályozójánál, vagy a következő sarkon?



Abban igazad van hogy a megfordulás az nem kétszer balra kanyarodás a Kresz szerint.  Nem is ezt mondanám a bíróságon az tuti  ;) .  Arra akartam rámutatni, hogy én a táblának eleget tettem és balra fordultam. De a megfordulás manővert is balra hajtom végre.

Mutasd már meg légyszives, hogy a Kresz-ben hol van leírva, hogy a kötelező haladási iránynál nem lehet megfordulni ( jelen esetet nézzük, mert van sok olyan helyzet ahol tényleg nem lehet.)
Nincs ez sehova leírva, hogy nem lehet.


Az pl. bent van a Kreszben, hogy ahol tilos balra kanyarodni ott tilos megfordulni is, de ahol tilos megfordulni attól még lehet balra kanyarodni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2453 Dátum: 2010.12.28 13:06:43 »
Mutasd már meg légyszives, hogy a Kresz-ben hol van leírva, hogy a kötelező haladási iránynál nem lehet megfordulni ( jelen esetet nézzük, mert van sok olyan helyzet ahol tényleg nem lehet.)
Nincs ez sehova leírva, hogy nem lehet.
Mert a kötelező haladási irány balra, ami nem azonos a "elindultam balra, de végülis arra megyek amerre akarok" fogalommal. Szerintem ennyi elég.

rezi00

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2454 Dátum: 2010.12.28 13:15:59 »
Mutasd már meg légyszives, hogy a Kresz-ben hol van leírva, hogy a kötelező haladási iránynál nem lehet megfordulni ( jelen esetet nézzük, mert van sok olyan helyzet ahol tényleg nem lehet.)
Nincs ez sehova leírva, hogy nem lehet.
Mert a kötelező haladási irány balra, ami nem azonos a "elindultam balra, de végülis arra megyek amerre akarok" fogalommal. Szerintem ennyi elég.



No de én eleget tettem neki mivel balra kanyarodtam. Arra mentem amerre a tábla kötelez.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2455 Dátum: 2010.12.28 13:19:36 »
A tábla az egész útkereszteződésre érvényes, nem csak az első 3 m-re. Tehát balra haladva kell elhagynod az útkereszteződést.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2456 Dátum: 2010.12.28 13:30:44 »
A tábla az egész útkereszteződésre érvényes, nem csak az első 3 m-re. Tehát balra haladva kell elhagynod az útkereszteződést.

egyetértek, szerintem sem lehet megfordulni ott, ahol balra kell haladni. különös tekintettel arra, hogy van olyan tábla, amelyik kifejezetten a megfordulást teszi lehetővé

rezi00

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2457 Dátum: 2010.12.28 13:48:21 »
A tábla az egész útkereszteződésre érvényes, nem csak az első 3 m-re. Tehát balra haladva kell elhagynod az útkereszteződést.


A kresz nem tér ki arra, hogy nem fordulhatsz meg.

A tábla azt jelzi, hogy abban a sávban kötelezően balra kell kanyarodnod nem mehetsz egyenesen, ill., vagy balra. Én ennek eleget teszek azzal, hogy azt az úttestet balra hagyom el.

A megfordulás szabályai alapján meg lehet fordulni. Mivel ott nem tiltja semmi ezt a megfordulást.

Berakom mégegyszer:

Megfordulás, hátramenet
33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza.
(2) Autópályán, autóúton, vasúti átjáróban, egyirányú forgalmú úton és körforgalmú úton megfordulni tilos. Egyirányú forgalmú úton, körforgalmú úton, vasúti átjáróban, autópályán és autóúton - egyirányú forgalmú úton az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenetet kivéve - hátramenetet végezni tilos.

Egyik kritérium sem vonatkozik erre az esetre.
Itt nem találod meg azt, hogy kötelező balra haladás táblánál nem fordulhat balra.

Utasítást adó jelzőtáblák
13. § (1) Az utasítást adó jelzőtáblák:
a) „Kötelező haladási irány” (17-19. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben a táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban (irányok valamelyikében) kell továbbhaladni. A tábla alatt elhelyezett autóbuszt vagy kerékpárt és nyilat (nyilakat) mutató kiegészítő tábla (18/d. ábra) azt jelzi, hogy a menetrend szerint közlekedő autóbusz vagy a kerékpáros a jármű jelképét feltüntető kiegészítő táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban haladhat tovább.


Itt pedig leírja hogy az útkereszteződésben a táblán lévő nyíl által jelzett irányba kell továbbhaladni. Ha elfordulok kötelezően balra akkor teljesítettem már a tábla utasítását. Ezután miért ne fordulhatnék meg.


Ha nem hisztek nekem kérdezzetek meg egy okosabbat  :lol:

Nincs valakinek egy Kresz oktató vagy egy közlekedési rendőr ismerőse?
Kíváncsi lennék mit mond rá.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2458 Dátum: 2010.12.28 13:59:47 »
Felesleges ezen csámcsogni már. Meg kell várni a fotót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezi00

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2459 Dátum: 2010.12.28 14:02:47 »
A tábla az egész útkereszteződésre érvényes, nem csak az első 3 m-re. Tehát balra haladva kell elhagynod az útkereszteződést.

egyetértek, szerintem sem lehet megfordulni ott, ahol balra kell haladni. különös tekintettel arra, hogy van olyan tábla, amelyik kifejezetten a megfordulást teszi lehetővé


Be másolnál ide egy olyan táblát amelyikre gondolsz.

Én nem találok a Kresz-ben sehol ilyet. ( Magyarország.hu-n a jogszabálykeresőből letöltöttem )

A harmadikra gondolsz úgy, hogy nincs bent keresztben a piros áthúzás?

[a csatolmányt egy admin törölte]