Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304422 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2385 Dátum: 2010.11.21 13:15:00 »
Itt nálunk a városban most álltak rá arra, hogy kamerázzák a lámpás kereszteződéseket.
Piros lámpa 100 ezer, ezt értem.
De büntetnek 50 ezerre a sárgáért is. Kérdezem én milyen jogon? Hiszen a KRESZ szerint is sárga jelzés esetén meg kell állni, vagy ha biztonságosan már megállni nem lehet, akkor mihamarabb át kell haladni. Csakhogy ezt nem mérlegelik, nem is lehet...
Milyen jogon akarnak engem arra kényszeríteni, hogy fékezzek egy hatalmasat, mögöttem meg a kisteher a seggembe ne tudjon megállni?

És olyankor mivan, mikor van egy jó nagy telezöldes kereszteződés, és balra akarsz kanyarodni teherautóval. Zöld a lámpa, bemész a kereszteződésbe, megállsz a közepén mert ugye jönnek szemből, és mikor végre kanyarodni tudsz már rég piroson állsz bent a kereszteződésbe???
Csak azt ne mondja senki, hogy akkor addig nem szabad bemenni a kereszteződésbe amíg nem fogynak el szemből, hiszen van jópár olyan kereszteződés, ahol így órákig állhatnál ott...
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2386 Dátum: 2010.11.21 13:56:24 »

9. § (7) Zöld fényjelzésnél sem szabad az útkereszteződésbe behajtani, ha azt - forgalmi torlódás miatt - a zöld fényjelzés tartama alatt előreláthatólag nem lehet elhagyni.

Amikor behajtottál, Te még úgy láttad, hogy el tudod hagyni a zöld jelzés időtartama alatt. Aki az ellenkezőjét állítja, az bizonyítson.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2387 Dátum: 2010.11.21 14:15:42 »
De büntetnek 50 ezerre a sárgáért is. Kérdezem én milyen jogon? Hiszen a KRESZ szerint is sárga jelzés esetén meg kell állni, vagy ha biztonságosan már megállni nem lehet, akkor mihamarabb át kell haladni. Csakhogy ezt nem mérlegelik, nem is lehet...
Milyen jogon akarnak engem arra kényszeríteni, hogy fékezzek egy hatalmasat, mögöttem meg a kisteher a seggembe ne tudjon megállni?
Ha jól emlékszem, Zénókának volt egy ezzel kapcsolatos harca a hatóságokkal... Amit, úgy rémlik, megnyert :) ... Szerintem ő biztos el tudja mondani, adott esetben mire kell figyelni, mire érdemes hivatkozni (lámpától való távolság, sebesség, fékút stb.). A lényeg, hogy ha az embert ilyesmi miatt akarják megbírságolni, azt semmiképpen nem szabad annyiban hagyni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2388 Dátum: 2010.11.21 17:27:49 »

9. § (7) Zöld fényjelzésnél sem szabad az útkereszteződésbe behajtani, ha azt - forgalmi torlódás miatt - a zöld fényjelzés tartama alatt előreláthatólag nem lehet elhagyni.

Amikor behajtottál, Te még úgy láttad, hogy el tudod hagyni a zöld jelzés időtartama alatt. Aki az ellenkezőjét állítja, az bizonyítson.

Aki már vezetett nagy forgalomban teherautót városban, az tudja, hogy nincs is olyan egyáltalán, hogy előreláthatólag el tudod hagyni még a zöld alatt... Tudod előre, hogy nem tudod elhagyni, csak nincs más választásod!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2389 Dátum: 2010.11.21 17:28:58 »
De büntetnek 50 ezerre a sárgáért is. Kérdezem én milyen jogon? Hiszen a KRESZ szerint is sárga jelzés esetén meg kell állni, vagy ha biztonságosan már megállni nem lehet, akkor mihamarabb át kell haladni. Csakhogy ezt nem mérlegelik, nem is lehet...
Milyen jogon akarnak engem arra kényszeríteni, hogy fékezzek egy hatalmasat, mögöttem meg a kisteher a seggembe ne tudjon megállni?
Ha jól emlékszem, Zénókának volt egy ezzel kapcsolatos harca a hatóságokkal... Amit, úgy rémlik, megnyert :) ... Szerintem ő biztos el tudja mondani, adott esetben mire kell figyelni, mire érdemes hivatkozni (lámpától való távolság, sebesség, fékút stb.). A lényeg, hogy ha az embert ilyesmi miatt akarják megbírságolni, azt semmiképpen nem szabad annyiban hagyni.

Biztosan nem is hagynám annyiba ha ilyen történne velem, Zénókát majd meg is kérdezem erről   ;)
De akkor sem értem, hogy ezt egyáltalán hogy tehetik meg??? Miért nekem kell harcolnom, hogy ugyanmár ne büntessetek meg ok nélkül!
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2390 Dátum: 2010.11.21 19:02:23 »


Aki már vezetett nagy forgalomban teherautót városban, az tudja, hogy nincs is olyan egyáltalán, hogy előreláthatólag el tudod hagyni még a zöld alatt... Tudod előre, hogy nem tudod elhagyni, csak nincs más választásod!

Én akkor is úgy látnám előre, hogy el lehet hagyni, ha nem, aztán vesződjön az a bizonyítással, aki az ellenkezőjét állítja.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.21 19:05:45 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2391 Dátum: 2010.11.21 19:11:36 »
Pedig teherautóból legalább jóval előrébb látsz mint egy személyautóból, pláne ha elöttem mész vagy állsz :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2392 Dátum: 2010.11.22 22:24:31 »
Ha egy legalább (irányonként) 3 sávos úton, ahol a jobb szélső sáv buszsáv, a buszsávban egy olyan autó halad, amely a szabályok szerint nem haladhatna ott (tehát nem busz, nem taxi, és nem most fordult ki egy mellékutcából), és ez az autó egy a legbelső sávban haladó másik járművel egyszerre akar a középsőbe sorolni, ezért ott összeütközik vele, akkor kit fognak vétkesnek találni?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2393 Dátum: 2010.11.23 07:51:38 »
A belső sávból középre sorolónak sávváltás előtt mindenképpen meg kéne győződnie arról, hogy ezt biztonságosan megteheti. Szóval ő is hibás lesz szerintem; kizártnak tartom, hogy a buszsávban szabálytalanul közlekedő autós kizárólagos felelősségét állapítanák meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2395 Dátum: 2010.11.25 14:40:57 »
Ha egy legalább (irányonként) 3 sávos úton, ahol a jobb szélső sáv buszsáv, a buszsávban egy olyan autó halad, amely a szabályok szerint nem haladhatna ott (tehát nem busz, nem taxi, és nem most fordult ki egy mellékutcából), és ez az autó egy a legbelső sávban haladó másik járművel egyszerre akar a középsőbe sorolni, ezért ott összeütközik vele, akkor kit fognak vétkesnek találni?
Szerintem mindkettő felelős a balesetért, hiszen sávváltás előtt mindkettőnek meg kellett volna győződni annak biztonságosságáról, azaz, hogy nem keresztezik egymás útját.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2396 Dátum: 2010.11.25 14:51:51 »
http://index.hu/belfold/2010/11/25/januartol_nem_elozhetnek_a_kamionok/
Ezzel alaposan megszivatják őket  ::) ... Gondoljatok bele, a legrosszabb műszaki állapotban lévő, legócskább lomha xar fogja diktálni a tempójukat. Eszetlen, átgondolatlan előírás  :nonono: ... Tudnám, miért nem lehet tanulni pl. a német példából, ahol az előzés időtartama van limitálva, garantálva ezzel, hogy ne alakuljanak ki a több perces belsősáv-blokkolások?

Ezt a mondatot pedig végképp nem értem, pláne az előzési tilalom tükrében: "Ráadásul olyan követési távolságot kell tartaniuk, hogy közéjük legalább egy, szintén a tilalom hatálya alá tartozó járműszerelvény biztonságosan besorolhasson."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2397 Dátum: 2010.11.25 15:04:19 »
Tudnám, miért nem lehet tanulni pl. a német példából, ahol az előzés időtartama van limitálva, garantálva ezzel, hogy ne alakuljanak ki a több perces belsősáv-blokkolások?
Minden szabály annyit ér, amennyire betartatják. Szerinted reális lenne Mo-on, hogy méricskélik a rendőrök az előzési időt a pályán?  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2398 Dátum: 2010.11.25 15:21:02 »
De ez nem megoldás, hogy egyszerűen megtiltják nekik az előzést. Most gondolj csak bele, mi van, ha beragad valami 20 éves fehérorosz xar 65-el a külső sávba  :wacko: ... Így is garantáltan meg fogják szegni az előzési tilalmat, és a helyükben én is megtenném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2399 Dátum: 2010.11.25 18:52:24 »
Én sem tartom az új szabályt szerencsésnek, csak az idő limiteset ellenőrizhetetlennek. De a mostani rendszer sem ideális. Egy-egy jobb napon 5 percenként kell egy kamion után baktatni akár percekig a belső sávban az M1-en (pedig én még nem is vagyok az a rohanós fajta). Az igazi megoldás a 3 sávos pálya lenne...