Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304694 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2355 Dátum: 2010.10.27 23:34:46 »
A kételkedők ugyan kocogjanak már neki egy falnak, és utána mérlegeljék, hogy vajon fontos-e a biztonsági öv 30-nál, avagy sem.

Nem ertem miert forditjatok ki a mondandomat  :ph34r:. Nem azt mondtam, hogy nem fontos, hanem azt, hogy nagyobb sebessegnel sokkal fontosabb es mig 30nal max kifejelem a szelvedot, 90nel kirepulok a p***ba. Meg 10el sem kozlekedtem soha ugy, hogy ne lettem volna bekotve megis ugy fogalmazzatok meg a valaszaitokat mintha szemely szerint feleslegesnek tartanam (sot, mar-mar elleneznem) a biztonsagi ov hasznalatat   :wacko:.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2356 Dátum: 2010.10.27 23:38:17 »
A kételkedők ugyan kocogjanak már neki egy falnak, és utána mérlegeljék, hogy vajon fontos-e a biztonsági öv 30-nál, avagy sem.
Nem ertem miert forditjatok ki a mondandomat  :ph34r:. Nem azt mondtam, hogy nem fontos, hanem azt, hogy nagyobb sebessegnel sokkal fontosabb es mig 30nal max kifejelem a szelvedot, 90nel kirepulok a p***ba. Meg 10el sem kozlekedtem soha ugy, hogy ne lettem volna bekotve megis ugy fogalmazzatok meg a valaszaitokat mintha szemely szerint feleslegesnek tartanam (sot, mar-mar elleneznem) a biztonsagi ov hasznalatat   :wacko:.
Lehet hogy neked így jött le, de nem így akartam érteni. Én csak abban nem értek egyet veled, hogy lenne bármi jelentősége annak, hogy az öv bekötöttségét hol ellenőrzik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2359 Dátum: 2010.11.05 14:34:01 »
A miniatürizálás jegyében készült  :lol:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2361 Dátum: 2010.11.09 18:23:28 »
Bújom a KRESZ-tesztkönyvet.

Kérdés: megszünteti-e a "lakott terület vége" tábla a "sebességkorlátozás" tábla hatályát?

Helyes válasz: csak akkor, ha a "sebességkorlátozás" táblát a "lakott terület kezdete" táblával együtt helyezték el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2362 Dátum: 2010.11.09 21:00:46 »
Bújom a KRESZ-tesztkönyvet.

Kérdés: megszünteti-e a "lakott terület vége" tábla a "sebességkorlátozás" tábla hatályát?

Helyes válasz: csak akkor, ha a "sebességkorlátozás" táblát a "lakott terület kezdete" táblával együtt helyezték el.

Tehát mégsem oldja fel, jól gondoltam  :clap: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2363 Dátum: 2010.11.13 20:09:40 »
Akkor egy kérdés:
Adott egy lakótelep, tele jobbkezes kereszteződésekkel, illetve néhány egyirányú utcával. Ha A autó bemegy az egyirányúba szembe majd kifordul, B autó jön a másik úton és nem nézte meg, elsőbbsége van-e (tehát nem lassított, nem nézte meg, hogy jobbkezes-e az utca, hanem biztos volt magában és lendülettel ment tovább), és összeakadnak, akkor ki a hibás? Nyilván az aki bement szembe, de ilyen esetekben is be kell nézni, megnézni, hogy egyirányú-e, vagy-e tábla stb... Vagy rosszul gondolom?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2364 Dátum: 2010.11.13 20:59:15 »
Jogilag egyértelműen az lesz a hibás, aki a "rossz" irányból jön ki az egyirányúból. Egyirányú utcából, az előírt iránnyal szemben, elvileg csak megkülönbözető jelzéseit használó jármű érkezésére kell számítanod (valamint figyelmeztető jelzést használóra is, 22-06 óra között, de az csak 10 kmh-val hajthat ebben az esetben). Tehát ő fogja fizetni a károdat.

Viszont az tanulságos, hogy ezt úgy oktatják pl. a forgalmi vezetés során a tanulóknak, hogy mindig nézzenek be az egyirányú utcába is! Mert az íratlan Alapszabály mégiscsak az, hogy annak van elsőbbsége, akinek megadják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2365 Dátum: 2010.11.13 22:32:58 »
Egyirányú utcából, az előírt iránnyal szemben, elvileg csak megkülönbözető jelzéseit használó jármű érkezésére kell számítanod (valamint figyelmeztető jelzést használóra is, 22-06 óra között, de az csak 10 kmh-val hajthat ebben az esetben). 
És most már sok helyen ugyebár a biciklisekre is...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2366 Dátum: 2010.11.13 22:36:39 »
És most már sok helyen ugyebár a biciklisekre is...
Ha jól tudom, azt táblával kell(ene) jelezni. Bár egy bringás szinte bárhonnan előbukkanhat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2367 Dátum: 2010.11.13 23:08:57 »
Egyirányú utcából, az előírt iránnyal szemben, elvileg csak megkülönbözető jelzéseit használó jármű érkezésére kell számítanod (valamint figyelmeztető jelzést használóra is, 22-06 óra között, de az csak 10 kmh-val hajthat ebben az esetben). 
És most már sok helyen ugyebár a biciklisekre is...
Az más. Azt kiegészítő tábla jelzi. Ha nincs kiegészítő tábla, nem jöhet szembe bringás sem (legálisan).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2368 Dátum: 2010.11.15 00:31:19 »
annak van elsőbbsége, akinek megadják.

Vagy annak akinek hosszabb a középső ujja, nagyobb a kocsija, esetleg rövidebb a haja.  :D
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2369 Dátum: 2010.11.15 12:49:43 »
Ma reggel egy kolléganőmmel együtt mentünk kocsival, és elütött egy biciklist. A helyzet elég egyértelmű, nekünk zöld volt a lámpa (30-40 körült ment 50 helyett) a bringásnak piros (zebrán történt). A bringás sérülése agyrázkódás és eltört a kulcscsontja. Azonnal segítettünk amiben tudtunk, stb, tehát normálisan álltunk a kérdéshez.
A kérdés az, hogy a kolléganőm milyen büntetésre számíthat? Valószínűleg a kötelezője ugrik egy kategóriát, de mivel nem ő a hibás, ezért nem vagyok benne biztos.
De a rendőrség részéről? Bevonhatják időszakosan emiatt a jogsiját, vagy bármi?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...