Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304238 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2340 Dátum: 2010.10.27 20:08:31 »
Sajnos ez ügyben ez van, bármennyire is hihetetlen.

Ellenpéldát tudnék hozni (amikor egyik rendőr elnézi a jogsértést, sőt falaz a másiknak), olyanról viszont még nem hallottam, hogy egyik rendőr feljelentést tett volna egy másik rendőr ellen a közlekedési szabályok megsértése miatt. Pedig közlekedési szabálysértést rendőrök is követnek el szép számban. Pl. mióta is engedi meg a KRESZ, hogy a forgalom ellenőrzése céljából autópályán a leállósávban várakozzanak (KRESZ 37. § (4) b) pont)? Mert mindaddig, amíg ez a pont nem volt benne a KRESZ-ben, a leállósávból traffipaxozó szürke Ladák vezetői szabálysértést követtek el, de soha nem hallottam egyetlen esetről sem, ahol ezért büntetést szabtak volna ki.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2341 Dátum: 2010.10.27 20:15:40 »
Ellenpéldát tudnék hozni (amikor egyik rendőr elnézi a jogsértést, sőt falaz a másiknak), olyanról viszont még nem hallottam, hogy egyik rendőr feljelentést tett volna egy másik rendőr ellen a közlekedési szabályok megsértése miatt. Pedig közlekedési szabálysértést rendőrök is követnek el szép számban. Pl. mióta is engedi meg a KRESZ, hogy a forgalom ellenőrzése céljából autópályán a leállósávban várakozzanak (KRESZ 37. § (4) b) pont)? Mert mindaddig, amíg ez a pont nem volt benne a KRESZ-ben, a leállósávból traffipaxozó szürke Ladák vezetői szabálysértést követtek el, de soha nem hallottam egyetlen esetről sem, ahol ezért büntetést szabtak volna ki.
Ácsi!
Én a biztonsági övre vonatkozóan írtam, hogy ma már nincsen kibúvó senkinek sem a közik bírság alól. Kiküldik Pont. Nem kellene a múltat és más platformokat belekeverni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2342 Dátum: 2010.10.27 20:55:30 »
Csak bennem merult fel, hogy talan ott kellene ellenorizni a biztonsagi ov hasznalatat ahol arra valoban szukseg van? Nem 30-as tablanal, ahol ahogy Te is irtad nem lepik tul a sebesseghatarokat :ph34r:.
Nehez elkepzelni azt a helyzetet, amikor 30 km/h vagy az alatti sebessegnel megov barmitol is.  Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ott felesleges, mert en is hasznalom mindig, de a gyorshajtas szankcionalasanak is a valodi balesetmegelozes a celja. Elvileg arra torekednek, hogy veszelyes helyeken mernek, biztonsagi ov hasznalatanak ellenorzesenel is ez lehetne szem elott...  :surrender:
Nem mindegy, hogy hol ellenőrzik? Ott kezdődik a dolog, hogy beülsz az autóba, és mielőtt elindulnál, bekötöd magad. Slussz. Ha nekiállsz mérlegeni hogy "én most 30-al fogok csak menni...", az régen rossz.

Egyébként egy 30 kmh-s ütközésnél simán meghalhatsz, ha nem vagy bekötve. Jó eséllyel maga a légzsák fog erről gondoskodni; de anélkül is lehet akkora az ütközés ereje ilyen sebességnél, ami már halálos sérülést okoz. Vagy mondjuk "csak" maradandó testi fogyatékossággal járó sérülést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2343 Dátum: 2010.10.27 21:03:12 »
Nem mindegy, hogy hol ellenőrzik? Ott kezdődik a dolog, hogy beülsz az autóba, és mielőtt elindulnál, bekötöd magad. Slussz. Ha nekiállsz mérlegeni hogy "én most 30-al fogok csak menni...", az régen rossz.

Ebbol kiindulva az is mind1, hogy hol mernek... be kell tartani a sebessegkorlatozasokat. Slussz. Megis egyre tobb felhaborodas van az ellen, hogy olyan helyeken mernek, ahol nem sok ertelme van. Merjenek ott ahol sok baleset van es sok az iskola, ovoda, stb. Biztonsagi ov hasznalatat is ott ellenorizzek, ahol eletet menthet. Persze ez csak egy velemeny a sok kozul...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2344 Dátum: 2010.10.27 21:06:37 »
Én pl. sohasem értettem, hogy miért hisztiznek, hogy itt meg ott mérnek. Hát mérjenek, tőlem akár függeszkedve a pálya fölött helikopterrel is, vagy a villanydróton lógva.  Nem megyek a radarhatár fölé és jó van.  :hug:  Ennek ellenére még így is fenáll a veszély, hogy lekapnak olyan tábllánál, amit nem veszek észre.... : :hmmmm:
De szabálykövető vagyok alapesetben. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2345 Dátum: 2010.10.27 21:20:06 »
Alapesetben en is szabalykoveto vagyok, ettol fuggetlenul nalam kiveri a biztositekot amikor olyanokat olvasok, hogy Vecsesnel az 50es korlatozasnal (ami mellesleg tenyleg felesleges, de a KRESZ szabalyai szerint 50 a korlat) mernek mikozben olyan helyeken ahol relativ gyakran van baleset elfelejtenek kiallni, mert ott kevesebb gyorshajtot lehet bemerni. No de ne OFF-oljunk :).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2346 Dátum: 2010.10.27 21:34:23 »
Ebbol kiindulva az is mind1, hogy hol mernek... be kell tartani a sebessegkorlatozasokat. Slussz. Megis egyre tobb felhaborodas van az ellen, hogy olyan helyeken mernek, ahol nem sok ertelme van. Merjenek ott ahol sok baleset van es sok az iskola, ovoda, stb. Biztonsagi ov hasznalatat is ott ellenorizzek, ahol eletet menthet. Persze ez csak egy velemeny a sok kozul...
Nem értek egyet ezzel. A biztonsági öv használata gyakorlatilag az első méterektől az utolsókig bármikor indokolt lehet. A sebességkorlátozás betartása sokkal kevésbé, az nagyon hely- és helyzetfüggő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2347 Dátum: 2010.10.27 22:19:59 »

Ácsi!
Én a biztonsági övre vonatkozóan írtam, hogy ma már nincsen kibúvó senkinek sem a közik bírság alól. Kiküldik Pont. Nem kellene a múltat és más platformokat belekeverni.


Én meg az emberi gyarlóságról írok. Mert lehet, hogy a felelősség objektív, de - a biztonsági öv használatának esetében - a szabálysértés tényének megállapítása szubjektív. A forgalmi rendszámot és a sebesség túllépését képes felismerni a számítógép, de az övhasználat mellőzését - most még -  nem. Erre pillanatnyilag csak az ember képes. És nem hiszem, hogy nagyon messze járok az igazságtól, ha feltételezem, hogy a rendőr látása "megromlik" ha a kollégája szabálysértését kell(ene) felismerni. Ha a múltban és más platformokon ez megtörténhetett, akkor semmiféle garancia nincs arra, hogy máskor és máshol ugyanez ne ismétlődhetne meg.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2348 Dátum: 2010.10.27 22:37:18 »
Csak bennem merult fel, hogy talan ott kellene ellenorizni a biztonsagi ov hasznalatat ahol arra valoban szukseg van? Nem 30-as tablanal, ahol ahogy Te is irtad nem lepik tul a sebesseghatarokat :ph34r:.
Nehez elkepzelni azt a helyzetet, amikor 30 km/h vagy az alatti sebessegnel megov barmitol is.  Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ott felesleges, mert en is hasznalom mindig, de a gyorshajtas szankcionalasanak is a valodi balesetmegelozes a celja. Elvileg arra torekednek, hogy veszelyes helyeken mernek, biztonsagi ov hasznalatanak ellenorzesenel is ez lehetne szem elott...  :surrender:
Ugye nem azt akarod mondani, hogy te egy bizonyos sebességhatár alatt ki-, bekapcsolgatod a biztonsági övet?
Na ugye, akkor meg miről beszélünk???
music     

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2349 Dátum: 2010.10.27 22:54:44 »
Csak bennem merult fel, hogy talan ott kellene ellenorizni a biztonsagi ov hasznalatat ahol arra valoban szukseg van? Nem 30-as tablanal, ahol ahogy Te is irtad nem lepik tul a sebesseghatarokat :ph34r:.
Nehez elkepzelni azt a helyzetet, amikor 30 km/h vagy az alatti sebessegnel megov barmitol is.  Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ott felesleges, mert en is hasznalom mindig, de a gyorshajtas szankcionalasanak is a valodi balesetmegelozes a celja. Elvileg arra torekednek, hogy veszelyes helyeken mernek, biztonsagi ov hasznalatanak ellenorzesenel is ez lehetne szem elott...  :surrender:
Ugye nem azt akarod mondani, hogy te egy bizonyos sebességhatár alatt ki-, bekapcsolgatod a biztonsági övet?
Na ugye, akkor meg miről beszélünk???

Nem, es ez benne van az altalad idezett hozzaszolasomban is   :surrender:. Csupan arrol beszelunk, marmint beszelek, hogy tobb ertelme lenne olyan helyen ellenorizni ahol hasznalata eletet menthet. Ennyit mondtam, nem tobbet es nem kevesebbet  :flowers:.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2350 Dátum: 2010.10.27 23:04:45 »
Nem, es ez benne van az altalad idezett hozzaszolasomban is   :surrender:. Csupan arrol beszelunk, marmint beszelek, hogy tobb ertelme lenne olyan helyen ellenorizni ahol hasznalata eletet menthet. Ennyit mondtam, nem tobbet es nem kevesebbet  :flowers:.
Szerintem meg a biztonsági öv használatának reflexszerűnek kéne lennie, ergo éppenhogy jó, ha olyan helyen is nézik, ahol szigorúan véve nem olyan fontos.
Egyébként a 30km/h, az elég sok. Közlekedésbiztonsági nyílt napokon szokott lenni egy szerkentyű, amikor egy ülés lecsúszik egy pár méteres csúszdán, és amikor megáll, kb. 30-cal megy. Próbáld ki, nagyon durvát üt!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2351 Dátum: 2010.10.27 23:07:10 »
Nem, es ez benne van az altalad idezett hozzaszolasomban is   :surrender:. Csupan arrol beszelunk, marmint beszelek, hogy tobb ertelme lenne olyan helyen ellenorizni ahol hasznalata eletet menthet. Ennyit mondtam, nem tobbet es nem kevesebbet  :flowers:.
Én még mindig nem értem ezt a logikát  :hmmmm: ... Mivel az övnek alapvetően menet közben MINDIG be kell lennie kapcsolva, ezért hóttmindegy, hogy hol ellenőrzik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2352 Dátum: 2010.10.27 23:09:44 »
Egyébként a 30km/h, az elég sok. Közlekedésbiztonsági nyílt napokon szokott lenni egy szerkentyű, amikor egy ülés lecsúszik egy pár méteres csúszdán, és amikor megáll, kb. 30-cal megy. Próbáld ki, nagyon durvát üt!
Az a cucc csak 20-al megy, asszem. 30-nál már elég durva g-ket kapnának a próbálkozók, kockázatos lenne.

Én már többször leírtam, hogy egyszer nekimentem egy sziklának, öv nélkül, tízzel. Lefejeltem a kormányt, agyrázkódást kaptam. 10, az egy jobb kocogó tempó. A kételkedők ugyan kocogjanak már neki egy falnak, és utána mérlegeljék, hogy vajon fontos-e a biztonsági öv 30-nál, avagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2353 Dátum: 2010.10.27 23:11:52 »
Egyébként a 30km/h, az elég sok. Közlekedésbiztonsági nyílt napokon szokott lenni egy szerkentyű, amikor egy ülés lecsúszik egy pár méteres csúszdán, és amikor megáll, kb. 30-cal megy. Próbáld ki, nagyon durvát üt!
Az a cucc csak 20-al megy, asszem. 30-nál már elég durva g-ket kapnának a próbálkozók, kockázatos lenne.
Én 30-ra emlékszem, de öv is van!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2354 Dátum: 2010.10.27 23:30:05 »
Én 30-ra emlékszem, de öv is van!
Naná hogy van öv... anélkül már 20-nál is kirepülne a delikvens. Nemtom, a 30-at nagyon soknak tartom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )