Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304102 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2280 Dátum: 2010.10.18 08:55:47 »
Mondi, mi lett a parkolási ügyeddel?  :?:

Az volt, hogy a meg akartam fogadni a tanácsaidat, de elsodort az élet, és kifutottam a határidőből. Azóta megkaptam a csekket, de eszemben sincs még befizetni ::) .
Értem...Pedig érdemes megakasztani az "automatikus" eljárási rendszerüket, csak írni kell egy nyilatkozatot tértivevényesen (450.- HUF, mégsem 30000-300000.- HUF), még ha nincs is megfelelő kibúvó, mert a rengeteg ügy miatt simán kifutnak a 60 napos jogvesztő ügyintézési határidőből...Én se a parkolási 30 ezres, se a gyorshajtási 30 ezres csekket nem kellett hogy befizessem...  :yes:  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2281 Dátum: 2010.10.18 09:02:46 »


Mélyen egyetértek.  Én jól kiszámolom, hogy szépen dinamukusan elindulok és beférek a mellettem lévő elé, amikor jön egy motor és tuti, hogy úgy áll le és majd úgy indul el, hogy a guta üssön meg, mert nem tudom végrehajtani miatta az eltervezett manővert.  :hug:

- A nyáron volt egy robogós a Róna u.-ban a külső sávban beállt így elém. ( előtte láttam, hogy indul, -mit egy túlterhelt csiga- )  Amikor kiüvöltöttem az ablakon, hogy K*ur*va gyorsan indulsz, vagy eltaposlak, szépen lehúzódott. Azót atöbbször összefutottam vele a környéken, elém nem szokot beállni :)
Mikor szoktál a Rona utcában járni? :hmmmm:
Akkor nekem is arra lesz robognivalom [rohog] [rohog] (na jó ilyen időben nem fogok feleslegesen robogozni egy métert se :cry:)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2282 Dátum: 2010.10.18 09:06:35 »
Egyébként soha nem szoktam autosokkal kekeckedni, ha nem enged előre, akkor nem. Joga van hozzá.
 Nekem nagyon jó tapasztalatom von az autosokkal. Autóval én is segitem öket.

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2283 Dátum: 2010.10.18 09:09:03 »
Egy kis kresz kérdés....csak úgy tesztnek....
Ti is ezt jelöltétek volna be?? [rohog] (én mondjuk tutti addig mentem volna utána még le nem kopik a bicikliről a gumi)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.18 09:11:01 írta szkaresz »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2284 Dátum: 2010.10.18 09:45:06 »
Wazz, hogy nem tudtam biciklinek születni  :helpsmilie:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2285 Dátum: 2010.10.18 11:21:22 »
Értem...Pedig érdemes megakasztani az "automatikus" eljárási rendszerüket, csak írni kell egy nyilatkozatot tértivevényesen (450.- HUF, mégsem 30000-300000.- HUF), még ha nincs is megfelelő kibúvó, mert a rengeteg ügy miatt simán kifutnak a 60 napos jogvesztő ügyintézési határidőből...Én se a parkolási 30 ezres, se a gyorshajtási 30 ezres csekket nem kellett hogy befizessem...  :yes:  ;)
Biztos vagy ebben a 60 napos határidőben? Az szerintem csak az első felszólításra érvényes. Utána már fél év.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2286 Dátum: 2010.10.18 11:50:06 »

Biztos vagy ebben a 60 napos határidőben? Az szerintem csak az első felszólításra érvényes. Utána már fél év.
Igen, biztos.  :yes: Ez egy új rendelkezés, amit az új kormány hozott - véleményem szerint - nagyon helyesen. Az első értesítésre 5 munkanapjuk van (közig. törvény). Nálam az említett két esetben gyakorlatban is bebizonyosodott ez (bár volt jogos indok is). A vőtársam pl. kapott a Vas megyeiektől értesítést, hogy a gyorshajtás miatt ellene indított eljárást a 60 nap letelte miatt megszüntetik. Tudomásom szerint (és a rendelet szerint), a jogerős határozatot az ügyfél ügyről történt tájékoztatásától számítva 60 napos jogvesztő határidőn belül meg kell hozni.  :) Ha nyilatkozol - amit vizsgálni kell, és a határozatban is hivatkozni kell rá - akkor az automatikusan küldött határozat azonnal semmissé válik (törvénysértő), ezért új határozatot kell hozniuk, ami az iszonyatos ügyszám miatt nem nagyon szokott sikerülni határidőn belül, ergo megúszod. Az említett 2 eset miatt kicsit körbejártam a kérdést, rendőri, jogászi segítséggel (barátok).  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2287 Dátum: 2010.10.18 11:54:45 »
 :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2288 Dátum: 2010.10.18 23:41:51 »

Biztos vagy ebben a 60 napos határidőben? Az szerintem csak az első felszólításra érvényes. Utána már fél év.
Igen, biztos.  :yes: Ez egy új rendelkezés, amit az új kormány hozott - véleményem szerint - nagyon helyesen. Az első értesítésre 5 munkanapjuk van (közig. törvény).
Ezt mikor hozták, és gondolom, nem visszamenőleges hatállyal, vagy de ?
music     

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2289 Dátum: 2010.10.18 23:57:15 »

Igen, biztos.  :yes: Ez egy új rendelkezés, amit az új kormány hozott - véleményem szerint - nagyon helyesen. Az első értesítésre 5 munkanapjuk van (közig. törvény).
Ezt mikor hozták, és gondolom, nem visszamenőleges hatállyal, vagy de ?
Nos áprilisban voltak választások, és utána lépett életbe, és tuti nincs visszamenőlegesen hatálya sajna...  :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2290 Dátum: 2010.10.19 00:35:42 »
Nekem június közepén volt egy rossz helyen parkolásom, arra él-e már? (Még nem kaptam semmi papírt, de ezek szerint most már örülhetek, hiszen lassan 4 hónapja történt.)
music     

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2291 Dátum: 2010.10.19 07:58:14 »
Nekem június közepén volt egy rossz helyen parkolásom, arra él-e már? (Még nem kaptam semmi papírt, de ezek szerint most már örülhetek, hiszen lassan 4 hónapja történt.)
A közig. eljárás kiértesítésére 5 munkanap a határidő - ezt már kapásból lehet panaszolni, ha mégis kapnál vmit - , határeset, de ha ennyi idő eltelt akkor örülhetsz. Legközelebb pedig vészvillogóval parkolj, ha nem vagy biztos benne, hogy jó helyen hagyod az autódat.  ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2292 Dátum: 2010.10.19 08:56:46 »
Ha nyilatkozol - amit vizsgálni kell, és a határozatban is hivatkozni kell rá - akkor az automatikusan küldött határozat azonnal semmissé válik (törvénysértő), ezért új határozatot kell hozniuk, ami az iszonyatos ügyszám miatt nem nagyon szokott sikerülni határidőn belül, ergo megúszod. Az említett 2 eset miatt kicsit körbejártam a kérdést, rendőri, jogászi segítséggel (barátok).  ::)

A kiküldött kérdőíven nyilatkozol? - " Családtag vezete, nem nyilatkozok" típusú válasznál is működik?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2293 Dátum: 2010.10.19 09:47:42 »

A kiküldött kérdőíven nyilatkozol? - " Családtag vezete, nem nyilatkozok" típusú válasznál is működik?

Bocs, ezt most lehet nem értem... közignél objektív felelősség van, tehát nem érdekli őket ki vezette (hacsak nem hajléktalan, vagy lenyomozhatatlan külföldi).  :hmmmm:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2294 Dátum: 2010.10.19 11:11:53 »

A kiküldött kérdőíven nyilatkozol? - " Családtag vezete, nem nyilatkozok" típusú válasznál is működik?

Bocs, ezt most lehet nem értem... közignél objektív felelősség van, tehát nem érdekli őket ki vezette (hacsak nem hajléktalan, vagy lenyomozhatatlan külföldi).  :hmmmm:

Akkor mit nyilatkozol???


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!