Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304317 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2265 Dátum: 2010.10.16 11:46:34 »
Mondjuk ettől még kretén ez a szabályozás, mert rohadtul ellentétes a logikával, nem várható el az átlagembertől hogy jogász fejjel gondolkozzon  :nonono: ... Sokkal jobb pl. az osztrák megoldás, ahol jellemzően (ha nem is mindig) odateszik a lakter kezdete/vége tábla mellé a sebkorlátozást feloldó táblát is (persze csak ha előtte valahol volt korlátozó tábla, ami még nem került feloldásra).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2266 Dátum: 2010.10.16 11:49:06 »
Én minden körülmények között előremegyek a motorral vagy robogóval ;)
Legjobban szeretem, ha még mozognak az autók, mert akkor tudnak helyet csinálni nekem, és csinálnak is.
A városban többet motorozom mint autozok és max havonta ha egy autós kekeckedik, 99% nagyon rendes.
A motorosok más kaszt, ezt valahogy az autósok is elismerik énis ha autóval vagyok és ugye egy motoros soha nem akadályozza az autók közlekedését :winkiss:

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2267 Dátum: 2010.10.16 11:49:42 »
Világos, de a helyzetben ált a sor.

Viszont a bal oldalon ment, ott meg jöhet szembe akár egy ilyen is:
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2268 Dátum: 2010.10.16 11:53:43 »
Egy motoros mindig be tud sorolni az autók közé, max. kereszbe beállók 2 közé ha egy ilyen kombájn jön. Egyébként ilyenek meg nem szoktak 100-al közlekedni, van idő elkotródni a mororral :szemez:

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2269 Dátum: 2010.10.16 12:10:29 »
A motorosok más kaszt, ezt valahogy az autósok is elismerik énis ha autóval vagyok és ugye egy motoros soha nem akadályozza az autók közlekedését :winkiss:

Sajnos akadnak kivételek. Két típusa is van: az egyik az 50 ccm-es  :censored: köszörűvel előremegy, beáll a sáv közepébe, majd zöld jelzésnél 0,01 g gyorsulással indul el, és alig 17 másodperc alatt el is érné az 50 km/órás sebességet, de neki 40 a megengedett; a másiknak legalább hússzor akkora a hengerűrtartalma, tudna rendesen gyorsulni is, de csak akkor szánja rá magát az indulásra, amikor rávillogok, hogy ennél zöldebb már nem lesz a lámpa. Tudom, hogy nem ez a jellemző, de találkoztam már - sajnos nem egyszer  - ilyennel is.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2270 Dátum: 2010.10.16 12:16:26 »
Igazi megoldás az, ha a sebességkorlátozással együtt, kiegészítő táblán megjelölik azt a távolságot, ameddig a korlátozás fenntartása ésszerű.
Ez a kiegeszito tabla meg egy vekony jeg. Mintha mar olvastam volna olyat, hogy buntettek szaraz idoben azert, mert nem tartottak be a limitet olyan szakaszon autopalyan, ahol sebessegkorlatozas tabla alatt a kiegeszito tablan az "esos idoben" jel volt.
A legutóbbi KRESZ-módosításban rendezték ezt is, most már érvényesek az ilyen kiegészítő táblák.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2271 Dátum: 2010.10.16 12:16:57 »
Ritka az ilyen. Meg nefeledd, hogy sokkal nehezebb elindulni egy nagymotorral,: ha sebessége rakom percekig  tartani kell a kuplungot és a gázt is nehezebb adagolni(városban sokszor fáj a görcstöl a kezem). Az 50-es robogok is  gyorsulnak ugy mint az autók, igaz csak 30km/h-ig, de az elég hogy elmenjen az autók utjából.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2272 Dátum: 2010.10.16 12:25:19 »
Egy motoros mindig be tud sorolni az autók közé, max. kereszbe beállók 2 közé ha egy ilyen kombájn jön. Egyébként ilyenek meg nem szoktak 100-al közlekedni, van idő elkotródni a mororral :szemez:

De jöhet szembe akár egy másik motoros is, a kanyar miatt a - neki - külső íven, egészen a felezővonal mellett, és jelentősen nagyobb sebességgel, mint egy Claas Dominator, lásd pl. itt: http://index.hu/bulvar/duej3738/
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2273 Dátum: 2010.10.16 12:40:44 »
Ritka az ilyen. Meg nefeledd, hogy sokkal nehezebb elindulni egy nagymotorral,: ha sebessége rakom percekig  tartani kell a kuplungot és a gázt is nehezebb adagolni(városban sokszor fáj a görcstöl a kezem). Az 50-es robogok is  gyorsulnak ugy mint az autók, igaz csak 30km/h-ig, de az elég hogy elmenjen az autók utjából.

1. Abszolúte nem érdekel, miért nem indul el a zöld jelzésre. Ha előttem áll, és nem indul el azonnal amikor szabad a jelző, akkor már akadályoz.
2. Valószínűleg eléd még nem állt be Jawa Mustang, a nyergében egy 120 kg-os hájtömeggel. Nos, az még 10-ig sem gyorsult még annyira sem, mint a régi off:Citroën AX 1.4 D kocsim.
Végezetül: tudom, hogy az említett példák nem jellemzőek, de amikor - ritkán - előfordulnak akkor nagyon bosszantóak tudnak lenni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 12:42:55 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2274 Dátum: 2010.10.16 13:02:05 »
érdekesek a vélemények :D én is azt gondolnám, hogy nekem ügyelni kellett volna, elvégre egy autó is előzhetett volna ott, és akkor jól összetörtünk volna. de nem vagyok abban biztos, hogy a robogós szabályosan közlekedett. szerencsére semmi se történt, ő se ment gyorsan, csak lejtett az út meg vizes is volt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2275 Dátum: 2010.10.16 13:11:01 »
A motorosok más kaszt, ezt valahogy az autósok is elismerik énis ha autóval vagyok és ugye egy motoros soha nem akadályozza az autók közlekedését :winkiss:

Sajnos akadnak kivételek. Két típusa is van: az egyik az 50 ccm-es  :censored: köszörűvel előremegy, beáll a sáv közepébe, majd zöld jelzésnél 0,01 g gyorsulással indul el, és alig 17 másodperc alatt el is érné az 50 km/órás sebességet, de neki 40 a megengedett; a másiknak legalább hússzor akkora a hengerűrtartalma, tudna rendesen gyorsulni is, de csak akkor szánja rá magát az indulásra, amikor rávillogok, hogy ennél zöldebb már nem lesz a lámpa. Tudom, hogy nem ez a jellemző, de találkoztam már - sajnos nem egyszer  - ilyennel is.

Mélyen egyetértek.  Én jól kiszámolom, hogy szépen dinamukusan elindulok és beférek a mellettem lévő elé, amikor jön egy motor és tuti, hogy úgy áll le és majd úgy indul el, hogy a guta üssön meg, mert nem tudom végrehajtani miatta az eltervezett manővert.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2276 Dátum: 2010.10.16 21:22:28 »


Mélyen egyetértek.  Én jól kiszámolom, hogy szépen dinamukusan elindulok és beférek a mellettem lévő elé, amikor jön egy motor és tuti, hogy úgy áll le és majd úgy indul el, hogy a guta üssön meg, mert nem tudom végrehajtani miatta az eltervezett manővert.  :hug:

- A nyáron volt egy robogós a Róna u.-ban a külső sávban beállt így elém. ( előtte láttam, hogy indul, -mit egy túlterhelt csiga- )  Amikor kiüvöltöttem az ablakon, hogy K*ur*va gyorsan indulsz, vagy eltaposlak, szépen lehúzódott. Azót atöbbször összefutottam vele a környéken, elém nem szokot beállni :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2277 Dátum: 2010.10.17 00:43:08 »
:yes: :yes:
Kicsit hülyén jön ki, de csatlakozom Palaczkhoz, Neked volt igazad. Logikát a jogszabályban ne keress. :D
Halkan megjegyezném, hogy séróból én is a többség véleményét osztottam, aztán elolvastam a KRESZt, és igazat adtam Kookának... ;)
(A lényegi mondandó, hogy a KRESZ elolvasása után, azaz ami abban nincs benne, az nem szabályos, akármit is mond a józan ész, vagy a mindennapi gyakorlat!)
music     

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2278 Dátum: 2010.10.17 19:30:12 »
Mondi, mi lett a parkolási ügyeddel?  :?:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2279 Dátum: 2010.10.17 21:11:08 »
Mondi, mi lett a parkolási ügyeddel?  :?:

Az volt, hogy a meg akartam fogadni a tanácsaidat, de elsodort az élet, és kifutottam a határidőből. Azóta megkaptam a csekket, de eszemben sincs még befizetni ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...