Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304613 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2220 Dátum: 2010.09.20 12:26:55 »
Az Üllői egy részén 70-es táblák vannak. Nem azért kellett ez a kiegészítő, hogy akkor innentől 50?
Az amúgy 60-as vagy 30-as tábla volt?
         

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2221 Dátum: 2010.09.20 12:42:43 »
Az Üllői egy részén 70-es táblák vannak. Nem azért kellett ez a kiegészítő, hogy akkor innentől 50?
Az amúgy 60-as vagy 30-as tábla volt?
60-as. A Kőér utcától egészen a Rezső utca, Delej utca közötti tábláig 60, onnan viszont már csak 50. Példának hoztam arra, amiről Villi azt sugallja, hogy nem láthattam: "...végén kellene egy feloldó tábla és utána jöhet az új korlátozás".
Itt egy oszlopon van a régi (60) feloldása és felette ott az új (50) korlátozás.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.20 12:45:21 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2222 Dátum: 2010.09.20 13:07:22 »
OK hogy ezt itt így kitették, de amúgy erre aztán tényleg nem lenne szükség. Lévén az új korlátozó tábla felülírja a régit, ez már aztán tényleg tök evidens.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2223 Dátum: 2010.09.20 13:24:06 »
Ez aztán tényleg felesleges. Az új sebesség korlátozás feloldja a régit (pedig több helyen is látni ilyet, tehát még a táblát kihelyezőknél sem egyértelmű a KRESZ alkalmazása)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2224 Dátum: 2010.09.20 13:29:09 »
Jellemzően az olyan útvonalakon van ilyen táblázás, ahol egy hosszabb szakaszon is megemelt sebességhatár van majd ez véget ér. Így jobban felhíja a figyelmet a sebesség csökkentésére. Kresz-alapon tényleg fölösleges.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2225 Dátum: 2010.09.20 13:42:27 »
Én meg egyelőre maradok annál, ahogy eddig is vezettem: a lakter kezdete/vége táblát új korlátozásnak tekintem. Aztán majd meglátjuk, egyelőre nem volt alkalmam oktatókat/vizsgabiztosokat kikérdezni erről, de mindenképpen meg fogom tenni.
Azzsem én is maradok annál, amit idáig követtem. Úgyis nagy általánosságban én vagyok a leggyorsabb. :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2226 Dátum: 2010.09.20 15:00:05 »
Ez aztán tényleg felesleges. Az új sebesség korlátozás feloldja a régit (pedig több helyen is látni ilyet, tehát még a táblát kihelyezőknél sem egyértelmű a KRESZ alkalmazása)

Egyetértek, itt valóban felesleges. Viszont az új (1975-ös :)) KRESZ-ből kimaradt az, ami a korábbiakban még megvolt. Én még úgy tanultam, hogy a módosító tábla feloldja a korábbi korlátozó tábla hatályát, és onnan az új szabályozás az érvényes. Nos, ez a rendelkezés a jelenleg hatályos KRESZ-ből hiányzik.
Viszont - éppen azért, mert a mostani KRESZ nem ismeri a módosító tábla feloldó hatályát - nem mindenhol felesleges. Legyen egy kereszteződésmentes (csak azért, hogy ne kavarjon be) lakott területen kívüli egyéb útszakasz. Ha kihelyeznek egy 70-es, majd egy 50-es táblát, aztán az 50-et feloldótáblával hatálytalanítják, akkor - egyéb tábla hiányában - ismét 70 a sebességhatár.Viszont ha az 50-el egy oszlopra kihelyezik a 70 feloldását, akkor az 50 feloldása után 90 a megengedett. A régi szabályozás szerint a 70-es feloldása nélkül is 90 lett a megengedett, ha az 50-es hatályát megszüntették.

Véletlenül belenyúltam, idézni szerettem volna, változás nem történt sry Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.20 20:00:25 írta Trotter66 »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2227 Dátum: 2010.09.20 15:16:56 »
Eszerint a KRESZ teljes történelme fellelhető a magyar utakon valamilyen formában  :whistling:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2228 Dátum: 2010.09.20 16:56:52 »
Ha a te egyetlen paragrafushoz való ragaszkodását nézem, akkor egy többlépcsős sebességkorlátozás táblasornál is mindegyik végén kellene egy feloldó tábla és utána jöhet az új korlátozás. Láttál már ilyet valahol? Na ugye nem.
Láttam, és Te is láthatod, ha megnézed például ezt az Üllői úton a Heim Pál Gyermekkórház előtt. De számtalan példát lehetne hozni máshonnan is. Na ugye igen  :D
Azért a számtalant erős túlzásnak tartom, nekem az egy kezem is sok ahhoz hogy ilyen példákat megszámoljak vele.
Vagy ha számtalan, akkor rakat példát lehetne arra találni, hogy nem megfelelően vannak kirakva. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2229 Dátum: 2010.09.20 17:15:28 »
Ha a te egyetlen paragrafushoz való ragaszkodását nézem, akkor egy többlépcsős sebességkorlátozás táblasornál is mindegyik végén kellene egy feloldó tábla és utána jöhet az új korlátozás. Láttál már ilyet valahol? Na ugye nem.
Láttam, és Te is láthatod, ha megnézed például ezt az Üllői úton a Heim Pál Gyermekkórház előtt. De számtalan példát lehetne hozni máshonnan is. Na ugye igen  :D
Azért a számtalant erős túlzásnak tartom, nekem az egy kezem is sok ahhoz hogy ilyen példákat megszámoljak vele.
Vagy ha számtalan, akkor rakat példát lehetne arra találni, hogy nem megfelelően vannak kirakva. :)

Korábbi - fentebb idézett - szavaidból úgy vettem ki, hogy egyetlen egynek a meglétét is lehetetlennek tartottad, valószínűleg egészen addig, amíg nem szembesültél azzal a fényképpel, ami ezt cáfolja.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2230 Dátum: 2010.09.20 18:08:13 »
Viszont - éppen azért, mert a mostani KRESZ nem ismeri a módosító tábla feloldó hatályát - nem mindenhol felesleges. Legyen egy kereszteződésmentes (csak azért, hogy ne kavarjon be) lakott területen kívüli egyéb útszakasz. Ha kihelyeznek egy 70-es, majd egy 50-es táblát, aztán az 50-et feloldótáblával hatálytalanítják, akkor - egyéb tábla hiányában - ismét 70 a sebességhatár. Viszont ha az 50-el egy oszlopra kihelyezik a 70 feloldását, akkor az 50 feloldása után 90 a megengedett. A régi szabályozás szerint a 70-es feloldása nélkül is 90 lett a megengedett, ha az 50-es hatályát megszüntették.

Ez megint olyan, hogy teljesen értelem- és életszerű, hogy a feloldó tábla után 90 a limit és nem 70. Akkor is ha ez nincs külön leírva a KRESZ-ben. A jog nem képes mindent betű szerint szabályozni, és erre nincs is szükség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2231 Dátum: 2010.09.20 18:38:28 »
Ez megint olyan, hogy teljesen értelem- és életszerű, hogy a feloldó tábla után 90 a limit és nem 70. Akkor is ha ez nincs külön leírva a KRESZ-ben. A jog nem képes mindent betű szerint szabályozni, és erre nincs is szükség.

Ami nincs leírva a KRESZ-ben (vagy az ott leírtakból nem következik), az a jog (csak a közlekedésről van szó) számára nem létezik. Nem kényszeríthető ki (vagy csak a jogszabály megváltoztatásával) a betartása.
Pl.: az sem életszerű, hogy egy olyan út, amelyet minden oldalról lakott terület vesz körül, lakott területen kívüli legyen, mégis - jogilag - van ilyen. Helyrajzilag a Ferihegyi gyorsforgalmi út Budapest lakott részeinek belsejében fekvő egyik út, a KRESZ szerint mégis lakott területen kívülinek minősül.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.20 18:40:43 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2232 Dátum: 2010.09.20 18:41:30 »
Nyaron belsosavban halad ket autopalyafenntarto teherauto. Az elson egy nagy 80-as korlat tabla. A masodikon meg egy bazi nagy soveny es fuvago.
Feloldo tabla utanuk nincs egy harmadik teherauton. Tehat mesz 80-al a Simagorongyosi felhajtoig vagy a jozan eszedre hallgatsz?  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2233 Dátum: 2010.09.20 19:30:20 »
Ami nincs leírva a KRESZ-ben (vagy az ott leírtakból nem következik), az a jog (csak a közlekedésről van szó) számára nem létezik. Nem kényszeríthető ki (vagy csak a jogszabály megváltoztatásával) a betartása.
Pl.: az sem életszerű, hogy egy olyan út, amelyet minden oldalról lakott terület vesz körül, lakott területen kívüli legyen, mégis - jogilag - van ilyen. Helyrajzilag a Ferihegyi gyorsforgalmi út Budapest lakott részeinek belsejében fekvő egyik út, a KRESZ szerint mégis lakott területen kívülinek minősül.
De, ahogy te is írod: van, ami csak következik egy (vagy több) jogszabályból; csak következik, de konkrétan, betű szerint leírva nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2234 Dátum: 2010.09.20 19:32:12 »
Nyaron belsosavban halad ket autopalyafenntarto teherauto. Az elson egy nagy 80-as korlat tabla. A masodikon meg egy bazi nagy soveny es fuvago.
Feloldo tabla utanuk nincs egy harmadik teherauton. Tehat mesz 80-al a Simagorongyosi felhajtoig vagy a jozan eszedre hallgatsz?  ;)
Jó példa  :D ! (Kookaburra majd elmondja, hogy miért nem jó példa.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )