Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304215 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1905 Dátum: 2010.08.06 12:04:31 »
Közig eljárásos gyorshajtásra van kibúvó?  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1906 Dátum: 2010.08.06 15:30:49 »
Közig eljárásos gyorshajtásra van kibúvó?  :hmmmm:

Van, ha nem Te vezetted és megadod, hogy ki vezette. Akkor átteszik a bírságot a másik személyre, de valakinek fizetnie kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1907 Dátum: 2010.08.06 20:25:23 »

Van, ha nem Te vezetted és megadod, hogy ki vezette. Akkor átteszik a bírságot a másik személyre, de valakinek fizetnie kell.
Állítólag, ha külföldi vagy hajléktalan vezette, akkor nem száll át az üzembentartóra a fizetési kötelezettség (alkotmányellenessé nyilvánították), ill. ha a határozathozatal túllépi a 60 npot, akkor jogvesztő... :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1908 Dátum: 2010.08.06 21:17:48 »

Állítólag, ha külföldi vagy hajléktalan vezette, akkor nem száll át az üzembentartóra a fizetési kötelezettség (alkotmányellenessé nyilvánították), ill. ha a határozathozatal túllépi a 60 npot, akkor jogvesztő... :hmmmm:
Aztán olyat hol árulnak, a kínain?  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1909 Dátum: 2010.08.15 18:20:43 »
Tegnap kaptam egy kedves kis cetlit az autómra (ablaktörlő alá), hogy tiltott helyen várakozom, ezért feljelentenek. A helyzet a következő volt:
Itt álltam: http://maps.google.com/maps?q=47.472645,19.047187&num=1&sll=47.472627,19.047198&sspn=0.002629,0.005445&ie=UTF8&ll=47.472627,19.047198&spn=0.002629,0.005445&z=18

A metróépítés miatt a Baranyai a Fejérvári felé zsákutca, csak az megy be akinek ott van dolga, nincs átmenő forgalom. Szóval a nevezett helyen van felfestett parkoló (párhuzamosan az út szélével) és én úgy álltam, hogy a felfestett parkoló hátsó csíkján állt a kereken. Felhívtam a kerületi kapitányságot, azt mondták, belógtam a kereszteződésbe és 30 ezer forintra számíthatok (ha akarok, akkor hétfőn beszélhetek telefonon a közlekedésrendészet főnökével, amit meg is fogok tenni). A képeken láthatjátok hol volt a vonal és onnan lógott ki az autó lökhárítója (később fozótam le, mert amikor elindultam utána vettem észre a papírfecnit). Látszik, hogy a felfestett parkoló vége kb 6 méterre van a kereszteződéstől, tehát senkit, nem zavart az a 10 cm, amit kilógott az autó.
Oké, hibáztam, elismerem, de egyből feljelentés?
- 10 éves jogsival színtiszta előélettel (még gyorshajtáson sem kaptam sosem) egyből feljelentés?
- ha a Hungária körútra (vagy más nagy forgalmú) lógott volna ki az autó segge akkor is ez a bűntetést kaptam volna. A kettő azonos súlyú?
- Azt az infót kaptam több helyről, hogy a közigazgatási bírság gyakorlatilag nem behajtható (valami joghézag van a törvényben, de majd elolvasom) ezért nem kell sieteni a befizetéssel. Mert ha nem fizet az ember elküldik a lakóhely szerinti önkormányzathoz, és ha x ideig nem tudják behajtani akkor próbálják levonni a fizetésből. Mivel az anyukám egy kis faluban jegyző, ezért elmondta, ő is szokott ilyet intézni, és mire a fizetésből levonást megpróbálják az legalább egy év, de inkább több... Szóval nem fogok sieteni a befizetéssel, addig is nekem kamatozik...

Ja és visszamentem, a járdán szabálytalanul álló autókon egyiken sem volt papírfecni, továbbá nincs megállni/várakozni tilos tábla sem, tehát elvileg nemcsak a felfestett parkolóban állhatok meg...

Képek:
A papírfecni, amit kaptam:
http://www.mondi.hu/kepek/parkolas/papir1.jpg
http://www.mondi.hu/kepek/parkolas/papir2.jpg

a kereszteződés:
http://www.mondi.hu/kepek/parkolas/keresztezodes.jpg
http://www.mondi.hu/kepek/parkolas/keresztezodes2.jpg (kevésbé lógtam be, mint a Suzuki)

A táblák.
http://www.mondi.hu/kepek/parkolas/parkolo1_tablak.jpg

Ja és mégvalami: Telefonban azt mondták, nem adhattak helyszínbírságot, mert nem volt ott. Érdekes, a parkolóőrök meg tudják oldani... Továbbá a rendőrségi telefonoskisasszony stílusa minősíthetetlen...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1910 Dátum: 2010.08.15 18:59:30 »
Ha jól olvasom a KRESZ szerint:
Tilos megállni az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik.
Ettől függetlenül idegesítő, hogy ilyen pici szabálysértésért büntetnek és kapásból ennyire. (A forgalmi sávban szabálytalanul várakozó ***-kat még nem láttam megbüntetni.)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1911 Dátum: 2010.08.15 19:01:35 »
Ez simán ***ás! :censored:
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1912 Dátum: 2010.08.15 19:15:44 »
Ha jól olvasom a KRESZ szerint:
Tilos megállni az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik.
Ettől függetlenül idegesítő, hogy ilyen pici szabálysértésért büntetnek és kapásból ennyire. (A forgalmi sávban szabálytalanul várakozó ***-kat még nem láttam megbüntetni.)

Ezt a szabályt ismerem. Szerintem a vonal széle több, mint 5 méter a kereszteződéstől, illetve a szélek metszéspontjától. De fogok vinni mérőszalagot és jól megmérem. A képeken ahogy látjátok, még kisebb kocsival simán be szoktak állni a Suzuki mögé... Persze őket nem büntetik meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1913 Dátum: 2010.08.15 19:23:42 »
Szerintem a felfestés jelenti a közúti jelzést, tehát sajnos nem az 5 méter számít, hanem a vonal.
Ettől függetlenül ez pénzbeszedés, semmi más. (Akiket meg nem büntetnek meg, azok vagy ott lakók, vagy ...)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1914 Dátum: 2010.08.15 19:28:04 »
Szerintem a felfestés jelenti a közúti jelzést, tehát sajnos nem az 5 méter számít, hanem a vonal.
Ettől függetlenül ez pénzbeszedés, semmi más. (Akiket meg nem büntetnek meg, azok vagy ott lakók, vagy ...)

Persze simán pénzbeszedés... De akkor is a k**** a****t annak a járőrnek aki ezért feljelent. Máskor láttam, hogy hasonló esetben tesznek fel sima figyelmeztetést (fokozatosság elve, ugye. Egy apró bolti lopásért sem jár 20 év azonal).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1915 Dátum: 2010.08.15 19:51:53 »
mondi, ez xopás, de sajnos jogilag, a szó szoros értelmében véve megalapozott a helyzetük, így nem igazán tehetsz semmit. Az utóbbi időben bekerült ez is a közig bírság alá tartozó körbe, és nyilván ki van adva az ukáz, hogy tessék szépen gyűjteni a bevételeket.

Viszont amit a nehezen behajthatóságáról írsz, az biztató  :yes: ... Én simán nem fizetném be a helyedben, és hozzátenném hogy ez nem a "más f...ával a csalánt" kategória, mert én is kaptam még májusban egy 30 ezrest gyorshajtásért, amit azóta sem fizettem be (és ezután meg pláne nem fogok).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1916 Dátum: 2010.08.15 19:53:54 »
Egyébként ma volt az első "éles" elméleti tanításom, egy valódi tanulócsoport előtt  :) ... Ez persze még a tanfolyam része, azon belül is a tanítási gyakorlatok közé tartozik. KRESZ, azon belül is az elsőbbségadás az útkereszteződésben volt a téma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1917 Dátum: 2010.08.15 19:57:30 »


Persze simán pénzbeszedés... De akkor is a k**** a****t annak a járőrnek aki ezért feljelent. Máskor láttam, hogy hasonló esetben tesznek fel sima figyelmeztetést (fokozatosság elve, ugye. Egy apró bolti lopásért sem jár 20 év azonal).

Ne bosszankodj, inkább hivatkozz műszaki okra! Írj privátot, megadom a mobilom, és elmondom, hogyan nem kell fizetned... ;)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1918 Dátum: 2010.08.15 20:05:05 »
Tegnap jutott eszembe egy kérdés forgalomban történő vezetés oktatása kapcsán. Ha jól tudom a 2 sávos körforgalom használatát nem szabályozza a KRESZ. (vagy csak én nem találtam meg)
Hogyan oktatják a tanulóknak a használatát és pl. vizsgán mennyire számít, hogy ha pl. a 3. kihajtón kell kimenni, akkor a belsőbe hajtson be? Remélem érthető volt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1919 Dátum: 2010.08.15 20:09:54 »
mondi
Viszont amit a nehezen behajthatóságáról írsz, az biztató  :yes: ... Én simán nem fizetném be a helyedben, és hozzátenném hogy ez nem a "más f...ával a csalánt" kategória, mert én is kaptam még májusban egy 30 ezrest gyorshajtásért, amit azóta sem fizettem be (és ezután meg pláne nem fogok).

Az anyukám azt mondta, hogy ha nem tudják behajtani (jónéhány hónap után) akkor az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kell lekérniük, hol van az ember munkahelye (ki fizeti utána a tb járulékot), de ha pl az ember vállalkozó, akkor ez is nehéz ügy. Mert akkor le lehet vonati a fizetésből, de nagyon macera, megkérdezem, de úgyemlékszem még egyik esetben sem jutottak el idáig (isteni malmai...).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...