Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304154 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1890 Dátum: 2010.07.30 18:35:26 »
64 km/h, az az utolsó sebesség, amivel még nincsen közig bírság.
Bocs Mester, de nem: 50-es limitnél 65 fölött jár a 30 ezer. Tehát 65-ért még nem! A jogszabályi megfogalmazás: 15 km/óra felett 30 km/óráig. Itt van róla egy táblázat.

(És erre jön még rá a 3 kmh mérési tolerancia, úgyhogy 50-es limitnél valóban 69 az a legalsó sebesség, amiért már jön a közigbírságos levélke.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1891 Dátum: 2010.07.30 18:38:09 »
 :hug: Rendben. Legyen 65 km/h. Nekem nyócc. Izé négy, hatvannégy. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1892 Dátum: 2010.07.30 22:37:11 »
A tilosban parkolós levél meddig jöhet, mikortól van évülés?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1893 Dátum: 2010.07.31 12:11:38 »
Valami olyasmi rémlik, hogy ha fél évig nem lépnek semmit, akkor ugrott az ügy. De ne vegyél rá mérget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1894 Dátum: 2010.08.01 19:56:04 »
A tilosban parkolós levél meddig jöhet, mikortól van évülés?

Általános szabálysértési eljárás, ha Közterület-felügyelet bírságolt 5-20E HUF. Ha rendőr, akkor lehet közigbírság 30E tétellel, vagy sima szabsért, attól függ milyen kamera van éppen nála 5-20E HUF.  Én már megállni tilosnál láttam ilyet is és olyat is. A végkimenetel ez ügyben szerencse kérdése (is).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1895 Dátum: 2010.08.01 23:05:51 »
Ez rendben van, már lélekben beálltam a 30ezerre, de meddig kell lépniük? (persze rengeteg sztori van levelekről, ahol a posta állítólag hónapokig nem kézbesítette ki az időben feladott küldeményt...)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1896 Dátum: 2010.08.01 23:50:04 »
Mondám: fél év.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1897 Dátum: 2010.08.01 23:54:05 »
Mondám: fél év.
Meg azt is, hogy ne vegyek rá mérget. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1898 Dátum: 2010.08.01 23:57:30 »
Ééés mi lenne ha utánagugliznál  :szemez: ;) ? Ilyesmi címszavak alatt, mint "szabálysértési eljárás elévülési határidő" vagy hasonlók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1899 Dátum: 2010.08.02 00:00:28 »
Mostanában hetente változnak alapvető törvények, (nem egy törvény minden héten, hanem állandóan valami), ezért nem vagyok benne biztos, hogy amit találnék, az még igaz...
music     

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1900 Dátum: 2010.08.02 11:42:08 »
Ez rendben van, már lélekben beálltam a 30ezerre, de meddig kell lépniük? (persze rengeteg sztori van levelekről, ahol a posta állítólag hónapokig nem kézbesítette ki az időben feladott küldeményt...)

Én még 1évről tudok, mint elévülési idő, de aztán lehet Palaczknak van igaza és már "csak" fél év.

Az értesítésnél meg természetesen a feladás ideje számít, de ilyen téren nem kell aggódni, nem fog hónapokig koslatni a levél.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1901 Dátum: 2010.08.03 19:52:12 »
Közigbírság 60 nap. (értesítési kötelezettség)
Szabsért: fél év.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1902 Dátum: 2010.08.06 09:27:06 »
Megpróbálom lesírni, legfeljebb nem hatja meg őket. Az a bosszantó, hogy ahová mentem, ott éppen azért nem tudtam parkolni, mert a sok szabálytalanul álló autótól nem lehetett. Csak ők hamarabb elmentek, minthogy a bírságoló arra járt volna...én meg úgy álltam, hogy a kutyát nem zavartam vele, csak hát nem szabályos helyen.
Pécsen parkoltam - hitem szerint teljesen szabályosan, de mivel nem ismertem a helyet, a cég embereit ahová mentem megkérdeztem szabályosan parkolok-e, megnyugtattak, hogy igen - utólag kiderült a megállni tilos tábla hatálya alatt. A tábla csak a másik irányból látható, ahonnan én szabályosan behajtottam, onnan nem... Az egészre akkor derült fény, amikor megkaptam a levelet a közig. eljárás megkezdéséről... A jogszabály kimondja, hogy 2 okból megállhatsz a megállni tilos tábla hatálya alatt: 1. forgalmi okokból, 2. műszaki okból. A 2. okra hivatkozva bevittem a rendőrségre egy nyilatkozatot, hogy az adott időpontban az autóm műszaki meghibásodás miatt parkolt az adott helyen. Csatoltam a szerelő névvel bélyegzővel ellátott igazolását is a javításról. Ezt lebélyegeztettem, hogy nyoma legyen az átvételnek. Ennek ellenére határozatban 30.000.- HUF büntetést szabtak ki. 5.000.- illeték lerovása mellett megfellebbeztem  a határozatot, mivel nem valósult meg jogszabályszegés, kértem a beadott dokumentumok alapján az eljárás megszüntetését. Erre kaptam egy visszadátumozott (!!!), hivatalos sorszám nélküli határozat kiegészítést, amelyben magyarázták, miért nem vették figyelembe (törvénytelenül!!) az általam benyújtott iratokat. Azóta letelt a törvényi határidő, és mélyen hallgatnak...A fellebbezésemre a mai napig sem érkezett határozat...30.000.- helyett 5.000.- HUF, ami még egyébként vissza is járna... A helyzet az hogy a rendőrség ügyintézői nincsenek tisztában a KET jogszabályaival, és - mint a példa mutatja - ha vki nem fizet egyből, hanem jogos kifogást tesz, megáll a tudomány, nem foglalkoznak a "kötekedővel", van ügy bőven, így sem győzik. Szeretnék ilyen vállalkozást, ahol ilyen könnyen, és gyorsan, ráadásul legálisan ennyi pénzre lehet szert tenni... :censored:  :D
Hozzátenném még, a KRESZ szabályait igyekszem mindig betartani, de ez esetben jogtalannak éreztem az indokolatlanul magas büntetést, úgy, hogy az ügyintéző kiemelte, kértek állásfoglalást, a tábla hatálya miatt... sajnos egyértelműen egy pénzbehajtási formáról, új adónemről van szó, véleményem szerint... :censored:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1903 Dátum: 2010.08.06 10:34:59 »
Érden is ennyi a tilosban parkolás és kifejezetten erre utaznak hetek/hónapok óta a közterületesek. 2 közteres 1 rendőr kíséretével járja a központot és helyből 30 ezer.
         

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1904 Dátum: 2010.08.06 11:15:33 »
Városligetre is nagyon rájárnak mostanság, az összes tilos autón egyből kerékbilincs, jó nagy kiba_ás, múltkor arra bringáztam dél körül, egy francia rsz-os autón ott figyelt, mellette gondolom a tulaj, fél2körül jöttem vissza, még mindig ott szobrozott, neki már biztos jó emlék lesz a nyaralás...